Solárne sety a kolektory

Solárne sety, systémy, zostavy, slnečné panely a kolektory pre ohrev vody

 

Solárne systémy a kolektory sa najčastejšie používajú na ohrev vody na vykurovanie bazénov, skleníkov a pod. Je ich možné použiť aj na podporu vykurovania, také použitie je vhodné pre budovy s nízkoteplotným vykurovacím systémom (podlahové vykurovanie).

Celoročne fungujúce solárne systémy v našich klimatických podmienkach optimálne pripravujú 60-75% ročnej potreby ohriatej pitnej vody pre domácnosť (rodinné domy).

 

 

Pre väčšie inštalácie v iných zariadeniach (hoteloch, bytových domoch ap.) sa percento pokrytia energie solárnym systémom určuje ako najlepší pomer medzi výškou investície a výkonom solárneho systému.

Slnečné kolektory pracujú na princípe fototermálnej konverzie, teda premene slnečného žiarenia na tepelnú energiu. Absorbčná plocha transformuje dopadajúce slnečné žiarenie na tepelnú energiu a odovzdáva ho teplonosnej látke.

 

  Nižšie sú uvedené všetky položky kapitoly solárnych setov a príslušenstva. Pre detailnejší výber možete použiť filter.

  Zároveň možete použíť prehladné menu po ľavej strane.

Zoradenie:
 • Autor:
  Maroš
  Dátum:
  29. 7. 2020

  Dobrý deň chcel by som sa spýtať koľko by u vás vyšiel solárny panel na ohrev vody aj s montazou, mame 200 l bojler s výmenníkom ďakujem pekne
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  29. 7. 2020

  Dobrý deň, mrzí ma to, ale my nemontujeme. Zasielam Vám link na našich montážnych partnerov : https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/montazni-partneri/ Samotné kolektory môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/plochy-slnecny-kolektor-so-strukturalnym-sklom-povrch-absorpcnej-plochy-1-82m2/ https://www.atria.sk/plochy-slnecny-kolektor-so-strukturalnym-sklom-povrch-absorpcnej-plochy-2-36m2/ https://www.atria.sk/plochy-slnecny-kolektor-so-strukturalnym-antireflexnym-sklom-povrch-absorpcnej-plochy-1-82m2/ https://www.atria.sk/plochy-slnecny-kolektor-so-strukturalnym-antireflexnym-sklom-povrch-absorpcnej-plochy-2-36m2/ Pekný deň.
 • Autor:
  Roland
  Dátum:
  24. 6. 2020

  Dobrý deň, viete mi prosím vypracovať CP na vhodný solárny systém pre ohrev TÚV? Rodinný dom – 4 osoby (dospelé) Sklon strechy – 22st. Typ strechy: sedlová Orientácia: 1 strana juh, druhá sever Fáza: pred vydaním SP (predpokladaný termín stavby: 08/20) V prílohe zasielam pôdorys a rez strechy Ďakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  24. 6. 2020

  Dobrý deň, vhodnú solárnu zostavu môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/solarna-zostava-hewalex-c-vii-sklon-strechy-15-az-30/ Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Richard
  Dátum:
  26. 5. 2020

  Dobry den, mal by som zaujem o elektricke podlahove kurenie a solarny system na vyrobu energie. Mohly by ste mi vystavit ponuky na vykurovacie folie, vykurovacie rohoze a aj odporove kable? S montazou. Do poteru. Jedna sa o novostavbu. Potreboval by som 2 termostaty na wifi - jeden do spalne a jeden do obyvacky ostatne normalne termostaty. V prilohe posielam podorysy. Do garaze nepojde kurenie. Spolu je to uzitkovej plochy 157 m2. Kurena plocha teda 125 m2. Pokial viete zrealizovat aj predpripravu elektroinstalacie pre kurenie, chcel by som poprosit tiez zvlast nacenit. U solaru ponuku na 2 kw system a 3 kw system s menicom, bez bateri. Dakujem.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  26. 5. 2020

  Dobrý deň, zasielam Vám želanú CP na u nás dostupné vykurovacie rohože. Vhodné termostaty môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/digitalny-termostat-hakl-th-600/ Do ponuky som Vám dal 10 ks. Wifi termostaty momentálne dodávateľ nemá dostupné. Mrzí ma to, ale my nemontujeme.... Solár nemáme len na ohrev vody. Pekný deň.
 • Autor:
  Richard
  Dátum:
  26. 5. 2020

  Dobry den, dakujem za zaslanie. Cenova ponuka je moc vysoka. Mate tam nieco lacnejsie?
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  26. 5. 2020

  Dobrý večer, a nemáte záujem o podlahové vykurovanie vodné + elektrický kotol? S pozdravom
 • Autor:
  Richard
  Dátum:
  26. 5. 2020

  Dobry den, mal by som, ak sa tiez bude to dat dobre regulovat v miestnostiach..Mozete mi nacenit aj to.. S pozdravom,
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  26. 5. 2020

  Dobrý deň, zasielam Vám mailom CP pre podlahové kúrenie + elektrický kotol pre cca. 125 m2 + regulácia. Termostatov som Vám dal do ponuky 13 ks - ale to už závisí na Vás. Pekný deň.
 • Autor:
  Richard
  Dátum:
  2. 6. 2020

  Dobry den, dakujem za zaslanie. Kotol by som potreboval so zasobnikom 120 L. Folia by vysla lacnejsie ako systemova doska? Chcem sa opytat ci tam nic nechyba v tej ponuke, lebo co mi posielal jeden kurenar tak zoznam materialu vypisal tento: kotol protherm ray 12k zasobnik 120l termostat honewel pripojovaci material ku kotlu rura al/pex 26 kolena prechody a ine fitingy hlavny rozvod kurenia skrinka 90cm skrinka 60cm spinky 55mm folia aluminium rozdelovac 10 rozdelovac 6 rura al/pex 16 matice 3/4/16 Dakujem.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  2. 6. 2020

  Dobrý deň, v tom prípade kotol so zásobníkom + regulácia : https://www.atria.sk/protherm-ray-12k-fe-120-bm-thermolink-p/ Fólia by vyšla lacnejšie : https://www.atria.sk/separacna-folia-601001h/ + https://www.atria.sk/prichytky-na-potrubie-75-mm-ppb/ Áno tak samozrejme sú potrebné veci pre pripojenie kotla a rôzne prechody a drobnosti v závislosti od toho čo presne kade pôjde, bude sa točiť, spájať a podobne. Toto si už však zabezpečuje priamo montážny technik. Áno môžu byť dva rozdeľovače jeden pre spodné a jeden pre vrchné poschodie. Pekný deň.
 • Autor:
  Vladimír
  Dátum:
  26. 4. 2020

  Dobrý deň, radi by sme Vás poprosili o cenovú ponuku na : · bivalentný zásobník TUV pre kombináciu plynový kotol + solár, objem 500 L ... 2 ks · poprosíme aj o definovanie záručnej doby zariadenia · takisto o dostupnosť, teda možný termín dodania V prípade potreby doplnenia informácií ma prosím kontaktujte. Ďakujem a prajem pekný deň, s pozdravom
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  26. 4. 2020

  Dobrý deň, na základe Vášho dopytu zasielam cenovú ponuku na zásobník: https://www.atria.sk/zasobnik-500-litrov/ Zásobník je na objednávku. Termín dodania do dvoch týždňov. Záruka 2 roky. Pekný deň.
 • Autor:
  Vladimír
  Dátum:
  26. 4. 2020

  Dobrý deň, ďakujem za ponuku a ospravedlňujem sa za neskoršiu reakciu – veľa rôznej operatívy v tomto čudnom období. Poprosil by som Vás o upresnenie informácie k ponúknutému zásobníku : · v popise na webe je uvádzaná záruka 5 rokov / Vy v ponuke uvádzate 2 roky · dostupnosť je reálne 2 týždne ? · bude sa dať z tohto typu postupne objednať viac kusov ? – výhľadovo budeme potrebovať cca. 5 – 6 Ďakujem a prajem pekný deň
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  26. 4. 2020

  Dobrý deň, áno 5 rokov je pri dodržaní viacerých podmienok a montáž musí byť spravená priamo technikom z hewalexu. Áno tento zásobník nedržíme na sklade, ale dostupnosť je cca. 2 týždne. Áno samozrejme dá sa objednať viac ks. Pekný deň.
 • Autor:
  Braňo
  Dátum:
  21. 2. 2020

  Dobry den, mal by som zaujem o riesenie solarnych koletorov na mojom objekte. Momentalne mame rieseny vykurovaci system formou hlavneho zdroja tepla cez teplovodny krb ktory je napojeny na 500L akumulacnu nadobu ktora ma pripravu na napojenie okruhu solarnych kolektorov. Mal by som zaujem o system s 3ks trubicovych kolektorov a aj s montazou. Objekt je v lokalite Svaty Jur a umiestenie kolektorov je na juznej streche s uhlom cca 50stupnov. Dlzka potrubia od technickej miestnosti po teoreticky spodok kolektorov je 7m V pripade dalsich otazok ma nevahajte kontaktovat.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  21. 2. 2020

  Dobrý deň, mrzí ma to, ale my nemáme trubicové kolektory, iba ploché. Môžete ich nájsť tu samostatne, alebo aj ako zostavu : https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/s-plochymi-kolektormi/ Zasielam Vám link na našich montážnych partnerov nakoľko mi nemontujeme : https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/montazni-partneri/ Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Zuzana
  Dátum:
  12. 2. 2020

  Dobrý deň, dopytujeme trubicové solárne panely produkujúce teplo. Prosím Vás o cenník, prípadne aké modely ponúkate. Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  12. 2. 2020

  Dobrý deň, mrzí ma to, ale trubicové kolektory nemáme dostupné iba ploché : https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/s-plochymi-kolektormi/ Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Martin
  Dátum:
  12. 8. 2019

  Dobrý deň prajem Poprosil by som CP na Hewalex 30 Ďakujem veľmi pekne
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  12. 8. 2019

  Dobrý deň, mrzí ma to, ale trubicové kolektory už nemáme dostupné. U nás dostupné zostavy môžete nájsť tu :https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/s-plochymi-kolektormi/ Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Jana
  Dátum:
  9. 8. 2019

  Dobrý deň, poprosila by som Vás týmto o cenovú ponuku Kolektoru s možnosťou vykurovanie a ohrevu vody na súkromnú chatu celoročne obývateľnú. Veľmi pekne ďakujeme za Vašu promptnú odpoveď.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  9. 8. 2019

  Dobrý deň, vhodnú zostavu pre ohrev úžitkovej vody pitnej môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/solarne-zostavy-hewalex-3s/ Mrzí ma to no soláre na vykurovanie nemáme. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Timea
  Dátum:
  5. 8. 2019

  Dobry den, mna by zaujimali vase solarne sety na ohrev vody pre radiatory a bojler, lenze bolo by fajn keby monter prisiel a posudil portebu pre nas dom. Spolupracujetr s niekym v okrese Rimavska Sobota na koho by som sa mohla obratit a nasledne by sme od vas objednali co on vyberie? Dakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  5. 8. 2019

  Dobrý deň, emailom zasielam kontakty na našich montážnych partnerov. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Marian
  Dátum:
  20. 6. 2019

  Zdravím Ja by som potreboval niekoho kto by mi to prišiel zprovozni poraďte ďakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  24. 6. 2019

  Dobrý deň, montáž ani servis neposkytujeme. Na našej stránke však nájdete kontakty na našich montážnych partnerov ak si zadáte do vyhľadávania ,,Montážni partneri" Pekný deň.
 • Autor:
  Jozef
  Dátum:
  9. 5. 2019

  Dobry den, mam zaujem o solarnu zostavu hewalex 3p, solarna dvojrura dn16 2x20m, potrubie dn16 na prepojenie cerpadla so zasobnikom.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  13. 5. 2019

  Dobrý deň. Samozrejme, nech sa páči, uvedené položky sú na našom eshope dostupné. Objednať je ich možné vložením do košíka. V prípade dotazov nás nevahájte kontaktovať. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Jan michna
  Dátum:
  13. 4. 2019

  Mozem objednat set bez bijleru ten uz mam 300l dakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  15. 4. 2019

  Dobrý deň. Malo by to byť možné. Objednávku prosím realizujte cez info@atria.sk. Kde Vám set bez príslušného bojlera nacenia. Pekný deň.
 • Autor:
  Attila Nagy
  Dátum:
  19. 3. 2019

  Dobry den.mam zaujem o solarne set hewalex 2s.ktomu je zasobnik 200l a ja by som potreboval 300l dalo by sa takto kombinova za odpovet vam dakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  20. 3. 2019

  Dobrý deň. Samozrejme je to možné kombinovať. Zaslali sme Vám email. Pekný deň.
 • Autor:
  Braňo
  Dátum:
  7. 11. 2018

  Dobrý deň, ideme stavať dom jedná sa o nízko energetický bungalov. Do projektu chceme navrhnúť plynový kondenzačný kotol pre podlahové kúrenie a ohrev TÚV plus kolektory na ohrev TÚV pre štvorčlennú rodinu.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  7. 11. 2018

  Dobrý deň, skúste si pozrieť tento kotol do zásobníka - https://www.atria.sk/junkers-cerapurcompact-zsb-24-1-de/ a solárny zásobník - https://www.atria.sk/zasobnik-300-litrov/ prípadne zostava napríklad troch kolektorov + zásobník - https://www.atria.sk/solarne-zostavy-hewalex-3s/ Pekný deň.
 • Autor:
  Radoslav
  Dátum:
  30. 1. 2018

  Dobry den, na jar tohto roka planujem stavat RD. Mal by som zaujem minimalne o Solarne panely na ohrev vody. Na zaklade akych parametrov by ste mi vedeli vypracovat cenovu ponuku pre moju stavbu. Je mozne si uplatinit statne dotacie na rok 2018, resp. na rok 2019? V pripade otazok ma prosim kontaktujte. Dakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  30. 1. 2018

  Dobrý deň. Solárne sety predávame ako komplet sety. Napríklad túto asi najpredávanejšiu zostavu s troma kolektormi a 300l. zásobníkom je vhodné použiť pre troj a viac člennú rodinu. Ide najmä o veľkosť zásobníka aký požadujete, od toho sa odvíja plocha panelov. Pekný deňVážený zákazník,
objednávky prijaté po 18.12.2019 budú expedované po 6.1.2020. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa 14.9.2020 pozastavené. Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
,
Vážený zákazník,
z dôvodu veľkého množstva objednávok sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie.
info V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
live_help keyboard_arrow_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.

Správa bola odoslaná

V krátkom čase Vás budeme kontaktovať

ZAVRIEŤ
phone0917 133 662 emailinfo@atria.sk Odoslať otázku cez klasický formulár.
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment