Solárne zostavy HEWALEX 3S

Solárne zostavy HEWALEX 3S
Naša cena s DPH:
2 205,42 €
Naša cena bez DPH:
1 837,85 €
Cenníková cena s DPH:
2 478,00 €
Ušetríte:
272,58 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
11%
Dostupnosť:
Skladom
ks

    
Popis tovaru

3 slnečné kolektory na šikmú strechu. Solárna zostava HEWALEX 3S je určená pre ohrev teplej vody pre troj až päťčlennú rodinu s 300l zásobníkom a tromi kolektormi na šikmú strechu.
 
Solárna zostava HEWALEX 3S je určená pre ohrev teplej vody pre troj až päťčlennú rodinu s 300l zásobníkom a tromi kolektormi na šikmú strechu.
 
 
Solárna zostava HEWALEX 3S obsahuje:
 
 • Solárny kolektor KS 2000 SLP: 3 ks
 • KSL maskovací profil: 2 ks
 • Pripojenie zásobníka PW: 1 set.
 • Čerpadlová jednotka ZPS 6.01: 1 set.
 • Expanzná nádoba PNA 18DS: 1 set.
 • Solárne médium ERGOLID EKO: 20 kg
 • Kit ZPKS 3: 1 set.
 • Zásobník vody VF300 litrov: 1 ks
 • nosič na šikmú strechu

 

Podrobnejší popis jednotlivých komponentov:

 

Technické parametre slnečného kolektora:

1. rozmer: 2019 x 1037x 90mm

2. váha: 39kg 

3. Max pracovný tlak: 6bar

4. prietok: 1,2 – 1,L/min

5. tlaková strata: 400Pa

 

Plochý slnečný kolektor slúžiaci na premenu slnečnej energie na tepelnú. Kolektor je určený na ohrev TÚV, na podporu  ústredného vykurovania, alebo na ohrev vody v bazénoch.

 

Návod na montáž, prepravu a skladovanie:

 1. Prívodné potrubie ku kolektoru pripojte na spodnú hranu kolektoru. Vratné potrubie dajte na horný protiľahlý roh. Na strechách o sklone medzi 30° až 60° je nevyhnutné použiť vždy len originálne nosiče od výrobcu.
 2. Na strechách iných sklonov, prípadne na plochých strechách  je nevyhnutné použiť len originálne nosiče od výrobcu.
 3. Kolektory je možné spájať do počtu 5ks originálnymi montážnymi sadami a do počtu 8ks flexibilným potrubím.
 4. Solárne panely je možné plniť len originálnou nemrznúcou zmesou ERGOLID.
 5. Bez ohľadu na miesto inštalácie, výrobca doporučuje kombinovať kolektory len s materiálmi určenými na inštaláciu slnečných kolektorov.
 6. Solárne kolektory musia byť prepravované v horizontálnej polohe so sklom hore. Kolektory môžu byť skladované a prepravované na sebe v max. množstve 15 ks. Pri transporte musia byť kolektory zabezpečené proti posunu.

 

Maskovací profil

 

Maskovací profil pre ploché slnečné kolektory slúži na vyplnenie medzeri medzi dvoma a viacerými kolektormi. Získame tak rovnú a celistvú plochu, bez medzery.

Pre dva kolektory použijeme jeden maskovací profil, pre tri kolektory použijeme dva kusy, atď, atď.

Vyhotovenie s pozinkovaného tvarovaného plechu.

 

Prepojenie zásobníka

Prepojenie medzi zasobníkom a solárnou jednotkou (solárnou stanicou).

 

Čerpadlová jednotka

Výrobok je určený na riadenie solárneho systému na prenos vykurovacieho média pri rýchlosti prúdenia 6, 16, 28L/min, v závislosti od typu regulátora, podľa návodov na použitie od výrobcu a ku zariadeniam na to určené.      Zariadenie je kompaktne zabudované v tepelnej izolácii z polypropylénu.

Výrobca deklaruje, že výrobok je v zhode s Európskou normou PN-EN 60335- 1:2004 o bezpečnosti elektrických výrobkov pre užívanie v domácnostiach a zariadeniam tomu podobným. Zároveň deklaruje, že výrobok je možné použiť v spolupráci so slnečnými kolektormi a je  v zhode s normami LWD 2006/95/WE a EMC2004/108WE.

 

Montáž a preprava:

Riadiaca jednotka s čerpadlom musí byť skladovaná na suchom a krytom mieste, chránená pred poveternostnými vplyvmi a vlhkosťou. Napojenie na potrubný systém je nutné zrealizovať podľa schémy pripojenia čerpadla. Do systému je potrebné použiť nemrznúcu zmes ERGOLID

 

Technické parametre:

 • Rozmer: 840 x 240 x 145mm
 • Váha: 8,5kg
 • Maximálny pracovný pretlak: 16bar    

 

Expanzná nádoba

Tlakové expanzné nádoby HEWALEX sú určené k vyrovnávaniu zmien tlaku a objemu kvapaliny v solárnom okruhu a v solárnych zásobníkoch pri zmenách teploty.

Tlaková solárna nádoba má dve časti oddelené gumovým vakom. V jednej časti je solárne médium, v druhej vzduch, alebo iný plyn o stanovenom pretlaku. Takto vytvorený vzduchový vankúš absorbuje zmeny tlaku a objemu vodnej časti.

Vhodná expanzná nádoba zamedzí pri nahrievaniu solárneho média, prípadnému prepúštaniu poistného ventilu a zvýšenému namáhaniu nádrže na tlak. Veľkosť expanznej nádoby je nutné vypočítať v súlade s normou ČSN 060830 v závislosti na úžitkovom objeme zásobníkového ohrievača vody.

 

Pumpa na plnenie média

Ručné čerpadlo je určené pre naplnenie nemrznúcej kvapalido do solárneho okruhu. Jedná sa o piestové vzduchové čerpadlo s kontajnerom o objeme 3 hm3

 

Zásobník vody 

 

Zásobníky série VF sú určené na ohrev TÚV. Vybavené sú dvoma ohrievacími špirálami. Spodná špirála slúži na ohrev TÚV zo slnečnej energie a horná na ohrev vody z iných zdrojov. Zásobník obsahuje otvor pre elektrickú špirálu.

 

 

Technické informácie:

     

TYP  ZÁSOBNÍKA

     

VF-200-2

VF-300-2S

VF-400-2

VF-500-2

Kompakt 300  Kompakt 300B

     

Objem v L

192

2095

380

470

295

Vonkajší priemer  v mm

540

600

700

700

600

Výška celkom v mm

1473

1834

1631

1961

1834

Max. tlak vo vnútri zásobníkan bar

6

6

6

6

6

Povrch horného výmeníka, m²

0,7

0,8

1,05

1,3

0,8

Povrch dolného výmeníka, m²

0,95

1,55

1,8

1,9

1,55

 

Transport a skladovanie:

 1. Zásobníka série VF  musia byť prepravované a skladované vo zvislej polohe na drevenej palete zabezpečené proti pohybu
 2. Zásobníky série VF musia byť skladované na sucho a krytom mieste na drevenej palete  zabezpečené voči posunu troma pevnými bodmi.
 3. Pred zdemontovaní z drevenej palety uvoľnite zabezpečovacie prvky na drevenej palete a preložte ho na pevný vodorovný základ v kotolni.
 4. Pripojovacie tlakové potrubia pripojte ku zásobníku podľa schém na obrázkoch č.1 a č.2.  Dodržte zabezpečovacie prvky znázornené na obr.č.1 a 2. Nedodržanie požadovaných schém a zabezpečovacích  prvkov môže viesť ku znehodnoteniu výrobku, hrozí nebezpečie úrazu a zároveň zákazník stráca nárok na záruku. Zabezpečovacie prvky je nutné kontrolovať 1x mesačne.
 5. Ochrannú anódu je potrebné kontrolovať 1x ročne. V prípade, že anóda je z 2/3 použitá, je potrebné ju vymeniť.

 

Nosič na šikmú strechu

Hliníkový nosič, držiak pre jeden plochý kolektor pre šikmú strechu do minimálneho sklonu 30°. Uloženie na strechu, škridla.

 

Montážna sada pre 3 kolektory ( Kit ZPKS 3 )

Montážna sada pre tri ploché slnečné kolektory, obsahuje automatický odvzdušnovací solárny ventil, pre hladký chod systému. Matice na prepojenie kolektora.

 

Ergolid EKO

 

Solárna nemrznúca kvapalina, zmes do solárneho okruhu.

 

ERGOLID EKO zložený z vody a netoxického polypropylénového glykolu. Týmto sa dosiahli dokonalé antikorózne vlastnosti. Bod mrznutia pri ERGOLID EKO je -25°C.

 

Záručné listy a podmienky záruky sú uvedené v priloženom súbore v pdf dokumente

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.Diskusia • Autor:
  Pavol
  Dátum:
  25. 7. 2017

  Dobrý deň, obraciam sa na Vás s technickou otázkou. Zvažujeme použitie solárnych kolektorov pre ohrev vody, jedná sa o malé ubytovacie zariadenie pre 12 ľudí, ktorí tam budú bývať celoročne. Viete mi poradiť solárny systém, ktorý by čo najekonomickejšie pokryl takúto potrebu na ohrev vody? Ďakujem.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  25. 7. 2017

  Dobrý deň. Pre 12 ľudí je potrebný 500 l zásobník a 5 kolektorov. Kompletnú sadu nájdete na našej internetovej sadu aj s príslušenstvom: https://www.atria.sk/solarne-zostavy-hewalex-5s/ Pekný deň.
 • Autor:
  Pavol
  Dátum:
  26. 7. 2017

  Dobrý deň, ďakujem za rýchlu odpoveď. A keby sme chceli systém s trubicovými kolektormi? Podľa mojich informácií sú efektívnejšie. Ďakujem.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  26. 7. 2017

  Dobrý deň. Áno, možno sú efektívnejšie v iných klimatických podmienkach (kde je výdatne slnečné počasie) . V našich podmienkach sa vyrovnajú plochým, síce na ne dopadá slnko z každého uhla, ale ráno a večer na slnku nič nezohrejete. Pekný deň.
 • Autor:
  Daniela
  Dátum:
  9. 5. 2017

  Kolko solarnych panelov na el. energiu mi treba na 64m2 obytneho priestoru? Dakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  9. 5. 2017

  Dobrý deň. Predávame len na ohrev pitnej vody, nie na vykurovanie. Pekný deň.
 • Autor:
  Ján
  Dátum:
  18. 4. 2017

  Dobry .kolko rokov je záruka na solarne systémy a čo obsahuje solarny systém
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  18. 4. 2017

  Dobrý deň. Záruka na zostavuje 2 roky. Zostava obsahuje: Solárny kolektor KS 2000 SLP: 3 ks KSL maskovací profil: 2 ks Pripojenie zásobníka PW: 1 set. Čerpadlová jednotka ZPS 6.01: 1 set. Expanzná nádoba PNA 18DS: 1 set. Solárne médium ERGOLID EKO: 20 kg Kit ZPKS 3: 1 set. Zásobník vody VF300 litrov: 1 ks nosič na šikmú strechu Pekný deň.
 • Autor:
  Ladislav
  Dátum:
  11. 4. 2017

  Dobrý deň chcem sa spýtať resp. poradiť staviam dom, ktorý bude plne elektrifikovaný, užitková plocha 80 m2, aký kotol, krorý mate v ponuke by ste mi poradili aby bol čo najenergetickejší. Rozmýšľyam aj o doplnkovom solárnom systéme na vykurovanie resp. predohrev. akú kombináciu by ste mi poradili, a či je možnosť prepojiť solarneho systemu s elektrokotlom. a ešte ozatku či je monosť spojenia elektrokotla so zasobníkom na TUV aby som nemusel dokupovať aj elektrický bojler. aby som nemal v technickej miestnosti toho veľa. Momentalne sme 2 dospelý a 2 deti. Dakujem. A aká by bola Vaša celeho kompletu aj so solarom.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  11. 4. 2017

  Dobrý deň. Najideálnejší prípad je solár s 300 l zásobníkom: https://www.atria.sk/solarne-zostavy-hewalex-3s/, obsahuje už komplet všetko, potom kotol na elektrinu. Vo vašom prípade (s vašou výmerou) by som Vám odporúčil 9 kW: https://www.atria.sk/protherm-raja-9k/ a trojcestný ventil, aby ste mohli napojiť na solárny zásobník: https://www.atria.sk/sada-3-cestneho-ventila-fugas/. Regulátor na kotol, nájdete na našej internetovej stránke: https://www.atria.sk/termostat-emos-emp911/, solár už reguláciu obsahuje. Ešte potrebujete solárne potrubie: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/solarne-dvojrury/ od strechy do pivnice. Pekný deň.
 • Autor:
  Ladislav
  Dátum:
  18. 4. 2016

  Dobrý deň, poprosím o informáciu či viete na daný tovar pomôcť s vybavením dotácie zo ŠR a či zabezpečujete aj montáž - ak áno aká je približne cena montáže zostavy HEWALEX 3S
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  18. 4. 2016

  Dobrý deň. Dotáciu zo ŠR na tovar (Solárne zostavy HEWALEX 3S) si vybavujete sám, my Vám vyfakturujeme plnú sumu a následne Vám ŠR vráti peniaze. Cena montáže je cca 500 €. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  ján
  Dátum:
  29. 5. 2015

  Dobrý deň, mám záujem o vaše produkty ohľadom solárneho vykurovania pitnej vody. V rodinnom dome už mám nainštalovaný 300 l bojler s prípojkou na solárny systém + potrubie od bojlera na strechu. Prosím vás o cenovú ponuku ostatných vecí ako sú kolektory, riadiaci systém a ďalšie potrebné komponenty. Ďakujem. Ján
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  29. 5. 2015

  Ponuka poslaná emailom
 • Autor:
  stefan
  Dátum:
  25. 5. 2015

  dobry den, mam zaujem o kupu tothoto solarneho systemu uz z predchadzajucich odpovedi som zistil ze temto plochy panel je vhodnejsi v nasich klimatickych podmienkach, ale potrebujem vediet ci je mozne na tento zasobnik pripojit kondenzacny kotol a pripadne kotol na tuhe palivo na ohrev vody. po druhe ci je sucastou dodavky kompletne prislusenstvo na montaz panelov na sikmu strechu vratane plechovych krytov na oplechovanie medzery medzi panelom a skridlou. dakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  25. 5. 2015

  Dobrý deň. K zásobníku môžete pripojiť akýkoľvek tepelný zdroj, takže aj kondenzačný kotol alebo aj kotol na drevo. V podstate regulácia to ani nemusí vedieť, z akého zdroja ide teplo. V zostave sa nachádza všetko, okrem pumpy na solárnu tekutinu https://www.atria.sk/rucna-pumpa-na-plnenie-solaru/. V dodávke je aj lišta na medzeru medzi kolektormi, je to ten maskovací profil. Už Vám akurát bude treba dokúpiť potrubie https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/solarne-dvojrury/. Pekný deň
 • Autor:
  dagmar
  Dátum:
  19. 9. 2014

  Dobry den mala by som zaujem o solarnu zostavu Hewalex 3S.Chcela by som vediet co by ma priblizne montaz stala a ci to robite aj v zahranici .je to v Rakusku od Bratislavy asi priblizne 40min. Autom.Mam kotol od Firmy Wolf CGS 20/160 .
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  19. 9. 2014

  Dobrý deň, na otázku ceny montáže Vám neviem odpovedať, sme len obchod. Montáž žiaľ nevykonávame. Samozrejme je možné vyviesť tovar aj do zahraničia. Pekný deň.
 • Autor:
  Laco
  Dátum:
  9. 7. 2013

  Je to komplet aj s soler hadice
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  9. 7. 2013

  Dobrý deň, Solárna zostava Hewalex 3S je bez solar hadice. Tie nájdete tu - https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/solarne-dvojrury/. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  milos
  Dátum:
  3. 12. 2012

  Dobrý Prosím o zaslanie cenovej ponuky na solárne panely s príslušenstvom bez akumulačnej nádrže. Jedná sa o ohrev 500 l TÚV
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  3. 12. 2012

  Dobrý deň, žiaľ cenové ponuky nevypracúvame. Kompletný sortiment sa nachádza na eshope. https://www.atria.sk/solarne-sety-a-kolektory/. Pekný deň.
 • Autor:
  Anton
  Dátum:
  26. 6. 2012

  :je možne kupit zostavu hewalex 3s aj bez zasobnika vody ? ak ano tak aka by bola cena?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  26. 6. 2012

  Dobrý deň, pokiaľ chcete solárko bez zásobníka, je nutné ho objednať zvlášť https://www.atria.sk/solarne-sety-a-kolektory/prislusenstvo-a-kusovy-predaj/ do košíka si naukladáte komponenty a uvidíte kompletnú cenu. Solárna zostava HEWALEX 3S obsahuje: Solárny kolektor KS 2000 SLP: 3 ks KSL maskovací profil: 2 ks Pripojenie zásobníka PW: 1 set. Čerpadlová jednotka ZPS 6.01: 1 set. Expanzná nádoba PNA 18DS: 1 set. Solárne médium ERGOLID EKO: 20 kg Pumpa pre naplnenie média: 1 ks Kit ZPKS 3: 1 set. Zásobník vody VF300 litrov: 1 ks - toto teda nie nosič na šikmú strechu
 • Autor:
  Miroslav
  Dátum:
  5. 6. 2012

  mal by som záujem o informácie ohladne solárnych setov : účel: ohrev vody a kúrenie kombinácia solárny set a plyn pre 4člennu rodinu strecha sedlová solárny panel trubicový prosim o kalkuláciu ceny zariadenia a ak robíte aj montáž tak vrátane montáže
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  5. 6. 2012

  Všetky solárne sety sa nachádzajú tu https://www.atria.sk/solarne-sety-a-kolektory/ obsahujú v sebe kompletné príslušenstvo na montáž. Sme len internetový obchod, montáž nevykonávame.
 • Autor:
  boris
  Dátum:
  13. 3. 2012

  chcem sa spýtať na typ solárnej zostavy hewalex 3 S kto to vyrába?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  13. 3. 2012

  HEWALEX PL


chat 0917 133 662 info@atria.sk Máte otázku?
Napíšte nám správu clear
Správa bola odoslaná. ZATVORIŤ
V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
help
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment
blur_linearMontáž stenového vyk.
Návod na montáž stenového vykurovania
wifi_tetheringČidlo zásobníka
Čidlo zásobníka
settings_input_componentZverné šróbenie
Zverné šróbenie
isoOdporučený termostat
Junkers CW100
battery_fullOdporučený akumulátor
Odporučený akumulátor
format_align_justifyRebríkové radiátory
Odporučený rebríkový radiátor
local_drinkKlasické batérie
Klasické beztlak. batérie
local_drinkOdporučené pákové batérie
Pákové beztlak. batérie
tuneNezávislá regulácia
Nezávislé riadenie vyk. okruhov
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allKompatibilný s kotlami
Kompatibilný s kotlami
done_allKompatibilita termostatov
Kompatibilita termostatov s kotlami
settings_backup_restoreOdporučené čerpadlá
Čerpadlá
IBO OHI
exposureEkvitermické čidlo
Ekvitermické čidlo
isoTermostaty na čerpadlá
Termostaty na čerpadlá
isoOdporučený termostat
Protherm Thermolink P2
isoOdporučený termostat
Buderus RC 300
isoOdporučený termostat
Vaillant multiMATIC 700
isoOdporučený termostat
Emos EMP911
isoOdporučený termostat
Ariston Clima Manager RC1
routerOdporučené dymovody
Odporučené dymovody
swap_callsOdporučené potrubie
Pex-AL-Pex 16x2
swap_callsSolárne potrubia
Solárne potrubia
call_splitOdporučené rozdeľovače
Odporučené rozdeľovače
merge_typeOdporučené spojky
Odporučené spojky
border_outerOdporučené dosky
Odporučené systémové dosky
battery_charging_fullOdporučené záložné zdroje
Odporučené záložné zdroje
format_color_fillNemrznúca zmes
Odporučená nemrznúca zmes
format_color_fillDestilovaná voda
Destilovaná voda
powerOdporučené špirály
Odporučené vykurovacie tyče
ondemand_videoVideo montáže HEP2O
Video montáže
buildPomôcky na montáž
Pomôcky na montáž
flip_to_frontOdporučené skrinky
Odporučené skrinky
format_color_fillOdporučený olej
Odporučený olej
headsetOdporučená ochrana tváre
Odporučená ochrana tváre
menu
shopping_cart
search
more_vert
 
 
Hľadáte oblý rebrík?
Hľadáte rovný rebrík?
Hľadáte bezdrôtový termostat?
Hľadáte drôtový termostat?
arrow_drop_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.
Filtrovanie príspevkov
Vážený zákazník,
z technických príčin nebudú dňa 18.8.2017 (piatok) spracovávané objednávky.
phone 0917 133 662