Komfortné kúrenie s bezdrôtovými termostatmi

Kúrenie patrí v jesenných a zimných dňoch ku každodennej rutine. Na udržanie príjemnej teploty vo vašom dome bude slúžiť malé technické zariadenie - termostat. Ten sníma teplotu v miestnosti a zapína alebo vypína kúrenie podľa vopred nastavenej teploty. Využiť ho však môžete i počas horúcich letných dní na reguláciu vašej klimatizácie.

Keď rozhoduje flexibilita

V dobe „nadvlády“ modernej technológie ponúka trh širokú škálu rôznych druhov termostatov. Preto je výber pre vás najvhodnejšieho zariadenia často neľahkou úlohou. Ak patríte k náročnejším užívateľom a chceli by ste mať vykurovanie v celom dome pod kontrolou, zvoľte si bezdrôtový programovateľný termostat. Ten slúži na regulovanie vykurovacej teploty v miestnosti, v ktorej sa práve nachádza a zároveň v nej plní funkciu vysielača. Je vhodný pre plynové kondenzačné kotly a elektrické rohože, ale aj na ovládanie podlahového kúrenia. Výhodou bezdrôtových termostatov je to, že ich nemusíte upevňovať na stenu, ale stačí ich jednoducho položiť a oprieť tam, kam sa vám to najviac hodí.

 

 

Kúrenie pod kontrolou v celom dome

Máte veľký dom a radi by ste ovládali kúrenie v každej miestnosti bez toho, aby ste zápasili so zväzkami káblov? Programovateľný termostat Avansa 2007 TX vám umožní naprogramovať si až štyri odlišné teploty počas dňa, až po dobu jedného týždňa. Navyše má dlhý dosah signálu a ani rozdiel dvoch poschodí preňho nie je žiaden problém.

Aby sa predišlo prekúreniu či prílišnému ochladeniu domu, môžete si s Avansou nastaviť tzv. hysteréziu zapnutia a vypnutia kotla. Ten sa tak sa bude automaticky zapínať a vypínať vo vami určenom čase. Oceníte tiež jeho univerzálne využitie, keďže ním môžete ovládať plynový kotol aj klimatizáciu. A keďže spojenie medzi termostatom a prijímačom zabezpečujú rádiofrekvenčné vlny, nie je už medzi nimi potrebné káblové vedenie.

Krok s trendmi na trhu bezdrôtových termostatov     

O tom, že sa techniky nemusíte báť, vás presvedčí moderný termostat Euroster Q7 TX, s ktorým pre vás bude nastavenie vykurovania hračkou. Moderný a inteligentný bezdrôtový termostat Euroster Q7 TX ponúka hneď niekoľko nových a zaujímavých funkcií. Umožňuje nastavenie až deviatich rôznych časových pásiem na každý deň, pričom pre každé pásmo môžete nastaviť ľubovoľnú teplotu. Zároveň jeho „samoučiaci“ režim rozozná zmeny teplôt počas dňa a sám nastaví optimálne teploty v požadovanom čase. Batéria má výdrž až 3 roky a jej zmena neresetuje predvolené nastavenia. Prijímač navyše obsahuje aj priechodnú zástrčku, vďaka čomu je možné k nemu pripojiť aj ďalší spotrebič.

Estetický termostat, ktorý nesklame

Veľmi pekný dizajn oceníte pri programovateľnom termostate Salus 091FLRF, pomocou ktorého je možné jednoducho a efektívne nastaviť kontrolu teploty v miestnosti, až na obdobie jedného týždňa. Komunikácia medzi vysielačom a prijímačom prebieha na rádiovej frekvencii s dosahom až do 60 metrov vo voľnom priestore. Týždenný program umožňuje vybrať si až z deviatich programov, pričom pri troch ponúka možnosť užívateľského nastavenia a zvyšných šesť programov je prednastavených. Ak používate termostat na miestach, kde sa nezdržiavate každý deň, istotne oceníte jeho protimrazovú ochranu. 

Ak ste sa rozhodli pre kúpu bezdrôtového programovateľného termostatu, naše kvalitné a spoľahlivé zariadenia disponujú podsvieteným displejom a ich inštalácia je veľmi jednoduchá. Prijímač (základňu) pripojte ku kotlu dvojžilovým káblom a umiestnite ho vedľa kotla na stenu. Dá sa na ňom nastaviť zapnutie a vypnutie kotla, ktoré indikuje spolu s prevádzkou dióda. Ak máte otázky týkajúce sa vlastností či vhodného riešenia konkrétneho produktu, neváhajte sa obrátiť na odborníkov z Atria SK, ktorí vám radi zodpovedia všetky vaše otázky.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.