Spojenie funkčnosti a dizajnu vám ponúka programovateľný termostat Euroster Q7

Pre deti lákadlo v podobe tlačidiel a podsvieteného displeja, pre dospelých nevyhnutnosť, pomocou ktorej regulujú komfort svojho príbytku. Reč je o izbových termostatoch, ktoré sú súčasťou príjemne teplého domova. Termostat totiž sníma teplotu v miestnosti a podľa vopred nastavenej teploty zapína alebo vypína kúrenie. Zatiaľ čo ľudia obľubujúci jednoduché riešenia si vyberú z množstva manuálnych termostatov s klasickým káblovým vedením, náročnejší spotrebitelia majú sklon hnať veci do technologickej dokonalosti a volia tak bezdrôtové verzie programovateľných termostatov. Do ktorej skupiny sa zaraďujete vy?

Dôležitosť termostatu v systéme vykurovania

Súčasťou systému vykurovania je aj izbový termostat, ktorého úlohou je snímať teplotu v miestnosti. V závislosti od stavu dosiahnutia požadovanej teploty vykurovaciu sústavu buď dočasne vypne alebo pri jej poklese vyšle elektrický signál do kotla ústredného kúrenia. Ten sa tak uvedie do činnosti a vodu zahrieva až dovtedy, kým sa v telese kotla dostane na vopred nastavenú teplotu. Po jej dosiahnutí prichádza znova na rad termostat, ktorý zapne prívod elektrického prúdu a elektromotor obehového čerpadla uvedie do činnosti. Vďaka tomu prebieha cirkulácia teplej vody vo vašom vykurovaní až do dosiahnutia želanej teploty.

Programovateľný termostat Euroster Q7

Ak hľadáte spojenie funkčnosti a dizajnu, izbový termostat Euroster Q7 vám umožní naprogramovať si až deväť odlišných denných teplôt v rozpätí jedného týždňa. Vďaka svojmu minimalistickému dizajnu sa hodí do každej modernej domácnosti. Termostat typu EQ7 je dodávaný v balení obsahujúcom prijímač, montážne prvky na uchytenie termostatu a pomocný náčrt pre jednoduchšie navŕtanie dier.

Na prednej strane termostatu Euroster Q7 sa nachádza displej a po jeho vonkajšom obvode otočné koliesko a tlačidlo OK pre jednoduché ovládanie. Vzadu nájdete okrem otvorov na uchytenie aj krátky popis termostatu. Zatlačením oboch západiek na zadnej strane termostatu otvoríte kryt, pod ktorým sa nachádza miesto na pripojenie kontaktov elektroinštalácie. Termostat Euroster Q7 sa ku kotlom pripája bežným dvojžilovým káblom a dokáže spínať akýkoľvek kotol.

Spustenie termostatu Euroster Q7

Po vložení dvoch kusov alkalických batérií typu AA na spodnej strane termostatu Euroster Q7 sa prístroj automaticky spustí. Otáčaním kolieska po prednom obvode si nastavíte rok, dátum a čas. Po krátkom stlačení tlačidla OK sa podsvieti displej termostatu a budete si môcť nastaviť požadovanú teplotu. Ak tlačidlo potlačíte dlhšie, sprístupní sa vám menu a ďalšie funkcie, ktorých detailný popis nájdete v priloženom návode.

Okrem spomínanej možnosti vopred naprogramovaných teplotných pásiem si požadovanú teplotu môžete zmeniť podľa potreby aj manuálne, a to kedykoľvek v priebehu dňa. Izbový termostat Euroster Q7 s prevádzkovým zapínaním je vhodný na reguláciu väčšiny kotlov predávaných na Slovensku. Stal sa obľúbenou voľbou klientov uprednostňujúcich klasické riešenia.

Spoločnosť Atria SK sa venuje predaju vykurovacej techniky už deviaty rok. V našom portfóliu nájdete množstvo kvalitných a rokmi overených značiek, medzi ktoré radíme i obľúbené a spoľahlivé termostaty známych výrobcov. Dodávané zariadenia disponujú podsvieteným displejom a ich inštalácia je veľmi jednoduchá. Neváhajte sa na nás preto kedykoľvek obrátiť s vašimi otázkami. Naši odborníci vám radi poradia na info@atria.sk.


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.