Čo treba ku elektrickému kotlu

Nižšie sú zobrazené produkty, ktoré by ste možno potrebovali ku elektrickému kotlu samostatne alebo so záboníkom 

Každý kotol bežného výkonu určený do domácnosti už obsahuje

montážnu sadu na zavesenie na stenuexpanznú nádobu a čerpadlo.

Nikdy neobsahuje termostat alebo iný regulátor. Komínové potrubie alebo

filtre, guľové ventile a další materiál.

Preto ho je potrebné objednať zvlášť.

Prejdite nižšie myškou nad materiál.


 

Diskusia k súviacému tovaru ku elektrickým kotlom Protherm a Thermona

Podeľte sa s Vašími otázkami, problémami a návrhmi s ostatnými užívateľmi a obchodníkmi z ATRIA.SK.

Diskusné fórum je prístupné pre každého a bez nutnosti registrácie. 

 

 • Autor:
  Ján
  Dátum:
  24. 4. 2017
  dobry den , chcel by som sa opytať . máme kotol elektrický uz stary a pouzivame na nom vykon 9 KW , hoci mame vykon 15 kw . chceli by sme nový . Aký ked potrebujeme vodu do radiatorov podlazie a prízemie zase podlahovka . Je tu moznosť aj vymenit štvorcestny ventil za reguláciu od vás ? teraz pouzívame kotol na 75 stupnov a 4- cestným ventilom si znížime teplotu do podlahovky
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  24. 4. 2017
  Dobrý deň. Žiaľ, ale teraz Vám nerozumiem. Máte kotol a chcete ho vymeniť za nový. K čomu potrebujete 4-cestný ventil? Máte starší zásobník? Áno a aj tu reguláciu musíte kúpiť novú. Pekný deň.
 • Autor:
  Ján
  Dátum:
  25. 4. 2017
  Prepáčte ale zle som sa vyjadril . Máme elektrický kotol protherm s vykonom 15 kw ale pouzívame iba 9 kw , tých 65 kw mame ako rezervu . nemáme zásobník na vodu v kúrení ale iba prietokovo ohrievame . Takže bez zásobníka . Z pece vychádza 70 stupnová voda a dávam ju do radiátorov . Mám 4 - cestný ventil ktorý mi reguluje vodu do podlahovky na mne nastavenú teplotu . Takze chcel by som sa opytat ci máte kotol už so 4- cestným ventilom alebo aky kotol by ste mi odporucili . ja som si uz pozeral kotle : attack electric excellent 15 kw alebo protherm raja 14 k alebo buderus dakon daline pte 14 kw . mate zaujimave ceny a neviem sa rozhodnut . popripade co by ste mi odporucili . Zaujimavý je tiež thermona therm el 15 .
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  25. 4. 2017
  Dobrý deň. Kotle majú trojcestné ventile, ale len na ohrev vody, do kúrenia sa tam dá regulovať len výstupná teplota. Ten váš ventil si myslím, že tam musí ostať. Pekný deň.
 • Autor:
  Ján
  Dátum:
  26. 4. 2017
  A aky kotol by ste mi odporucili ?
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  26. 4. 2017
  Dobrý deň. Odporučil by som Vám Protherm Raja 14 kW: https://www.atria.sk/protherm-ray-14k-15k/. Pekný deň.
 • Autor:
  juraj
  Dátum:
  16. 9. 2014
  aky ma byt privodny kabel ku kotlu a termostatu
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  16. 9. 2014
  Dobrý deň, kábel ku kotlu je už pribalený. Na izbový termostat stačí klasickú dvojlinku. Pekný deň.
 • Autor:
  Pavol
  Dátum:
  12. 4. 2013
  Dobrý deň, > Potreboval by som poradiť a nacenit veci na kúrenie. > Idem si svojpomocne napajat radiátory. Obvod som chcel dať tristvrtku 80 metrov, z nej T-ecko 16x s redukciou na polcol a potrubie polcolove 16m smerom k jednotlivým radiátorom. Na bočné napojenie polcolove koleno 16 x. > Mám električky kotol a hliníkové radiátory s ventilmy. Dobre som tipol hrúbku potrubí, alebo je možné použiť tensie? Je to bungalow. > Nacente mi prosím materiál kt. By nebol veľmi dráhy a zvládol by som to svojpomocne bez zvaracky resp lisu. > Potreboval by som aj čerpadlo na obeh vody kvalitné ale v dobrej cene a expanznu nádobu. Som z Košíc. > Ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  12. 4. 2013
  Dobrý deň, Sme internetový predaj a žiaľ cenové ponuky daného typu nerobíme. Posielam Vám odkaz, kde nájdete potrebný materiál s aktuálnymi cenami - https://www.atria.sk/clanky/co-treba-ku-elektrickemu-kotlu/. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  peter
  Dátum:
  18. 10. 2012
  Dobry den, ak uvazujem na elektrokotlom Protherm Raja na podlahove a radiatorove kurenie, potrebujem dokupit pridacvne zariadenia?
 • Autor:
  peter
  Dátum:
  18. 10. 2012
  Dobry den, ak uvazujem na elektrokotlom Protherm Raja na podlahove a radiatorove kurenie, potrebujem dokupit pridacvne zariadenia?
 • Autor:
  Pavol
  Dátum:
  3. 6. 2012
  Zdravim Vas.Mam na Vas nejake otazky.Ideme stavat dom, a kedze nemame plyn iba elektriku, tak by sme chceli kotol na tuhe palivo-drevo kombinovany s elektrikou. Predstavujem si to tak, ze ked som doma, tak budem prikladat a ked vyhasne a klesne teplota na urcitu hodnotu,tak sa to automaticky prepne na elektriku.Existuje nieco take?A ak ano,co sa na to hodi najlepsie a da sa tak skombinovat aj ohrev vody? (ked hreje kotol na drevo tak zohrieva aj vodu,ak sa zapne el.kotol,tak bude ohrievat on vodu)
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  3. 6. 2012
  Dobrý deň, toto sa dá vyriešiť pomerne jednoducho. Na kotol na tuhé palivo pripevníte termostat https://www.atria.sk/elektricky-termostat-adex-ttuv/ na ktorom nastavíte teplotu pod ktorou sa automaticky zapne elektrický kotol, napríklad ten Protherm Raja, cez termostat na kotly na tuhé palivo pustíte kontakt z elektrického kotla. Zásobník na teplú vodu k tomu môžete zapojiť, teraz Vám ale neviem presne povedať ako, keďže nevidím schému zapojenia.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.