Naprogramujte si teplo domova na celý týždeň s termostatom Avansa 2007

Obdobie vykurovania príbytkov sa začína v októbri a zvyčajne sa končí s príchodom jari. Moderné bývanie dnes už vo väčšine bytových jednotiek i v rodinných domoch umožňuje samostatné vykurovanie príbytku, ktoré sa však nezaobíde bez termostatu. Pri jeho výbere si v prvom rade budete musieť vybrať z programovateľného či manuálneho typu. Kým manuálny termostat vyžaduje nastavenie teploty v danom okamihu, programovateľný umožňuje zvoliť si teplotu aj na týždeň dopredu.

Fungovanie a umiestnenie termostatu

Okrem toho, že termostat sníma aktuálnu teplotu v miestnosti a podľa nej spína či vypína kotol, informuje vás i o tom, či už náhodou miestnosť neprekurujete alebo či ju, naopak, netreba trochu zahriať. Pri vysokom stupni komfortu zabezpečuje aj zníženie energetických nákladov a šetrí tým i vašu peňaženku. Nejeden moderný kotol je dnes schopný obdobne regulovať i klimatizáciu počas letných horúčav.

Termostat sa väčšinou používa v miestnosti, kde sa najčastejšie zdržiavame - napríklad v obývačke alebo v detskej izbe. Problém však nastáva, ak je nevhodne umiestnený a následne neplní svoju funkciu podľa očakávania užívateľa. Aby termostat správne fungoval, je potrebné inštalovať ho na miesto, ktoré nebude brániť jeho správnemu chodu ani presnému meraniu teploty. Nie je preto vhodné termostat umiestňovať v blízkosti zdroja vykurovania alebo do prievanu, ale ani za závesy alebo za veľké kusy nábytku. Súčasne je potrebné myslieť i na to, aby sa termostat pri montáži na stenu umiestnil vo výške 1,5 metra nad úrovňou podlahy.

Citlivý a spoľahlivý termostat Avansa 2007

Digitálny izbový termostat Avansa 2007 je vhodný na reguláciu väčšiny kotlov predávaných na Slovensku. Termostat jednoducho pripojíte ku kotlu či klimatizačnému zariadeniu s prevádzkovým napätím od 24 do 230 V. Pre každý deň môžete nastaviť až šesť rôznych programov s odlišnou teplotou po 0,5 °C a šesť rôznych časov zapnutia termostatu. Citlivosť zapnutia, teda rozdiel medzi nastavenou a skutočne meranou teplotou v miestnosti, je výrobcom nastavená na ± 0,2 °C tak pre vykurovanie s radiátormi ako aj pre podlahové kúrenie. To znamená, že ak je termostat nastavený na 20 °C, zapne kotol pri 19,8 °C a vypne ho pri teplote 20,2°C.

Termostat Avansa 2007 je vybavený aj ochrannou funkciou čerpadla. Preto ak váš kotol nebol v prevádzke viac ako 24 hodín podľa nastaveného programu, každý deň o 12.00 hodine ho termostat zapne na jednu minútu.

Jednoduché ovládanie termostatu Avansa 2007

Minimalistický vzhľad čistých línií spolu s jednoduchým ovládaním predurčujú termostat Avansa 2007 stať sa dizajnovou súčasťou každého typu domácnosti. Na jeho prednej strane sa nachádza displej, ktorý sa pri stlačení tlačidla light (svetlo) na chvíľu rozsvieti. Vedľa neho sú viditeľné tlačidlá „+/-“ a pod spodným krytom sú umiestnené gombíky pre nastavenie želaných parametrov.

Na zadnej strane termostatu nájdete otvory na jeho uchytenie. Zatlačením západky otvoríte zadný kryt. V jeho vnútri sa nachádza miesto na pripojenie kontaktov elektroinštalácie, pričom ku kotlu sa termostat Avansa 2007 pripája bežným dvojžilovým káblom.

Termostat sa automaticky spustí po vložení dvoch kusov alkalických batérií typu AA na miesto vo vnútornej strane predného krytu. Batérie štandardne vydržia približne jeden rok, pričom v prípade ich výmeny myslel výrobca aj na uloženie vašich nastavení.

 

Programovateľný digitálny izbový termostat Avansa 2007 sa dodáva v balení s originálnym i slovenským návodom. V ňom nájdete informácie týkajúce sa jeho naprogramovania, umiestnenia, ako i ďalšie údaje k prevádzke termostatu. Tento dvojbodový káblový termostat je obľúbenou a súčasne najpredávanejšou verziou termostatov v tejto kategórii, so štandardným krytím na úrovni IP 30. Porovnajte si jeho parametre s vašimi požiadavkami a v prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte obrátiť na našich odborníkov.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.