Nerezový rozdeľovač pre podlahové vykurovanie v nemeckej kvalite

Rozdeľovače pre podlahové kúrenie sú jedným z komponentov starajúcich sa o správne a bezproblémové fungovanie vášho vykurovania. Aj s ich pomocou sa tak teplé parkety a vyhriate kachličky stanú realitou, vďaka ktorej si aj uprostred tuhej zimy môžete dopriať prechádzku naboso.

 

 

 

Prečo by ste výber rozdeľovača nemali zanedbať

Rozdeľovače sú zariadenia na miešanie a rozdeľovanie toku vody z kotla k podlahovému vykurovaniu. Okrem svojej primárnej funkcie však ponúkajú hneď viacero výhod.

Ich najväčšou prednosťou je možnosť regulovania prietoku vody. Týmto spôsobom budete môcť jednoducho regulovať jednotlivé vetvy podlahového kúrenia, čím docielite rovnomerné odvádzanie tepla do podlahy. Ďalšou výhodou rozdeľovačov je vyvažovanie rozvodov pri kúrení radiátorom. Vďaka nemu sa kompenzuje  nerovnomerné  rozdelenie  prietokov  v  inštalácii dané výškou poschodí, dĺžkou prívodov či tlakovými stratami prvkov v okruhu. Pokiaľ nie je uskutočnené vyváženie, spotreba energie bude nepomerne vyššia. Súčasne sa zníži komfort užívateľov, keďže niektoré miesta ostanú nedokúrené a iné, naopak, prekúrené.

 

 

 

 

Materiál a jeho vlastnosti

Pri výbere rozdeľovača je potrebné zvážiť aj výber materiálu, z ktorého je vyrobený. Vybrať si pritom môžete z mosadzných rozdeľovačov IVAR s čerpadlom či bez neho, alebo z nerezových rozdeľovačov nemeckej výroby.

 

 

Rozdeľovače vyrobené z kvalitnej nerezovej ocele zodpovedajú požiadavkám nemeckej normy DIN EN 1264-4:2009-11. Môžete ich použiť na všetky druhy plastových potrubí, vrátane viacvrstvového potrubia a medi. Sú vybavené prietokomermi s indikátorom prietoku, s pamäťou a termoregulačnými ventilmi na každom okruhu. Vďaka tomu sa môže každý vykurovací okruh regulovať samostatne.

Ak plánujete vykurovať podlahu väčšej rozlohy, alebo chcete kombinovať podlahové vykurovanie s klasickými radiátormi, odporúčame zvoliť si mosadzný rozdeľovač s čerpadlom.

 

 

Štvorcestný nerezový rozdeľovač pre podlahové kúrenie

Nerezové rozdeľovače, vyrobené z kvalitnej nerezovej ocele, sú prioritne určené pre podlahové vykurovanie. Každý rozdeľovač je osadený automatickým odvzdušňovacím ventilom a vypúšťacím otočným ventilom. Červené prietokomery, nachádzajúce sa na vrchu rozdeľovača, vám umožnia nastaviť si rovnaký prietok vody v jednotlivých vetvách. Pod modrými plastovými „štuplíkmi“ sa nachádzajú ventily, vďaka ktorým budete môcť rozdeľovač uzatvoriť. V prípade ich odňatia si zas vytvoríte priestor pre osadenie reguláciou riadeného servomotora. Možné je aj osadenie guľovým ventilom alebo mixovacím členom, ktorý však nie je súčasťou balenia. S jeho pomocou oddelíte teplú vodu od kotla a zároveň nastavíte 50-stupňovú vodu pre podlahové vykurovanie.

Štvorcestné nerezové rozdeľovače pre podlahové kúrenie sú vybavené dvojregulačnými prietokomermi s indikátorom prietoku s pamäťou. Na každom okruhu sú umiestnené termoregulačné ventily, vďaka ktorým je možné regulovať každý vykurovací okruh samostatne. Rozdeľovače sú však dostupné aj v prevedení od 2 až do 12 ciest (okruhov) podľa požiadaviek zákazníka. Pripojenie rozdeľovača ku kotlu je realizované vnútorným prepojením. Jednotlivé potrubia si budete môcť pripojiť pomocou trištvrte-colového univerzálneho zverného šróbenia.

 

 

Ak ste sa rozhodli pre nerezový rozdeľovač nemeckej kvality, isto neoľutujete. V balení nájdete nosiče, montážne prvky na uchytenie a rozdeľovač, ktorý spolu s nosičom veľmi jednoducho zmontujete. Ponuku sortimentu nerezových rozdeľovačov nájdete na našej stránke a v prípade, ak sa potrebujete poradiť s odborníkom, neváhajte nás kontaktovať na info@atria.sk.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.