BIOWASHBALL

BIOWASHBALL
Naša cena s DPH:
44,40 €
Naša cena bez DPH:
37,00 €
Cenníková cena s DPH:
65,00 €
Ušetríte:
20,60 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
32%
Dostupnosť:
Nedostupné
Popis tovaru

Pracia guľa BIOWASHBALL

 

Bio pracia guľa Biowashball® vyperie rovnako dobre ako klasické pracie prášky. Nakoľko neobsahuje chemikálie, nevyvoláva alergické reakcie. Šetrí Vaše zdravie a životné prostredie. Navyše za 3 roky účinnosti Vám ušetrí veľa peniaze.


 • Neobsahuje chemické látky, nečistoty odstraňuje fyzikálnou úpravou (alkalizáciou a ionizáciou) vody.
 • Chráni Vaše zdravie pred škodlivými prísadami pracích prostriedkov.
 • Zabráni alergickým reakciám vyvolaným zvyškami pracích práškov (astma, ekzém).
 • Odstráni škvrny, baktérie a nepríjemný zápach.
 • Šaty dlhodobo udržia prirodzenú farbu a pružnosť.

 

Chráni životné prostredie pred škodlivými chemikáliami, ktoré cez odtok znečisťujú zásoby pitnej vody a tak nepriamo škodia rastlinám, zvieratám, ale aj človeku.

 

Koho môže pracia guľa zaujať:

 • ľudí trpiace alergiou na pracie prášky
 • matky dieťat s citlivou pokožkou
 • ľudí nadšení pre eko a bio produkty
 • každého, kto chce ušetriť na pracích práškoch

 

Výhody produktu oproti pracím práškom:

 • neobsahuje chemikálie, nevyvoláva alergiu
 • chráni životné prostredie
 • šetrí peniaze (vystačí na 3 roky)
 • vyprané oblečenie je hladké aj bez aviváže
 • farby si zachovávajú svoju sýtosť a bielizeň svoju životnosť

 

Výhody produktu oproti napodobeninám:

 • certifikáty a patenty
 • porovnávacie testy a prieskumy spokojnosti používateľov
 • ocenenia

 

Pracia guľa Biowashball® perie pomocou štyroch hlavných typov keramických pracích guličiek, ktoré sú uložené v plastovom netoxickom obale.Produkt vyžaruje tzv. ďaleké infračervené žiarenie, pretože je vyrobený zmiešaním keramík získaných zo silikátových (kremičitých) minerálov obsahujúcich draslík (K), sodík (Na), vápnik (Ca) a bárium (Ba) a z minerálnych látok s vysokou schopnosťou vyžarovať infračervené žiarenie.
Charakteristika ďalekých červených lúčov

Slnečné žiarenie sa rozdeľuje na viditeľné svetlo a neviditeľné žiarenie. Infračervené žiarenie patrí k neviditeľnému žiareniu. Majúce vlnovú dĺžku medzi 0,76µm a 1000µm je prospešné pre ľudské zdravie. Infračervené žiarenie, ktoré má najdlhšiu vlnovú dĺžku v rozmedzí od 4µm do 1000µm, sa nazýva ďaleké infračervené žiarenie.Funkcia ďalekého infračerveného žiarenia


Keď sú ďaleké infračervené lúče vyžarované do vody, rezonancia častíc zaktivizuje vodu a počet vodných molekúl v zhlukoch sa zníži z 12-15 na 5-6.

Voda s nízkym počtom častíc vo vodných zhlukoch má vďaka medzipovrchovej aktivácii slabšie povrchové napätie, čo umožňuje jej ľahšie prenikanie hlboko do oblečenia alebo textílie. Tento jav znižuje priľnavosť nečistôt k povrchu vlákien a umožňuje nečistotám, aby sa rozplynuli.Alkalické keramiky

Keramiky vyformované z anorganických minerálov sú veľmi vhodné k ionizácii vody na alkalickú, pretože pri styku s vodou udržiavajú pH na úrovni 9-10 podobne ako bežné detergenty.
Funkcie alkalickej keramiky

Anorganické minerály, ktoré majú medzi inými minerálmi sklon k ionizácii, pri styku s vodou oxidujú, zatiaľ čo voda sa stáva deoxidovanou. Počas tohto procesu okysličovania minerálov sa voda mení na zásaditú vďaka hydroxidu a bielkoviny a tuky t.j. dve hlavné zložky nečistôt možno v zásaditej vode ľahko odstrániť. Princíp prania prádla pomocou syntetických detergentov je rovnaký ako tento proces, ale Biowashball keramické guličky zmenia vodu na zásaditú bez použitia syntetických detergentov.

Obrovské množstvo týchto ďalekých infračervených vĺn je vyžarované v prirodzených podmienkach slnečným svetlom na zemský povrch a pri bežných teplotách je emitované medzi ostatné látky. Ďaleké infračervené vlny sú vstrebávané ľudskými telami a tento jav spolu s rezonanciou prispievajú k rozširovaniu vlásočníc. Môžu byť tiež využité ako psychologický zdroj energie pre ľudské telá a môžu tak hrať dôležitú úlohu pre fyzický rast, reprodukciu a fyzické zdravie.
antibakterialna keramikaAntibakteriálne keramiky

Keramiky vyformované z oxidovaných minerálov majú vysokú schopnosť rozložiť organické látky a plnia antibakteriálnu funkciu.

 

Funkcia antibakteriálnej keramiky

Antibakteriálne keramiky generujú elektróny (e-) a náboje (h+). Náboje (h+) prostredníctvom vysoko oxidačných účinkov hydroxylových radikálov (•OH) môžu mať antibakteriálne vlastnosti.

Elektróny menia kyslík absorbovaný antibakteriálnou keramikou na superoxidový (hyperoxidový) anión (O2-). Vzhľadom  k tomu, že táto reakcia je radikálna, sú tieto ióny kyslíka spojené s oxidačnou reakciou, ktorá vedie k odstráneniu pachov a rozpusteniu organických látok. Dôvodom vysoko efektívnej antiseptickej funkcie keramiky je priľnutie kyslíkových iónov (O2-) a hydroxylových radikálov (•OH) k bakteriálnej bunkovej membráne, čím dochádza následne k jej deštrukcii. V porovnaní s bežnými antibakteriálnymi prípravkami, tieto častice dokážu lepšie priľnúť k baktériám a výborne rozložia ich zbytky.

Táto keramika je vyrobená miešaním minerálov, ktoré majú vysoké infračervené žiarenie, vrátane silikátových minerálov, ktoré obsahujú draslík (K), sodík (Na), vápnik (Ca) a bárium (Ba) a ich základom je TM a TM-X. Keramika má viacero funkcií vrátane antioxidačnej a funkcie emisie infračerveného žiarenia.

 

Funkcie TM keramiky

Keramiky sú vyrobené z esencie TM, ktorá obsahuje potrebné mikroorganizmy vrátane  fotosyntetických baktérií zneškodňujúcich toxické látky a keramického prášku. Ich úlohou je chrániť oblečenie pred účinkami oxidačného a degeneratívneho procesu jeho spomaľovaním. Keramiky vyžarujú infračervené lúče, mikronizujú a menia vodu na "easy-to-wash" aktívnu vodu. Disponujú vlastnosťami, ktoré oslabujú povrchové napätie vody, zlepšujú priepustnosť, namáčanie, rozpustnosť a vykonávajú povrchovú aktiváciu vody.

Pridaním oxidu titaničitého (TiO2) do TM keramiky a vystavením pôsobeniu infračervených lúčov s vlnovou dĺžkou 380µm dôjde k zahájeniu fotokatalýzy, počas ktorej dochádza k vzniku dvoch druhov aktívneho kyslíka a to superoxidového (hyperoxidového) radikálu (O2-) a hydroxylového radikálu (•OH).

 

Vďaka vyšším schopnostiam disponuje keramika rozmanitými užitočnými funkciami:

 • Rozklad organických znečisťujúcich látok
  Majú vysokú oxidačnú silu, hydroxylový radikál je schopný kompletne rozložiť škodlivé organické nečistoty (ktoré môžu byť len ťažko rozložené bežným čistením použitím chlóru alebo ozónu) a premeniť ich na oxid uhličitý a vodu.
 • Odstránenie toxického zápachu a rozklad odpadových plynov
  Úplne odstránia oxidy dusíka (NOx), oxidy síry (SOx), prchavé organické zlúčeniny (VOC) alebo iné druhy zápachov.
 • Antibakteriálna funkcia
  Vysoká oxidačná sila hydroxylových radikálov môže celkom odstrániť baktérie. Súčasne táto oxidačná sila napomáha rozkladu zbytkov baktérií a toxických látok.

Diskusia


 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  15. 1. 2017

  Používame Biowashball vaic ako tri roky bez akýchkoľvek problémov. Dal som ich aj dcére, synovi a majú s tým tiež dobré skúsenosti. Jedna za všetky. Keď mi opravár menil tesnenie na bubne čudoval sa, že aký prostriedok používam, keď je práčka taká čistá. Nič len tri roky perieme už bez pracích prachov. Gule mám dve a štvrtým rokom ich nabíjam na slnku častejšie a výsledok je stále výborný. Nemohol som ich vlani zohnať idem si kúpiť ďalšie dva kusy. Kolegova manželka neverila praciemu efektu, ale keď vyprala synove tepláky celé zelené na kolenách od trávy uverila, aj keď pri praní nie je pena. Nechcem písať chválospev, nech si každý urobí svoj názor. Pozor však na gule s menšou účinnosťou.

DiskusiaTovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.
info V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
live_help keyboard_arrow_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.

Správa bola odoslaná

V krátkom čase Vás budeme kontaktovať

ZAVRIEŤ
phone0917 133 662 emailinfo@atria.sk Odoslať otázku cez klasický formulár.
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment