Protherm HelioSet 2.250C VT

Protherm HelioSet 2.250C VT
Naša cena s DPH:
2 352,00 €
Naša cena bez DPH:
1 960,00 €
Cenníková cena s DPH:
2 990,00 €
Ušetríte:
638,00 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
21%
Dostupnosť:
1 týždeň
Katalógové číslo:
010011591
ks

    
Popis tovaru

Kompletné solárne systémy s dvomi plochými vertikálnymi kolektormi, 250l zásobníkom teplej vody a príslušenstvom, beztlakový systém typu drainbac. - Protherm HelioSet 2.250C VT

 

 • Kompletný solárny systém
 • Model s vertikálnymi kolektormi
 • Beztlakové inovatívne riešenie - spoľahlivé a jednoducho sa inštaluje
 • Významné zníženie nákladov na ohrev teplej vody pomocou slnečnej energie

 

Slnečná energia - energia bez účtov

HelioSet sú kompletné solárne systémy, ktoré umožňujú prípravu teplej úžitkovej vody pomocou slnečnej energie. Tieto systémy sú navrhnuté pre spoluprácu s plynovými kotlami. Systémy HelioSet sú založené na unikátnych princípoch fungovania - s voľným stečením solárnej kvapaliny naspäť do solárneho výmenníka. Výhodou tohto riešenia je kompaktný systém, zjednodušená inštalácia a spoľahlivosť - nehrozí nebezpečenstvo prehriatia kvapaliny v lete alebo zamrznutia solárnej kvapaliny v zime.

 

Použitie:

 • Solárny systém umožňuje využitie solárnej energie na prípravu alebo predohrev teplej úžitkovej vody. To umožňuje pokryť až 60% požiadavky na potrebu teplej vody za rok (v lete - až 100%) - teplá voda sa pripravuje zadarmo.
 • HelioSet je rentabilné riešenie pre menšie zariadenia, kde výškový rozdiel medzi spodnou časťou zásobníka a hornou časťou solárneho kolektora nepresahuje 8,5 m (s použitím dodatkového čerpadla na solárnu kvapalinu - až 12 m). Systém je dodávaný v dvoch verziách.
 • Systém HelioSet 2.250 je určený na uspokojenie potrieb väčšieho počtu užívateľov. Zostava je určená pre spoluprácu s kotlom s funkciou len na vykurovanie, ktorý dohrieva solárny zásobník v prípade nepriaznivého počasia alebo v zimnej prevádzke.


Modely:

 • HelioSet 2.250 VT - sada 2 vertikálnych plochých solárnych kolektorov, 250 l zásobníka teplej vody a príslušenstva.  
 • Solárny výmenník je predplnený solárnou kvapalinou. Systémy sú plne vybavené a pripravená k inštalácii - nie je potrebné pripojiť ďalšie zariadenia*

* Podľa typu strešnej krytiny a vzdialenosti medzi zásobníkom a kolektormi je potrebné si objednať držiaky solárnych kolektorov ( k dispozícii sú sady držiakov pre rôzny typy pokrytia a typy striech)  a prepojovacie rúrky solárnej kvapaliny medzi kolektormi a zásobníkom dostupné v dĺžkach 10 alebo 20 m.

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.Diskusia • Autor:
  Peter
  Dátum:
  28. 1. 2014

  Dobrý deň, sú súčasťou setu aj prepojovacie rúrky solárnej kvapaliny medzi kolektormi a zásobníkom? ak nie, kde ich nájdem? ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  29. 1. 2014

  Dobrý deň, prepojovacie potrubie nikdy nieje súčasťou dodávky. Potrubie je rôznej dĺžky a priemeru. Nachádzajú sa tu https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/solarne-dvojrury/
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  29. 1. 2014

  Ďakujem, teda je možné použiť aj nerezovú rúru, pretože ako čítam odporúčanie výrobcu, tak by mala byť použitá medená?
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  1. 11. 2013

  Dobrý deň,prosím vás dá sa do tohto systému pripojiť,kotol na tuhe palivo ktorý by zohrieval TUV v zimných mesiacoch alebo je to robene len čiste po elektronickej forme na základe toho sa spusti plynový alebo elektricky kotol? Ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  4. 11. 2013

  Dobrý deň, pripojiť sa to dá, avšak reguláciu si musíte vyriešiť sami. Pripojenie je možné do hornej časti zásobníka, na mieste kde sa pripája plynový kotol. Pekný deň.
 • Autor:
  Marian
  Dátum:
  27. 4. 2013

  Dobry den, Je možne kombinovat tento solar s elektrickym kotlom raja 6Kwh? dakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  27. 4. 2013

  Dobrý deň, každý solárny systém je možné kombinovať s akýmkoľvek kotlom s možnosťou pripojenia zásobníka, takže aj s prothermom raja.
 • Autor:
  vladislav
  Dátum:
  17. 4. 2013

  Dobrý deň. Mám v dome predprípravu, medené trúbky s izoláciou a káblom na čidlo z pivnice až na strechu, môžem ich použiť alebo sa musí ťahať nová inštalácia?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  17. 4. 2013

  Dobrý deň, Zdá sa mi, že Helioset musí mať svoje orginál potrubie, skúste si to radšej prezistiť v Protherme. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Tomas
  Dátum:
  30. 5. 2012

  Dobrý deň, tento solárny komplet sa dá použiť aj ako podpora k vykurovaniu? Ďakujem za info.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  30. 5. 2012

  No práveže nie, je len na ohrev pitnej vody TUV s 250 litrovým zásobníkom, na vykurovanie by bol nutný obrovský zásobník a viac kolektorov.
 • Autor:
  Alojzia
  Dátum:
  31. 3. 2012

  Dobry den, planujeme si objednat cez vas eshop Protherm Helioset. Prosime vas, pozrite sa, ci sme vybrali spravne komponenty k zostave. Je cena, ktora nam vysla, aktualna a spravna ? Chceme sa opytat, ci to, co sme si predbezne dali do kosika, je vsetko, co je potrebne k riadnemu fungovaniu solarneho systemu. Budeme ho napajat na kotol Protherm Lev 28KKO, ktory uz mame kupeny. mame par otazok : 1- Nie su uz potrebne ziadne prepojovacie skrutky medzi kolektormi, pripadne odvzdusnovaci ventil a pod. ? 2- Je k zostave uz aj teplotne cidlo, ktore snima teplotu na kolektoroch ? 3- Je nosic, ktory sme si dali do kosika vhody pre Protherm helioset panely, ked mame plochu strechu ? 4- Je Protherm Helioset vobec vhodny pre ploche strechy ? 5- Je v ramci dopravy UPS zabezpecene, aby nadrz bola prepravovana v zvislej polohe ?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  2. 4. 2012

  Dobrý deň. To prislušenstvo, čo ste dali tak to isť k Heliosetu isť nemôže. V prilohe Vám pripájam cenník. Treba k tomu solárnu flexi rúru od Prothermu, potom montážny rám, nosník a zataženie kolektorov na plochú strechu. Uvedené cenny sú z DPH. Solárne zostavy sú prepravované vždy na palete vo zvislej polohe. Cena za dovoz je spoplatnená sumou 13 € s DPH. Kompletné prepojovacie príslušenstvo je v balení, či už čidlo, skrutky, atď atď. Každopádne si môžete prezrieť ostatné solárne zostavy https://www.atria.sk/solarne-sety-a-kolektory/s-plochymi-kolektormi/
 • Autor:
  Alojzia
  Dátum:
  3. 4. 2012

  Dobry den,hovorili sme s odbornikom,co nam bude montovat kolektory a povedal,ze zatazovacie nadoby nepotrebujeme. Ze ak sa upevnia kolektory priamo do strechy,tak ich nie je treba. Mohli by ste nam poslat cenovu ponuku s komplet komponentami na jednom liste prosim vas? Som dopletena,co potrebujeme a co nie,aby sme to vedeli ukazat tomu montaznikovi. Dakujem.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  3. 4. 2012

  Dobrý deň. Žiaľ cenovú ponuku Vám poslať nemôžem, stáva sa nám často že je používaná u konkurencie. Najviac ako môžem pomôcť je týmto: Tu máte cenu na solárny set https://www.atria.sk/protherm-helioset-2-250c-vt/ Sada držiakov, typ S (tenká strešná krytina) 2x Montážny rám pre ploché strechy - vertikálny kolektor 2x Montážny nosník pre ploché strechy - vertikálny kolektor 2x Solárna flexi rúrka 2 v 1, 10 m - 1x Dovoz 13 euro. Znova pripomínam, že po vystavení objednávky Vám pošleme potvrdenie s cenou na solárny set aj s tými všetkými položkami. Pokiaľ by ste posielali objednávku, tak dopíšte do poznámky referenčné číslo emailu: 34201232 aby sme vedeli túto komunikáciu priradiť k vám.
 • Autor:
  Miroslav Urbanek
  Dátum:
  2. 11. 2011

  dobry den,do buducnosti planujem zakupenie kompletneho solarneho systemu napr.Protherm HelioSet 2.250C VT,moja otazka by bola ci teda je mozne kombinovat tento system s plynovim kotlom buderus logamax U052-24T a ci treba pocitat este z nejakymi vedlajsimi vydavkami napr.montazne doplnky atd.dakujem s pozdravom miroslav
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  2. 11. 2011

  Dobry den, je to mozne kombinovat a praveze tak sa to najviac vyuziva. Akurat ku kotlu Buderus musite dokupit čidlo zasobnika za par euro. Nastevenie teplot sa potom realizuje na tom zasobniku.


chat 0917 133 662 info@atria.sk Máte otázku?
Napíšte nám správu clear
Správa bola odoslaná. ZATVORIŤ
V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
help
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment
blur_linearMontáž stenového vyk.
Návod na montáž stenového vykurovania
wifi_tetheringČidlo zásobníka
Čidlo zásobníka
settings_input_componentZverné šróbenie
Zverné šróbenie
isoOdporučený termostat
Junkers CW100
battery_fullOdporučený akumulátor
Odporučený akumulátor
format_align_justifyRebríkové radiátory
Odporučený rebríkový radiátor
local_drinkKlasické batérie
Klasické beztlak. batérie
local_drinkOdporučené pákové batérie
Pákové beztlak. batérie
tuneNezávislá regulácia
Nezávislé riadenie vyk. okruhov
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allKompatibilný s kotlami
Kompatibilný s kotlami
done_allKompatibilita termostatov
Kompatibilita termostatov s kotlami
settings_backup_restoreOdporučené čerpadlá
Čerpadlá
IBO OHI
exposureEkvitermické čidlo
Ekvitermické čidlo
isoTermostaty na čerpadlá
Termostaty na čerpadlá
isoOdporučený termostat
Protherm Thermolink P2
isoOdporučený termostat
Buderus RC 300
isoOdporučený termostat
Vaillant multiMATIC 700
isoOdporučený termostat
Emos EMP911
isoOdporučený termostat
Ariston Clima Manager RC1
routerOdporučené dymovody
Odporučené dymovody
swap_callsOdporučené potrubie
Pex-AL-Pex 16x2
swap_callsSolárne potrubia
Solárne potrubia
call_splitOdporučené rozdeľovače
Odporučené rozdeľovače
merge_typeOdporučené spojky
Odporučené spojky
border_outerOdporučené dosky
Odporučené systémové dosky
battery_charging_fullOdporučené záložné zdroje
Odporučené záložné zdroje
format_color_fillNemrznúca zmes
Odporučená nemrznúca zmes
format_color_fillDestilovaná voda
Destilovaná voda
powerOdporučené špirály
Odporučené vykurovacie tyče
ondemand_videoVideo montáže HEP2O
Video montáže
buildPomôcky na montáž
Pomôcky na montáž
flip_to_frontOdporučené skrinky
Odporučené skrinky
format_color_fillOdporučený olej
Odporučený olej
headsetOdporučená ochrana tváre
Odporučená ochrana tváre
menu
shopping_cart
search
more_vert
 
 
Hľadáte oblý rebrík?
Hľadáte rovný rebrík?
Hľadáte bezdrôtový termostat?
Hľadáte drôtový termostat?
autorizovaný predajca
arrow_drop_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.
Filtrovanie príspevkov
Vážený zákazník,
v dňoch 28.8. - 1.9. nebudú spracovávané objednávky z dôvodu čerpania dovolenky.
phone 0917 133 662