Potrubie HEPWORTH na kúrenie v tyčiach, 15 mm

Kód: HXX6/15
1,80 € / m
4 až 7 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

Potrubie z polybutylénu PN6, 90°C určené na rozvod  UK ku radiátorom s kyslíkovou bariérou.

Minimálny odber je 6 metrov, následné pridávanie po 6 metroch.

Balenie po 6 metroch.

 

 
    Najdôležitejšie fakty systému HEPWORT, ktoré by Vás mali zaujímať pri svojpomocnej montáži.
       
    Plne rozoberateľný systém.
      To znamená, že systém môžete poskladať, neskôr rozobrať a opäť poskladať. Má to význam vtedy, ked ste si nie úplne istý montážou kúrenia.
       
    Montáž bez akéhokoľvek náradia.
     

Jednou z najväčších predností systému je montáž bez náradia. To znamená, že potrubie sa do spojky iba zasunie a vnútorný systém čelusti ho zafixuje. Pri demontáži spojku len rozskrutkujeme, čeluste z potrubia zosunieme, následne spojku znova poskladáme, zoskrutkujeme a je opäť pripravená na použitie.

       
    Univerzálne použitie pre všetky druhy kúrenia.
      Všetky spojky, t-kusy, kolena a potrubia sú vyrobené s polybutylénu, to znamená že ho môžete používať, či už na montáž radiátorového kúrenia, podlahového kúrenia, alebo na rozvod vody TUV. Všetky priemery sú spätne kompatibilné.
       
    Potrubie vyrobené z polybutylénu.
      Polybutylén - najstarší a zatiaľ najlepšie overený materiál pre kúrenie a rozvod vody. 
       
    Potrubia s kyslíkovou bariérou
      Všetky potrubia sú vyrábané s EVOH kyslíkovou bariérou, ktorá zabraňuje prenikaniu molekúl kyslíka do samotného kúrenia. Kyslík po niekoľkých rokoch spôsobuje koróziu kotla a znehodnotenie kúrenia. Kyslíkovou bariérou tomuto problému predídeme.
       
    Polybutylén je jeden z najhygienickejších materiálov
      Z hľadiska hygieny dosahuje polybutylén najlepšie výsledky. 

Dodatočné parametre

Kategória: potrubie na rozvod pitnej vody
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 7 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
VS Avatar autora 27.12.2021 12:20
Uváděný průměr je venkovní nebo vnitřni? Májí trubky použité na rozvod tendenci se za tepla prohýbat? Děkuji za odpověď. Sedář
Odpovedať
B Avatar autora 26.12.2021 10:41
Aké priemery potrubia dodávate?
Odpovedať
A Avatar autora 26.12.2021 10:41
Dobrý deň. V ponuke máme potrubie v priemeroch : 15 mm, 22 mm, 28 mm, ktoré nájdete na našej internetovej stránke: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kurenie-hepworth-profesionalne-a-jednoducho-hep2o/potrubia-na-vodu/ Prajem pekný deň.
M Avatar autora 26.12.2021 10:40
Dobrý deň. Chcem sa spýtať na spojky pre systém Hepworth, uvádza sa v popise že sú aj na spájanie medeného potrubia. Nieje s tým problém ak by som tými spojkami spájal medene potrubie k radiátorom? Alebo je lepšie meď spájať spájkovaním? A či je nutné použiť aj radiátorový rozdeľovač, ak radiátory sú v podstate na jednom poschodí za sebou. Chcem hlavný prívod ťahať meďou (20) od radiátora k radiátoru a odspodu radiátory pripájať T spojkami z hlavného prívodu tenšou trubkou (16). Trubky kúrenia pôjdu po stenách, nebudú sa zamurovávať. A ešte jeden dotaz na rozvod vody: Ak použijem skrutkovacie spojky, môžu sa tieto zamurovať do steny? Vopred ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
A Avatar autora 26.12.2021 10:41
Dobrý deň, môžete kľudne spojiť aj spojkami hepworth. Meď však musí byť surová - tá zlatá nie poniklovaná. Áno hlavný cez 20 tku a potom tých 15. Áno aj skrutkovacie spojky sa môžu dať do omietky. Prajem pekný deň.

Push-fit Pipe fittings

Push-fit pipes and plumbing fittings are a great alternative to traditional fittings. A quick way to replace or repair plumbing installations around the home. They’re easy to install and don’t need to be soldered, making them suitable for all kinds of piping and fixtures in your home’s plumbing system.

 

You can create a water-tight seal on any pipes when you use push-fit waste connectors, so you’ll never need to worry about leaks again. Plastic push-fit plumbing fittings are usually demountable, whereas copper fittings are not. 

Suitable for hot and cold water and central heating systems our Wavin Hep2O push-fit fittings are available in a range of sizes and come with a 50-year guarantee for extra peace of mind. 

Hep2O with hepkeys teaser

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.