Finálny krok k teplému domovu s manuálnymi termostatmi

Stavba vášho vysnívaného domu sa blíži k finále a vám už chýba len krôčik k tomu, aby sa váš domov príjemne rozohrial? Aby ste si teplo domova mohli dosýta vychutnať, je nutné nastavovať úroveň vykurovania. Na tento účel je určený elektronický termostat. Dokáže komunikovať s kotlom alebo iným zdrojom kúrenia a v miestnosti udržiavať stálu teplotu.

Skôr, než sa rozhodnete pre kúpu svojho prvého termostatu, zamyslite sa, aké funkcie by mal spĺňať. Ponuka je široká, máte na výber od jednoduchých manuálnych termostatov, až po digitálne zariadenia s mnohými užívateľsky zaujímavými funkciami.  

 

Overené modely Avansa

Ak ste zástancom jednoduchých zariadení a uspokojíte sa s ovládaním základných nastavení, vyberte si z ponuky manuálnych termostatov. Ľahko sa vám bude s nimi manipulovať, dokonca vám umožnia nastavenie vykurovacej aj nočnej teploty. Nebudete ich môcť však naprogramovať. Preto je pri zmene aktuálne nastavenej teploty vždy nutný váš „manuálny“ zásah.

Jedným z najpredávanejších manuálnych termostatov je Avansa 2003. Je vhodný na reguláciu väčšiny predávaných kotlov na Slovensku a je možné pripojiť ho ku kotlu alebo klimatizačnému zariadeniu s prevádzkovým napätím od 24 do 230 V.  Výhodou termostatu je možnosť nastavenia rozdielu spínania. Tým docielime, že kotol sa nebude spínať tak často. Na základe vybranej citlivosti zapnutia dokáže kotol zapnúť pri dosiahnutí nižšej teploty, než je aktuálne nastavená hodnota, a pri vyššej ho, naopak, vypne. Jeho digitálny displej navyše umožňuje presnejšie meranie teploty a nastavenie potrebných údajov.

Ak vám vyhovuje manuálne ovládanie, ale túžite po väčšom komforte, vyberte si bezdrôtovú verziu termostatu Avansa 2003TX. Prístroj má dve jednotky: prvá je regulačná (samotný termostat) a druhá slúži na ovládanie kotla. Jednotky sú spájané rádiovou frekvenciou, preto medzi termostatom a kotlom nie je potrebné vybudovať vedenie. Rádiofrekvenčné vlny majú dosah až 50 metrov. Termostat s prijímačom majú svoje bezpečnostné kódy, vďaka ktorým ani vonkajšie signály nenarušia ich bezpečnú prevádzku.

 

Euroster a Saswell  - manuál pre náročnejších

Ste zástancom jednoduchosti, no radi by ste si ušetrili námahu s neustálym prestavovaním teploty? Izbový termostat s denným programom Euroster Q1 vám to umožní. Pomocou neho môžete naprogramovať až dve rôzne teploty počas dňa s jednou automatickou zmenou v presne určený čas. Navyše, s výmenou batérií nebudete mať pri tomto modeli starosti až 3 roky. Pri ich výmene sa dokonca nemusíte obávať straty údajov, keďže tie ostanú v pamäti zariadenia.

Ak vám vyhovuje neprogramovateľný termostat, no uvítali by ste viac funkcií, potom model Saswell 919 je pre vás ten pravý. Termostat na veľkom podsvietenom displeji zobrazuje okrem aktuálnej teploty aj požadovanú teplotu miestnosti. Súčasťou výbavy termostatu je komfortný režim s vyššou teplotou a režim ECO s nižšou nastavenou teplotou. Ďalšou jeho výhodou je funkcia PWM, ktorá bráni nežiaducemu prekurovaniu miestnosti. Pomocou nej sa tak teplota v miestnosti ustáli na požadovanej hodnote. Termostat obsahuje aj automatickú ochranu proti zamrznutiu. Takisto sa pri prípadnom krátkom výpadku elektriny či výmene batérií nemusíte obávať resetovania nastavení.

Oba spomenuté termostaty disponujú podsvietením a ku kotlom sa pripájajú bežným dvojžilovým káblom. ATRIA SK vám zaručuje kvalitu a spoľahlivé fungovanie počas dlhého vykurovacieho obdobia.

 

Ak sa ste sa rozhodli pre kúpu manuálneho termostatu, no ešte zvažujete, aké funkcie sú pre vás najvhodnejšie, neváhajte sa obrátiť na odborníkov z Atria SK, ktorí majú termostaty doslova v malíčku. Ochotne vám poradia aj so zložitejšími riešeniami. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.