Programovateľný bezdrôtový termostat Flink RT101 RF s podsvieteným displejom

Ponuka termostatov je veľmi bohatá, a tak sa neraz stáva, že si spotrebiteľ nevie z množstva dostupných modelov a typov vybrať. Jednoduché manuálne termostaty striedajú sofistikované kúsky s možnosťou nastavenia programu na viac dní vopred. Do popredia sa súčasne dostávajú flexibilné termostaty s dvomi samostatnými, bezdrôtovo pripojenými jednotkami: prijímačom a termostatom.  

 

Flexibilita a rastúca popularita bezdrôtových termostatov

Bezdrôtové modely termostatov sa tešia rastúcej popularite. Vďačia za to najmä svojej vysokej flexibilite, ktorá užívateľovi dáva na výber, či si termostat upevní na stenu, alebo ho jednoducho položí na želané miesto. Keďže bezdrôtovému termostatu, komunikujúcemu s prijímačom rádiovými vlnami, zväčša postačí napájanie z dvoch alkalických batérií, súčasne odpadá potreba vysekávania vedenia v stene.

 

Minimalistický regulátor vykurovacích systémov

Tento izbový regulátor je určený na riadenie vykurovacích systémov. Tak ako väčšina moderných termostatov, aj Flink RT101 RF vyniká minimalistickým dizajnom bielej farby, vhodným pre každý typ interiéru. Termostatu v tvare štvorca dominuje veľký podsvietený LCD displej, pod ktorým je umiestnené otočné tlačidlo slúžiace na reguláciu jednotlivých hodnôt. Bočné tlačidlo umožňuje zapnutie a vypnutie termostatu, rovnako však plní aj funkciu vrátenia sa o krok späť či aktivácie podsvietenia displeja. Na zadnej strane sú umiestnené otvory pre montáž na stenu.

Minimalizmus je charakteristický aj pre ovládanie termostatu, ktorý plní funkciu vysielača. Pre spustenie je potrebné tenkým skrutkovačom uvoľniť zadný kryt a do vnútra vložiť dva kusy tužkových alkalických batérií typu AA. Po ich vložení sa Flink RT101 RF automaticky spustí. Aby ste mohli prejsť jednotlivými krokmi nastavenia, je potrebné pridržať tlačidlo po dobu troch až piatich sekúnd. Následným otáčaním si budete môcť zvoliť jednotlivé položky, pričom v prvom kroku je potrebné nastaviť aktuálny čas. Všetky potrebné informácie týkajúce sa programovania termostatu nájdete v priloženom návode.

Termostat Flink RT101 RF umožňuje nastaviť až 7-dňový program, pričom rozsah nastavenia teploty sa pohybuje v rozmedzí od +5 do +35°C. Vysielač má citlivosť merania na úrovni 0,5°C a jeho frekvencia dosahuje hodnotu 433 MHz. Termostat disponuje aj ochranou proti mrazu, čo ocenia najmä majitelia víkendových chát či chalúp.

 

Spínač komunikujúci pomocou rádiového signálu

Kým sa termostat ako prenosná riadiaca jednotka používa na ovládanie a nastavenie teploty, prijímač má funkciu spínacej jednotky. Používa sa na pripojenie vykurovacích systémov a s termostatom komunikuje pomocou rádiového signálu.

Zoznámenie sa s prijímačom k termostatu Flink RT101 RF bude rýchle a jednoduché, rovnako ako samotné spojazdnenie. Na jeho prednej strane sa nachádza „On-Off“ prepínač a tri LED kontrolky: zelená signalizuje zapnutie prijímača, červená samotné vykurovanie a blikajúca oranžová dióda signalizuje stratu bezdrôtového spojenia s termostatom. V takom prípade sa automaticky aktivuje kúrenie.

Aj prijímač má na svojej zadnej strane otvory na uchytenie o stenu. Uvoľnením jeho zadného krytu pomocou skrutkovača odkryjete miesto na pripojenie kontaktov elektroinštalácie, ktoré zrealizujete podľa vyobrazeného postupu. Napájanie prijímača dosahuje hodnotu 230V a jeho   spínací výkon 1000 W.

Izbový regulátor Flink RT101 RF môžete zapojiť na takmer všetky plynové aj elektrické kotly, podporujúce dvojbodové spínanie. Termostat vyniká minimalistickým dizajnom a vďaka bezdrôtovému prevedeniu ho budete môcť umiestniť vždy tam, kam sa vám to bude hodiť. Naprogramujte si kúrenie na týždeň vopred a majte prehľad o nastavených teplotách vďaka podsvietenému LCD displeju. Ak sa potrebujete poradiť o ďalších možnostiach, neváhajte sa nám ozvať na info@atria.sk.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.