Solárna zostava - trubice HEWALEX 20

Slnečné trubicové kolektory HEWALEX 20
Naša cena s DPH:
1 948,03 €
Naša cena bez DPH:
1 623,36 €
Cenníková cena s DPH:
2 188,80 €
Ušetríte:
240,77 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
11%
Dostupnosť:
ukončená produkcia

    
Popis tovaru

Solárne trubicové kolektory HEWALEX 20 sú určené pre dvoj až štvorčlennú rodinu s 200l zásobníkom a dvomi kolektormi na šikmú strechu.

 

Solárna zostava HEWALEX 20 je určená pre ohrev teplej vody pre dvoj až štvorčlennú rodinu s 200l zásobníkom a dvomi kolektormi na šikmú strechu.
 
 
Solárna zostava HEWALEX 20 obsahuje:

 • 20 trubicový vákuový kolektoror
 • 200 litrový bojler
 • príslušenstvo na pripojenie zásobníka
 • čerpadlová jednotka
 • expanzná nádoba
 • solárne médium
 • držiak na šikmú strechu

 

Technické parametre trubicového kolektora

 

 • Počet trubíc vo vákuovom kolektore SP 20 - 20 ks
 • Absorpčná plocha - 2,05 m²
 • Celková absorpčná plocha so zrkadlami - 3,68 m²
 • Priemerný ročný zisk - 2 944 kWh/rok
 
 
Kvalita kolektora bola ocenená certifikátmi:
 
 • SPE /Solartechnik Prüfug Forschung
 • CEN-KEYMARK
 • SWISS Testing STS 301
 • IAF Certified once, accepted everywhere
 
 
Trubica kolektora SP 20 (parametre):
 • výška 1 800 mm
 • priemer 58 mm
 • sklo (borosilikaté) hrúbka 3.3mm
 • Stagnačná teplota 220 ̊C
 • Hmotnosť 2,77 kg

 

Solárny systém s trubicovým kolektorom SP 22 je vhodným riešením pre zníženie nákladov na energie . Pri správnom návrhu systém dokáže ušetriť od 60 do 70 % nákladov na ohrev pitnej vody za rok.
 
 
 
Maskovací profil

Maskovací profil pre ploché slnečné kolektory slúži na vyplnenie medzeri medzi dvoma a viacerými kolektormi. Získame tak rovnú a celistvú plochu, bez medzery.

Pre dva kolektory použijeme jeden maskovací profil, pre tri kolektory použijeme dva kusy, atď, atď.

Vyhotovenie s pozinkovaného tvarovaného plechu.

 

Prepojenie zásobníka

Prepojenie medzi zasobníkom a solárnou jednotkou (solárnou stanicou).

 

Čerpadlová jednotka

Výrobok je určený na riadenie solárneho systému na prenos vykurovacieho média pri rýchlosti prúdenia 6, 16, 28L/min, v závislosti od typu regulátora, podľa návodov na použitie od výrobcu a ku zariadeniam na to určené.      Zariadenie je kompaktne zabudované v tepelnej izolácii z polypropylénu.

Výrobca deklaruje, že výrobok je v zhode s Európskou normou PN-EN 60335- 1:2004 o bezpečnosti elektrických výrobkov pre užívanie v domácnostiach a zariadeniam tomu podobným. Zároveň deklaruje, že výrobok je možné použiť v spolupráci so slnečnými kolektormi a je  v zhode s normami LWD 2006/95/WE a EMC2004/108WE.

 

Montáž a preprava:

Riadiaca jednotka s čerpadlom musí byť skladovaná na suchom a krytom mieste, chránená pred poveternostnými vplyvmi a vlhkosťou. Napojenie na potrubný systém je nutné zrealizovať podľa schémy pripojenia čerpadla. Do systému je potrebné použiť nemrznúcu zmes ERGOLID

 

Technické parametre:

 • Rozmer: 840 x 240 x 145mm
 • Váha: 8,5kg
 • Maximálny pracovný pretlak: 16bar    

 

Expanzná nádoba

Tlakové expanzné nádoby HEWALEX sú určené k vyrovnávaniu zmien tlaku a objemu kvapaliny v solárnom okruhu a v solárnych zásobníkoch pri zmenách teploty.

Tlaková solárna nádoba má dve časti oddelené gumovým vakom. V jednej časti je solárne médium, v druhej vzduch, alebo iný plyn o stanovenom pretlaku. Takto vytvorený vzduchový vankúš absorbuje zmeny tlaku a objemu vodnej časti.

Vhodná expanzná nádoba zamedzí pri nahrievaniu solárneho média, prípadnému prepúštaniu poistného ventilu a zvýšenému namáhaniu nádrže na tlak. Veľkosť expanznej nádoby je nutné vypočítať v súlade s normou ČSN 060830 v závislosti na úžitkovom objeme zásobníkového ohrievača vody.

 

Pumpa na plnenie média

Ručné čerpadlo je určené pre naplnenie nemrznúcej kvapalido do solárneho okruhu. Jedná sa o piestové vzduchové čerpadlo s kontajnerom o objeme 3 hm3

 

Zásobník vody 

Zásobníky série VF sú určené na ohrev TÚV. Vybavené sú dvoma ohrievacími špirálami. Spodná špirála slúži na ohrev TÚV zo slnečnej energie a horná na ohrev vody z iných zdrojov. Zásobník obsahuje otvor pre elektrickú špirálu.

 

 

Technické informácie:

     

TYP  ZÁSOBNÍKA

     

VF-200-2

VF-300-2S

VF-400-2

VF-500-2

Kompakt 300  Kompakt 300B

     

Objem v L

192

2095

380

470

295

Vonkajší priemer  v mm

540

600

700

700

600

Výška celkom v mm

1473

1834

1631

1961

1834

Max. tlak vo vnútri zásobníkan bar

6

6

6

6

6

Povrch horného výmeníka, m²

0,7

0,8

1,05

1,3

0,8

Povrch dolného výmeníka, m²

0,95

1,55

1,8

1,9

1,55

 

Transport a skladovanie:

 1. Zásobníka série VF  musia byť prepravované a skladované vo zvislej polohe na drevenej palete zabezpečené proti pohybu
 2. Zásobníky série VF musia byť skladované na sucho a krytom mieste na drevenej palete  zabezpečené voči posunu troma pevnými bodmi.
 3. Pred zdemontovaní z drevenej palety uvoľnite zabezpečovacie prvky na drevenej palete a preložte ho na pevný vodorovný základ v kotolni.
 4. Pripojovacie tlakové potrubia pripojte ku zásobníku podľa schém na obrázkoch č.1 a č.2.  Dodržte zabezpečovacie prvky znázornené na obr.č.1 a 2. Nedodržanie požadovaných schém a zabezpečovacích  prvkov môže viesť ku znehodnoteniu výrobku, hrozí nebezpečie úrazu a zároveň zákazník stráca nárok na záruku. Zabezpečovacie prvky je nutné kontrolovať 1x mesačne.
 5. Ochrannú anódu je potrebné kontrolovať 1x ročne. V prípade, že anóda je z 2/3 použitá, je potrebné ju vymeniť.

 

Nosič na šikmú strechu

Hliníkový nosič na šikmú strechu je každou súčasťou trubicového kolektora. Je teda v cene.

 

Montážna sada pre  kolektory

Montážna sada pre ploché slnečné kolektory, obsahuje automatický odvzdušnovací solárny ventil, pre hladký chod systému. Matice na prepojenie kolektora.

 

Ergolid EKO

Solárna nemrznúca kvapalina, zmes do solárneho okruhu.

 

ERGOLID EKO zložený z vody a netoxického polypropylénového glykolu. Týmto sa dosiahli dokonalé antikorózne vlastnosti. Bod mrznutia pri ERGOLID EKO je -25°C.

 

Záručné listy a podmienky záruky sú uvedené v priloženom súbore v pdf dokumente

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.Diskusia • Autor:
  Tomas
  Dátum:
  21. 8. 2015

  dobry den. chcem sa opytat ci na tento set je mozne uplatnit statnu dotaciu, popripade ci mi viete pomoct s postupom jej uplatnenia. dakujem.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  21. 8. 2015

  Dobrý deň. Niesom si istý, že sa momentálne poskytuje štátna dotácia na solárne panely. Pekný deň
 • Autor:
  tomas
  Dátum:
  22. 6. 2015

  DObrý deň Vám prajem. Bolo by možné nainštalovať solárne trubice Havelex 20 na plochú strechu, ale s uložením na ležato so sklonom cca 2-3%? Ďakujem za info.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  22. 6. 2015

  Dobrý deň. Toto by sa určite robiť nemalo. Hore je zberač tepla, cez ktorý prúdi voda a ten práve musí byť na vyššom mieste, aby teplo z trubíc stúpalo do hora. Ak ich dáte na ležato, nebudú mať takú účinnosť. Na ležato by ste mohli dať ploché panely, ale priznám sa, že som to ešte nevidel, práveže by to malo byť koľko na slnko. Pekný deň
 • Autor:
  tomas
  Dátum:
  7. 6. 2015

  dobry den prajem. Mozem pouzit tuto instalaciu na plochu strechu ale tak, ze aj trubice budu s cca 2% sklonom? Dakujem za info.
 • Autor:
  Jozef
  Dátum:
  20. 10. 2014

  jíma ma nasledovné . Pri použití solárnej zostavy na ohrev TUV s použitím kolektora zo sklenených trubíc. V prípade že pri extrémne teplom dni nebudem schopný z kolektora odoberať ďalšie teplo (voda v zásobníku bude už na maximum zahriata) , hrozí prehriatie kolektora pri zastavení obehu kvapaliny v systéme ?? Viem že u plochých kolektorov je to problém. Systém so sklenenými trubicami som u vás kupoval pred asi dvomi rokmi ale doteraz nebol namontovaný ,preto ma zaujíma tu uvedené . Ďakujem za odpoveď
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  20. 10. 2014

  Dobrý deň, v prípade ak máte 20 trubíc a 200 litrový zásobník tak prehriatia sa obávať nemusíte. To by bolo možné, len pri väčšom počte trubíc, ale ani v takom prípade to nie je pravdepodobné. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  igor
  Dátum:
  11. 9. 2014

  Dobrý deň. Mám záujem o solárnu zostavu HEWALEX 20 ,ale bez zásobníka.Aká by bola cena? Ďakujem a pekný deň.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  11. 9. 2014

  Dobrý deň, výsledná suma by bola 1439€ s DPH. Pekný deň
 • Autor:
  jan
  Dátum:
  3. 7. 2014

  kto prevádza montáž systému
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  3. 7. 2014

  Dobrý deň, montáž systému môže previesť ktokoľvek, netreba na to žiadne oprávnenie ako napríklad u plynových kotlov. Pekný deň.
 • Autor:
  san
  Dátum:
  23. 6. 2014

  Dobrý deň, prosím vás, aký je rozdiel medzi plochým a trubicovým kolektorom. Ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  23. 6. 2014

  Dobrý deň, rozdielov je veľké množstvo. Avšak cez plochý preteká voda v potrubí po celej ploche, v trubicovom iba vo zberači. Trubicové kolektory by mali mať lepšiu účinnosť, ale v zemepisných šírkach, kde je výdatné slnko aj večer aj ráno. Pekný deň.
 • Autor:
  Jozef
  Dátum:
  8. 11. 2013

  Dobry deň. Chcem si u vas oblednať solarnu zostavu HEWALEX 20, ale bez 200 l.bojlera. Bolo by tam : prislušenstvo na pripojenie zasobnika čerpadlova jednotka expanzna nadoba solarne medium držiak na šikmu strechu - v baleni na šikmu strechu Možte mi poradiť ako to mam objednať a aka by bola cena.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  8. 11. 2013

  Dobrý deň, ešte budete možno potrebovať solárne dvojrúry. Tu sme Vám doplnili linky pre ľahšie nájdenie tovaru: čerpadlova jednotka https://www.atria.sk/kontrolna-stanica-zps-16/ expanzna nadoba https://www.atria.sk/solarny-expanzomat-18l/ solarne medium https://www.atria.sk/termsol-nemrznuca-zmes-20-litrova/ Tovar je potrebné vložiť do nákupného košíka a doplniť adresu a ďalšie údaje. Máme aj príslušenstvo na pripojenie zásobníka, avšak nie som si istý, či Vám bude pasovať. Všetok tovar máme skladom.
 • Autor:
  Vlado
  Dátum:
  7. 11. 2013

  Můžu solární panel namontovat kolmo na jižní stěnu domu?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  7. 11. 2013

  Dobrý den, ano můžete jej namontovat kolmo.
 • Autor:
  Miroslav
  Dátum:
  2. 5. 2013

  Viete mi doporučiť niekoho na montáž zostavy -hewalex 20- z okolia Hlohovca alebo Trnavy ?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  2. 5. 2013

  Dobrý deň, Sme internetový predaj, montáž solárnych zostáv žiaľ nezabezpečujeme. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  martina
  Dátum:
  7. 1. 2013

  Dobry vecer, chcem sa spytat. je mozne zostavu HEWALEX 20 pouzit aj na ploche strechy? Druha otazka, pri zasobnikoch sa pise, ze ma druhu spiralu na ohrev z ineho zdroja. je mozne na tuto spiralu pripojit tepelne cerpadlo (napr. znacka ariston) a zvysit si tym ucinnost v chladnom obdobi? A posledna tretia otazka, pri doplneni tretej - elektrickej spiraly, a moznosti pripojenia tepelneho cerpadla, mozu vlastne tri sposoby ohrevu vody bezat sucasne? Dakujem.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  7. 1. 2013

  DObrý deň, 1. solárne panely je možné použiť aj na ploché aj šikmé strechy, vymení sa len držiak. 2.v zásobníku sú dve špirály, hore pripojíte kotol a dole solárne panely. Ariston nuos už nebudete mať kde pripojiť a ani podla mňa to nebude možné vyregulovať, keďže ariston už má svoju nádobu. 3. Áno všetky môže bežať súčasne, ale skôr sa preferuje len solár, elektrika a kotol sú len ako doplnkové kúrenie.
 • Autor:
  erik
  Dátum:
  7. 1. 2013

  Solárna zostava - trubice HEWALEX 20-tento by som kúpil ale len za 1100 eur z dph
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  7. 1. 2013

  Dobrý deň, Teší nás, že máte záujem o nami ponúkaný tovar - Solárna zostava Hewalex 20, no žiaľ daný tovar si môžte kúpiť za cenu, ktorú máme stanovenú na našej internetovej stránke za nižšiu sumu Vám tovar nepredáme. Prajem Vám pekný zvyšok dňa.
 • Autor:
  ján
  Dátum:
  26. 11. 2012

  Pěkný den, mám dotaz na solární sestavu s kolektorem HEWALEX20. Součástí této sestavy je zásobník vody VF 200-2. Má tento zásobník el.topnou spirálu ? Jaké má spirála parametry - příkon ? Děkuji za odpověd a s pozdravem SJ
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  26. 11. 2012

  Dobrý deň, zásobník nemá nikdy elektrickú špirálu, tú treba dokúpiť zvlášť s výkonom 2 kW. Pekný deň
 • Autor:
  rastislav
  Dátum:
  23. 5. 2012

  obraciam sa na Vas s prosbou o vypracovanie ponuky na solarny set..potreboval by som 30 trubicovy kolektor s riadiacou jednotkou a prislusenstvom, hadica 15m.. akumulacnu nadrz uz mam pripravenu na montaz solaru..dakujem a ostavam s pozdravom.. rastislav curda.. montaz budem prevadzat svojpomocne..
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  23. 5. 2012

  Dobrý deň. Na tento prípad je v ponuke kompletný solárny set s 30 trub. kolektorom a 300 litrovým zásobníkom https://www.atria.sk/solarna-zostava-trubice-hewalex-30/ . V solárnom sete je už kompletné príslušenstvo na montáž, včetne držiaku na strechu. Kompletné informácie sú na detaile tovaru.
 • Autor:
  rastislav
  Dátum:
  23. 5. 2012

  dakujem za informaciu, ale ja uz mam zasobnik aj s hadom pre solar, takze by som potreboval upravit ponuku bez zasobnika..
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  23. 5. 2012

  cena solárneho setu bez zásobníka by potom bola 1 460 € s DPH.


chat 0917 133 662 info@atria.sk Máte otázku?
Napíšte nám správu clear
Správa bola odoslaná. ZATVORIŤ
V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
help
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment
blur_linearMontáž stenového vyk.
Návod na montáž stenového vykurovania
wifi_tetheringČidlo zásobníka
Čidlo zásobníka
settings_input_componentZverné šróbenie
Zverné šróbenie
isoOdporučený termostat
Junkers CW100
battery_fullOdporučený akumulátor
Odporučený akumulátor
format_align_justifyRebríkové radiátory
Odporučený rebríkový radiátor
local_drinkKlasické batérie
Klasické beztlak. batérie
local_drinkOdporučené pákové batérie
Pákové beztlak. batérie
tuneNezávislá regulácia
Nezávislé riadenie vyk. okruhov
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allKompatibilný s kotlami
Kompatibilný s kotlami
done_allKompatibilita termostatov
Kompatibilita termostatov s kotlami
settings_backup_restoreOdporučené čerpadlá
Čerpadlá
IBO OHI
exposureEkvitermické čidlo
Ekvitermické čidlo
isoTermostaty na čerpadlá
Termostaty na čerpadlá
isoOdporučený termostat
Protherm Thermolink P2
isoOdporučený termostat
Buderus RC 300
isoOdporučený termostat
Vaillant multiMATIC 700
isoOdporučený termostat
Emos EMP911
isoOdporučený termostat
Ariston Clima Manager RC1
routerOdporučené dymovody
Odporučené dymovody
swap_callsOdporučené potrubie
Pex-AL-Pex 16x2
swap_callsSolárne potrubia
Solárne potrubia
call_splitOdporučené rozdeľovače
Odporučené rozdeľovače
merge_typeOdporučené spojky
Odporučené spojky
border_outerOdporučené dosky
Odporučené systémové dosky
battery_charging_fullOdporučené záložné zdroje
Odporučené záložné zdroje
format_color_fillNemrznúca zmes
Odporučená nemrznúca zmes
format_color_fillDestilovaná voda
Destilovaná voda
powerOdporučené špirály
Odporučené vykurovacie tyče
ondemand_videoVideo montáže HEP2O
Video montáže
buildPomôcky na montáž
Pomôcky na montáž
flip_to_frontOdporučené skrinky
Odporučené skrinky
format_color_fillOdporučený olej
Odporučený olej
headsetOdporučená ochrana tváre
Odporučená ochrana tváre
menu
shopping_cart
search
more_vert
 
 
Hľadáte oblý rebrík?
Hľadáte rovný rebrík?
Hľadáte bezdrôtový termostat?
Hľadáte drôtový termostat?
arrow_drop_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.
Filtrovanie príspevkov
Vážený zákazník,
z technických príčin nebudú dňa 18.8.2017 (piatok) spracovávané objednávky.
phone 0917 133 662