Solárny kolektor HEWALEX TLP

Solárny kolektor HEWALEX TLP
Naša cena s DPH:
272,34 €
Naša cena bez DPH:
226,95 €
Cenníková cena s DPH:
306,00 €
Ušetríte:
33,66 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
11%
Dostupnosť:
Skladom
Katalógové číslo:
144100
ks

    
Popis tovaru

Plochý slnečný kolektor slúžiaci na premenu slnečnej energie na tepelnú. Kolektor je určený na ohrev TÚV, na podporu  ústredného vykurovania, alebo na ohrev vody v bazénoch.

 

Vyjadrenie o zhode: Výrobca deklaruje, že vyrobený slnečný kolektor uvedený pod číslom výrobku je vyrobený podľa PN-EN12975-1.

Rozdiel o proti solárnemu kolektoru SLP je v tom, že tento konkretný kolektor má lakovaný okraj kolektoru a inú podklad v panelu. Týmto je je dosiahnutá mierne vyžšia účinnosť.

 

Technické parametre:

1. rozmer: 2018 x 1037 x 89 mm

2. váha: 38kg 

3. Max pracovný tlak: 6bar

4. prietok: 1,2 – 1,L/min

5. tlaková strata: 400Pa

 

Návod na montáž, prepravu a skladovanie:

 1. Prívodné potrubie ku kolektoru pripojte na spodnú hranu kolektoru. Vratné potrubie dajte na horný protiľahlý roh. Na strechách o sklone medzi 30° až 60° je nevyhnutné použiť vždy len originálne nosiče od výrobcu.
 2. Na strechách iných sklonov, prípadne na plochých strechách  je nevyhnutné použiť len originálne nosiče od výrobcu.
 3. Kolektory je možné spájať do počtu 5ks originálnymi montážnymi sadami a do počtu 8ks flexibilným potrubím.
 4. Solárne panely je možné plniť len originálnou nemrznúcou zmesou ERGOLID.
 5. Bez ohľadu na miesto inštalácie, výrobca doporučuje kombinovať kolektory len s materiálmi určenými na inštaláciu slnečných kolektorov.
 6. Solárne kolektory musia byť prepravované v horizontálnej polohe so sklom hore. Kolektory môžu byť skladované a prepravované na sebe v max. množstve 15 ks. Pri transporte musia byť kolektory zabezpečené proti posunu.

 

Podmienky záruky:

 1. Výrobca slnečných kolektorov garantuje 10 ročnú záruku na výrobok a jeho komponenty odo dňa predaja.        
 2. Počas záruky má klient nárok na bezplatné odstránenie vád spôsobené výrobcom
 3. Zjavná porucha spôsobená výrobcom bude klientovi odstránená v dobe do 30 pracovných dní, po potvrdení zo strany výrobcu.
 4. Ak poruchu nie je možné opraviť, bude výrobok klientovi nahradený novým.
 5. Záruka sa nevzťahuje: Na vady spôsobené nesprávnym použití, alebo ak je výrobok použitý na iný účel ako je deklarované. Na vady spôsobené pri montáži alebo oprave neoprávnenou osobou. Na vady spôsobené dlhotrvajúcim slnečným žiarením na kolektor nenaplnený solárnou tekutinou. ( v prípade, že kolektor je nenaplnený, alebo počas montáže , je ho potrebné uchrániť pred slnečným žiarením prikrytím !) Na všetky mechanické vady a poškodenia a nimi súvisiace chyby správneho fungovania kolektora. Na vady spôsobené ohňom, záplavami, bleskom, alebo inou živelnou pohromou. 

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.Diskusia • Autor:
  Radoslav
  Dátum:
  7. 8. 2017

  prosim o zaslanie suboru s podrobnejsimi informaciami o tomto paneli, ktory ste spominali v diskusiii... dakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  7. 8. 2017

  Dobrý deň. K dispozícií máme tento dokument: https://www.atria.sk/soubory/290/navod,%20zarucny%20list%20atria%20-%20ploche%20panely.pdf Pekný deň.
 • Autor:
  Ján Tóth
  Dátum:
  27. 7. 2017

  Prosím Vás dajú sa kolektory plniť iba obyčajnou vodou? Predpoklad že v zimnom obdobi budu vypustené. Ďakujem
 • Autor:
  ATRIA SK
  Dátum:
  28. 7. 2017

  Dobrý deň. Po správnosti by sa mali kolektory plniť nemrznúcou zmesou. Cez zimu sa nevypúštajú. Pekný deň.
 • Autor:
  Milan
  Dátum:
  12. 6. 2017

  Dobrý deň, potrebovali by sme funkčný model pre podlahové vykurovanie a funkčný model pre solárne vykurovanie pre výučbu žiakov. Nemáte niečo také v ponuke? Keď nie, čo všetko by sme k tomu potrebovali, aby sme si takéto funkčné modely urobili? Ďakujem za odpoveď
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  12. 6. 2017

  Dobrý deň. Napadá ma jedine toto: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/prislusenstvo-a-kusovy-predaj/riadiace-jednotky/ Ale sfunkčniť to musíte Vy. Pekný deň.
 • Autor:
  Daniel
  Dátum:
  23. 3. 2017

  Dobrý deň, pošlite mi prosím cenovú ponuku na rovnaké či obdobné materiály. Ďakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  23. 3. 2017

  Dobrý deň. Žiaľ, ale solar do Buderus nemáme v ponuke. Predávame solár priamo od výrobcu Hewalex, dokonca kolektory Buderus sa vyrábajú priamo tam: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/s-plochymi-kolektormi/ Pekný deň.
 • Autor:
  Daniel
  Dátum:
  23. 3. 2017

  A ten Hewalex je tiež použiteľný, keď máme plynový kotol Buderus, či to nerozhoduje? Ak to nerozhoduje, tak nakonfigurujte obdobné cez Vás. Ďakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  23. 3. 2017

  Dobrý deň Áno, to sadá vždy kombinovať, solár len ohrieva zásobník , do zásobníka je pripojený solár na spodného hada a hociktorý kotol na vrchného hada a prajete si teda koľko l zásobník? Aký sklon strechy máte a koľko kolektorov? Potom Vás poprosím dĺžku potrubie od zásobníka na strechu: Koľko metrov cca? Pekný deň.
 • Autor:
  Daniel
  Dátum:
  15. 6. 2016

  Dobry den, chcem sa opytat na presny nazov solarnych panelov HEWALEX kedze existuje viac oznaceni: KS 2000 SLP KS 2000 SP KS 2000 TLP KS 2000 TLP Am KS 2000 TP KS 2000 TP Am KS 2100 TLP AC KS 2100 TLP ACR KS 2200 TLP AC KS 2400 TLP AC KS 2600 TLP AC KS 2600 TLP ACR
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  15. 6. 2016

  Dobrý deň. V ponuke máme len tieto solárne kolektory, ktoré nájdete na našej internetovej stránke: https://www.atria.sk/solarny-kolektor-hewalex-tlp/ . Sú aj skladom. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Daniel
  Dátum:
  15. 6. 2016

  ...na tieto kolektory chcem vyuzit dotaciu, a koli registracii potrebujem vediet presne oznacenie KS....xxx...TLP....xx ... je to tento typ? KS 2000 TLP
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  15. 6. 2016

  Dobrý deň. V prílohe emailu Vám zasielam súbor Hewalex, kde na poslednej strane tohto súboru nájdete certifikát Hewalex a aj označenie. Hodnotu vypočítaného ročného energetického zisku, ktorý sa posudzuje pri získaní dotácie. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  oldrich
  Dátum:
  12. 4. 2016

  Mam zájem o Váš kolektor Hewalex TLP + nějaké drobnosti k montáži. Jaký je rozměr balení? Platba je možná v hotovosti při osobním odběru? Díky za informace.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  12. 4. 2016

  Dobrý deň. Na montáž v podstate potrebujete držiaky na kolektor https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/prislusenstvo-a-kusovy-predaj/ , potom montážnu sadu na pripojenie potrubia https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/prislusenstvo-a-kusovy-predaj/solarne-kolektory/, solárne potrubie https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/solarne-dvojrury/. Rozmer balenia Vám ale neviem presne teraz povedať, je možná aj platba v hotovosti. Pekný deň.
 • Autor:
  Mgr. Kalabusová Ivica
  Dátum:
  15. 9. 2014

  Dobrý deň, potrebovala by som vedieť, či solárny kolektor sa dá napojiť na kondenzačný kotol so 100 l zásobníkom značky Viessmann Vitodens 100 W 35 kW. Tiež by som potrebovala vedieť koľko solárnych panelov by som potrebovala na vykúrenie domu o rozlohe 150 m štvorcových. Ďakujem za odpoveď. S pozdravom
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  16. 9. 2014

  Dobrý deň, tu je viacej faktorov, prečo by to nešlo. Za prvé, taký zásobník neexistuje, ktorý by mal 100 litrov a prípravu na solár. Existujú 200 litrové a viac zásobníky avšak len na ohrev TUV. Solárny systém na vykurovanie ani nepredávame, jedná sa o zložité zapojenie s veľkými zásobníkmi. Zobrazené sú len solárka na ohrev vody. https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/. Pekný deň.
 • Autor:
  Fero
  Dátum:
  7. 5. 2013

  Je možné solárny kolektor HEWALEX TLP namontovať aj v polohe na šírku?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  7. 5. 2013

  Dobrý deň, Solárny kolektor môžte namontovať aj v polohe na šírku. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  josua
  Dátum:
  29. 1. 2013

  dobry den,chcel by som vediet aku ucinnost ma slnecny kolektor v zimnom obdoby,pri zamracenej oblohe,pripadne aj z vyskytom hmly,solar by som chcel vyuzit len na vykurovanie rekr.chatky o rozlohe 25m stvorcove,jedno poschodova,dakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  29. 1. 2013

  Dobrý deň, Žiaľ na vašu otázku Vám neviem odpovedať. Prajem Vám pekný zvyšok dňa.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  13. 8. 2012

  Dobrý deň. Môžem sa spytať z akeho materialu je kolektor vyrobeny,a kolko do vnutorneho potrubia vojde tekutiny vody,nemrznucej zmesi.Ďakujem.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  13. 8. 2012

  DObrý deň, kolektor je vyrobený z hliníka a z tvrdeného nerozbitného skla. Vnútri je naťahané medené potrubie a špeciálna odrazová vrstva. DO kolektora sa vojde približne niekoľko litrov, možno tak do päť.
 • Autor:
  Tomas
  Dátum:
  5. 12. 2011

  Prijemny den. Chcel by som sa opytat kolko ma Solárny kolektor HEWALEX TLP stagnačnu teplotu a či je možne použit ho aj do samotiažnej zostavy. Za odpoved dakjem, prijemny den.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  5. 12. 2011

  Dobry den, kolektor je pouzitelny do 150°C, ale na samotiezny system myslim ze by nebol pouzitelny. Vnutri sa nachadzaju dost tenke potrubia, nato aby to mohlo fungovat.


chat 0917 133 662 info@atria.sk Máte otázku?
Napíšte nám správu clear
Správa bola odoslaná. ZATVORIŤ
V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
help
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment
blur_linearMontáž stenového vyk.
Návod na montáž stenového vykurovania
wifi_tetheringČidlo zásobníka
Čidlo zásobníka
settings_input_componentZverné šróbenie
Zverné šróbenie
isoOdporučený termostat
Junkers CW100
battery_fullOdporučený akumulátor
Odporučený akumulátor
format_align_justifyRebríkové radiátory
Odporučený rebríkový radiátor
local_drinkKlasické batérie
Klasické beztlak. batérie
local_drinkOdporučené pákové batérie
Pákové beztlak. batérie
tuneNezávislá regulácia
Nezávislé riadenie vyk. okruhov
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allKompatibilný s kotlami
Kompatibilný s kotlami
done_allKompatibilita termostatov
Kompatibilita termostatov s kotlami
settings_backup_restoreOdporučené čerpadlá
Čerpadlá
IBO OHI
exposureEkvitermické čidlo
Ekvitermické čidlo
isoTermostaty na čerpadlá
Termostaty na čerpadlá
isoOdporučený termostat
Protherm Thermolink P2
isoOdporučený termostat
Buderus RC 300
isoOdporučený termostat
Vaillant multiMATIC 700
isoOdporučený termostat
Emos EMP911
isoOdporučený termostat
Ariston Clima Manager RC1
routerOdporučené dymovody
Odporučené dymovody
swap_callsOdporučené potrubie
Pex-AL-Pex 16x2
swap_callsSolárne potrubia
Solárne potrubia
call_splitOdporučené rozdeľovače
Odporučené rozdeľovače
merge_typeOdporučené spojky
Odporučené spojky
border_outerOdporučené dosky
Odporučené systémové dosky
battery_charging_fullOdporučené záložné zdroje
Odporučené záložné zdroje
format_color_fillNemrznúca zmes
Odporučená nemrznúca zmes
format_color_fillDestilovaná voda
Destilovaná voda
powerOdporučené špirály
Odporučené vykurovacie tyče
ondemand_videoVideo montáže HEP2O
Video montáže
buildPomôcky na montáž
Pomôcky na montáž
flip_to_frontOdporučené skrinky
Odporučené skrinky
format_color_fillOdporučený olej
Odporučený olej
headsetOdporučená ochrana tváre
Odporučená ochrana tváre
menu
shopping_cart
search
more_vert
 
 
Hľadáte oblý rebrík?
Hľadáte rovný rebrík?
Hľadáte bezdrôtový termostat?
Hľadáte drôtový termostat?
autorizovaný predajca
arrow_drop_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.
Filtrovanie príspevkov
Vážený zákazník,
v dňoch 28.8. - 1.9. nebudú spracovávané objednávky z dôvodu čerpania dovolenky.
phone 0917 133 662