Obehové čerpadlo

Obehové čerpadlá sú zariadenia používané v systémoch vykurovania, chladenia a teplej vody na presun tekutiny z jedného miesta na druhé. Ich hlavnou úlohou je zabezpečiť plynulý a neustály tok teplej alebo chladnej vody cez systém, aby sa udržala požadovaná teplota.

mall

Fungujú tak, že čerpajú tekutinu z jednej časti systému a posúvajú ju do ďalšej, kde sa odborne upravuje teplota. V obehových systémoch môže byť čerpadlo umiestnené buď v hlavnej obehovej trubici, alebo aj na vrchnom alebo spodnom konci radiátorov alebo ohrievačov vody.

Obehové čerpadlá majú rôzne veľkosti a výkony, aby sa prispôsobili požiadavkám rôznych aplikácií. Sú bežne používané v domácnostiach, priemysle, budovách, solárnych systémoch a iných tepelných a chladiacich systémoch.

V niektorých prípadoch môžu obehové čerpadlá fungovať na konštantnej rýchlosti, zatiaľ čo v iných prípadoch môžu byť vybavené reguláciou rýchlosti, čo im umožňuje prispôsobiť sa meniacim sa podmienkam a potrebám systému. Týmto spôsobom sa znižuje spotreba energie a zlepšuje efektivita systému. Obehové čerpadlá sú dôležitou súčasťou moderných systémov vykurovania a chladenia, ktoré zabezpečujú pohodlné a hospodárne využívanie tepelnej energie.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.