Odporové káble

Pri využití odporových vykurovacích káblov nemusíte toľko počítať, káble sa pripravia na dĺžku až na mieste. 
 
Odporové vykurovacie káble sú vybavené odporovým prvkom závislým od teploty, ktorý je umiestnený medzi dvomi paralelnými medenými vodičmi. Po pripojení prechádza prúd odporovým prvkom, ktorý sa začína ohrievať. Pri ohrievaní prvku  jeho elektrický odpor sa zvyšuje a to spôsobuje, že množstvo prúdu poklesne a vykurovací výkon sa zníži. 
 
V prípadoch, keď je teplota vzduchu nízka, tak i odpor prvku je nízky, a to bude znamenať vysokú hodnotu počiatočnej prúdovej záťaže. Z toho vyplýva, že poistky musia byť na túto skutočnosť dostatočne dimenzované. Vo veľmi chladných oblastiach môže byť hodnota štartovacieho prúdu obmedzovaná pomocou softštartéru, zariadením regulujúcim počiatočnú prúdovú záťaž. 
 
Ak chcete obmedziť spotrebu energie, potom pre káble dlhšie než 3 m sa doporučuje použiť termostat. Zoradenie:
 • Autor:
  Tomáš
  Dátum:
  27. 2. 2017

  dobry den, chcel by som sa opytat na /Dvojžilový odporový vykurovací kábel DEVIflex 18T v dĺžke 34/. pisete ze tam treba soft start, potrebujeme ho dat na potrubie do vodojemu, jedna firma to instalovala v susednom druzstve a nedavali tam seft start. tak sa chcem opytat na nevyhnutnost tohto startu. dakujem Husar tel.:0907500300
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  27. 2. 2017

  Dobrý deň. Žiaľ, ale na vašu otázku Vám neviem odpovedať. Pekný deň.info V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
help
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment
keyboard_arrow_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.
phone0917 133 662 emailinfo@atria.sk