Malé radiátory + el. ventily

Inštalácie s maloobjemovými radiátormi

+ podlahovka s elektronickými zmiešavacími ventilmi

 

 

Inštalácia so zmiešanými zónami:

    •  radiátory s 2-cestnými zónovými ventilmi (nízky prietok)

    •  podlahové kúrenie s elektornickým zmiešavacími ventilmi

 

 

Pripojenie ku kotlu s možnosťou pripojenia zónovej centrály

 

 

 

 

 

KOTOL: Pre začiatok uvažujme kotly s možnosťou pripojenia zónovej centrály. Kotol môže zohrievať úžitkovú vodu prietokovým alebo akumulačným spôsobom a môže mať uzavretú alebo otvorenú spaľovaciu komoru. Kotol nemusí byť vybavený obtokom By-pass (týmto zariadením vybavuje lmmergas veľkú väčšinu typov kotlov sériovo).
 
 
ZÓNY: Sústavu možno rozdeliť najviac do troch zón. Jednu zónu možno riadiť vzdialeným ovládačom CAR alebo Super CAR. Zóna s radiátormi s prívodom cez zónový ventil musí byť vždy prvá (č. 1 - čiže tá, ktorá je pred anuloidom). V zónach so sálavými plochami (napr. podlahové kúrenie) sa obehové čerpadlá zóny inštalujú na vstupe do zóny, pričom zmiešava ci ventil je pred čerpadlom. "Spoločná" cesta zmiešavacieho ventilu sa pripája na saciu stranu čerpadla. Bezpečnostné termostaty podlahového kúrenia musia mať kontakt pripojený sériovo na príslušné kontakty termostatov prostredia.
 
Regulátory, ktoré riadia zóny s podlahovým kúrením, musia mať "čistý" kontakt na pripojenie zónovej centrály (obvykle sa tu pripája termostat prostredia), aby sa mohli výstupy zo zónovej centrály použiť na napájanie obehových čerpadiel podlahového kúrenia.
 

 

Inštalácia so zmiešanými zónami:

    •  radiátory s 2-cestnými zónovými ventilmi (nízky prietok)

    •  podlahové kúrenie s elektronickými zmiešavacími ventilmi

 

 

Pripojenie ku kotlu BEZ predprípravy pre zónovú centrálu

 

 

 

 

 

 

KOTOL: Túto schému možno použiť pre kotly, ktoré nie sú uspôsobené na pripojenie zónovej centrály.

 

 

ZÓNY: Podľa tejto schémy možno systém rozdeliť na neobmedzený počet zón, žiadnu z nich však nie je možné riadiť vzdialeným ovládačom CAR alebo Super CAR. Zóna s radiátormi s prívodom cez zónový ventil musí byť vždy prvá (č. 1 - čiže tá, ktorá je pred anuloidom). Zónové čerpadlá alebo ventily môžu byť napájané cez príslušné termostaty prostredia aj ak je kotol nastavený na letný režim alebo na uprednostnenie TÚV. Nemá to nežiadúci vplyv na chod kotla, no napriek tomu sa odporúča vypnúť vonkajšie čerpadlá počas letného režimu.

 

V zónach so sálavými plochami (napr. podlahové kúrenie) sa obehové čerpadlá zóny inštalujú na vstupe do zóny, pričom zmiešavací ventil je pred čerpadlom. “Spoločná“ cesta zmiešavacieho ventilu sa pripája na saciu stranu čerpadla . Kontakt bezpečnostného termostatu podlahového kúrenia musí byť pripojený sériovo na kontakt príslušného termostatu prostredia. Regulátory, ktoré riadia zóny s podlahovým kúrením, musia mať "čistý" kontakt na pripojenie krabice relé.

 

 


info V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
help
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment
keyboard_arrow_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.
chat 0917 133 662 info@atria.sk Máte otázku?

Správa bola odoslaná

V krátkom čase Vás budeme kontaktovať

ZAVRIEŤ