Avansa 700 W

Kód: AVANSA 700W
Akcia
Značka: AVANSA
355,26 € –0 %
mall
355,26 € –0 % 353,88 € / ks
Skladom ZA (24 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Záložný zdroj pre obehové čerpadlá Avansa 700 W

 

Technické údaje

 

 • Maximálna kapacita: 1000 VA
 • Maximálny menovitý výkon: 700W
 • Hlavné vstupné napájanie: 150 – 270 VCA
 • Vstupná frekvencia: 45 – 65 Hz
 • Výstupný výkon: 207 – 241 VCA
 • Vstupná frekvencia: 50 – 60 Hz
 • Spínací čas: <4ms
 • Nutné napätie pripojenej batérie: 12V DC  (batéria nie je súčasťou zál. zdroja)
 • Maximálna kapacita pripojenej batérie: 150 Ah (batéria nie je súčasťou zál. zdroja)
 • Ochrana proti preťaženiu:110%  130% (30 sekúnd)
 • Spotreba v kľudovm režime: 22W
 • Rozmery (V/Š/H): 18,5x14,5x34 cm
 • Záložný zdroj je vhodný pre spotrebiče s cca max výkonom 350 W v súčte

 

Záložný zdroj neobsahuje batériu ! https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/zalozne-zdroje-kotle-cerpadla/baterie/

Výpočet doby zálohovania:

Zadajte kapacitu akumulátora  Ah

Zadajte maximálny výkon čerpadla  W

 hod. bude záložný zdroj nepretržite zálohovať vaše čerpadlo

 

Tento výrobok patrí do skupiny profesionálnych automatických záložných zdrojov (UPS) špeciálne navrhnutých a vyrobených pre nepretržité napájanie kotlov na tuhé palivá v prípade výpadku hlavného napájania. V prípade výpadku napájania záložný zdroj (UPS) poskytne okamžitú energiu z batérie, takže obehové čerpadlá bude udržiavať v chode a kotol bezpečne ochladí.

 

Tento záložný zdroj môže byť použitý na zabezpečenie chodu ďalších elektrických spotrebičov, ktoré vyžadujú stabilitu a stabilné parametre elektrickej energie.  Tento produkt by nemal byť používaný ako prevodník .

 

Hlavným rysom tohto zariadenia je vstupný výkon krivky pri prevádzke na batériu. Krivka je čistá sínusoida, totožná s hlavným zdrojom elektrickej siete z vášho domu. Keď je hlavná energia z vášho domu zapnutá, tak záložný zdroj bude nabíjať batériu a zabezpečí dlhotrvajúcu životnosť batérie. Záložný zdroj (UPS) pracuje len s externou batériou 12V (pre model 1050 W s batériou 24V). Mal by byť použitý len olovený typ batérie, pretože záložný zdroj je určený pre nabíjanie tohto typu batérie. Použitie gélových batérií sa nedoporučuje.

 

POZOR! Buďte opatrní pri manipulácií s batériou. Pri pripájaní  záložného zdroja si zložte kovové predmety (napr. náramky, retiazky, hodinky, prstene... atď.). Z dôvodu, že môže dôjsť ku skratu elektrického prúdu a k následnému rozstaveniu kovových materiálov na tele spotrebiteľa. Pri pripojení batérie zachovajte polarizáciu: červená (+pozitívne)  kábel bude pripojený ku svorke + a čierny (-negatívne) bude drôt pripojený ku svorke -.  Pre pripojenie  kábla k pólom akumulátora slúžia kovové konektory. Pred pripojením sa odporúča čistiť kontakty batérie kefou. Konektor utiahnite pomocou kľúča, aby bol zabezpečený pevný kontakt.

 

Inštalujte záložný zdroj (UPS) na suchom mieste, bez vlhkosti, mimo dosahu vody alebo snehu. Miesto inštalácie záložného zdroja(UPS)  musí byť dostatočne veľké, aby nebránilo chladiacemu systému záložného zdroja. Ďalej by malo byť toto miesto zbavené prachu alebo uhoľného prachu, ktorý by mohol blokovať ventilátor záložného zdroja. Na mieste inštalácie by malo byť dobre vetrané, aby sa zabránilo prehriatiu systému. Aby nedošlo k úrazu elektrickým prúdom skontrolujte, že všetky káble sú v dobrom stave a bez častí bez izolácie. Prevádzka záložného zdroja (UPS) môže spôsobiť iskrenie. Záložný zdroj by nemal byť inštalovaný v horľavých prostrediach.

 

POZOR! Záložný zdroj (UPS) funguje len vtedy, keď je pripojený k externej batérii. Nemal by byť používaný bez pripojenia batérie. Po pripojení akumulátora, zapojte hlavný napájací kábel do zásuvky (230V, 50 Hz) s uzemnením do siete. Na zadnej strane zdroja pripojíte zariadenie, ktoré chcete, aby fungovalo pri výpadku napájania. Postupujte podľa nasledujúceho poradia: pripojte batériu, pripojte hlavné napájanie a potom pripojte spotrebiteľa (zariadenie) k záložnému zdroju (UPS). Ak chcete zdroj zapnúť, tak stlačte a podržte tlačidlo napájania (ON/OFF) pod dobu 4 sekúnd.

Prevádzka systému začína  automatickou detekciou stavu batérie sieťového napätia. V prípade, že napätie batérie klesne pod 10,8V , tak je možné, že batéria je poškodená a nemožno ju spustiť.

V prípade výpadku elektrickej energie alebo ak nie sú jej parametre v normálnom rozmedzí , tak sa záložný zdroj (UPS) automaticky prepne na batériu. Prepnutie záložného zdroja na batériu sa zobrazí na displeji záložného zdroja (UPS). Zariadenie (UPS) oznamuje prepnutie záložného zdroja (UPS) na batériu aj zvukovým signálom.

Keď napätie batérie klesne pod minimálnu hodnotu (batéria je vybitá), tak záložný zdroj (UPS) zvýši frekvenciu varovného zvuku a odpojí napájanie.

 

V prípade, že zariadenie ktoré je pripojené k záložnému zdroju (UPS) prekročí maximálny výkon o 110 %, tak záložný zdroj (UPS) začne vydávať prerušovaný akustický signál a automaticky sa vypne. Pri induktívnych zariadeniach (napr. vodné čerpadlá a elektromotory) sa odporúča použiť zariadenie až do 50% maximálneho výkonu zo záložného zdroja (UPS), pretože indukčné zariadenia môžu potrebovať dvojitú hodnotu výkonu pri štarte.

POZOR! Nebezpečenstvo! Počas prevádzky sa nesmiete dotýkať svoriek akumulátora.

Ak chcete zastaviť záložný zdroj (UPS), podržte tlačidlo ON/OFF po dobu 4 sekúnd. Následne záložný zdroj vydá zvukový signál a zastaví sa. 

 

POZOR! Ide iba o bezpečnostné zariadenie, ktoré sa používa iba pri výpadku prúdu. Pri používaní tohto prístroja ho prosím nenechávajte v blízkosti paliva.

 

Hlavné funkcie:

 • Záložný zdroj (UPS) sa zastaví v prípade vybitej batérie. Ak je batéria vybitá na hodnotu 10,8V, tak záložný zdroj odpojí napájanie, aby sa zabránilo zničeniu batérie. Rýchly zvukový alarm signalizuje: - Ochrana proti preťaženiu: V prípade, že zaťaženie záložného zdroja (UPS) prekročí 110% menovitého výkonu, tak sa záložný zdroj (UPS) zastaví, aby sa zabránilo poškodeniu.
 • Ochrana proti skratu: Záložný zdroj (UPS) sa zastaví v prípade skratu. – Regulátor napätia (AVR) zaisťuje konštantné napätie pre zariadenia v danom intervale. Zapnutie batérie: systém prepne na batériu a poskytuje nepretržité napájanie pre zariadenie. –Funkcia Bypass:
 • Automatizácia: pokiaľ je v siete neštandardne napájanie, tak záložný zdroj sa automaticky prepne na batériu. – Konverzia pre spustenie úlohy: v niektorých prípadoch je potrebný vyšší štartovací výkon ako menovitý výkon záložného zdroja (UPS). V tomto prípade záložný zdroj (UPS) vyrieši tento problém, tým že dodá 110% svojej kapacity. Po dodaní kapacity sa vypne.
 • Vysoký nabíjací prúd: počiatočný nabíjací prúd je asi 10A. Nabije batériu za kratší čas ako bežné nabíjačky.
 • Zachovanie batérie v režime pohotovosti: po úplnom nabití batérie záložný zdroj (UPS) udrží batériu nabitú. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov  musí mať akumulátor kapacitu v rozmedzí hodnôt: 40 Ah -190 Ah. Nepoužívajte batériu s kapacitou menšou ako 40Ah, pretože počiatoční nabíjací prúd záložného zdroja (UPS) (až 10A) môže znížiť životnosť

 

Pre spotrebu 100W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 3,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 6,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 8 hodín.

 

Pre spotrebu 200W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 2 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 3 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 4 hodín.

 

Pre spotrebu 300W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 1,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 2,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 3 hodiny.
 

Dodatočné parametre

Kategória: Záložné zdroje kotly, čerpadla
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 6.5 kg
EAN: 5949040800209
Rozmer balenia (mm): 240/410/200

Video Avansa 700 W

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
M Avatar autora | 25.11.2021
len moc svieti, inak vsetko ok
5
L Avatar autora | 19.11.2021
S výrobkom som zatiaľ spokojný,funguje na 100 percent,už mal možnosť sa prejaviť pri výpadku elek.energie,reaguje okamžite
DS Avatar autora Dorota Sugarova (Administrátor) 23.11.2021
Ďakujeme :)
Nevypĺňajte toto pole:
L Avatar autora 11.1.2023 10:42
Dobrý deň. Potrebujem pomoc. Pozeráme na ups(zdroj nepretržitého napájania). Máme takú situáciu, že moja stará matka, ako všetci rodičia na Ukrajine. V bytu ona ma teplotu 15-16°, pretože svetlo vypínajú cez napätie a vojnu. Svetlo minulý týždeň bolo 4 hodiny na deň. Čo je veľmi zle. Aby bolo teplo, za toto odpovedá plnovy kotol. Preto pozeráme taký UPS zo správnou sinusoidou, ktorý bude zásobovať ten kotol kedy ne bude svetlo. A môžte, prosím, poradiť taký ups ktorý bude najlepšie v tejto situácie? Čakám na odpoved. Ďakujem.
Odpovedať
A Avatar autora 11.1.2023 10:43
Dobrý deň,u nás predávaný záložný zdroj môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/avansa-700-w/ Očakávame ich v prvom štvrťroku, teraz sú vypredané. Pekný deň.
A Avatar autora 28.11.2022 15:33
Ahoj. Dá sa to nejako kúpiť? S pozdravom.
Odpovedať
A Avatar autora 28.11.2022 15:36
Dobrý deň, áno doručujeme do Poľska, adresu dodania si zvolíte priamo v košíku. Tovar očakávame koncom decembra. Pekný deň.
A Avatar autora 28.11.2022 15:35
Kedy bude približne k dispozícii? Doručujete do Poľska?
A Avatar autora 28.11.2022 15:35
Dobrý deň,nie mrzí ma to, ale tento tovar je už vypredaný.Pekný deň.
A Avatar autora 28.11.2022 15:31
Dobrý deň. Zaujímalo by ma, či je pre kotol k dispozícii UPS. Ak existuje, ako vyzerá dodávka, aká je cena, mám záujem o rôzne od 300-1200w.Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
A Avatar autora 28.11.2022 15:32
Dobrý deň, všetky UPS sú vypredané. Ďalšie očakávame koncom decembra. Pekný deň.
MS Avatar autora 14.10.2022 23:17
Dopĺňam predchádzajúci komentár. Záložný zdroj poháňa obehové čerpadlo o výkone max 44 W.
Odpovedať
MS Avatar autora 14.10.2022 21:28
Dobrý deň, Zakúpil som si u Vás záložný zdroj avansa 700 W s akumulátorom 55 Ah. Záložný zdroj sa vypne po polhodine prevádzky. Poto je potrebné zatlačiť poistku, aby sa znovu naštartoval Pri prvom zapojeni zdroja k svetovému napätiu sa zdroj naštartoval. Následne som vypol sieťové napätie pričom sa naštartovala batéria. Ak som znova zapol sieťové napätie zdroj hlásil preťaženie a došlo k jeho vypnutiu. Tato situácia sa neustále opakovala. Pri opakovanom zapnutí sieťového napätia je vstupné a výstupné napätie okolo 236-238 V. V súčasnosti pri prepnuti z batérie na sieťové napätie zdroj beží tak polhodiny. Potom je potrebné zatlačiť poistku aby zdroj bežal. Samozrejme ráno je zdroj vypnutý. Z toho je zrejme, že záložný zdroj je nefunkčný. Prosím o odborné stanovisko. Ak sa chcem spojiť s vaším technikom tak ten je nedostupný. Ak problém nebude vyriešený budem musieť záložný zdroj vrátiť.
Odpovedať
MS Avatar autora 14.10.2022 21:28
Dobrý deň, Zakúpil som si u Vás záložný zdroj avansa 700 W s akumulátorom 55 Ah. Záložný zdroj sa vypne po polhodine prevádzky. Poto je potrebné zatlačiť poistku, aby sa znovu naštartoval Pri prvom zapojeni zdroja k svetovému napätiu sa zdroj naštartoval. Následne som vypol sieťové napätie pričom sa naštartovala batéria. Ak som znova zapol sieťové napätie zdroj hlásil preťaženie a došlo k jeho vypnutiu. Tato situácia sa neustále opakovala. Pri opakovanom zapnutí sieťového napätia je vstupné a výstupné napätie okolo 236-238 V. V súčasnosti pri prepnuti z batérie na sieťové napätie zdroj beží tak polhodiny. Potom je potrebné zatlačiť poistku aby zdroj bežal. Samozrejme ráno je zdroj vypnutý. Z toho je zrejme, že záložný zdroj je nefunkčný. Prosím o odborné stanovisko. Ak sa chcem spojiť s vaším technikom tak ten je nedostupný. Ak problém nebude vyriešený budem musieť záložný zdroj vrátiť.
Odpovedať
V Avatar autora 8.5.2022 21:42
Dobry den, Mam zaujem o zakupenie zalozneho zdroja AVANSA 700W. Na tento ZZ je mozne zapojit akubateriu s maximalnou kapacitou 150 Ah ( vid. technicke podmienky) Chcem ZZ pouzit pre automaticky kotol s prikonom max. 120 W, a chcem aby tento zdroj fungoval po vypadku el. energie co najdlhsie ! Preto by som Vas chcel poprosit o navrh optimalnej akubaterie s co mozno najväcsou moznou kapacitou Ah, ktora sa da na AVANSU 700W pripojit. Dakujem pekne
Odpovedať
A Avatar autora 8.5.2022 21:43
Dobrý deň, u nás máme dostupnú len maximálne 100 Ah : https://www.atria.sk/akuma-vortek-12v-100ah-800a/ Pekný deň.
DI Avatar autora 2.3.2022 16:41
Dobrý deň, Máme nový zdroj Avansa 700W, druhý deň po kúpe. Pri dobíjaní akumulátora (12V/95Ah) a v stave bez pripojenej záťaže sme si všimli nejaké cvaknutie (možno relé) v zdroji, súčasný mierny pokles otáčok ventilátora a hlavne zníženie výstupného napätia zdroja z 239V na 211V. Po následnom pripojení záťaže (300W halogénová žiarovka) sa napätie neobnovilo na pôvodnú hodnotu, ale ešte mierne kleslo na 209V. Po niekoľkých minútach takéhoto stavu sa napätie svojvoľne vrátilo na hodnotu 239V. Na čo následne znovu spadlo na 210V a po najbližšom pripojení záťaze vystúpilo na 240V a zatiaľ sa drží na tejto hodnote. Ide o chybu zdroja alebo nejakú nepopísanú vlastnosť ? Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
A Avatar autora 4.3.2022 20:32
Dobrý deň. Nie, nejde o chybu zdroja, nie je to nič závadné, robieva to takto. Pekný deň prajem.
J Avatar autora 27.2.2022 14:04
Dobrý deň, kúpil som od Vás záložný zdroj avansa 700w. Pripojená autobatéria 74 Ah (nová). Každé ráno je zdroj vypnutý treba zatlačiť vzadu tú poistku potom zase ide ráno znovu vypnutý. Takto to robí asi 2 týždne dookola. Viete mi poradiť kde je chyba. Zapojené sú 2 obehové čerpadlá. Ďakujem.
Odpovedať
A Avatar autora 1.3.2022 10:48
Dobrý deň, poistka u tohto zdroja vyskočí v prípade, keď je zdroj preťažený. Zrejme sú tie dve čerpadlá preň veľa. Pekný deň prajem.
M Avatar autora 28.12.2021 18:17
Dobrý deň chcel by som sa opýtať ci je tato batéria AKUMA HEAVY DUTY 12V 225Ah 1150A vhodná na kotol Attack 25Dpx comby pelet so záložným zdrojom Lumar UPS L600? Teraz mam batériu 60ah ale vydrží krátko.
Odpovedať
A Avatar autora 28.12.2021 18:17
Dobrý deň, to Vám nevieme povedať, u nás je dostupný len záložný zdroj Avansa. Pekný deň.
J Avatar autora 15.12.2021 11:18
Dobrý den, Jaký záložní zdroj je vhodný na kotel Geminox THRi, jelikož má ionizační hlídání plamene, ne každý zdroj je prý vhodný. Děkuji za odpověď.
Odpovedať
A Avatar autora 15.12.2021 11:18
Dobrý deň, vhodnú zostavu môžete nájsť tu : https://www.navio.cz/avansa-700-w-baterie-55ah/ Pekný deň.
P Avatar autora 15.12.2021 08:11
Pekný deň prajem. Chce sa spýtať. Pred cca mesiacom sme si Vás zakúpili záložný zdroj Avansa 700 W. Mám naň pripojenú staršiu batériu 12V 180Ah (batéria z nákladného auta). Mám problém stým, že po niekoľkých hodinách (presne sa mi to nepodarilo zistiť) vypne vratnú poistku , ktorá je zo zadnej strany zdroja. V návode som sa o tej poistke nič nedočítal a neviem čo to preťažuje. Na displeji je zobrazené minimálne zaťaženie (cca. do 20% presne si nepamätám), ktoré by nespôsobilo preťaženie poistky. Prosím poradili by ste mi, čo spôsobuje vyhodenie poistky a tým aj nefunkčný záložný zdroj. Ďakujem S pozdravom
Odpovedať
A Avatar autora 15.12.2021 08:15
Dobrý deň, áno, môžte poprosím Vás vyskúšať vymeniť batériu. Pekný deň.
P Avatar autora 15.12.2021 08:14
Pekný deň prajem, dakujem za spätnú väzbu. Na zdroj je pripojených 5 čerpadiel 36w. Indikátor zaťaženia na panely nieje ani rozsvieteny. Tak si myslím že veľkú záťaž nemá. Keď som meral nabíjací prúd ten bol cca 10,5A pri tej 180Ahod batérii. Ta poistka ktorá je zozadu, istí ktorý obvod. Bateriovy, alebo výstupný obvod, alebo vstup do nabíjačky. Môže aktivovanie poistky spôsobovať vecsia batéria? Nieje tam prúd riadený? Zatiaľ skúsim vymeniť batériu. Ďakujem
A Avatar autora 15.12.2021 08:11
Dobrý deň, vyzerá to, že ste naň pripojili väčšiu záťaž na akú je stavaný. Taktiež ako je uvedené pre záložný zdroj 700W nesmiete použiť batériu vyššiu ako 150 Ah to je maximum. Je potrebné vymeniť batériu, pripojiť menší spotrebič, alebo zamedziť, aby sa dva spotrebiče spúšťali spoločne. Pekný deň.
M Avatar autora 13.12.2021 11:57
Dobrý deň aky záložný zdroj mi odporučíte pre kotol vigas 25 na ktorý je pripojené jedno obehové čerpadlo
Odpovedať
A Avatar autora 13.12.2021 11:57
Dobrý deň, áno, toto je vhodný záložný zdroj : https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ Pekný deň.
JI Avatar autora 9.12.2021 20:44
Dobrý deň chcel by som vediet,prečo je tam napisane700W/1000VA a vyššie je napisané ,že postačuje iba na vykon350W v súčte.Ja som si už od Vás jeden zdroj objednal avansa500W/700VA a je mi nanič lebo mi pri štartovani(zapalovani) strati napätie a vypadne ak nahodou neni napichnutí v sieti.Ked je napichnutí na siet tak pri nakladaní peliet na displeji blikaju všetky letky a piska varovný bzučiak asi 5 sek. a ako tak to zvladne.Podla tech. dokumentacie vykon kotla je 420W.Prosil by som o radu a vysvetlenie a ci by sa nedal zamenit rad doplatim,ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
A Avatar autora 9.12.2021 20:46
Dobrý deň, áno avansa 700 by Vám mala kotol naštartovať. Pekný deň.
JI Avatar autora 9.12.2021 20:45
Dobry deň,ďakujem za čiastočnú odpoveď veľmi nedočkavo na nu čakám.Samozrejme že mám 100Ah bateriu akumulátorovú zanovnú.Prosím Vás dokazali by ste posúdit či mi naštartuje kotol pri výpadku prúdu zal. zdroj 700/1000VA avansa keď je tam podotknuté,že dáva vykon 350W v súčte a kotol pri štartovani odobera pravdepodobne 420W.Ďakujem za skorú odpoveď.
A Avatar autora 9.12.2021 20:45
Dobrý deň, prosím Vás máte k Vášmu záložnému zdroju aj batériu? Ďakujem
M Avatar autora 9.12.2021 20:34
Zdravím. Chcem sa opýtať, či bude stačiť ku kotlu 12kW a 4ks čerpadiel (100W) +trojcesťák+podlahovka záložný zdroj 700W. Baterku mám vartu 74Ah Dá sa poprípade záložný zdroj vrátiť, ak by to neutiahlo? Vďaka
Odpovedať
A Avatar autora 9.12.2021 20:35
Dobrý deň, odporúčal by som Vám tento záložný zdroj, aby to utiahlo : https://www.atria.sk/avansa-1050-w/ Pekný deň.
P Avatar autora 9.12.2021 20:33
Dobrý deň. Čo to znamená keď sa behom dňa dvakrát objavuje nápis - batéria mode?
Odpovedať
A Avatar autora 9.12.2021 20:33
Dobré ránko, znamená to, že tam nieje elektrická energia zo siete a zdroj pracuje len na batérií. Prajem pekný deň.
L Avatar autora 9.12.2021 20:30
Dobrý deň, mám záujem o tento produkt ale predtým sa chcem opýtať nejaké otázky: 1. Spotreba v kľudovom režime 22W je spotreba samotnej UPS bez záťaže? Ale 22W je aj pre verziu 500W a aj pre verziu 1050W ? 2. Výpočet dobý zálohy napr.: pre záťaž 50W pri 45Ah batérií je cca 6,43 hod, Prečo je tento čas rovnaký pre všetky výkonové rady? Nie je tam žiadny rozdiel? 3. Tento typ UPS uvažuje s krátkodobým výpadkom napájania záťaže pri výpadku napájacej siete alebo zálohuje plynule bez výpadku? V prípade ak tam je výpadok koľko presne trvá? 4. V prípade použitia záťaže nie indukčného charakteru je možné využiť viac ako 350W výkonu UPS (pre daný prípad Anansa 700W)? Vopred ďakujem za odpovede.
Odpovedať
A Avatar autora 9.12.2021 20:30
Dobrý deň. Áno, spotreba v kľudovom režime predstavuje 22 W. Výpočet doby zálohovania sa líši v závislosti od kapacity akumulátora a maximálneho výkonu čerpadla - na našej stránke nájdete vzorec, kde vložením konkrétnych údajov zistíte dobu zálohovania pri týchto záložných zdrojoch. UPS by mal zalohovať plynule bez výpadku. Či v prípade použitia záťaže nie indukčného charakteru je možné využiť viac ako 350W výkonu UPS Vám neviem presne zodpovedať. Viac informácií o UPS sa môžete dočítať v návodoch a prospektoch, ktoré sú pod produktom na našej stránke, vložené v časti priložené súbory. Pekný deň.
J Avatar autora 9.12.2021 20:28
Mám plynový kotol Immergas príkon ma 123w aký treba záložný zdroj
Odpovedať
A Avatar autora 9.12.2021 20:29
Dobrý deň, vhodný záložný zdroj aj s batériou môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/avansa-500-w-bateria-46ah/ Prípadne samotný zdroj : https://www.atria.sk/avansa-500-w/ Prajem pekný deň.
M Avatar autora 9.12.2021 20:27
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či je možné v prípade potreby použiť záložný zdroj Avansa 700 W aj ako nabíjačku. Teoreticky by to nemal byť žiaden problém, ak zdroj nabije batériu, a po nabití sa odpojí a pripojí sa iná vybitá batéria, alebo v prípade úplne vybitej batérie ju už zroj nevie "oživiť"?
Odpovedať
A Avatar autora 9.12.2021 20:28
Dobrý deň, áno je to tak. Zdroj je v podstate ako nabíjačka. Maximálne však 700 W nabije tých 150Ah batériu viac nie. Prajem pekný deň.
S Avatar autora 9.12.2021 20:26
Prosím Vás či by sa dalo urobiť niečo s cenou na : 2X sadu: Awansa700W+Akuma Vortek 12V 100Ah 800A ak je batéria vhodná?
Odpovedať
A Avatar autora 9.12.2021 20:26
Dobrý deň, áno záložný zdroj si môžete objednať rovno v sade s vhodnou batériou a to : https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ Pre tento záložný zdroj sa odporúča max. 150 Ah, takže môžete použiť aj 100 Ah. Nižšie na stránke môžete nájsť aj pomôcku pre výpočet doby zálohovania. Potrebujete takú silnú batériu 100 Ah? Prajem pekný deň.
F Avatar autora 9.12.2021 20:23
prosím čo znamena maximalny výkon čerpadla? keď ma čerpadlo 12W 0,36A Dakujem kolko je jeho maximálny výkon?
Odpovedať
A Avatar autora 9.12.2021 20:24
Dobrý deň, maximálny výkon čerpadla je 12W. Pekný deň.
M Avatar autora 9.12.2021 20:15
dobrý deň, prosím Vás aká je prípustná teplota v prostredí umiestneného ZZ? V kotolni má totižto dosť vysokú pocitovú teplotu (zatiaľ nezmeraná skutočná teplota) a nenašiel som tento údaj nikde. ďakujem
Odpovedať
A Avatar autora 9.12.2021 20:23
Dobrý deň, toto sa neudáva. Záložnému zdroju by sa nemalo nič stať. Pekný deň.
P Avatar autora 9.12.2021 19:58
Dobrý deň. Kúpil som avansu 700W, napojil som plynový kondenzačný kotol a asi po 15 sek. mi vypíše kotol chybu keď ide iba z batérie. Batéria je 74Ah a kotol má spotrebu 102W značka Junkers. Ďakujem za odpoveď. S pozdravom
Odpovedať
P Avatar autora 9.12.2021 20:05
Áno, máte pravdu. Je to v tom uzemnení. Ďakujem
A Avatar autora 9.12.2021 20:04
Dobrý deň, podľa vyjadrenia dodávateľa sa to môže stať pri väčšine plynových kotlov. V tomto prípade je nevyhnutné, aby zástrčka UPS zostala pripojená k hlavnému napájaciemu zdroju, kvôli uzemneniu. Ak chcete otestovať, či UPS funguje správne, mali by ste prerušiť iba fázu z hlavnej elektrickej poistky a napájací kábel UPS ponechať v zásuvke (pre uzemnenie). Počas normálneho výpadku napájania sa preruší iba elektrická fáza. Pekný deň.
P Avatar autora 9.12.2021 20:03
Dobrý deň. Čhcem sa opýtať či ste niečo zistili od dodávateľa? Ja som už záložný zdroj aj vymenil a aj vyskúšal druhý (kolegov) a kotol robí to isté.
A Avatar autora 9.12.2021 20:02
Váš podnet riešime s našim dodávateľom. Čoskoro Vás budeme informovať. Ďakujem za trpezlivosť.
P Avatar autora 9.12.2021 20:01
Zistil som, že chybu vypíše až potom čo kotol vykuruje a vtedy odpojim prívod siete. Po odpojení zhasne plameň vykurovania (kotol sa nevypne) a kotol sa znovu snaží zapáliť plameň tak 4x a až potom mi vypíše tu chybu EA. Baterku som skúšal už aj druhú a aj fázu som skúšal prehodiť a žiadna zmena.
P Avatar autora 9.12.2021 20:01
Chyba EA.
A Avatar autora 9.12.2021 20:00
Dobrý deň, akú chybu kotol vypisuje? Ďakujem.
E Avatar autora 9.12.2021 19:56
Dobrý deň, v našej obci býva niekoľko výpadkov elektriny za rok. Taktiež máme malé deti. A preto zvažujem záložný zdroj pre plynový kotol Protherm Panter. Kúri nám a vyrába teplú vodu. Pozeral som rôzne záložné zdroje a batérie. Najviac sa mi pozdáva tento záložný zdroj https://www.atria.sk/avansa-700-w/ a táto batéria https://www.atria.sk/akuma-heavy-duty-12v-225ah-1150a/. Chcel som sa Vás opýtať či tieto produkty sú na to vhodné. Na záložný zdroj by bol napojený iba kotol, nič iné. Chcel by som, aby to vydržalo aspoň cez noc, povedzme 8 hodín. Mohli by ste mi odpovedať či je to dobré riešenie? Resp. mi môžete navrhnúť iné riešenie. A ak by som urobil nákup teraz, bolo by mi to doručené (vzhľadom na koronavírus)? Za odpoveď vopred ďakujem S pozdravom
Odpovedať
A Avatar autora 9.12.2021 19:56
Dobrý deň áno uvedený záložný zdroj by bol pre Vás vhodná voľba. Štandardne sa predáva tento set s batériou 55Ah (ktorá postačuje) https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/. Samozrejme je možné použiť aj Vami vybranú batériu. Vzhľadom na momentálnu situáciu pracujeme v obmedzenom režime, čo môže znamenať neskorší termín dodania ako je bežné. Nakoľko kuriéri zrušili možnosť platieb na dobierku, môžeme odosielať objednávky len vopred uhradené bankovým prevodom. Tzn. v prípade objednávky, prosím zvoľte platbu kartou, prípadne bankový prevod - tu Vám zašleme predfaktúru a po uhradení objednávku odošleme. Termín dodania môže predstavovať cca 4 dni. Pekný deň.
F Avatar autora 9.12.2021 19:54
Dobrý deň, spustí tento záložný zdroj AVANSA 700W, s Akb 85 Ah 800A, plynový kondenzačný kotol JUNKERS. ( napajanie by bolo 1 kotol + 1 obehové čerpadlo Grunfos a + 1 cirkulačné čerpadlo). Za info ďakujem.
Odpovedať
A Avatar autora 9.12.2021 19:57
Dobrý deň, áno, tento záložný zdroj bude stačiť. Pekný deň.
Š Avatar autora 9.12.2021 19:53
Zdravím prosím Vas pekne mam drevo kotol splachovaci ATAK 25 s akumulačnou nádržou 500,bude mi stačiť tento produkt pri výpade prúdu, a prosím vás ešte o radu akú batériu dokúpiť Dakujem
Odpovedať
A Avatar autora 9.12.2021 19:53
Dobrý deň, vhodný set môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ Pekný deň.
M Avatar autora 9.12.2021 19:46
Dobrý deň, chcem sa informovať, akú dlhú záruku má záložný zdroj Avansa? Prosím o skorú odpoveď. Vopred ďakujem. S pozdravom
Odpovedať
A Avatar autora 9.12.2021 19:47
Dobrý deň, záruka je štandardná 2 ročná. Pekný deň.
S Avatar autora 9.12.2021 19:45
Dobrý deň, mám Avansu 700 W a chcem sa spýtať či môžem dať dve batérie do série.Ďakujem
Odpovedať
A Avatar autora 9.12.2021 19:46
Dobrý deň, do série nie, iba paralelne. Pekný deň.
M Avatar autora 9.12.2021 19:44
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, dá sa tento záložný použiť na zálohu PC a switchu?
Odpovedať
A Avatar autora 9.12.2021 19:45
Dobrý deň, áno dá sa použiť, ale skôr do technickej miestnosti nakoľko je tam batéria a káble. Pekný deň.
M Avatar autora 9.12.2021 08:36
Dobrý deň , objednali sme si u Vás záložný zdroj AVANSA 700 a AVANSA 500,chcel by som poprosiť o návod a záručný list v slovens. jazyku.Prosim pošlite mi ho mailom.Ďakujem
Odpovedať
A Avatar autora 9.12.2021 08:37
Dobrý deň, návod, môžete nájsť priamo na našej stránke : https://www.atria.sk/avansa-500-w/#files Pekný deň.
A Avatar autora 9.12.2021 08:37
Dobrý deň, návod, môžete nájsť priamo na našej stránke : https://www.atria.sk/avansa-500-w/#files Pekný deň.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.