stenové kúrenie, vykurovanie

Stenové kúrenie a vykurovanie do obytných miestností.

Stenové kúrenie je menej rozšírený spôsob vykurovania domov, či bytov. Hlavné rozdiely oproti podlahovom, či radiátorov kúrení sú také, že pri stenovom kúrení je vykurovacia plocha mnoho násobne väčšia. Týmto spôsobom docielime rýchlejšie a rovnomernejšie vykúrenie celej miestnosti. 

Stenové kúrenie pozostáva z potrubia o priemeru 10 mm, ktoré sa ukladá do fixačných líšt, ktoré sa pripevňujú na hrubú stavbu, napríklad tehly, či murivo. Po uložení potrubia do fixačnej lišty sa môže naniesť omietka. 

Stenové kúrenie sa reguluje pomocou hlavného rozdeľovača a následne pomocou menších rozdeľovačov na to určených. Dĺžka jednej vetvy by nemala presiahnuť 50 metrov a obe vetvy by mali byt približne rovnako dlhé.

Stenové kúrenie sa montuje z inštalačného svojpomocného systému kúrenia HEPWORTH. Pri tomto type kúrení nieje nutné používanie žiadne náradie. Každý spoj je možné viac násobne rozobrať a zasa spojiť.

 

 

   Nižšie sa nachádza kompletný sortiment na stenové kúrenie  
Zoradenie:
 • Autor:
  Stano
  Dátum:
  4. 4. 2018

  Dobrý deň. Plánujem kúrenie v podkroví s tým, že obytné izby budú mať stenové kúrenie (3 okruhy) a ostatné priestory podlahové kúrenie (3 okruhy). Potrebujem vedieť, či treba samostatné rozdeľovače alebo stačí jeden 6-cestný. Inštalácia bude Hep2o. Za odpoveď ďakujem.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  4. 4. 2018

  Dobrý deň, mal by Vám v pohode stačiť jeden 6-cestný. Pekný deň.
 • Autor:
  Juraj
  Dátum:
  17. 1. 2018

  Dobry den, v ramci celkovej rekonstrukcie poschodoveho RD planujem pouzitie stenoveho kurenia so system Hepworth 10mm. Ako zdroj tepla by mal byt pouzity kondenzacny plynovy kotol. Koncepcia systemu by mala byt: Hlavny nerezovy rozdelovac v technickej miestnosti, 2x 22mm vetva (privod a spiatocka) do kazdej izby, 2x plastovy uzavrety 4 cestny rozdelovac (na privod a spiatocku) v kazdej izbe. Kazda izba bude mat 3-4 stenove vetvy. V jednej izbe bude okrem stenoveho kurenia aj konvektor v podlahe pod presklenou plochou a v jednej izbe bude okrem stenoveho kurenia aj radiator. V tejto suvislosti mam o systeme niekolko otazok: 1. Je potrebne dilatovat velke suvisle plochy omietky so stenovym kurenim kvoli tepelnej roztaznosti ? (napr. stena v obyvacej izbe ma 2.6 x 6m) 2. Je mozne napojit stenove okruhy zvrchu, teda viest 22mm potrubia a umiestnit plastove rozdelovace pod stropom (v podhlade)? 3. Mozu by plastove rozdelovace a ostatne spojky systemu Hepworth zaomietane v stene? 4. Aka moze byt maximalna teplota vody v systeme? 5. Aku regulaciu z Vasej ponuky by ste odporucali? Hlavny rozvadzac s termostatickymi ventilmi bude v technickej miestnosti a jednotlive okruhy by mali byt regulovane samostatne a na dialku. 6. Mate v ponuke aj teplovodne podlahove konvektory? 7. Ako by ste odporucali zapojenie radiatora a podlahoveho konvektora; do serie pred stenove vetvy ako sucast okruhu pre danu izbu, alebo paralelne ako samostatne okruhy z hlavneho rozvadzaca? Poskytujete tiez sluzbu individualneho navrhu celeho systemu spolu s cenovou ponukou? V tom pripade viem poskytnut dodatocne udaje. Dakujem a zelam pekny zvysok dna.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  17. 1. 2018

  Dobrý deň prajem. Čo sa týka dilatácie, osobne si myslím že by bolo dobre ju použiť. V prílohe Vám posielam vysvetlenie. Napojenie do rozdeľovača pre stenové kúrenie by malo byť určite potrubím 22 https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kurenie-hepworth-profesionalne-a-jednoducho-hep2o/stenove-kurenie-vykurovanie/, nižšie na stránke vidíte aj rozdeľovače, tie môžete napojiť ako ďalšiu vetvu z hlavného rozdeľovača ale istejšie je a ak je taká možnosť, použiť napojenie z hlavnej stúpačky od kotla. Určite by som tieto rozdeľovače nedával do steny, vyčleniť im miesto v skrinke. Maximálne teplota by mala byť trošku menšia ako v podlahe, napr 40°C. Ak myslíte reguláciu v jednotlivých izbách, na to slúži rozvodnica https://www.atria.sk/hpw-rozvodnica-230v/, potom serva na ventile https://www.atria.sk/elektrotermicka-hlavica-230-v/ a termostaty do každej izby https://www.atria.sk/avansa-2003/. Podlahové konvektory nemáme v ponuke. Pekný deň

Náš sortimentVážený zákazník,
objednávky prijaté po 18.12.2019 budú expedované po 6.1.2020. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa
10. septembra 2021 pozastavené.
Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
Vážený zákazník,
z dôvodu väčšieho množstva objednávok sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie. Robíme čo môžeme.
Vážený zákazník,
posledné objednávky budú expedované 21.12.2020 a ďalšie až po novom roku. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
info V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
live_help keyboard_arrow_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.

Správa bola odoslaná

V krátkom čase Vás budeme kontaktovať

ZAVRIEŤ
phone0917 133 662 emailinfo@atria.sk Odoslať otázku cez klasický formulár.
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment