Solárna zostava HEWALEX 2S

Solárna zostava HEWALEX 2S
Naša cena s DPH:
1 871,14 €
Naša cena bez DPH:
1 559,28 €
Cenníková cena s DPH:
2 102,40 €
Ušetríte:
231,26 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
11%
Dostupnosť:
Skladom
ks

    
Popis tovaru

2 slnečné kolektory na šikmú strechu. Solárna zostava HEWALEX 2S je určená pre ohrev teplej vody pre dvoj až štvorčlennú rodinu s 200l zásobníkom a dvomi kolektormi na šikmú strechu.

 

Solárna zostava HEWALEX 2S je určená pre ohrev teplej vody pre dvoj až štvorčlennú rodinu s 200l zásobníkom a dvomi kolektormi na šikmú strechu.
 
 
Solárna zostava HEWALEX 2S obsahuje:
 • Solárny kolektor KS 2000 SLP: 2 ks
 • KSL maskovací profil: 1 ks
 • Pripojenie zásobníka PW: 1 set.
 • Čerpadlová jednotka ZPS 6.01: 1 set.
 • Expanzná nádoba PNA 18DS: 1 set.
 • Solárne médium ERGOLID EKO: 20 kg
 • Kit ZPKS 2: 1 set.
 • Zásobník vody VF200 litrov: 1 ks
 • Nosič na šikmú strechu

 

Podrobnejší popis jednotlivých komponentov:

 

Technické parametre slnečného kolektora:

1. rozmer: 2019 x 1037x 90mm

2. váha: 39kg 

3. Max pracovný tlak: 6bar

4. prietok: 1,2 – 1,L/min

5. tlaková strata: 400Pa

 

Plochý slnečný kolektor slúžiaci na premenu slnečnej energie na tepelnú. Kolektor je určený na ohrev TÚV, na podporu  ústredného vykurovania, alebo na ohrev vody v bazénoch.

 

Návod na montáž, prepravu a skladovanie:

 1. Prívodné potrubie ku kolektoru pripojte na spodnú hranu kolektoru. Vratné potrubie dajte na horný protiľahlý roh. Na strechách o sklone medzi 30° až 60° je nevyhnutné použiť vždy len originálne nosiče od výrobcu.
 2. Na strechách iných sklonov, prípadne na plochých strechách  je nevyhnutné použiť len originálne nosiče od výrobcu.
 3. Kolektory je možné spájať do počtu 5ks originálnymi montážnymi sadami a do počtu 8ks flexibilným potrubím.
 4. Solárne panely je možné plniť len originálnou nemrznúcou zmesou ERGOLID.
 5. Bez ohľadu na miesto inštalácie, výrobca doporučuje kombinovať kolektory len s materiálmi určenými na inštaláciu slnečných kolektorov.
 6. Solárne kolektory musia byť prepravované v horizontálnej polohe so sklom hore. Kolektory môžu byť skladované a prepravované na sebe v max. množstve 15 ks. Pri transporte musia byť kolektory zabezpečené proti posunu.

 

Maskovací profil

 

Maskovací profil pre ploché slnečné kolektory slúži na vyplnenie medzeri medzi dvoma a viacerými kolektormi. Získame tak rovnú a celistvú plochu, bez medzery.

Pre dva kolektory použijeme jeden maskovací profil, pre tri kolektory použijeme dva kusy, atď, atď.

Vyhotovenie s pozinkovaného tvarovaného plechu.

 

Prepojenie zásobníka

Prepojenie medzi zasobníkom a solárnou jednotkou (solárnou stanicou).

 

Čerpadlová jednotka

Výrobok je určený na riadenie solárneho systému na prenos vykurovacieho média pri rýchlosti prúdenia 6, 16, 28L/min, v závislosti od typu regulátora, podľa návodov na použitie od výrobcu a ku zariadeniam na to určené.      Zariadenie je kompaktne zabudované v tepelnej izolácii z polypropylénu.

Výrobca deklaruje, že výrobok je v zhode s Európskou normou PN-EN 60335- 1:2004 o bezpečnosti elektrických výrobkov pre užívanie v domácnostiach a zariadeniam tomu podobným. Zároveň deklaruje, že výrobok je možné použiť v spolupráci so slnečnými kolektormi a je  v zhode s normami LWD 2006/95/WE a EMC2004/108WE.

 

Montáž a preprava:

Riadiaca jednotka s čerpadlom musí byť skladovaná na suchom a krytom mieste, chránená pred poveternostnými vplyvmi a vlhkosťou. Napojenie na potrubný systém je nutné zrealizovať podľa schémy pripojenia čerpadla. Do systému je potrebné použiť nemrznúcu zmes ERGOLID

 

Technické parametre:

 • Rozmer: 840 x 240 x 145mm
 • Váha: 8,5kg
 • Maximálny pracovný pretlak: 16bar    

 

Expanzná nádoba

Tlakové expanzné nádoby HEWALEX sú určené k vyrovnávaniu zmien tlaku a objemu kvapaliny v solárnom okruhu a v solárnych zásobníkoch pri zmenách teploty.

Tlaková solárna nádoba má dve časti oddelené gumovým vakom. V jednej časti je solárne médium, v druhej vzduch, alebo iný plyn o stanovenom pretlaku. Takto vytvorený vzduchový vankúš absorbuje zmeny tlaku a objemu vodnej časti.

Vhodná expanzná nádoba zamedzí pri nahrievaniu solárneho média, prípadnému prepúštaniu poistného ventilu a zvýšenému namáhaniu nádrže na tlak. Veľkosť expanznej nádoby je nutné vypočítať v súlade s normou ČSN 060830 v závislosti na úžitkovom objeme zásobníkového ohrievača vody.

 

Pumpa na plnenie média

Ručné čerpadlo je určené pre naplnenie nemrznúcej kvapalido do solárneho okruhu. Jedná sa o piestové vzduchové čerpadlo s kontajnerom o objeme 3 hm3

 

Zásobník vody 

 

Zásobníky série VF sú určené na ohrev TÚV. Vybavené sú dvoma ohrievacími špirálami. Spodná špirála slúži na ohrev TÚV zo slnečnej energie a horná na ohrev vody z iných zdrojov. Zásobník obsahuje otvor pre elektrickú špirálu.

 

 

Technické informácie:

     

TYP  ZÁSOBNÍKA

     

VF-200-2

VF-300-2S

VF-400-2

VF-500-2

Kompakt 300  Kompakt 300B

     

Objem v L

192

2095

380

470

295

Vonkajší priemer  v mm

540

600

700

700

600

Výška celkom v mm

1473

1834

1631

1961

1834

Max. tlak vo vnútri zásobníkan bar

6

6

6

6

6

Povrch horného výmeníka, m²

0,7

0,8

1,05

1,3

0,8

Povrch dolného výmeníka, m²

0,95

1,55

1,8

1,9

1,55

 

Transport a skladovanie:

 1. Zásobníka série VF  musia byť prepravované a skladované vo zvislej polohe na drevenej palete zabezpečené proti pohybu
 2. Zásobníky série VF musia byť skladované na sucho a krytom mieste na drevenej palete  zabezpečené voči posunu troma pevnými bodmi.
 3. Pred zdemontovaní z drevenej palety uvoľnite zabezpečovacie prvky na drevenej palete a preložte ho na pevný vodorovný základ v kotolni.
 4. Pripojovacie tlakové potrubia pripojte ku zásobníku podľa schém na obrázkoch č.1 a č.2.  Dodržte zabezpečovacie prvky znázornené na obr.č.1 a 2. Nedodržanie požadovaných schém a zabezpečovacích  prvkov môže viesť ku znehodnoteniu výrobku, hrozí nebezpečie úrazu a zároveň zákazník stráca nárok na záruku. Zabezpečovacie prvky je nutné kontrolovať 1x mesačne.
 5. Ochrannú anódu je potrebné kontrolovať 1x ročne. V prípade, že anóda je z 2/3 použitá, je potrebné ju vymeniť.

 

Nosič na šikmú strechu

Hliníkový nosič, držiak pre jeden plochý kolektor pre šikmú strechu do minimálneho sklonu 30°. Uloženie na strechu, škridla.

 

Montážna sada pre 2 kolektory ( Kit ZPKS 2 )

Montážna sada pre tri ploché slnečné kolektory, obsahuje automatický odvzdušnovací solárny ventil, pre hladký chod systému. Matice na prepojenie kolektora.

 

Ergolid EKO

 

Solárna nemrznúca kvapalina, zmes do solárneho okruhu.

 

ERGOLID EKO zložený z vody a netoxického polypropylénového glykolu. Týmto sa dosiahli dokonalé antikorózne vlastnosti. Bod mrznutia pri ERGOLID EKO je -25°C.

 

Záručné listy a podmienky záruky sú uvedené v priloženom súbore v pdf dokumente

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.Diskusia • Autor:
  Lucia
  Dátum:
  4. 8. 2017

  Dobry den, Chcem sa opytat, chceme si dat postavit nizkoenergeticky bungalov. Len nevieme co by bolo lepsie , elektrina a voda ,, alebo aj plyn? Koli slnecnym kolektorom co by viac vyhovovalo ? Dakujeme
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  4. 8. 2017

  Dobrý deň. V prípade, ak máte prípojku plynu tak aj plyn a tým pádom aj lacné vykurovanie. Ale vašej otázke celkom nerozumiem. Pekný deň.
 • Autor:
  Lucia
  Dátum:
  4. 8. 2017

  Aha, tak by to bolo lacnejšie. Otázka vlastne bola či je vyhodnejsie plynové kúrenie alebo elektrické ? Ďakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  4. 8. 2017

  Dobrý deň. Výhodnejšie je jednoznačne plynové kúrenie. Pekný deň.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  4. 8. 2017

  Dobrý deň. Výhodnejšie je jednoznačne plynové kúrenie. Pekný deň.
 • Autor:
  Štefan
  Dátum:
  25. 7. 2017

  Da sa vyuzit solarna zostava aj na bazen?
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  25. 7. 2017

  Dobrý deň. Teoreticky áno, ale museli by ste mať extra bazénový výmenník. Pekný deň.
 • Autor:
  Markus
  Dátum:
  6. 7. 2017

  dobrý deň, poprosim o spracovanie cenovej ponuky na solarnu trubicovu zostavu zasobnik TUV 1000 l , 2 hadový - ohrev peletovy kotol , solare strecha šikma - Ačko, 1 strana východ , 1 strana zapad , škridla .
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  6. 7. 2017

  Dobrý deň. V emaily Vám posielam internetový link, kde nájdete solárne sety s trubicovými kolektormi: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/s-trubicovymi-kolektormi/ Pekný deň.
 • Autor:
  Fratišek
  Dátum:
  3. 4. 2017

  dobry den ja by som sa chcel spytat chcem si dat namontovat solarne panely na strechu ako to prosim funguje na svetlo a co to vlastne splna myslim ci to využijem aj na ahrev teplej vody a ci mi to vyhreje aj radiatory dakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  3. 4. 2017

  Dobrý deň. Solárne kolektory Vám zabezpečia, že sa v zásobníku sa ohrieva voda. Pekný deň.
 • Autor:
  Lucia
  Dátum:
  27. 3. 2017

  Dobry den, mali by sme zaujem o solarnu zostavu pre 4clennu rodinu na ohrev TUV a podporu kurenia. Momentalne mame namontovany kotol Protherm Panter 25kw. Dom ma sikmu strechu. Poprosila by som cenu za komplet zostavu a sumu vratane prace. Vopred dakujem za odpoved.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  27. 3. 2017

  Dobrý deň. Ponúkol by som Vám túto solar. zostavu: https://www.atria.sk/solarne-zostavy-hewalex-3s/ pre 4 člennú rodinu je optimálny 300 l zásobník, 3 kolektory, potom potrebujete ešte solárne potrubie: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/solarne-dvojrury/ My sme len predaj montáž nevykonávame. Pekný deň.
 • Autor:
  peter
  Dátum:
  3. 12. 2015

  Dobrý deň. Poprosím Vás o cenovú ponuku na solárne sety s kolektormi pre šikmú strechu. Jedná sa o nasledovné sety: Apricius Solar, typ FPC-A26 (plochý)- Apricus AP-30 Collector (trubicový) –Solárna zostava APRICUS AP30 / 300 BDR Therma, typ BAXI SB 20+V(plochý) – Solárna zostava BAXI 300DCS/SB 20+V HEWALEX, typ KS 2000 SP (plochý) - Solárna zostava HEWALEX 2S Ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  3. 12. 2015

  Dobrý deň. Momentálne máme len dostupné soláre hewalex https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/s-plochymi-kolektormi/. Pekný deň.
 • Autor:
  milan
  Dátum:
  27. 6. 2014

  Dobry den, hladam riesenie na ohrev teplej vody solarnym kolektorom na sposob samotiaze.. bojler je vyssie ako bude kolektror, objem bojlera je 180l.. viete mi nieco poradit a ponuknut z Vasho sortimentu? Dakujem.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  27. 6. 2014

  Dobrý deň, čo sa týka samotiaže, tak to Vám neviem vyslovene poradiť. Máme v podstate len solárne stanice https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/prislusenstvo-a-kusovy-predaj/riadiace-jednotky/, ktoré regulujú čerpadlo a obsahujú čidla na snímanie teploty v bojlery a solárnom panely. Pekný deň.
 • Autor:
  Erik
  Dátum:
  5. 8. 2013

  Chcem sa spýtať na montáž solárnej zostavy Hewalex 2 S. Bývam v Nitre. Čo by ma vyšla komplet montáž a doprava?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  5. 8. 2013

  Dobrý deň, Cena dopravy zostavy Hewalex 2 S je 48 eur. Montáž nezabezpečujeme, cena sa odvíja od montážnika. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Ján
  Dátum:
  9. 4. 2013

  Prepojenie medzi zasobníkom a solárnou jednotkou (solárnou stanicou) je aké dlhé, koľko metrov môžu byť maximálne od seba?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  9. 4. 2013

  Dobrý deň, Prepojenie medzi zásobníkom a solárnou jednotkou je dlhé pol metra. Ak Vám dĺžka nevyhovuje môžte mať aj inú. V podstate je to jedno, dĺžku môžte mať akú chcete. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Pavel
  Dátum:
  19. 2. 2013

  Ahoj,chcem vedieť ako často sa mení nemrznuca zmes
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  19. 2. 2013

  Dobrý deň, Nemrznúca zmes by sa mala meniť po 10 rokoch. Prajem Vám pekný zvyšok dňa.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  3. 6. 2012

  Dobry den, dasa prepojiť s kotlom na tuhe palivo, ak nebude vyhrievat kolektor čisa da voda zohriat aj kotlom na tuhe palivo
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  3. 6. 2012

  Kotol na tuhé palivo pripojíte k hornej špirále na zásobníku a na dolnú špirálu pripojíte slnečné kolektory. Takže áno dá.
 • Autor:
  miroslav
  Dátum:
  9. 4. 2012

  dobry den chcem sa opytat kolko by stal set slnecnych kolektorov na rodinnu chalupu aj s podporov prikurovania a ohrevom vody s montazou na kluc
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  9. 4. 2012

  Dobrý deň. Solárka s podporou vykurovania nepredávame. V skutočnosti sa nepredávali sami, keďže cena bola veľmi vysoká s použitím veľkého zásobníka a množstva kolektorov. Máme len na ohrev vody. Sú tu https://www.atria.sk/solarne-sety-a-kolektory/s-plochymi-kolektormi/, montáž nevykonávame. Sme len internetový obchod.
 • Autor:
  irena
  Dátum:
  14. 3. 2012

  aké rurky mi doporučujete do starých solárnych kolektorov a kde sa dajú kúpiť? dakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  14. 3. 2012

  Dobrý deň. V solárnych paneloch už je potrubie, cez ktoré tečie médium. Ak myslíte solárne potrubie, zo strechy k zásobníku, tak tie máme tu https://www.atria.sk/solarne-sety-a-kolektory/solarne-dvojrury/ . Doručenie na druhý deň od objednávky.
 • Autor:
  marek
  Dátum:
  12. 3. 2012

  Dobrý deň,chcel by som sa opýtať, či je možné inštalovať solárny set na ohrev pitnej vody aj na bytový dom zo 60tych rokov, ktorý má železobetonovú strešnú konštrukciu a krytina je rovný plech. Ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  13. 3. 2012

  Dobrý deň. Áno je to možné, použije solárny set s držiakom na plochú strechu. https://www.atria.sk/solarne-zostavy-hewalex-2p/
 • Autor:
  marek
  Dátum:
  13. 3. 2012

  Dobrý deň, strecha bytového domu ale nie je rovná, ale šikmá. Krytá klasickým pozinkovaným plechom. Je možné aj na takúro strechu inštalovať solárny set? Ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  13. 3. 2012

  Dobrý deň. Áno je to možné, sú na to špeciálne držiaky, lenže budete musieť prevŕtať plech na streche a ukotvenie primontovať ku trámom strechy.
 • Autor:
  irena
  Dátum:
  6. 3. 2012

  Dobrý de, prosím napíšte,či dodávate medené trubky do slnečných kolektorov rôznej dlžky a upravené podla mojej potreby do spnečných kolektorov 120 x 140 a kolko stojí bežný meter.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  6. 3. 2012

  Dobrý deň, medené potrubie, alebo meď do slnečných kolektorov nepredávame. Teda ak si to nemyslíte solárne potrubie. https://www.atria.sk/solarne-sety-a-kolektory/solarne-dvojrury/
 • Autor:
  František K.
  Dátum:
  2. 11. 2011

  Dobry den, Chcel by som sa poradit, aky kotol pouzit pre montovany dom typu Bungalow (drevodom cca 70 m2) Chcem to ako na vykurovanie tak na ohrev vody pre dve osoby. Poradte mi lacnejsie, no uspornejsie riesenie. Tak aby nizkoenergeticky dom bol nizkoenergeticky. Za kazde riesenie Vam vopred dakujem. Kerek Frantisek, fery@zmail.sk
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  2. 11. 2011

  Dobry den, zalezi najprv na tom, či hladate kondenzačny kotol, alebo este klasicky plynovy. Ale ked hovorite nizkoenergeticky dom, tak jednoznacne kondenzačny kotol. Momentalne v najlepsej cene a aj najpredavanejsi je Vaillant https://www.atria.sk/vaillant-ecotec-pro-vuw-int-226-3-3/ Z klasickych kotlov s najnižšou cenou asi Immergas https://www.atria.sk/immergas-nike-star-24-kw/ Obe kotle maju prietokovy ohrev vody a vystup na kurenie.


chat 0917 133 662 info@atria.sk Máte otázku?
Napíšte nám správu clear
Správa bola odoslaná. ZATVORIŤ
V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
help
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment
blur_linearMontáž stenového vyk.
Návod na montáž stenového vykurovania
wifi_tetheringČidlo zásobníka
Čidlo zásobníka
settings_input_componentZverné šróbenie
Zverné šróbenie
isoOdporučený termostat
Junkers CW100
battery_fullOdporučený akumulátor
Odporučený akumulátor
format_align_justifyRebríkové radiátory
Odporučený rebríkový radiátor
local_drinkKlasické batérie
Klasické beztlak. batérie
local_drinkOdporučené pákové batérie
Pákové beztlak. batérie
tuneNezávislá regulácia
Nezávislé riadenie vyk. okruhov
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allKompatibilný s kotlami
Kompatibilný s kotlami
done_allKompatibilita termostatov
Kompatibilita termostatov s kotlami
settings_backup_restoreOdporučené čerpadlá
Čerpadlá
IBO OHI
exposureEkvitermické čidlo
Ekvitermické čidlo
isoTermostaty na čerpadlá
Termostaty na čerpadlá
isoOdporučený termostat
Protherm Thermolink P2
isoOdporučený termostat
Buderus RC 300
isoOdporučený termostat
Vaillant multiMATIC 700
isoOdporučený termostat
Emos EMP911
isoOdporučený termostat
Ariston Clima Manager RC1
routerOdporučené dymovody
Odporučené dymovody
swap_callsOdporučené potrubie
Pex-AL-Pex 16x2
swap_callsSolárne potrubia
Solárne potrubia
call_splitOdporučené rozdeľovače
Odporučené rozdeľovače
merge_typeOdporučené spojky
Odporučené spojky
border_outerOdporučené dosky
Odporučené systémové dosky
battery_charging_fullOdporučené záložné zdroje
Odporučené záložné zdroje
format_color_fillNemrznúca zmes
Odporučená nemrznúca zmes
format_color_fillDestilovaná voda
Destilovaná voda
powerOdporučené špirály
Odporučené vykurovacie tyče
ondemand_videoVideo montáže HEP2O
Video montáže
buildPomôcky na montáž
Pomôcky na montáž
flip_to_frontOdporučené skrinky
Odporučené skrinky
format_color_fillOdporučený olej
Odporučený olej
headsetOdporučená ochrana tváre
Odporučená ochrana tváre
menu
shopping_cart
search
more_vert
 
 
Hľadáte oblý rebrík?
Hľadáte rovný rebrík?
Hľadáte bezdrôtový termostat?
Hľadáte drôtový termostat?
autorizovaný predajca
arrow_drop_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.
Filtrovanie príspevkov
Vážený zákazník,
z technických príčin nebudú dňa 18.8.2017 (piatok) spracovávané objednávky.
phone 0917 133 662