s prietokom, ohrevom TUV

Prietokový ohrev - ATRIA.SK eshop

Plynové kotly Junkers, Protherm, Vaillant, Immergas a dalšie s prietokovým ohrevom (doskový výmenník)

Kondenzačné kotly s prietokovým ohrevom slúžia na vykurovanie do radiátorov, či podlahového kúrenia a zároveň ohrievajú teplú vodu priamo v kotli cez malý prietokový výmenník zabudovaný priamo v konštrukcii kotla.  Kotol primárne kúri do vykurovacieho okruhu a pri otvorení vodovodnej batérie začne cez kotol pretekať voda a automaticky sa prepne trojcestný ventil a kotol začne túto vodu ohrievať s plným výkonom. Nasávanie kotla je možné z priestoru, alebo priamo cez stenu z vonka.  Odvod spalín musí byť realizovaný plastovým dymovodom, ktorý musí byť utesnený voči kondenzátu. 

Ku kotlom je možné použiť reguláciu klasickým priestorovým termostatom, alebo ekvitermickým regulátorom.

 

  Nižšie sú uvedené všetky kondenzačné kotle s prietokovým ohrevom. Alebo si možete vybrať podľa výrobcu.

  Zároveň možete použíť prehľadné menu na ľavej strane.

Zoradenie:
 • Autor:
  Štefan
  Dátum:
  30. 3. 2017

  Kondenzačny kotol 25kw do komína so zabudovaným ohrev
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  30. 3. 2017

  Dobrý deň. Odporučil by som Vám kotol Junkers, momentálne majú najlepšiu cenu: http://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/s-prietokom-ohrevom-tuv/?vyrobca=junkers Pekný deň.
 • Autor:
  Michal
  Dátum:
  29. 3. 2017

  Dobry den. nebude problem,ze 3 podlazie je vp vyske cca 10metrov?TUV by bolo pre 6clennu rodinu.viete poradit aj ohladom drevosplynujuceho kotla na tieto parametre?
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  30. 3. 2017

  Dobrý deň. Odporučil by som Vám skôr zásobník, tak je vždy voda pripravená. Čo by Vás zaujímalo na drevosplynujúcich kotloch? Pekný deň.
 • Autor:
  Michal
  Dátum:
  30. 3. 2017

  Budem menit stary splynovaci kotol za novy.primarne budem pouzivat kotol na tuhe palivo a kondenzacny kotol ako zalohu.Chcem sa opytat ktory kotol by ste doporucil?
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  30. 3. 2017

  Dobrý deň. Čo sa týka kondenzačných kotlov tak by som Vám odporúčil kotle značky Junkers: http://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/moznost-pripojenia-zasobnika/ a splynovací Atmos: http://www.atria.sk/vykurovacia-technika/stacionarne-kotly-a-zasobniky/atmos/ Pekný deň.
 • Autor:
  Michal Gabor
  Dátum:
  29. 3. 2017

  Dobry den.potrebujem kondenzacny kotol na ustredne kurenie a ohrev vody pre 3 podlazny dom cca 300m2.na 3 podlazi bude podlahove kurenie.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  29. 3. 2017

  Dobrý deň. Odporučil, by som Vám kotol 24 kW: http://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/s-prietokom-ohrevom-tuv/junkers/ Pekný deň.
 • Autor:
  Michal
  Dátum:
  29. 3. 2017

  3 podlazie je vo vyske cca 9m,nebude to problem?ohrev pre 6 osob
 • Autor:
  Michal
  Dátum:
  29. 3. 2017

  Dobry den. nebude problem,ze 3 podlazie je vp vyske cca 10metrov?TUV by bolo pre 6clennu rodinu.viete poradit aj ohladom drevosplynujuceho kotla na tieto parametre?
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  30. 3. 2017

  Dobrý deň. Bude to problém, najlepšie by ste mali zásobník, tak je voda vždy pripravená. Čo by Vás presne zaujímalo na drevosplynujúcom kotli? Pekný deň.
 • Autor:
  Silvia
  Dátum:
  27. 3. 2017

  Zdravím Vás a prosím o radu. Máme vykurovaciu plochu 160 m2, sme 3-členná rodina. Máme sprchu s termostatickou batériou, vaňu nemáme. Čo by ste mi odporučili, Tiger Condens 18/25 KKZ42 alebo Panter Condens 25KKO + BZ60? Ďakujem.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  27. 3. 2017

  Dobrý deň. V tomto prípade je to úplne jedno a v podstate to isté. V prípade ak ste traja, tak potom väčší komfort bude so 120 l zásobníkom. Pekný deň.
 • Autor:
  Jana
  Dátum:
  27. 3. 2017

  Dobry den, chcela by som Vas poziadat o radu pri vybere kotla. Byvam v rodinnom dome o vymere 140m2, jednopodlazny. Sme 3-clenna rodina. Teraz mame protherm turbo zavesny.Mala by sme zaujem o nejaky kondenzacny aj s ohrevom vody. Na obcasne vykurovnie vyuzivame aj krb ale ked nekurime vzdy zapne kotol. Manzel tvrdi, ze v tomto pripade sa velmi neoplati kondenzacny kotol kupovat. Poprosime o radu aky kotol by sme si mali vybrat. Dakujem za radu.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  27. 3. 2017

  Dobrý deň. V prípade, ak si prajete ohrev vody, tak teraz najlepšiu cenu majú Junkers: http://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/s-prietokom-ohrevom-tuv/junkers/ Klasický už nekúpite, len už kondenzdačný. Pekný deň.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  15. 12. 2015

  Dobrý deň, chcel by som poradiť s výberom kondenzačného kotla. Úžitková plocha prízemia je 130m2 + podkrovie 45m2. 2.izby na prízemí majú radiátory, zbytok je podlahové kúrenie. V podkroví sú radiátory, ale za 3roky čo bývame ešte nemuseli byť pustené. Obvodové múry su 37,5 ytong, dvere a okná plastové. Tepelná strata vypočítaná na 9,4kW.Sme 4členná rodina t.j.treba min 100l zásobník. Teraz máme obyč. Protherm medved 20 + Quadriga 80. Pred 2rokmi som kúril celú zimu na 25st., minulý rok na 22st. a spotreba bola rovnaká. Rozdiel v účte bol 5eur! Vopred ďakujem za radu.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  15. 12. 2015

  Dobrý deň. V tomto prípade by trebalo zvoliť kotol s nízkym výkonom a zásobníkom. Najlepšie teraz vychádza zostava Junkers 14 kW, http://www.atria.sk/junkers-cerapursmart-zsb-14-3-c-st120-2e/. Pekný deň.
 • Autor:
  Milica
  Dátum:
  8. 10. 2015

  Dobrý deň, potrebujem kotol na chalupu, používame len na temperovanie a na sprchovanie. Chceme prietokový, závesný, normálnej kvality. Pozeráme Vaillant, Junkers či Buderus. Prosím, odporučte, ktorý si vybrať (aj s ohľadom dokupovania nevyhnutných súčastí). Pri takom občasnom používaní má význam kondenzačný kupovať? Pls, pri Vaillante je rozdiel plus a pro len: "vo verzií plus obsahuje naviac elektronický riadené čerpadlo a možnosť kombinácie so závesným 20 litrovým vrstveným zásobníkom TUV. Ostatné funkcie sú zhodné so kotlom rady Vaillant ecoTEC pro". Nie je aj kvalitnejší materiál v "plus"? Ďakujem veľmi pekne, Milica
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  8. 10. 2015

  Dobrý deň. Čo sa týka výberu kondenzačného alebo klasického. Tak dostupné klasické sú už len od Prothermu http://www.atria.sk/plynove-kotly/s-prietokom-ohrevom-tuv/protherm/. Čo sa týka kondenzačného, v dobrej cene a kvalite najlepšie asi vychádza Junkers http://www.atria.sk/junkers-cerapursmart-zwb-24-3-c/ alebo Vaillant http://www.atria.sk/vaillant-vuw-236-5-3-ecotec-pro/. Rozdielov medzi plus a pro je samozrejme viacero, ale ten zasadnejši je teda v čerpadle a tým padom v regulácií. Pekný deň
 • Autor:
  marek
  Dátum:
  16. 9. 2015

  Dobry den, chcem sa opytat, co je ekonomickejsie? Mat elektricky prietokovy ohrievac, mat elektricky prietokovy ohrievac so zasobnikom cca 40L, alebo bojler plynovy tiez s objemom cca 40L? Byvam v rodinnom dome...ohrievac vody by bol umiestneny v kotolni, t.j. dva poschodia dole...alebo ake by bolo najekonomickejsie riesenie? Napr. dva prietokove elektricke na kazdom poschodi? Dakujem za info a radu. PS: nechcem mat problem s tlakom vody pri pustani teplej vody...a taktiez pri pomalom pustani teplej vody zvysenie teploty vody.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  16. 9. 2015

  Dobrý deň. Jednoznačne máte viac ekonomickejšie použitie plynového prietokového ohrevu. Elektrická energia je vždy drahšia ako plyn, čo sa týka vykurovania alebo ohrevu vody. Ten problém s tlakom tam by byť nemal, teda neviem prečo by mal nastať. Pomalé spúšťanie by nastať nemalo, keďže chcete vstavaný zásobník a tým pádom je ho možné pripojiť na cirkulačný okruh. Pekný deň.
 • Autor:
  maria
  Dátum:
  1. 8. 2015

  Dobry den,prosim o radu:mame 16 r.Leiber 17kw s o 40l zasobnikom na TUV,prednostny ohrev, v kratkom case budeme potrebovat novy,prosim o doporucenie vhodneho plynoveho kotla,dom je 10 x9 1 podlazie +10 x 9 podkrovie,kotol je v pivnici ,tato nieje vykurovana len v pracovni 1 register,uprednostnila by som s integrovanym zasobnikom na TUV.dakujem pekne za radu
 • Autor:
  Alica
  Dátum:
  14. 4. 2015

  Dobry den.potrebovali by sme poradit pri vybere kotla do rodinneho domu cca 120m2 obytna plocha,prizemny,zatepleny,plastove okna.chceme kondenzacny s ohrevom teplej vody a zasobnikom na nu.dakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  14. 4. 2015

  Dobrý deň, odporučil by som Vám tieto dva kotle, Junkers alebo Vaillant: http://www.atria.sk/junkers-cerapursmart-zsb-14-3-c/ http://www.atria.sk/vaillant-vu-246-5-3-ecotec-pro-do-zasobnika/ Pekný deň
 • Autor:
  Alica
  Dátum:
  14. 4. 2015

  Dobry den.potrebovali by sme poradit pri vybere kotla do rodiddneho domu o vymere cca 120m2,plastove okna,zatepleny.chceme kondenzacny.dakujem za info
 • Autor:
  Ján
  Dátum:
  23. 2. 2015

  Dobrý deň, chcel by som sa opýtať. Plánujeme výmenu kotla a chceli by sme nejaký kondenzačný s ohrevom vody buď prietokovým ohrevom alebo zásobníkom, bývame v rodinnom dome 2-poschodovom a rozlohe 200m2. Môžete nám nejaký poradiť taký cenovo prijatelný(1300) Ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  23. 2. 2015

  Dobrý deň, v pípade Vášho domu (200m2) by som ti dovolil odporučiť tento kotol Vaillant, ktorý momentálne vychádza asi najvýhodnejšie http://www.atria.sk/vaillant-vu-246-5-3-ecotec-pro-vih-r120b/ Pekný deň
 • Autor:
  Ján
  Dátum:
  26. 1. 2015

  Dobrý deň. Uvažujem nad výmenou nástenného turbo kotla s prietokovým ohrevom vody za podobný nového typu.Po technickej stránke je výhodnejší kondenzačný, alebo atmosferický kotol? Ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  26. 1. 2015

  Dobrý deň, odporúčam Vám kondenzačný kotol, je účinnejší. Pekný deň
 • Autor:
  Radoslav
  Dátum:
  19. 1. 2015

  Dobry den hladam plynovy kondez.kotol vspojeni solarny system a vsetko co k tomu potrebujem ,jedna sa o dvojpodlazny dom 5clenna rodina ,za vase tipy vopred dakujem.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  19. 1. 2015

  Dobrý deň, postačí Vám tento samotný kotol http://www.atria.sk/junkers-cerapursmart-zsb-14-3-c/ , solárny set nájdete tu http://www.atria.sk/solarna-zostava-hewalex-2s/ a rúrku a príslušenstvo pre pripojenie tu http://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/solarne-dvojrury/ . Pekný deň
 • Autor:
  Kamil
  Dátum:
  16. 10. 2014

  Dobry den, rad by som sa dozvedel, kto moze namontovat kotol, ak si ho zakupim u Vas v eshope. Mozem si ho namontovat aj sam? Ako je to potom so zarukou? Dakujem za odpoved.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  16. 10. 2014

  Dobrý deň, kotol môžete namontovať aj sám, ale spustiť ho môže LEN servisný technik danej značky, ktorý má na to oprávnenie. Takýto postup platí vo všetkých obchodoch a predajniach. Prajem pekný deňchat 0917 133 662 info@atria.sk Máte otázku?
Napíšte nám správu clear
Správa bola odoslaná. ZATVORIŤ
V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
help
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment
blur_linearMontáž stenového vyk.
Návod na montáž stenového vykurovania
wifi_tetheringČidlo zásobníka
Čidlo zásobníka
settings_input_componentZverné šróbenie
Zverné šróbenie
isoOdporučený termostat
Junkers CW100
battery_fullOdporučený akumulátor
Odporučený akumulátor
format_align_justifyRebríkové radiátory
Odporučený rebríkový radiátor
local_drinkKlasické batérie
Klasické beztlak. batérie
local_drinkOdporučené pákové batérie
Pákové beztlak. batérie
tuneNezávislá regulácia
Nezávislé riadenie vyk. okruhov
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allKompatibilný s kotlami
Kompatibilný s kotlami
done_allKompatibilita termostatov
Kompatibilita termostatov s kotlami
settings_backup_restoreOdporučené čerpadlá
Čerpadlá
IBO OHI
exposureEkvitermické čidlo
Ekvitermické čidlo
isoTermostaty na čerpadlá
Termostaty na čerpadlá
isoOdporučený termostat
Protherm Thermolink P2
isoOdporučený termostat
Buderus RC 300
isoOdporučený termostat
Vaillant multiMATIC 700
isoOdporučený termostat
Emos EMP911
isoOdporučený termostat
Ariston Clima Manager RC1
routerOdporučené dymovody
Odporučené dymovody
swap_callsOdporučené potrubie
Pex-AL-Pex 16x2
swap_callsSolárne potrubia
Solárne potrubia
call_splitOdporučené rozdeľovače
Odporučené rozdeľovače
merge_typeOdporučené spojky
Odporučené spojky
border_outerOdporučené dosky
Odporučené systémové dosky
battery_charging_fullOdporučené záložné zdroje
Odporučené záložné zdroje
format_color_fillNemrznúca zmes
Odporučená nemrznúca zmes
format_color_fillDestilovaná voda
Destilovaná voda
powerOdporučené špirály
Odporučené vykurovacie tyče
ondemand_videoVideo montáže HEP2O
Video montáže
buildPomôcky na montáž
Pomôcky na montáž
flip_to_frontOdporučené skrinky
Odporučené skrinky
format_color_fillOdporučený olej
Odporučený olej
headsetOdporučená ochrana tváre
Odporučená ochrana tváre
menu
shopping_cart
search
more_vert
 
 
Hľadáte oblý rebrík?
Hľadáte rovný rebrík?
Hľadáte bezdrôtový termostat?
Hľadáte drôtový termostat?
arrow_drop_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.
Filtrovanie príspevkov