Pomocná vsuvka 15 mm

Kód: HX60/15
0,31 € –12 %
Pomocná vsuvka 15 mm
0,31 € –12 % 0,27 € / ks
Skladom (832 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Pomocné vsuvky z nehrdzavejúcej ocele do potrubia sa používajú na vystuženie potrubia a na vytvarovanie presnej kružnice. Slúžia aj ako kalibrácia konca potrubia, kde prekryjú ostré hrany po prestrihnutí.

 

Táto konkrétna vsuvka je vhodná pre priemer potrubia 15 mm

 

Rozoberatelné spojky priameho vyhotovenia (rovné vyhotovenie). Slúžia na spájanie polybutylénového potrubia medeného potrubia. Použitie je možné na radiatorové kúrenie, pitnú vodu a podlahové vykurovanie. Vnútorné čeľuste zachytia potrubie a neumožnia jeho vysunutie. Pri demontáži stačí spojku špeciálnym náradim odomknúť a potrubie vybrať. 

 

    Najdoležitejšie fakty systému HEPWORT, ktoré by Vás mali zaujmať pri svojpomocnej montáži.
       
    Plne rozoberatelný systém.
      To znamená, že systém možete poskladať, neskor rozobrať a opäť poskladať. Má to význam vtedy, ked ste si nie úplne istý montážou kúrenia.
       
    Montáž bez akéhokoľvek náradia.
     

Jednou z najväčších predností systému je montáž bez náradia. To znamená, že potrubie sa do spojky iba zasunie a vnútorný systém čelusti ho zafixuje. Pri demontáži spojku len rozskrutkujeme, čeluste z potrubia zosunieme, následne spojku znova poskladáme, zoskrutkujeme a je opäť pripravená na použitie.

       
    Univerzálne použitie pre všetky druhy kúrenia.
      Všetky spojky, t-kusy, kolena a potrubia sú vyrobené s polybutylénu, to znamena že ho môžete používať, či už na montáž radiátorového kúrenia, podlahového kúrenia, alebo na rozvod vody TUV. Všetky priemery su spätne kompatibilné.
       
    Potrubie vyrobené z polybutylénu.
      Polybutylén - najstarší a zatiaľ najlepšie overený materiál pre kúrenie a rozvod vody. 
       
    Potrubia s kyslíkovou bariérou
      Všetky potrubia sú vyrabané s EVOH kyslíkovou bariérou, ktorá zabraňuje prenikaniu molekúl kyslíka do samotného kúrenia. Kyslík po niakolkých rokoch sposobuje koróziu kotla a znehodnotenie kúrenia. Kyslíkovou bariérou tomuto problému predídeme.
       
    Polybutylén je jeden z najhygienickejšich materialov
      Z hladiska hygieny dosahuje polybutylén najlepšie výsledky. 

 

Dodatočné parametre

Kategória: pomocné vsuvky do potrubia
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
J Avatar autora 1.1.2022 11:37
Pekný deň. Ako je mozne napojiť system Heptworth na terajsí systém plastových rúrok , stačí do pprier vložiť prechodový kus a napojiť ? Pekný deň.
Odpovedať
A Avatar autora 1.1.2022 11:38
Na prechod na iný systém, teda skôr závit je potrebné použiť prechody https://www.atria.sk/kurenie-svojpomocne-hepworth/prechody-priame/
M Avatar autora 1.1.2022 11:34
Dobrý deň, ak som správne pochopil, tieto vsuvky sa musia dávať do trubiek, aby spoj držal. Môžem tento systém rozvodu zamurovať, tak ako je, alebo treba myslieť aj na dilatačnú rozťažnosť. A ešte jedna otázka, keď použijem tieto vsuvky na rozvod pitnej vody, nie je hliník škodlivý? Vopred ďakujem.
Odpovedať
M Avatar autora 1.1.2022 11:37
Ďakujem za odpoveď. Pekný deň.
A Avatar autora 1.1.2022 11:36
Rado sa stalo. Tiež som ostal trochu zneistený tou informáciou o hliníkových vsuvkách, preto som si chcel na spektometri overiť chemické zloženie. Som nadmieru spokojný. AISI 316 je hojne používaná aj v potravinárskom, mliekarenskom priemysle. Pekný zvyšok víkendu.
A Avatar autora 1.1.2022 11:36
Tak takýto rozbor sme nečakali, každopádne ďakujeme. Pekný víkend
A Avatar autora 1.1.2022 11:35
Ako som už uviedol vo vlákne k 15mm potrubiu. Jedná sa o chróm-nikel-molybdénovú nerezovú oceľ. Chemické zloženie: Cr - 17%; Ni - 10,25%; Mo - 2%. Vzhľadom na zloženie ide o nerezovú oceľ 17 346, resp. AISI 316. Preložené pre netechnikov - pre dané použitie sa jedná o veľmi slušnú kvalitu, vďaka obsahu molybdénu sa táto oceľ nezľakne ani kyselín.
A Avatar autora 1.1.2022 11:35
Vsuvky sa dávajú len na to, aby potrubie po odstrihnutí držalo presnú kruh pri vložení do spojky a tým pásom aby tesnilo. Potrubie sa častejšie dáva zamurovať, ale s nejakou rozťažnosťou som sa nikdy nestretol, nieje to ako PPR, kde sa musí dávať ešte dilatačný kus, atd. Vsuvky z hliníka niesu, bude to nejaký typ plechu, skôr nerez. Pekný deň.
J Avatar autora 1.1.2022 11:33
Dobrý deň, na internete ako aj v reklamnom videu sú znázornené vsuvky s nepravidelným kruhovým tvarom. Obrázok vo Vašej ponuke je s pravidelným kruhom. Ako popisuje video pri zasunutí potrubia napríklad do kolienka je potrebné aj pootočenie. Jedná sa o iný typ vsuvky? ( new generation? ) alebo obrázok vsuvky na Vašej stránke nezodpovedá skutočnosti?
Odpovedať
A Avatar autora 1.1.2022 11:34
Dobrý deň. Video ukazuje ešte na šedé potrubie, spojky, ktoré sa vyrábali tak 5-7 rokov do zadu. Momentálne je už na sklade celý biely systém s presne týmito vsuvkami https://goo.gl/eMI1Zx . Pekný deň.
J Avatar autora 1.1.2022 11:32
Aký má DN tá vsuvka , vnútorný priemer?
Odpovedať
A Avatar autora 1.1.2022 11:32
Dobrý deň, slúži na výstuženie, nie je to podstatné. Pekný deň.

Push-fit Pipe fittings

Push-fit pipes and plumbing fittings are a great alternative to traditional fittings. A quick way to replace or repair plumbing installations around the home. They’re easy to install and don’t need to be soldered, making them suitable for all kinds of piping and fixtures in your home’s plumbing system.

 

You can create a water-tight seal on any pipes when you use push-fit waste connectors, so you’ll never need to worry about leaks again. Plastic push-fit plumbing fittings are usually demountable, whereas copper fittings are not. 

Suitable for hot and cold water and central heating systems our Wavin Hep2O push-fit fittings are available in a range of sizes and come with a 50-year guarantee for extra peace of mind. 

Hep2O with hepkeys teaser

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.