Posvieťte si na reguláciu domáceho tepla s bezdrôtovým profesionálom SALUS T105RF

Staviate alebo prestavujete svoj príbytok? Nezabudnite na dôležitý detail menom termostat. Ten sníma teplotu v miestnosti a zapína alebo vypína kúrenie podľa nastavenej teploty, ktorá zodpovedá vašim preferenciám. Neraz poslúži aj počas horúcich letných dní na regulovanie  klimatizácie. Ponuka dostupných termostatov je skutočne pestrá a na trhu nájdete tak jednoduché, ako i sofistikované modely s funkciami, ktoré ocení nejeden náročný užívateľ.

 

Neobmedzujte sa káblami

Čoraz vyhľadávanejšími typmi termostatov sa stávajú bezdrôtové modely. Ich azda najväčšou výhodou je flexibilita, keďže sa nemusia upevňovať na stenu. Jednoducho ich položíte tam, kam sa vám to najviac hodí. Súčasne sa vyhnete potrebe vysekávania vedenia v stene, čo oceníte najmä pri prerábke vášho bývania. Ak by ste teda radi ovládali kúrenie bez toho, aby ste zápasili so zväzkami káblov, siahnite po bezdrôtovom termostate. Okrem toho, že reguluje vykurovaciu teplotu v miestnosti, v ktorej sa práve nachádza, plní aj funkciu vysielača.

 

Spoľahlivosť má meno Salus T105RF

Obľúbeným regulátorom v bezdrôtovej verzii je izbový programovateľný termostat Salus T105RF. Umožňuje nastavenie programu pre obdobie jedného týždňa, pričom pre každý deň si môžete zvoliť odlišný program alebo časovanie. Zároveň si budete môcť nastaviť dva typy teplôt: dennú teplotu pre vykurovanie cez deň a útlmovú teplotu, ktorú zvolíte napríklad počas noci.

Termostat Salus T105RF disponuje aj pokročilými funkciami. Nastavenia rozdielu spínania kotla slúži na určenie presného rozdielu medzi jeho zapnutím a vypnutím, čim zabránite zbytočnému spínaniu kotla a tým aj jeho opotrebeniu. Oceníte aj možnosť nastavenia manuálneho režimu, v ktorom je i počas útlmového módu možné regulátor nastaviť na možnosť okamžitého vykurovania. Termostat obsahuje aj proti-mrázovú ochranu na úrovni 7°C, ktorá poteší najmä majiteľov víkendových domov či chát.

Rozhoduje jednoduchý dizajn i ovládanie

Termostat Salus T105RF má jednoduchý dizajn, ktorý nenaruší vzhľad ani atmosféru interiéru. Na jeho prednej strane sa nachádzajú tlačidlá na ovládanie či resetovanie termostatu a podsvietený LCD displej. Na ňom si budete môcť zobraziť indikáciu zopnutia kotla, regulovania i útlmu, aktuálnu a nastavenú teplotu, zvolený program, poradové čísla dňa v týždni, ako aj aktuálny čas. Ak sa aj napriek možnosti použiť vstavaný stojan rozhodnete Salus T105RF osadiť na stenu, pomôžu vám otvory na zadnej strane termostatu.

Jednoduché je aj spustenie termostatu. Tenkým skrutkovačom zatlačíte na vnútorný zámok, čím uvoľníme zadný kryt a vložíte pribalené tužkové batérie. Termostat sa následne automaticky spustí a vy si tak pomocou tlačidiel budete môcť nastaviť čas a naprogramovať teplotu podľa svojich preferencií.

 

Nezabudnite sa spojiť s prijímačom

Termostat v balení obsahuje aj prijímač, ktorý je nutné prepojiť s kotlom. Na jeho prednej strane sa nachádza prepínač ON/OFF a LED kontrolky, ktoré sa rozsvietia po zapnutí prijímača. Zo zadnej strany sa nachádzajú otvory pre uchytenie na stenu. S pomocou skrutkovača uvoľníte zadný kryt, pod ktorým sa nachádza miesto na pripojenie kontaktov elektroinštalácie. Nachádza sa tu aj tzv. DIP prepínač, na ktorom nastavíte komunikačný kód totožný s kódom na vysielači.

Izbový regulátor Salus T105RF je možné zapojiť na takmer všetky plynové aj elektrické kotly či kotly na drevo, pelety a uhlie, ktoré podporujú dvojbodové spínanie. Termostat vďaka napätiu 16A dokáže spínať aj ďalšie spotrebiče veľkého výkonu, akými sú konvektory, infražiariče, klimatizácie či obehové čerpadlá. Spoľahlivosť a jednoduchá inštalácia sú navyše príjemným bonusom, ktorým bezdrôtový termostat Salus T105RF vyniká. Naprogramujte si kúrenie na týždeň vopred a potešte sa bezdrôtovým termostatom s príjemným dizajnom a podsvieteným displejom.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.