grafický návrh radiátorov spod

Nižšie sú zobrazené komponenty, ktoré budete potrebovať na pripojenie radiátorov ku svojpomocnému systému kúrenia HEPWORTH.

Na grafickej schéme, po ktorej môžete prechádzať kurzorom (myškou) vidíte všetky spojky a ostatné komponenty, ktoré budete potrebovať k montáži jednoduchého rozvodu vody, napríklad v domácej kúpeľni. Po kliknutí na spojku, či iný produkt sa dostanete priamo na detail produktu, kde vyberiete množstvo a prenesiete ho priamo do nákupného košíka. Po naštudovaní nižšej grafiky sa nestane, že by ste na niečo zabudli pri montáži. Každú objednávku aj tak skontrolujeme a v prípade každej nejasnosti Vám zavoláme.

Prejdite nižšie myškou nad materiál.

Nižšie uvedená schéma sa najčastejšie používa pri pripojení radiátora s prívodným potrubím zapusteným priamo v podlahe. Tak ako je to znázornené na obrázku vpravo. =>

   Ukážte Vašou myškou na zvolený materiál a dostanete sa na detail tovaru   

Diskusia - Otázky a odpovede

Podeľte sa s Vašimi otázkami, problémami a návrhmi s ostatnými užívateľmi a obchodníkmi z ATRIA.SK.

Diskusné fórum je prístupné pre každého a bez nutnosti registrácie. 

 

Prejsť do obchodu na Hepworth  Návrat do diskusií
 • Autor:
  Milan Pauer
  Dátum:
  13. 6. 2016
  Treba na potrubie HEPWORTH ochrannú izolačnú penu, keď ho chcem uložiť do betónového poteru?
 • Autor:
  miros
  Dátum:
  18. 5. 2014
  Dobry den Poprosil by som o cenovu ponuku na nasledovny tovar zoznam je v prilohe. S pozdravom Miro
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  18. 5. 2014
  Dobrý deň, ucelené ponuky nevypracúvame, môžem vám pomôcť nasledovnými odkazmi na jednotlivý tovar. Potrubie na kúrenie 16: https://www.atria.sk/potrubie-pex-al-pex-16-x-2/, Potrubie na kúrenie 20: https://www.atria.sk/potrubie-pex-al-pex-20-x-2/, Spojky, kolená, tvarovky na potrubie: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/spojky-fitingy-na-rury/skrutkove-spoje/, Rebríkoví radiátory: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/radiatory-rebrikove/, Klasické radiátory: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/radiatory/. V prípade záujmu a vystavenia objednávky sa pokosíme urobiť niečo s cenou. Pekný deň.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  8. 2. 2014
  Dobrý deň, mohol by som Vás poprosiť o cenovú ponuku na nasledovné položky? Akumulačna nádoba 800l+175l TUV-3-valentny 1ks Podlahovy rozdelovac 8-cestny Skrinka rozdelovaca 1ks Riadiaca jednotka na podlah. kurenie s cerpadlom 1ks Cerpadlo s nahr. zdrojom 1ks Expanzna nadoba 80l 1ks Podlahová rurka priemer 16 na podlah. kurenie 900m Sbernica podlah. kurenia 230V 8ks Izbovy regulator 7ks Elektronicky pohon k sberniciam 8ks Geberit 1ks V prípade potreby ma prosim kontaktujte. Veľmi pekne ďakujem.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  8. 2. 2014
  Dobrý deň. Cenové ponuky nevypracovávame, ale pokúsime sa Vám pomôcť aspoň uvedenými linkami na tovar 1. Akumulačná nádoba 800l+175l TUV-3-valentny 1ks - žiaľ, toto už nemáme 2. Podlahovy rozdeľovač 8-cestny - https://www.atria.sk/nerezovy-rozdelovac-8-cestny-pre-podlahove-vykurovanie/ 3. Skrinka rozdeľovača 1ks - https://www.atria.sk/skrinka-podomietkova-pre-rozdelovace-780-x-560-2/ 4. Riadiaca jednotka na podlahové kúrenie s čerpadlom 1ks - nevieme čo presne myslíte 5. Čerpadlo s náhr. zdrojom 1ks - https://www.atria.sk/aquart-25-4-130/ a https://www.atria.sk/lumar-nz-600-l/ 6. Expanzná nádoba 80l 1ks - ak ste myslel 8 litrovú, tak https://www.atria.sk/expanzna-nadoba-8-litrova-6-bar/ 7. Podlahová rúrka priemer 16 na podlahové kúrenie 900m - https://www.atria.sk/potrubie-pex-al-pex-16-x-2/ 8. Zbernica podlahového kúrenia 230V 8ks - ak máte na mysli rozvodnicu, tak https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kurenie-profesionalne-ivar/regulacie/rozvodnice-alc/ ta najlacnejšia ovláda 6 zón, 9. Izbový regulátor 7ks - nevieme ktorý myslíte https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/izbove-termostaty-a-regulacie/ 10. Elektronický pohon k zberniciam 8ks - znova viacej na výber https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kurenie-profesionalne-ivar/armatury-ventily-srobenia/elektrotermicke-hlavice/ 11. Geberit 1ks - záchody nemáme v ponuke. Pekný deň.
 • Autor:
  lukas
  Dátum:
  28. 1. 2013
  Dobry den,rozhodujem sa ci dat prednost pri ustrednom kureni medenemu potrubiu alebo hepworth?Podotykam,ze potrubie by nebolo zapustene do stien,len prichytene na stene.Pocul som,ze pri vyukurovacej teplote ,ktoru ma voda v obehu,maju plastove trubky tendenciu sa ohybat.Dakujem za odpoved-Lukas
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  28. 1. 2013
  Dobrý deň, poviem Vám tak, meď máte lacnejšiu a rovnú. Hepworth saza má dlhu životnosť, je bielej farby síce, jednoduchšia montáž, ale rovná úsečka to teda nebude, proste sa pri vysokej teplote trochu ohne, teda roztiahne. Pekný deň.
 • Autor:
  Lukas Kucej
  Dátum:
  25. 1. 2013
  Dobry den,rozhodujem sa ci dat prednost pri ustrednom kureni medenemu potrubiu alebo hepworth?Podotykam,ze potrubie by nebolo zapustene do stien,len prichytene na stene.Pocul som,ze pri vyukurovacej teplote ,ktoru ma voda v obehu,maju plastove trubky tendenciu sa ohybat.Dakujem za odpoved-Lukas
 • Autor:
  spinky
  Dátum:
  21. 1. 2013
  Dobry den. Tento rok by sme chceli vymenit ustredne kurenie v jednopodlaznom dome. Akurat som nasiel ze existuju potrubia ktore sa montuju uplne lahko. Moja otazka je ci tie potrubia HEPWORT je mozno pouzit aj pri vyuzivani liatinoveho kotla. Vy to totiz mate len s kombinaciami plynovych kotlov. Dakujem za odpoved.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  21. 1. 2013
  Dobrý deň, akékoľvek potrubie sa dá použiť na liatinový kotol, teda asi máte kotol na drevo. V tom prípade treba kotlový okruh urobiť s kovu a potom až použiť systém hepworth. Pekný deň
 • Autor:
  lubomir
  Dátum:
  29. 11. 2012
  Dobrý večer, dnes som po takmer 20r.používaní a zanedbanej údržbe vymenil uvedenú exp. nádobu(kúpil som ju v Prievidzi-Unimate)mladý predavač bol absol.neskúsený laik,keď som sa informoval na mont.placi tlak a pracovný tlak odbehol sa informovať za st.skús.kolegom no odpovede som sa nedočkal-vraj vo vnútri v krabici je priložený návod ,tak som odišiel z exp.nádobou domov.Po otvorení krabice som našiel mont.návod ANGL/NEMECKY! Pred mont,som odmeral tlak kúpenej nadoby bol 1,7bar.Bývame-potrebujene vykurovať spodné podlažie domčeka tam kde je umiestnená plyn.pec a vedľa pece napojená exp.nádoba a plus jedno podlažie nad tým,ktoré sa bežne vykúri aj bez zapnutia obeh.čerpadla(pri rýchlejšom dosihnutí tepla a pri väčšej zime a potreby tepla v spodnom podlaží máme zapnuté el.obehové čerpadlo) Po napojení exp.nádoby som vodu doplnil na 0,5bar.CHCEM sa spýtať na koľko mám v mojom prípade nastaviť prac tlak plynu v exp.nádobe? Aj aký je správny tlak vody(0,5 mi poradil jeden kurenár) VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ(kontakt na vás som našiel na internete) S pozdravom Madaj
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  29. 11. 2012
  Dobrý deň, tlak v expanznej nádobe by mal byť približne rovnaký alebo menší ako je vo vykurovacom systéme. Ak tam máte 0,5 baru v podstate si myslím, že to tiež môže byť, ide o to aby tam nejaký vôbec bol zároveň aby nepresahoval tlak v systéme, potom by sa nemala membrána kam pohybovať. Takže odmerajte a po prípade dofúkajte, pekný deň.
 • Autor:
  robert
  Dátum:
  19. 7. 2012
  Dobry den, Chcel by som sa informovat skrinku akej sirky by som potreboval pre 8-9 cestný rozdeľovač.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  19. 7. 2012
  napríklad túto https://www.atria.sk/skrinka-pre-rozdelovace-565-cm-podomietkova/ . Zrolujte nižšie a uvidíte tam tabuľku, ktorá Vám pomôže.
 • Autor:
  Marian
  Dátum:
  9. 7. 2012
  Poprosil by som o kontrolu ci “Adaptér EK pre potrubia PB s priemerom 16 mm, HEPWOTRH” je vhodny na pripojenie potrubia PEX-AL-PEX 16x2 k rozdelovacu a ci je potrebne k tomuto adapteru objednavat aj pomocne vsuvky. Dakujem,
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  9. 7. 2012
  Dobrý deň. Tento adaptér https://www.atria.sk/adapter-ek-pre-potrubia-pb-s-priemerom-16-mm-hepwotrh/ NIE JE MOŽNÉ použiť pre potrubie hepworth, je tam rozdiel v hrúbke steny potrubia. Na pex al pex trubku musíte použiť tento adaptér - https://www.atria.sk/zverne-srobenie-na-potrubie-alpex-16-x-2-alu-ek-500684/ . A pomocné vsuvky sa používajú len pri potrubí hepworth pri spájaní s nejakou plastovou spojkou, takže na adaptér nikdy. Pokiaľ by ste mali záujem niečo objednať, napíšte do poznámky k objednávky "prosím o kontrolu"
 • Autor:
  Tibor
  Dátum:
  11. 6. 2012
  Dobry den, uvazujem na instalaciou cez system HEPWOORTH a potrebujem vediet, o aky priemer sa jedna ked sa uvedie priemer 15 mm (vonkajsi alebo vnutorny), aku maju stenu? Kedze nepojdem cez rozdelovac, zaujimaju ma aj vacsie priemery. Mam navrh na PPR a tam su uvadzane priemery 20,25,32mm, viem ze tam ide o vonkajsie priemery, poznam hrubku stien a tak tam mam jasno.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  11. 6. 2012
  Dobrý deň, potrubia Hepworth je udávaný vo vonkajšom priemere. Všetky plastové rúry na kúrenie sú udávane z vonka. Stena potrubia by mala byť 2 mm, inač sa sa vôbec neudáva, keďže spojku sú plno prietokové.
 • Autor:
  Marián
  Dátum:
  26. 4. 2012
  Dobry den, su rozvody podlahoveho kurenia a vody Hepworth spolahlive? Nepreteka to bez zvarania? Nerozpajaju sa samovolne casom spoje? Ako dlho to uz predavate? Vela sa z tohoho rocne na Slovensku robi? Ake su s tym skusenosti kurenarov? Nemavate reklamacie. Dakujem a zdravim.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  26. 4. 2012
  Dobrý deň. Svojpomocný systém na kúrenie predávama asi 7 rokov, musíte sa ale jednoznačne držať postupu na montáž. To znamená, že VŽDY musíte použiť pomocné vsuvky do potrubia a vždy očistiť koniec potrubia od nečistôt. Už sa pár krát stalo, že spojka slzila a zistli sme, že nebola použitá pomocná vsuvka, ktorá vlastne vytvorí súvislu kružnicu potrebnú na tesnosť. Ale ako píšem,týždenne predáme jedno-dve kúrenie s tohto systému a ešte sa nám nestalo, že by sa niekto stažoval.
 • Autor:
  milan
  Dátum:
  16. 4. 2012
  Na akom principe tesnia spoje hepworth,v akom tlakovom a tepllotnom rozmedzi je mozne pouzit system.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  16. 4. 2012
  V spojkách je gumené tesnenie, ktoré z vonkajšiej strany zastrčeného potrubia vytvorí tesnosť. Viac informácií máte tu https://www.atria.sk/kurenie-svojpomocne-hepworth/instruktazne-video-montaze/ Teploty a tlaky máte uvedené na každom potrubí. Napríklad tu https://www.atria.sk/potrubie-hepworth-pre-podlahove-kurenie-16-mm-2/
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.