Buderus Logamax plus GB 162 - 15

Buderus Logamax plus GB 162 - 15
Naša cena s DPH:
1 797,60 €
Naša cena bez DPH:
1 498,00 €
Cenníková cena s DPH:
2 388,00 €
Ušetríte:
590,40 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
25%
Dostupnosť:
2 - 5 dni
Katalógové číslo:
7 746900751
ks

    
Popis tovaru

Kondenzačný plynový kotol Buderus Logamax plus GB 162 - 15 do kúrenia, s možnosťou pripojenia externého zásobníka. ,Výkon 3,1 - 15,2 kW

 

poznáte ho aj pod názvom: BUDERUS EXCELENT 15

 

Obsah zostavy:

 

 • kondenzačný kotol Logamax plus GB162 - 15
 • vypúštací lievik so sifónom
 

Predstavujeme Vám novú generáciu hospodárnej tepelnej techniky od spoločnosti Buderus, ktorá vyniká ešte účinnejším využitím energie! Celá škála dôležitých nových vylepšení sa postará o to, aby ste teraz pri použití najmodernejšej kondenzačnej techniky kúrili plynom tak úsporne ako ešte nikdy – a to s maximálnym dôrazom na Váš komfort. K dispozícii sú výkonové rady 15, 25, 35 a 45 kW.

 

Moderná konštrukcia zaručuje veľmi tichý chod kotla, pod 35 dB pri GB162-15,25 kW a pod 40 dB pri GB162-35, 45 kW. 

 

ETA plus
Modulačný keramický horák pracuje v rozpätí výkonu 19 - 100 %. To zabezpečuje dlhšie časy horenia a znižuje počty zapnutí a vypnutí. V spojení s mimoriadne efektívnym hliníkovým výmenníkom tepla systém celoročne zaisťuje optimálne kondenzačné podmienky, a tak prispieva k využitiu kotla až do 110,5 %.
 
 • turbo kotly pre viacero vykurovacích okruhov, menovité výkony 15, 25, 35 a 45 kW
 • koeficient využitia kotla až 110,5 %
 • hodnoty emisií NOx < 20 mg/kWh a CO < 15 mg/kWh a CO2 <9,2%  
 • plynový keramický predzmiešavací horák s modulačným výkonom 19 až 100 %
 • elektronicky riadenie čerpadlo energetickej triedy A, pri všetkých typoch
 • možnosť prevádzky na zemný, alebo kvapalný plyn (prestavbová sada)
 • výmenník tepla spalín s kompaktnými rozmermi vyhotovený technológiou ALUplus
 • systém ETA-plus - optimálne využitie energie vďaka vysokoefektívnemu výmenníku tepla a horáku s veľkým modulačným rozsahom
 • univerzálny horákový automat UBA 3.5 - digitálna kontrola funkcií kotla
 • kombinovateľné so stojatými zásobníkmi TÚV Logalux S135 RW a 160 RW a štandardné stojaté zásobníky S120 a Logalux SU (160 l, 200 l, 300 l)
 • bez expanznej nádoby (voliteľné príslušenstvo)
 
 
25 rokov skúseností
v oblasti kondenzačnej techniky je pre Vás veľkou výhodou Začnite využívať naše veľké skúsenosti s novou technológiou. Buderus v priebehu
posledných rokov posúval hranice vývoja energeticky úspornej kondenzačnej techniky stále ďalej. Našou motiváciou je vyťažiť čo možno najviac tepla z čo možno najmenšieho množstva energie. Výsledkom je vykurovací kotol a vykurovacie systémy s výrazne nižšou spotrebou energie.
 
Úsporne a ekologicky
Ten kto úsporne vykuruje, má dva dôvody pre radosť. Okrem svojej peňaženky šetrí aj prirodzené zdroje pre náš život tým, že účinne prispieva k všeobecnému znižovaniu emisií CO2 a pomáha vylepšovať ekologickú rovnováhu. Je to o ďalší dôvod viac rozhodnúť sa pre plyn ako zdroj energie a kondenzačnú techniku od spoločnosti Buderus. 
 
 
Dodatočná úspora elektrickej energie pomocou Flow plus
Logamax plus GB162 má obehové čerpadlo s reguláciou otáčok, ktoré neustále dokonale prispôsobuje množstvo vody výkonu a vyrovnáva tak tlak vo vykurovacom zariadení. Znamená to ďalšiu výhodu, pretože obehové čerpadlo tak spotrebuje iba približne štvrtinu el. energie v porovnaní s konvenčným čerpadlom. Výsledkom je, že čerpadlo kotla Logamax plus GB162 je tak úsporné, že spĺňa prísne požiadavky triedy energetickej účinnosti A.
 
 
ETA plus - inteligentná prevádzka horáka
Keď je vonku teplo, malo by vykurovacie zariadenie pracovať s nižším výkonom a spotrebovať menej energie. Logamax plus GB162 to hravo zvláda úplne sám vďaka svojmu modulačnému keramickému horáku ETA plus. Šetrí aj vďaka svojmu mimoriadne veľkému výkonovému rozsahu 19 až 100%. To znamená, že optimálne zvláda prispôsobovať výkon prakticky v celom rozpätí a v spodnej výkonovej oblasti pritom dochádza k pozoruhodne malému počtu štartov horáka. Šetrí sa tak vykurovací kotol ako aj citlivé uši užívateľa.
 
Extrémne jednoduché ovládanie
Logamax plus GB162 sa dá mimoriadne jednoducho ovládať a jednoducho sa vykonáva aj jeho údržba. Dodáva sa s kompletnou výbavou. Predmontované čerpadlá a prípojky s jednoduchou montážou umožňujú jednoduchú inštaláciu.
 
 
Jadro z najmodernejšej techniky
Rebrované rúry výmenníka tepla v novom kotle Logamax plus GB162 vyrába Buderus z hliníka. Tento kvalitný materiál umožňuje skombinovať nízku hmotnosť, dlhú  životnosť a výbornú tepelnú vodivosť. Vo vnútri každej rúry vytvárajú premyslené, dovnútra zatočené kanály najväčší možný povrch a tak umožňujú vysoké využitie energie.
 
Najmodernejšia povrchová úprava
Pozoruhodná je aj inovatívna zušľachťujúca povrchová úprava rúr výmenníka tepla, ktorá sa dosahuje procesom plazmovej polymerizácie. Táto vrstva je extrémne tenká, ale napriek tomu extrémne odolná. Predovšetkým však predlžuje intervaly údržby a pomáha udržiavať konštantný výkon a tým znižovať náklady. Rýchlo to dokáže revízia odporúčaná raz za rok.
 
 
Pekne usporiadaný
Dizajn ako blok motora novo vyvinutého výmenníka tepla v kotle Logamax plus GB162 nemá iba obzvlášť pekný tvar a koncepciu podľa najnovších poznatkov. Je tiež nanajvýš praktický, pretože vďaka nemu je akékoľvek vykonanie údržby alebo servisu hračkou. Z hľadiska účinnosti sú všetky časti dimenzované na maximálny možný prenos tepla, ktorý je možné technicky dosiahnuť.

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.Diskusia • Autor:
  dusan
  Dátum:
  11. 4. 2014

  Dobry den, Rad by som sa informoval ci v ponuke ktoru mate na stranke pre BUDERUS Logamax plus GB 162 - 15 v cene 1740 eur je zahrnute aj prislusenstvo k tomuto kotlu (regulator RC35, snimac vonkajsej teploty FA, snimac teploty zasobnika vody AS1.6, vypustaci lievilk ) Dakujem za potvrdenie
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  11. 4. 2014

  Dobrý deň, pozeral som našu cenu https://www.atria.sk/buderus-logamax-plus-gb-162-15/ a tá je 1826. Kotol ale neobsahuje Logamatic RC35, snímač vonkajšej teploty. Obsahuje ale Snímač zásobníka a lievik. Pekný deň.
 • Autor:
  Katarina
  Dátum:
  10. 4. 2014

  Dobry den, mame zaujem o tento kotol: http://www.kurenie-podlahove.sk/www-kurenie-podlahove-sk/eshop/7-1-Kondenzacne-kotly/0/5/436-BUDERUS-Logamax-plus-GB-162-15/discussion-all/436#anch1436 Jedna sa o novy nepouzity kotol? Aka dlha je zaruka? Aka by bola doba dodania? Obsahuje kotol vsetky potrebne komponenty na montaz a zapojenie pre plnu funkcnost? Alebo je nutne este nieco ine doobjednat? Dakujem, s pozdravom Katarina
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  10. 4. 2014

  Dobrý deň, kotol je samozrejme nový, nepoužitý. Záruka je štandardná 2 roky, dodacia doba cca 1 týždeň, doobjednať v podstate treba len dymovod https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/odtahy-spalin-dymovody/ ak potrebujete a regulátor https://www.atria.sk/buderus-logamatic-rc-35/. Pekný deň.
 • Autor:
  Jozef
  Dátum:
  20. 2. 2014

  Dobrý deň Rád by som Vás požiadal o cenový návrh kotlov a materiálu k nim dľa rozpisu v prílohe. Je to na 3 stranach a ku každej položke je počt kusov. Ďakujem s pozdravom
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  20. 2. 2014

  Dobrý deň. Cenové ponuky nevypracovávame, nakoľko sme internetový obchod. Pomôcť Vám vieme aspoň s tovarom a to kotol https://www.atria.sk/buderus-logamax-plus-gb-162-15/, expanzné nádoby https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kurenie-profesionalne-ivar/expanzne-nadoby/, solárne sety https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/ alebo všetky kotle https://www.atria.sk/kondenzacne-kotly/. Pekný zvyšok dňa
 • Autor:
  ladislav
  Dátum:
  27. 11. 2012

  Dobrý deň, zaujímal by ma, prosím ak je to možné povedať, že aký rozdiel v ekonomike, teda v spotrebe plynu je medzi riešením prívodu vzduchu k plyn horákom priamo z vonkajšieho prostredia, teda studeného vzduchu a prívodom vzduchu z prostredia kotolne z miestnosti, kde je predmetný vzduch privádzaný predohriaty odvádzanými spalinami. Napr. pri kotli zn.BUDERUS Logomax plus GB 162-100. Bolo by ideálne takýto údaj vzťahovať na kotolňu s batériou 5 kotlov spojených do série. Srdečne pozdravujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  27. 11. 2012

  Dobrý deň, rozdiel medzi týmito dvoma zapojeniami je čisto z konštrukčného hľadiska, keď sa nedá nasávanie vyriešiť inak, ešte som nepočul, že by to malo nejaký vplyv na výkon, čo ekonomiku spaľovania kotla. Ale ak máte 5 kotlov a nie veľkú miestnosť, či nie dobre vetranú, potom jednoznačne nasávanie z vonkajšieho prostredia. Pekný deň.


chat 0917 133 662 info@atria.sk Máte otázku?
Napíšte nám správu clear
Správa bola odoslaná. ZATVORIŤ
V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
help
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment
blur_linearMontáž stenového vyk.
Návod na montáž stenového vykurovania
wifi_tetheringČidlo zásobníka
Čidlo zásobníka
settings_input_componentZverné šróbenie
Zverné šróbenie
isoOdporučený termostat
Junkers CW100
battery_fullOdporučený akumulátor
Odporučený akumulátor
format_align_justifyRebríkové radiátory
Odporučený rebríkový radiátor
local_drinkKlasické batérie
Klasické beztlak. batérie
local_drinkOdporučené pákové batérie
Pákové beztlak. batérie
tuneNezávislá regulácia
Nezávislé riadenie vyk. okruhov
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allKompatibilný s kotlami
Kompatibilný s kotlami
done_allKompatibilita termostatov
Kompatibilita termostatov s kotlami
settings_backup_restoreOdporučené čerpadlá
Čerpadlá
IBO OHI
exposureEkvitermické čidlo
Ekvitermické čidlo
isoTermostaty na čerpadlá
Termostaty na čerpadlá
isoOdporučený termostat
Protherm Thermolink P2
isoOdporučený termostat
Buderus RC 300
isoOdporučený termostat
Vaillant multiMATIC 700
isoOdporučený termostat
Emos EMP911
isoOdporučený termostat
Ariston Clima Manager RC1
routerOdporučené dymovody
Odporučené dymovody
swap_callsOdporučené potrubie
Pex-AL-Pex 16x2
swap_callsSolárne potrubia
Solárne potrubia
call_splitOdporučené rozdeľovače
Odporučené rozdeľovače
merge_typeOdporučené spojky
Odporučené spojky
border_outerOdporučené dosky
Odporučené systémové dosky
battery_charging_fullOdporučené záložné zdroje
Odporučené záložné zdroje
format_color_fillNemrznúca zmes
Odporučená nemrznúca zmes
format_color_fillDestilovaná voda
Destilovaná voda
powerOdporučené špirály
Odporučené vykurovacie tyče
ondemand_videoVideo montáže HEP2O
Video montáže
buildPomôcky na montáž
Pomôcky na montáž
flip_to_frontOdporučené skrinky
Odporučené skrinky
format_color_fillOdporučený olej
Odporučený olej
headsetOdporučená ochrana tváre
Odporučená ochrana tváre
menu
shopping_cart
search
more_vert
 
 
Hľadáte oblý rebrík?
Hľadáte rovný rebrík?
Hľadáte bezdrôtový termostat?
Hľadáte drôtový termostat?
arrow_drop_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.
Filtrovanie príspevkov
Vážený zákazník,
z technických príčin nebudú dňa 21.7.2017 (piatok) spracovávané objednávky.
phone 0917 133 662