Bezdrôtový termostat Flink FTWifi usmerní vaše vykurovanie cez mobilnú aplikáciu

Pokročilé technológie vniesli trend internetového ovládania aj do sveta termostatov. Regulátor, ovládaný cez internet prostredníctvom chytrého telefónu alebo počítača, vám umožní mať vaše vykurovanie a teplú vodu pod kontrolou aj keď pri ňom práve nestojíte. Stačí sa pripojiť k domácemu WiFi routeru a energeticky úsporný, bezpečný systém vykurovania tak mať vždy poruke.

 

Moderný bezdrôtový termostat Flink FTWifi s prijímačom

Minimalistický dizajn termostatu Flink FTWifi zaručuje súlad s každým typom interiéru a zároveň naznačuje aj jeho jednoduché ovládanie. Prednej strane termostatu dominuje dostatočne prehľadný LCD displej, pod ktorým vyniká otočné tlačidlo na zníženie či zvýšenie hodnoty nastavovaného parametra. Bočné tlačidlo slúži na zapnutie a vypnutie termostatu, ale funguje aj ako krok späť či aktivácia podsvietenia. Na zadnej strane sa nachádzajú otvory pre montáž na stenu.

Aby ste Flink FTWifi mohli spustiť, je potrebné pomocou tenkého skrutkovača uvoľniť zadný kryt a vložiť dva kusy tužkových alkalických batérií typu AA. Už pri ich vložení sa termostat automaticky spustí.

Jednoducho koncipovaný je aj prijímač, ktorý má na svojej prednej strane On/Off prepínač a tri LED kontrolky: zelená signalizuje zapnutie prijímača, červená aktívne vykurovanie a  blikajúca oranžová kontrolka značí stratu spojenia s prijímačom. Uvoľnením zadného krytu odkryjete miesto na uchytenie kontaktov elektroinštalácie.

Komunikácia cez aplikáciu

Internetový bezdrôtový termostat Flink FTWifi budete môcť ovládať cez bezplatnú aplikáciu „Flink Home“. Po zaregistrovaní a prihlásení sa do aplikácie sa vďaka WiFi pripojeniu budete môcť pripojiť na termostat cez funkciu „Smart Config“.  

Pridržaním otočného tlačidla po dobu troch až piatich sekúnd sa otvorí na termostate karta nastavenia. V nej je potrebné zvoliť položku „Time“, nastaviť aktuálny čas a kliknúť na „SC“ (tzv. Smart Config mód). Opätovným pridržaním tlačidla sa aktivuje inteligentné párovanie. Na svojom mobilnom zariadení zapnite funkciu určovania polohy. V aplikácii Flink Home po zvolení „Add Device“ (Pridať zariadenie) kliknite na „Smart Config“. Po stlačení tlačidla „Štart“ budete vyzvaní zadať heslo domácej WiFi siete. Po chvíľke by aplikácia mala rozpoznať dané zariadenie a v aplikácii následne zobraziť termostat Flink FTWifi. Vtedy je párovanie hotové.

Pred samotným spárovaním s aplikáciou je však potrebné zapojiť a zapnúť aj prijímač.

Funkcie aplikácie Flink Home

Po spárovaní aplikácie s termostatom Flink FTWifi ho v aplikácii môžete premenovať či dokonca úplne vymazať. Rovnako cez ňu môžete ovládať aj detský zámok. V prípade jeho zapnutia sa deaktivuje manuálne ovládanie termostatu a vy tak máte istotu, že je plne pod vašou kontrolou, výlučne prostredníctvom aplikácie. Tá zároveň ukáže, či je termostat aktívny a zobrazí vám aj to, či je váš softvér aktuálny.

Prostredníctvom aplikácie Flink Home viete vykonať aj kalibráciu teplotného snímača, ktorej nastavenie sa pohybuje v rozpätí medzi -5 až +5 stupňov Celzia. Nemenej významnou funkciou je aj ochrana proti mrazu.

Aby termostat Flink FTWifi neustále nespínal pripojené vykurovanie, je potrebné nastaviť tzv. teplotnú  hysteréziu. Ide o hodnotu,  s  ktorou  musí teplota  poklesnúť  pod  nastavenú úroveň,  aby  termostat  znovu  zopol. Ak ju teda chcete prepnúť, musí byť nižšia ako nastavená teplota kúrenia.

Okrem nastavenia dennej a nočnej teploty môžete cez aplikáciu Flink Home nastaviť aj adaptívny automatický program. Ten umožňuje zapnúť kúrenie niekoľko minút predtým, ako je naplánované v 7-dňovom programe. Vďaka tomu bude požadovaná teplota dosiahnutá v plánovanom čase. Týždenný program si môžete nastaviť osobitne pre každý deň v týždni, alebo si ho naprogramujete rovno na celý týždeň naraz.

 

 

Izbový regulátor Flink FTWifi je modernou verziou bezdrôtových termostatov, využívajúcou smartfón a internetové pripojenie. Je určený na riadenie vykurovacích systémov, s rozsahom nastavenia teploty od 5 až do 35 stupňov Celzia. Naprogramujte si svoje kúrenie na týždeň vopred prostredníctvom mobilnej aplikácie a ovládajte teplo vo svojom príbytku cez svoj smartfón. Ak ste v našom článku nenašli odpoveď na vašu otázku, neváhajte sa poradiť s našimi odborníkmi na info@atria.sk .

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.