Internetový veľkoobchod

Protherm Koleno Ø 60/100 mm – 90°

Kód: 0020109171
29,25 € –25 %
Protherm Koleno Ø 60/100 mm – 90°
29,25 € –25 % 21,89 € / ks
4 až 7 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

Protherm Koleno Ø 60/100 mm – 90°

 

  • Koleno na koncentrický dymovod s rozmermi 60/100 mm značky Protherm určené pre kondenzačné kotle.
  • Tlaková strata: 1 Em

 

Obsah zostavy:

  • 1 × koleno 90°
  • 1 × tesnenie Ø 60 mm
  • 1 × spona Ø 100 x 70 mm 
  • spojovací materiál
 
Poznámka: V prípade, že sa spoja dve kolená za se­bou, bez 0,5 m úseku na ustálenie, potom je nutné po­čítať s tlakovou stratou 1,5 Em na každé koleno.

Dodatočné parametre

Kategória: Protherm
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 5 kg
Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
R Avatar autora 20.12.2021 11:50
Dobrý deň, do rodinného domu som kúpil kotol Protherm Tiger Condens 18/25 KKZ 42, ktorý je umiestený v miestnosti mimo obytnej časti domu. Potreboval by som poradiť, čo presne mám kúpiť čo sa týka dymovodu. Jedná sa o vertikálny dymovod, priamo hore cez strechu, bez zalomenia, dĺžka cca 1600mm, výfuk aj nasávanie spaľovacieho vzduchu. Nad kotlom je drevený podhľad + plechová strecha. V ponuke je veľa súčiastok, tesnení, priemerov a pod. a neviem sa v tom vyznať. Dúfam, že mi viete poradiť, akú komínovú zostavu, prípadne ktoré ďalšie členy budem potrebovať. Ďakujem za odpoveď,
Odpovedať
A Avatar autora 20.12.2021 11:51
Dobrý deň. Dymovod cez stenu-kompletný set aj s ukončením cez stenu nájdete na našej internetovej stránke: https://www.atria.sk/protherm-vaillant-zostava-kominova--60-100-mm/ a týmto to predĺžite: https://www.atria.sk/protherm-rurka-suosa--60-100-mm-1-m/, Samozrejme, ak by to bolo moc dlhé môžete z toho urezať, potom ak by ste ešte potrebovali prechodku cez stenu tú nájdete na našej stránke: https://www.atria.sk/protherm-priechodka-strechou-25-45-oloveny-golier/ Pekný deň.
R Avatar autora 20.12.2021 11:51
ďakujem za odpoveď, ešte by som mal dotaz čo sa týka priemeru dymovodu, 60/100 alebo 80/125 ? Môžem použiť ktorý chcem? Všade sú uvádzané obidva priemery súosého dymovodu. Tiež na vašej stránke čítam, že pri zostavovaní zvislého potrubia je vždy nutné do trasy zaradiť diely na odvod kondenzátu "DZ1D" prípadne "Z1" alebo "O1 + V1 - je tento diel už súčasťou spomínanej komínovej zostavy, alebo je treba ho dokúpiť zvlášť?
A Avatar autora 20.12.2021 11:51
Dobrý deň. Protherm má originálny dymovod len 60/100 aj ten set čo som Vám dal je 60/100 a je úplne zbytočné použiť väčšie potrubie, pokiaľ to máte len cez stenu vonku. S tými trasami vôbec nechápem a ani nerozumiem. Kondenzát ide cez komín do kotla a potom vonku cez sifón, nieč nie je potrebné deliť. Pekný deň.
R Avatar autora 20.12.2021 11:50
ďakujem za odpoveď, prepáčte za oneskorenie bol som na dovolenke. Ešte sa len chcem opýtať poslednú vec (pred objednaním), či je súčasťou komínovej zostavy (cez strechu - zvislo) aj nejaká krytka - čiapka proti dažďu. Niekde som to videl na živo a kryté bolo len nasávanie vzduchu, ale výfuk spalín bol otvorený.
R Avatar autora 20.12.2021 11:50
ďakujem za odpoveď, prepáčte za oneskorenie bol som na dovolenke. Ešte sa len chcem opýtať poslednú vec (pred objednaním), či je súčasťou komínovej zostavy (cez strechu - zvislo) aj nejaká krytka - čiapka proti dažďu. Niekde som to videl na živo a kryté bolo len nasávanie vzduchu, ale výfuk spalín bol otvorený.
A Avatar autora 20.12.2021 11:50
Dobrý deň. Myslím si, žeby to malo byť aj na vonkajšej rúre, nie len na vnútornej. Pekný deň.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

O spoločnosti

Spoločnosť Protherm Production patrí do koncernu Vaillant Group a je výrobcom vykurovacej techniky pre mnohé krajiny Európy, Ázie i Afriky. Pre slovenský trh produkuje kotly značiek Vaillant a Protherm. Protherm Production nie je len výrobným závodom. Jeho súčasťou je aj najmodernejšie vývojové centrum, testovacie centrum a distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu.

Začiatky spoločnosti siahajú do roku 1991, kedy pôsobila ako predajca vykurovacej techniky v Prahe. Výroba v Skalici bola spustená najprv v spoločnosti Didaktik, odkiaľ bola v roku 1999 presťahovaná do priestorov súčasného závodu. Od roku 2001 sa stala súčasťou nemeckého koncernu Vaillant Group.

Tri slovenské subjekty: Koncern Vaillant Group na Slovensku zamestnáva viac ako 1 800 ľudí. Okrem závodu v Skalici mu patrí aj spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia v Trenčianskych Stankovciach, vyrábajúca hydromoduly a rúrky. Predajnou organizáciou pre slovenský trh je spoločnosť Vaillant Group Slovakia, ktorá zabezpečuje i ďalšiu starostlivosť o zákazníka a servis ponúkaných výrobkov.

Koncern Vaillant Group má vyše 140-ročnú históriu a na konte viac ako 2 000 patentov. Je lídrom a priekopníkom v oblasti vykurovacích technológií v Európe. Vo svete má 10 výrobných závodov (osem v Európe, po jednom v Turecku i v Číne) a viac než 12 000 zamestnancov. Vyrába zariadenia značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, AWB, DemirDöküm, Glow-Worm a Hermann.

Míľniky v Protherm Production2017 – Rekord: vyrobených pol milióna produktov za rok 2017

2016 – Otvorenie nového návštevníckeho centra

2015 – Otvorenie nového testovacieho centra

2013 – Vznik centrálneho logistického skladu East Hub

2011 – Odštartovala výroba závesných nekondenzačných kotlov

2005 – Špecializácia na všetky stacionárne kotly

2001 – Začlenenie do nemeckého koncernu Vaillant Group

2000 – Začiatok výroby s tromi montážnymi linkami

Výroba

Spoločnosť Protherm Production vyrába široký sortiment kotlov a zariadení na ohrev teplej vody. Ide o závesné a stacionárne, kondenzačné aj nekondenzačné kotly, elektrokotly, elektrické ohrievače na prípravu teplej vody i vnútorné jednotky tepelných čerpadiel. V závode v Skalici vznikajú produkty značiek:

Začiatok výroby v zrekonštruovaných priestoroch súčasného sídla spoločnosti sa datuje od roku 2000, kedy sa na troch výrobných linkách vyrábalo 51 000 kusov finálnych výrobkov ročne. Postupom času sa výroba kontinuálne rozrastala až do súčasnej podoby. Pribúdali nové projekty a budovali sa nové výrobné linky. V súčasnosti v závode v Skalici vzniká viac ako 710 000 produktov za rok. Široký sortiment zariadení je vyrábaný pre krajiny Európy, Ázie a Afriky. Najviac sa exportuje do Nemecka, Ruska, Belgicka, Turecka, a Talianska.

V Protherm Production sú používané najmodernejšie elektronické pracovné postupy, vďaka ktorým sa vykurovacie zariadenia na linkách montujú pomerne ľahko. Pracovný postup na LCD obrazovkách sprevádza zamestnancov celým procesom montáže, v textovej aj obrazovej forme. Tento inteligentný elektronický systém uľahčuje výrobu a pomáha vyhnúť sa chybám. Pri nesprávnom použití súčiastky nás upozorní a zastaví montáž produktu na linke.

Výrobné haly závodu v Skalici sú svetlé, čisté a nehlučné priestory. Cieľom Protherm Production je stať sa zelenou výrobou, preto investuje nemalé finančné prostriedky do ekologických riešení, inovácií a sústreďuje sa na šetrenie energie.

Vývojové centrum

Súčasťou Protherm Production je jedno z najmodernejších vývojových centier v Európe. Firma sa môže pochváliť špičkovým vývojovým centrom s výkonnými pracovnými stanicami, moderným laboratóriom a kvalitnou technikou. Členovia vývojového tímu sa primárne podieľajú na inováciách súčasných kotlov a zavádzaní nových výkonnejších modulov. Rodia sa tu nápady pre nové účinnejšie produkty, optimalizuje sa dizajn k zvýšeniu kvality pri zachovaní alebo znížení ceny s prihliadnutím na nové technológie a ich implementáciu. Navyše sa tu zdokonaľujú už existujúce kotly v rámci celej skupiny Vaillant.

Hlavnými úlohami vývojového centra fabriky Protherm Production je vývoj hydraulických modulov do kotlov, plynových kondenzačných i nekondenzačných kotlov a elektro kotlov. Nájdeme tu aj tím udržateľného inžinierstva (Sustaining Engineering) a tím projektového a produktového manažmentu. Konečná podoba výrobku vzniká vďaka úzkej spolupráci vývojových pracovníkov firmy Protherm Production s vývojármi z ostatných spoločností koncernu.

V rámci vývojového centra vznikli nedávno aj nové oddelenia. Jedným z nich je Oddelenie intelektuálneho vlastníctva, ktorého úlohou je registrovanie nových patentov. Rozšírili sme aj skupinu simulačných inžinierov, ktorú tvoria odborníci na CAE simulácie.

Vývojové centrum má v súčasnosti 63 zamestnancov. Jeho súčasťou je aj rozšírená prototypová dielňa a moderné testovacie centrum. To, čo naši vývojári navrhnú, skompletizujú v prototypovej dielni, otestujú v laboratóriu a nakoniec zavedú do sériovej výroby.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie