Moderný dizajn a funkcie, ktoré oceníte: zoznámte sa s termostatom Saswell 908 7

Izbové termostaty sú nevyhnutnou súčasťou regulácie optimálnej teploty každého domova. Ich užívateľsky optimalizované ovládanie, podsvietený displej a minimalistický dizajn prispievajú k pohodovej atmosfére a zvyšujú komfort príbytku. Termostat totiž sníma teplotu v miestnosti a podľa vopred nastavenej teploty zapína alebo vypína kúrenie. Je len na užívateľovi, či si vyberie z množstva manuálnych termostatov alebo sa rozhodne pre niektorý z programovateľných termostatov. V oboch prípadoch bude mať tiež na výber klasickú káblovú verziu i bezdrôtový variant. Do ktorej skupiny sa zaraďujete vy?

 

Bez termostatu si teplo nespravíte

Súčasťou systému vykurovania je aj izbový termostat, ktorého úlohou je snímať teplotu v miestnosti. V závislosti od stavu dosiahnutia požadovanej teploty vykurovaciu sústavu buď dočasne vypne alebo pri jej poklese vyšle elektrický signál do kotla ústredného kúrenia. Ten sa tak uvedie do činnosti a vodu zahrieva až dovtedy, kým sa v telese kotla dostane na vopred nastavenú teplotu. Po jej dosiahnutí prichádza znova na rad termostat, ktorý zapne prívod elektrického prúdu a elektromotor obehového čerpadla uvedie do činnosti. Vďaka tomu prebieha cirkulácia teplej vody vo vašom vykurovaní až do dosiahnutia želanej teploty.

Programovateľný termostat Saswell 908 7

Naprogramovať si požadovanú teplotu na týždeň vopred nebolo nikdy jednoduchšie. Programovateľný termostat Saswell 908 7 sa vďaka svojmu modernému, minimalistickému dizajnu hodí do každej modernej domácnosti.

Prednej strane termostatu dominuje veľký LCD displej. Na jeho pravom boku sa nachádzajú štyri tlačidlá s funkciami vypínača a ochrany pred mrazom, nastavenia času a programu, tlačidlo pre potvrdenie a tlačidlo pre opustenie voľby. Vľavo sú umiestnené dve tlačidlá, umožňujúce zvýšenie a zníženie nastavovanej hodnoty.

Zadná strana termostatu disponuje otvormi pre montáž na stenu. Termostat Saswell 908 7 sa ku kotlom pripája bežným dvojžilovým káblom a dokáže spínať akýkoľvek kotol.  Aby ste mohli pripojiť kontakty elektroinštalácie, je potrebné odňať kryt zadnej strany. Súčasne tu nájdete aj miesto pre vloženie tužkových alkalických batérií typu AA.

Využite benefity termostatu Saswell 908 7

Termostat Saswell 908 7 sa už pri vložení batérií automaticky spustí a vyzve vás k nastaveniu aktuálneho času a dňa. Stlačením tlačidla „P“ následne vstúpite do režimu programovania. A hoci má termostat viacero predvolených plánov, tieto môžete upraviť podľa vlastných preferencií. Stačí si vybrať požadovaný deň a nastaviť čas a teplotu. Ak však nie ste spokojný s vykonanými nastaveniami, podržaním tlačidla „R“ po dobu troch sekúnd ich vrátite na predvolené hodnoty. Všetky vykonané zmeny plánov však budú stratené a nastavia sa všeobecné, výrobcom nastavené údaje.

Termostat Saswell 908 7 má zároveň viacero výhod, ktoré pri regulácii vykurovania istotne oceníte. Ponúkne vám množstvo predvolených plánov programov, v prípade výpadku napájania či pri výmene batérií zachová všetky vaše nastavenia a nemenej významnou je i možnosť inteligentného nastavenia termostatu či ochrana proti mrazu. Termostat s nastavením teploty od 5 do 35 stupňov Celzia a presnosťou merania na úrovni pol stupňa je určený pre reguláciu vykurovacích systémov.

Spoločnosť Atria SK sa venuje predaju vykurovacej techniky už deviaty rok. V našom portfóliu nájdete množstvo kvalitných a rokmi overených značiek, medzi ktoré radíme i obľúbené a spoľahlivé termostaty známych výrobcov. Dodávané zariadenia disponujú podsvieteným displejom a ich inštalácia je veľmi jednoduchá. Neváhajte sa na nás preto kedykoľvek obrátiť s vašimi otázkami. Naši odborníci vám radi poradia na info@atria.sk

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.