Rozvodnica Saswell SCU209LED zabezpečí reguláciu podlahového kúrenia

 

 

Podlahové kúrenie je považované za moderný a efektívny spôsob vykurovania príbytku. V porovnaní s klasickými radiátormi je jeho najväčšou výhodou rovnomerné vyhrievanie po celej ploche priestoru či jednoduchá montáž. Nemenej zanedbateľnou prednosťou nielen v novostavbách je estetická stránka, kedy vykurovacia technika nenarúša vzhľad interiéru. Aj tu je však potrebné dbať na detaily a nezabudnúť na inštaláciu zariadení, ktoré sa postarajú o správne fungovanie tohto typu vykurovania. Jedným z nich sú aj rozvodnice podlahového kúrenia.

 

 

Zdroj tepla uložený pod podlahou

Ak vás zaujíma tajomstvo efektivity podlahového kúrenia, vedzte, že dôvodom je zdroj tepla uložený pod podlahou. Vybrať si pritom môžete z teplovodného alebo elektrického typu kúrenia a podľa toho si pod podlahovú krytinu nechať nainštalovať trubice či elektrické rohože. Ak sa váš príbytok pýši veľkorysou metrážou a s tým súvisiacou väčšou vykurovacou plochou, vhodnou voľbou pre vás bude teplovodné podlahové kúrenie. Naproti tomu sa elektrické podlahové vykurovanie odporúča inštalovať do menších miestností, akými sú napríklad kúpeľňa.

 

 

Regulácia pre vaše podlahové kúrenie

Rozvodnica Saswell SCU209LED je káblovou reguláciou pre podlahové vykurovanie. Zabezpečuje pripojenie až ôsmych termostatov s káblovým vedením. Slúži na reguláciu vetiev podlahového kúrenia prostredníctvom izbového termostatu, vďaka čomu umožňuje v jednotlivých izbách nastaviť rôzne teploty podlahového kúrenia.

Často sa vyskytujú prípady, kedy sú v jednej izbe položené dve či viaceré vetvy podlahového kúrenia. Ak sa to týka aj vás, rozvodnica Saswell SCU209LED vám umožní ovládať viacero vetiev súčasne pri použití len jedného termostatu. Pripojený termostat je pritom priamo napájaný z rozvodnice alebo pomocou tužkových bateriek.

 

 

Prémiová kvalita v minimalistickom dizajne

Dizajn regulátora vyniká moderným minimalizmom, ktorý svojimi čistými líniami obohatí každý interiér. Na prednej strane rozvodnice sa nachádzajú LED kontrolky, ktoré signalizujú zopnutie jednotlivých vetiev i čerpadla, ako aj samotnú prevádzku systému. Vďaka tomu sa ľahko zorientujete v tom, či je výstup zapnutý alebo vypnutý a či pracuje správne.

 

Na zadnej strane Saswell SCU209LED sa nachádza konštrukcia pre umiestnenie na lištu. Po otvorení krytu sa dostanete k montážnym prvkom, sklenenej poistke, konektorom pre pripojenie a LED diódam. Rovnako sa na vnútornej strane krytu nachádza aj bezpečnostné upozornenie a schéma zapojenia.

 

Prevádzková teplota Saswell SCU209LED sa pohybuje v rozpätí od -20 °C až do +60 °C. Montuje sa k rozdeľovaču do skrinky a napája sa z bežnej siete na úrovni 230 voltov. Rozvodnicu môžete  pripojiť aj na DIN lištu.

 

 

Kompatibilita so zariadeniami a dodatočné výhody

Rozvodnica sa pripája na servomotory rozdeľovača, s ktorými by mala byť vždy spojená. Vďaka tomu je možné regulovať otváranie aj zatváranie ventila na rozdeľovači, a teda i samotnú teplotu potrubia aj izby. Nemenej významnou výhodou rozvodnice Saswell je aj možnosť pripojenia sa na kotol vďaka príslušnému výstupu či dodatočný výstup na zónový ventil. K rozvodnici Saswell SCU209LED budete môcť pripojiť aj časovač, pohony pre reguláciu kúrenia, vykurovacie zariadenie a dvojcestný ventil.

 

 

 

Spoločnosť Atria.sk ponúka kompletný sortiment pre vykurovanie a doplnky v prémiovej kvalite pre váš dom aj záhradu. Kvalita výrobkov, technická podpora a starostlivosť o zákazníkov je pre nás prvoradá, pričom odborný a spoľahlivý servis je samozrejmosťou. Neváhajte sa o konkrétnom riešení poradiť s našimi odborníkmi, ktorí na vaše otázky odpovedia na info@atria.sk

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.