Radiátorové šróbenie, rohové EK x 1/2"

Radiátorové šróbenie, rohové EK x 1/2
Naša cena s DPH:
6,79 €
Naša cena bez DPH:
5,66 €
Cenníková cena s DPH:
7,55 €
Ušetríte:
0,76 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
10%
Dostupnosť:
Skladom
Katalógové číslo:
500053
ksPopis tovaru

Radiátorové šróbenie EK uzatváratelné

 

 • prevedenie: rohové
 • rozmer: EK x 1/2"

 

Armatúra slúži na spojenie radiátora s potrubím. Na armatúru môžete pripojiť rôzne druhy potrubia. V systéme HEPWORTH je potrebné pripojiť polybutylén pr.15mm pod označením HXX25/15, alebo HXX50/15.Na armatúru je možné pripojiť aj  "plastohliník",  PexAlPex pr. 16mm potrubie pexalpex 162

Ak pripájate HEPWORTH používajte potrubia PB priemeru 15mm, potrubie pre kúrenie. Toto potrubie pripojíte pomocou zverného šróbenia RCS15. To isté zverné šróbenie potom použijete na pripojenie ku rozdeľovačom  pre radiátorové vykurovanie. Ak chcete pripojiť polybutylén systému HEPWORTH primer 16mm, použite  potrubie UHP200/16 a zverné šróbenie 500684H. To isté zverné šróbenie použijete na pripojenie plastohliníko priemeru 16mm. Na pripojenie potrubí 20x2mm použite zver. šrób. RCS20

Upozornenie: Potrubie o priemere 16 x 2mm s kyslíkovou barierou UHP200/16 sa používa len na podlahové vykurovanie. Možnosti pipojenia sú v tomto prípade len informatívne. Na rozvody vykurovacieho média pre radiátory sa používa prípojné potrubie priemeru 15mm s kyslíkovou barierou typu HXX25/15 alebo HXX50/15.

 

    Najdoležitejšie fakty systému HEPWORT, ktoré by Vás mali zaujmať pri svojpomocnej montáži.
       
    Plne rozoberatelný systém.
      To znamená, že systém možete poskladať, neskor rozobrať a opäť poskladať. Má to význam vtedy, ked ste si nie úplne istý montážou kúrenia.
       
    Montáž bez akéhokoľvek náradia.
     

Jednou z najväčších predností systému je montáž bez náradia. To znamená, že potrubie sa do spojky iba zasunie a vnútorný systém čelusti ho zafixuje. Pri demontáži spojku len rozskrutkujeme, čeluste z potrubia zosunieme, následne spojku znova poskladáme, zoskrutkujeme a je opäť pripravená na použitie.

       
    Univerzálne použitie pre všetky druhy kúrenia.
      Všetky spojky, t-kusy, kolena a potrubia sú vyrobené s polybutylénu, to znamena že ho môžete používať, či už na montáž radiátorového kúrenia, podlahového kúrenia, alebo na rozvod vody TUV. Všetky priemery su spätne kompatibilné.
       
    Potrubie vyrobené z polybutylénu.
      Polybutylén - najstarší a zatiaľ najlepšie overený materiál pre kúrenie a rozvod vody. 
       
    Potrubia s kyslíkovou bariérou
      Všetky potrubia sú vyrabané s EVOH kyslíkovou bariérou, ktorá zabraňuje prenikaniu molekúl kyslíka do samotného kúrenia. Kyslík po niakolkých rokoch sposobuje koróziu kotla a znehodnotenie kúrenia. Kyslíkovou bariérou tomuto problému predídeme.
       
    Polybutylén je jeden z najhygienickejšich materialov
      Z hladiska hygieny dosahuje polybutylén najlepšie výsledky. 

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.Diskusia • Autor:
  Fero
  Dátum:
  5. 9. 2013

  dobrý večer. Ak chcem použiť na radiátory len obyčajné guľové ventily z toho dôvodu, že UK kotol bude na pevné palivo a nebudú sa regulovať ventylmi, musím použiť spiatočkový ventil, či môžem použiť tiež guľák. A ešte by som prosil o vysvetlenie, lebo v niektorých článkoch v poradni uvádzate, že od kotla by ste riešili oceľový rozvod a následne prechod na plast. Poto má to aký význa trápiť a s dvoma rôznimy materialmi. Nemôžu trubky Ivar ,alebo pex-al-pex viesť už od kotla?. A ešte by som chcel vedieť,kedˇna kotli mám coľové vývody, ako-resp. v akej vzdialenosti od kotla to redukovať . A piremery trubiek, ktoré ub´vádzate to sú ako porovnateľné veľkosti? naprl.15 sa rovná 1/2coľ, či ako tomu rozumieť?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  5. 9. 2013

  Dobrý deň, Kotlový okruh by mal byť zo železa, pretože keď sa prehreje ten plast by mohlo roztopiť, ale kľudne si to urobte po svojom. Toto je len naša rada. Redukciu si môžte zvoliť kde vy chcete. Prajem pekný zvyšok dňa.

Náš sortimentinfo V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
help
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment
menu
shopping_cart
search
more_vert
keyboard_arrow_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.
Vážený zákazník,
objednávky prijaté po 20.12.2018 budú expedované po 6.1.2019. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Vážený zákazník,
z technických príčin bude dňa 30.8.2019 zatvorené. Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
chat 0917 133 662 info@atria.sk Máte otázku?
Napíšte nám správu clear
Meno
E-mail
Vaša otázka
 

Správa bola odoslaná

V krátkom čase Vás budeme kontaktovať

ZAVRIEŤ