O prípravu teplej vody vo vašej domácnosti sa postará solárny regulátor Euroster Solar 813

Solárne zariadenia sa stávajú čoraz viac vyhľadávanou alternatívou v oblasti ohrevu teplej úžitkovej vody a podpory vykurovania. Vďaka bezplatnej slnečnej energii sa investícia do solárneho systému vráti v priebehu niekoľkých rokov formou výrazných úspor na fosílnej energii. Aby ste si však mohli naplno užívať výhody solárneho systému, je potrebné dbať na správny výber a kvalitu jednotlivých komponentov. Jedným z dôležitých súčastí je popri solárnom kolektore či solárnej dvojrúre aj ovládač solárneho systému, tzv. solárny regulátor. 

Význam solárneho regulátora Euroster Solar 813

Ovládač solárneho systému Euroster Solar 813 sa používa na prípravu teplej úžitkovej vody v domácnostiach. Kontroluje teplotu slnečného kolektora a maximálne dvoch zásobníkov, vhodne vybraných pre prevádzkový režim. Solárny regulátor dokáže ovládať aj dodatočný zdroj tepla či elektrický ohrievač, ktoré pomocou energie získanej zo slnečného kolektora zaisťujú ohrev.

Užívateľ môže naprogramovať časové rozmedzia, v ktorých sa dodatočný ohrev zapne. Solárny regulátor Euroster Solar 813 môže pracovať v jednom zo štyroch režimov, v závislosti od pripojených čidiel. Aby sa predišlo chybnému nastaveniu prevádzkového režimu, všetky snímače sú identifikované až po zapnutí napájania. Schéma systému pre každý z prevádzkových režimov je priebežne zobrazovaná na displeji.

Montáž a umiestnenie ovládača solárneho systému

Solárny regulátor Euroster Solar 813 vyniká jednoduchým dizajnom a nenáročnou obsluhou. Na jeho prednej strane sa nachádza displej s dvomi diódami, tlačidlami „On/Off“ a „+/-“, ako aj gombíkmi OK a reset. Displej je osvetlený modrou farbou a automaticky sa zapína po stlačení tlačidla. Z bočnej strany je znázornená schéma zapojenia a zadná strana disponuje systémom na uchytenie.

Regulátor je vhodné umiestniť na stenu, pričom je nutné dbať na to, aby teplota v danom mieste nepresiahla 40 °C. Ovládač solárneho systému Euroster Solar 813 je určený pre montáž na zbernicu DIN 35. Odporúča sa však jeho realizácia v ochrannej skrinke. Vodiče by sa ku kockám mali pripevniť v súlade s výkresom a popisom. Zároveň je potrebné dodržať správne označenie vodičov.

Dôležité ochranné funkcie regulátora Euroster Solar 813

Solárny regulátor Euroster Solar 813 disponuje viacerými ochrannými funkciami. Jednou z nich je ochrana pred zastavením rotora čerpadla. Výstup napájania čerpadla objemu kolektora sa zapne každý deň o polnoci na 5 sekúnd v prípade, ak teplota klesne pod 15 °C. Nemenej významnou funkciou je aj ochrana pred prehriatím kolektora a zásobníka.  K dispozícii je aj ochrana proti zamrznutiu, ktorá je však od výroby vypnutá. Po jej zapnutí bude čerpadlo obvodu kolektora dané do prevádzky každú hodinu na jednu minútu, ak teplota kolektora klesne na 5° C. V prípade jej poklesu na 2 °C sa čerpadlo vypne natrvalo. Zariadenie disponuje aj funkciou znemožňujúcou zapnutie prevádzkového režimu, ktorý nie je v súlade s vykonaným pripojením.

Ovládač solárneho systému Euroster Solar 813 disponuje aj zabudovanou záložnou batériou. Tá slúži na udržanie nastavenia a napájanie hodín v prípade prerušenia napájania zariadení. Aby ste zabránili akejkoľvek zmene nastavenia, môžete využiť možnosť uzamknutia klávesov.

Výberom solárneho regulátora Euroster Solar 813 získate praktického asistenta, s ktorým sa ovládanie vášho solárneho systému stane bezproblémovou záležitosťou. V dodanom balení spolu s ním dostanete aj nástennú skrinku, tri snímače teploty a montážne prvky. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte sa o konkrétnom riešení poradiť s našimi odborníkmi, ktorí na vaše otázky odpovedia na info@atria.sk.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.