Riešenia s podlahovým kúrením

Typy kondenzačných kotlov lmmergas VICTRIX, HERCULES môžu priamo zásobovať vykurovací systém s nízkou teplotou a to po úprave mostíka na elektronickej doske kotla. Napríklad na type lmmergas VICTRIX možno nastaviť regulačný rozsah teplôt na vstupe do vykurovacej sústavy od 25 °C do 50 °C. Za týchto podmienok je vhodné zapojiť do série s napájaním kotla bezpečnostný termostat s medznou teplotou 60 °C (pre tento špecifický prípad). U uvedeného typu musí byť tento termostat umiestnený na výstupnom potrubí do vykurovacej sústavy vo vzdialenosti aspoň 2 metre od kotla.

 

 

Pripojenie DIM 2 alebo 3 zóny na kondenzačné kotly

Po nastavení kotla priamo na prevádzku s nízkou teplotou umožní použitie jednotky DIM 2 zóny alebo DIM 3 zóny riadiť okruhy s nízkou teplotou (napríklad podlahové kúrenie) rozdelené do zón, ako ilustruje nasledujúci príklad.

 

Ak sa na riadenie zóny používa CAR alebo Super CAR, jeho elektrické pripojenie sa robí priamo na kotol. CAR (alebo Super CAR) bude riadiť jednu zónu, ktorá je na hydraulickom rozdeľovači zadefinovaná ako hlavná. CAR (alebo Super CAR) sa musí nastaviť do pracovného režimu On-Off (viď pokyny uvedené v návode na použitie predmetného zariadenia).

 

Pri použití CAR (alebo Super CAR) musia zostať elektrické vývody termostatu prostredia hlavnej zóny na hydraulickom rozdeľovači voľné.

Elektrické pripojenie medzi kotlom a DIM nesmie byť dlhšie než 15 metrov.

 

 

Zostavy pre prevedenie na 2 alebo 3 zóny pre typy HERCULES (od Immergas)

Kotol HERCULES môže priamo obsluhovať nízkoteplotný systém: možno to dosiahnuť nastavením na elektronickej dosky kotla na teplotný spád 25-45 °C pre vstup do vykurovacej sústavy.

 

Pripojenie zostáv pre riadenie 2 alebo 3 zón umožní kotlu obsluhovať systémy rozdelené len do zón s nízkou teplotou. U kotla, ktorý pracuje priamo s nízkoteplotným okruhom, je potrebné nainštalovať bezpečnostný prvok, ktorý v prípade poruchy zaistí, aby teplota neprekročila medznú hodnotu 55 °C, ktorá by mohla v nízkoteplotnom okruhu spôsobiť problémy.

 

Bezpečnostný termostat pre nízku teplotu je zapojený sériovo na obehové čerpadlo systému tak, aby pri prekročení medznej hodnoty teploty (55 °C) termostat čerpadlo vypol.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.