Tkaná textília proti burine, čierna 0,6 x 100 m, 70 g/m2
Kód: JEZ_BRAT7006100Podrobný popis
Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam má široké využitie v záhradníctve, lesných škôlkach a poľnohospodárstve. Zabraňuje rastu buriny, udržuje primeranú vlhkosť a teplotu pôdy. Používa sa ako mulčovacia textília pod kôru či štrk.
Výhody a vlastnosti
- znižuje výskyt buriny
- ochraňuje plodiny pred znečistením od zeminy
- bráni nadmernému odparovaniu vody zo záhonu
- udržuje vyššiu teplotu zeminy, čím podporuje výnos
- pozdĺžne pásy uľahčujú plánovanie výsadby
Použitie textílie
Netkanú textíliu môžete na záhon pokladať rôznymi spôsobmi. Najprv pripravte záhon na ktorý budete textíliu pokladať. Po zrýľovaní alebo kultivácii je potrebné pomocou z pripravovanej plochy odstrániť všetky povrchové nečistôt, kamene a potom ho dôkladne vyčistite – dávajte pozor, aby ste odstránili všetok koreňový systém burín. Potom zeminu v záhone rozdrvte a zarovnajte do roviny. Na takto pripravený záhon už môžete položiť textíliu.
- Odmotajte dostatočné množstvo textílie na dĺžku záhona a radšej ešte meter navyše
- Textíliu umiestnite na okraje záhona a upevnite ju pomocou kolíkov (pre pevnejšie uchytenie je dobré okraj textílie prehnúť napoly, aby sa po prepichnutí netrhala)
- V mieste, kam budete sadiť rastliny vystrihnite otvor v tvare písmena x, zasaďte rastlinu a cípy z otvoru prihnite k stonke rastliny
- Teraz môžete na textílii navrstviť kôru či štrk u vysadených rastlín necháme ,,závlahovú misku "
Parametre
- rozmer: 0,6 x 100 m
- gramáž: 70 g/m2
- farba: čierna
Balenie a spôsob doručenia
Produkt Vám doručíme štandardný a bude zabalený tak, aby pri preprave nedošlo k jeho poškodenie. Samotný spôsob zabalenia závisí od počtu objednaných kusov i ďalších položiek objednávky.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Tkaná textilia |
|---|---|
| Hmotnosť: | 4.5 kg |
| EAN: | 5907544409342 |
| Materiál: | PP plast |
| Použitie: | poľnohospodárstvo, pestovanie, záhrada |
| Farva: | čierná |
| Gramáž: | 70 g/m2 |
| Rozmer: | 0,6x100 m |
| Typ tkaniny: | zakrývacia plachetka |
| UV ochrana: | ano |
| Vodeodolná: | ne |
| EAN: | 5907544409342 |
| Položka bola vypredaná… | |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
