Nerezový rozdeľovač 4 cestný pre podlahové vykurovanie

Nerezový rozdeľovač 4 cestný pre podlahové vykurovanie
Naša cena s DPH:
140,58 €
Naša cena bez DPH:
117,15 €
Cenníková cena s DPH:
175,73 €
Ušetríte:
35,15 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
20%
Dostupnosť:
skladom ZA
Katalógové číslo:
H33004
ks

Dostupnosť ku dňu 
 

    
Popis tovaru

Nerezový rozdeľovač 4 cestný pre podlahové vykurovanie

Rozdeľovače sú vyrobené z kvalitnej nerezovej ocele podľa nemeckej normy DIN EN 1264-4:2009-11. Rozdeľovače je možné použiť na všetky druhy plastových potrubí, vrátane viacvrstvého potrubia a medi. Potrubia sa pripája pomocou šróbenia 3/4"EK. Rozdeľovače pre podlahové kúrenie sú vybavené dvojregulačnými prietokomermi s indikátorom prietoku ( Regolux 0-5L/min ) s pamäťou a termoregulačnými ventilomi ( s pripojením M30 x 1,5 ) na každom okruhu tak, aby bolo možné regulovať každý vykurovací okruh samostatne. Súčasťou rozdeľovača sú automatické odvzdušňovacie ventile, otočné vypúšťacie ventile a poniklované nosiče. Krajina pôvodu: Nemecko

Diskusia


 • Autor:
  Tomas
  Dátum:
  31. 8. 2018

  Kde mam preplatok?
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  31. 8. 2018

  Dobrý deň, chýbajúci kalibrátor Vám dopošleme. V prípade že už nemáte záujem prosím uveďte a vrátime Vám peniaze. Ďakujem Prajem pekný deň

Description

Stainless steel manifold for underfloor heating
 
Manifolds are made of high quality stainless steel. Complains with german standards DIN EN 1264-4:2009-11. It is possible to use this manifolders with all kinds of plastic pipes, multilayer pipes and also with copper pipes.
 
Pipes are being connected with pipe fittings ¾" EK. 
 
These distributors for underfloor heating are equipped with two flow regulators with flow indicator (Regolux 0-5L/ min), memory and thermoregulatory scope ( with connections M30 x 1,5) at each circuit, so it is possible to control each circuit separately.
 
Each manifold includes automatic vent valve, rotary draining valve and nicle rack.
 
 
 
 
Click here for shipping info:


Parametre

Parameter Popis
Určenie vyhrievacie a chladiace systémy
Prípustné teploty kvapalín - 10 °C až 120 °C
Max. pracovný tlak 4 - 6 barov
Max. skúšobný tlak 10 barov
Rozsah merania 0-5 l/min
Prietok 1,12 m3/h
Materiál mosadz, plasty odolné voči teplu, nerezová oceľ 1.4301
Tesnenie EPDM
Presnosť merania +/- 10 %
Závit DIN ISO EN 228-1
Kvapaliny voda na vykurovanie, voda na chladenie, vodné zmesi so štandardnou antikoróznou nemrznúcou prímesou
Max. prípustná prevádzková teplota + 80 °C
Max. prípustný prevádzkový tlak 6 barov
Armatúra Press-Messing Ms 58, poniklovaná
Ploché tesnenie WS 3825
Počet okruhov štyri
Zvuková izolácia DIN 4109
Odporučené potrubie PEX-AL-PEX 16 x 2
Odporučené pripojenia Zverné šróbenie na potrubie ALPEX 16 x 2 ALU-EK
Odporučené skrinky Skrinky pre rozdeľovače
Pripojenie vetiev Ek, Eurokonus
Pripojenie vstupu a výstupu 1"
Krajina pôvodu Nemecko
Prietokomery dvojregulačné s možnosťou uzamknutia
Dĺžka rozdeľovača s gv. ventilmi 345mm
Dĺžka rozdeľovača bez gv. ventilov 295mm

Diskusia • Autor:
  Radoslav
  Dátum:
  8. 9. 2019

  Samotný rozdeľovač je super ale tento mix má vážne konštrukčné vady. Tá najvážnejšia - aj keď otvoríte ventil naplno, berie to 90% studenej vody zo spiatočky. Jeden sa mi pokazil počas prevádzky a druhý nefungoval od samého začiatku - nebolo možné dostať teplú vodu do podlahy. Oba mixy som vyhodil preč a v momente systém začal kúriť! Nekupujte to, sú to vyhodené peniaze. Dobré je z toho snáď len to čerpadlo Dab Evosta za príplatok a teplomer. Nič iné. Druhý problém je, že ak sa vzduch dostane do komory s teplomerom, už sa odtiaľ nedostane inak než demontážou. Tretí problém je, že mix má špeciálne vstuvky s nastaveným tesnením. Ak sa to tesnenie pokazí, náhradné nikde nezoženiete. Opakujem, rozdeľovač áno, mix rozhodne nie. Treba však zabezpečiť aby teplota vody do podlahy neprekročila 50°C u anhydritu a 40°C u betónu.
 • Autor:
  Miloš
  Dátum:
  6. 2. 2018

  Veľmi pekne ďakujem za konzultáciu. Ešte mám jednu otázku: v takto zapojenom systéme je nutné mať na radiatoroch termostatické hlavice? Logika mi hovorí, že ak mám priestor monitorovaný termostatom, ten mi reguluje kotol - na radiatore stačí klasický ventil, ale možno sa mýlim.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  6. 2. 2018

  Dobrý deň, netreba mať termostatické hlavice - ak sú tak sa otvoria doplna. Ak Vám bude horúco tak si len rýchlo uberiete na radiátore... Kým sa ale termostat vypne a zatvorí servo to bude trošku trvať. Pekný deň.
 • Autor:
  Miloš
  Dátum:
  5. 2. 2018

  Ďakujem veľmi pekne za návrh komponentov na zónovú reguláciu. Trochu som nad tým špekuloval a chcem sa opýtať či by bolo možné zapojenie podľa prílohy (KURENIE 3). 1. je možné zapojenie viacerých rozdelovačou za sebou? 2. majú rozdelovače dostatočný prietok na zásobovanie radiátorov teplou vodou? 3. sú priemery plasthliníkových trubiek dostatočne dimenzované? 4. zóna 3 je napojená priamo bez elektrotermickej hlavice - slúži ako by-pass 5. HPW rozvodnica dokáže ovládať 6 termostatov, čiže je možné celé zapojenie rozdeliť na 6 zón? Ďakujem za odpoveď
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  5. 2. 2018

  Dobrý deň, takýmto spôsobom ako v prílohe (Kurenie 3) to zapojenie nemôže byť v žiadnom prípade. Zóna 1 má 5 radiátorov, tie musia byť napojené na rozdeľovač a ten priamo od kotla aspoň s pexalopex 20 https://www.atria.sk/potrubie-pex-al-pex-20-x-2/, nie z ďalšej vetvy ďalšieho rozdeľovača pred ním, atď pre zónu 2,3,4. Taktiež zóna dva musí mať napr. ten Euroster regulátor, nie CW100 ako je na obrázku, ten bude slúžiť ako hlavný termostat kotla. Predstavme si, že namiesto tohto http://prntscr.com/ia9622 rozdeľovača má byť kotol. Jednotlivé zóny sa budú ovládať cez štyri rozvodnice, ku každej jednej je potrebný termostat a serva. Tým pádom aj zapojenie v kurenie2.pdf nieje dobre. Jednoznačne tam musí byť tento rozdeľovač http://prntscr.com/ia96rd vymenený za kotol. Posledným riešením je ešte napríklad použiť kotlové zostavy https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/nerezove-kotlove-zostavy/. Pekný deň.
 • Autor:
  Miloš
  Dátum:
  5. 2. 2018

  Ak som správne pochopil, priame pripojenie od kotla musí ísť do rozdelovača - je možné zapojenie podľa prílohy? (KURENIE 4) V takomto prípade asi bude nutné mať ešte v systéme anuloid.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  5. 2. 2018

  Áno kúrenie 4.pdf je správne, v tomto prípade prívod a spiatočka aspoň s pexalpex 26. Bude potrebné použiť asi 4 rozvodnice, alebo menej pokiaľ viete prepojiť aj dva rozdeľovače k jednej. Lebo môžete mať až 24 servopohonov na jednu a 6 termostatov. Viac info o zapojení môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/soubory/26058/navod-na-obsluhu-pre-svorkovnici-podlahoveho-vykurovania-salus-kl06%20(2).pdf Anuloid nieje až taký potrebný, nemyslím že by naraz zatvorilo všetkých x hlavíc. Pekný deň.
 • Autor:
  Erik
  Dátum:
  9. 8. 2017

  Dobry den,chcem sa spytat ci mate v ponuke aj rozdelovace na pitnu vodu.kupoval som u Vas potrubie alpex 20mm a srobovacie fitingy a potreboval by som nieco na rozdelenie jednotlivych vetiev teplej aj studenej vody aby spojky nemuseli byt pod omietkou ani v betone.vdaka
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  9. 8. 2017

  Dobrý deň. Originálny rozdeľovač na vodu pri pexalpex v podstate nie je. Napríklad u systému Hepworth sa používa tento: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kurenie-svojpomocne-hepworth/rozdelovace-plastove/ ale kľudne môžete použiť tento nerezový: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/rozdelovace-nerezove/rozdelovace-pre-radiatory/ alebo potom klasické T-kusy. Pekný deň.
 • Autor:
  Erika
  Dátum:
  9. 8. 2017

  Dobrý deň. Kúpil som u Vás: https://www.atria.sk/potrubie-pex-al-pex-16-x-2/ https://www.atria.sk/nerezovy-rozdelovac-5-cestny-pre-radiatory/ https://www.atria.sk/zverne-srobenie-na-potrubie-alpex-16-x-2-alu-ek-500684/ a potrebujem k tomuto rozdeľovaču dorobiť prívod. Chcel by som od Vás poradiť, čo všetko mám kúpiť. Potrebujem tam 2 kolienka 90°, 2 guľové ventily, prívodnú rúru pex-al-pex, nejaké šróbenia na ňu... Neviem, či treba aj nejaké tesnenia medzi ventily, kolienka a šróbenia. Či tam treba aj nejaké poisťovacie ventily, či sa dajú dať priamo na ten rozdeľovač... Mohli by ste mi poradiť, prosím Vás?
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  9. 8. 2017

  Dobrý deň. Nakoľko musíte mať prívod na potrubie pexalpex, tak všetko pôjde za sebou nasledovne: potrubie https://www.atria.sk/potrubie-pex-al-pex-20-x-2/ potom pripojenie k ventilu https://www.atria.sk/zverne-srobenie-so-vsuvkou-3-4-x20x2-alu-vonkajsi-zavit/ 2x ventil https://www.atria.sk/gulovy-ventil-pre-nerezovy-rozdelovac-3-4-x-1/ 2x a nakoniec ten rozdelovač čo máte. Pekný deň.
 • Autor:
  Erik
  Dátum:
  10. 8. 2017

  Dobrý deň, Ďakujem za odpoveď. Ešte posledná otázka. Na tieto fitingy potrebujem kliešte typ U alebo TH? https://www.atria.sk/zverne-srobenie-na-potrubie-alpex-16-x-2-alu-ek-500684/ https://www.atria.sk/zverne-srobenie-so-vsuvkou-3-4-x20x2-alu-vonkajsi-zavit/ Máte na to kliešte skladom?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  10. 8. 2017

  Dobrý deň. Kliešte nepotrebujete. Použijete normálny kľúč. Pekný deň.
 • Autor:
  Milan
  Dátum:
  12. 4. 2017

  Dobry den, chcem sa spytat mozno trocha netypicku otazku ohladom rozdeľovača pre podlahové vykurovanie s regulatorni prietoku. Je mozne ho instalovat tak povediac "obratene" to znamena privodne trubky by boli napajane zhora a nie odspodu.... odvzdusnovacie ventily by sa prehodili... popripade aj ostatne ak je to mozne .. Vopre vdaka za spatnu vazbu.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  12. 4. 2017

  Dobrý deň. Áno, môže sa to, lebo tieto prietokomery nefungujú na gravitáciu ale je tam pružina, ktorou ťahá voda a tak je jedno ako je uložené. Pekný deň.
 • Autor:
  pavol
  Dátum:
  23. 11. 2015

  Dobrý deň,chcem sa opýtať čo konkrétne potrebujem na podlahové kúrenie,keďže chcem ovládať každú izbu samostatné s termostatom.Povedali že potrebujem nejaké spínacie zariadenie ktoré bude brať signál od termostatu.Mám ja káble od termostatov natiahnuté ku krabici kde sú jednotlivé ventily na otváranie prívodu na každý okruh podlahovky.Mám kondenzačný kotol Junkers cerapur smart 22-3 so 120l bojlerom na vodu.Ďakujem pekne.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  23. 11. 2015

  Dobrý deň. V tomto prípade potrebujete rozvodnicu a jednotlive servomotory na ventile rozdeľovača https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/rozdelovace-nerezove/regulacia-rozdelovacov/. Pekný deň.
 • Autor:
  pavol
  Dátum:
  23. 11. 2015

  Mne povedali že potrebujem len nejaké spinacie ventily,lebo teraz tam mám len klasický ventil na každý okruh ktorý len otvorím alebo zavriem.Keď chcem regulovať každú izbu samostatné že potrebujem spinaciu hlavicu alebo ako sa to odborné volá,ktorá bude brať príkaz z termostatu v danej izbe a podľa toho pootvori alebo privrie vodu do podlahovky.To čo ste mi poslali sa mi zdá akoby úplne nový systém pre ovládanie kotla.Alebo tomu nerozumiem,čo je pravda lebo mám prvý krát kotol.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  23. 11. 2015

  Dobrý deň. Práve to je ono, čo som poslal. Servomotor dáte na každú hlavicu, teda vetvu rozdeľovača. Potom použijete rozvodnicu, tá slúži ako regulátor. Pripája sa na ňu termostat z izby a ovláda vlastne servo na jednotlivých vetvách rozdeľovača.
 • Autor:
  lubo
  Dátum:
  21. 11. 2012

  Akým šróbením prosím pripojím potrubie HEPWORTH pre podlahové kúrenie, 16, príp. 20 mm k nerezovému rozdeľovaču 6 cestný pre podlahové vykurovanie? Ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  21. 11. 2012

  Týmto https://www.atria.sk/kurenie-svojpomocne-hepworth/pomocky-na-montaz/, nižšie máte tovar "adaptér pre potrubie PB". týmto šróbením teda. Pekný deň,


Vážený zákazník,
objednávky prijaté po 18.12.2019 budú expedované po 6.1.2020. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa
10. septembra 2021 pozastavené.
Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
Vážený zákazník,
z dôvodu väčšieho množstva objednávok sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie. Robíme čo môžeme.
Vážený zákazník,
posledné objednávky budú expedované 21.12.2020 a ďalšie až po novom roku. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
info V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
live_help keyboard_arrow_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.

Správa bola odoslaná

V krátkom čase Vás budeme kontaktovať

ZAVRIEŤ
phone0917 133 662 emailinfo@atria.sk Odoslať otázku cez klasický formulár.
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment