Gorenje

GT ohrievače vody sú doporučené v prípadoch, kde sú aspoň dve odberné miesta s teplou vodou. Zvlášť sú vhodné pre renovované staršie budovy ako aj pre kúpeľne, kuchyne, laboratória, servisné dielne a garáže.

GT je zvlášť užitočný v kombinácii s centrálnym ohrievacím systémom (pre ekonomické ohrievanie vody počas zimnej vykurovacej sezóny), kedy elektrický ohrievací element zabudovaný vo vnútri ohrievača je v činnosti iba počas letnej sezóny. Pri správnom pripojení a využití zmiešavacej batérie, GT môže byť použitý v netlakových systémoch pri napájaní jedného odberného miesta.
 
Ohrievač je vyrobený z oceľového plechu s antikoróznou smaltovanou povrchovou úpravou v kombinácii s ochrannou horčíkovou anódou. Nový typ ohrievacej príruby uľahčuje čistenie a údržbu.
 
TEG ohrievače vody sú vhodné hlavne pre zariadenia, kde je potrebné okamžité malé množstvo teplej vody ako v kuchyniach, hosťovských izbách alebo v dielňach. Voda je zohrievaná na mieste spotreby, preto spojovacie potrubie je krátke a tepelné straty sú nízke.
 
TEG ohrievače vody sú vyrobené v malých rozmeroch, čo im umožňuje, aby mohli byť upevnené vo vnútri horných ako aj spodných skriniek.
Podľa spôsobu inštalácie TEG ohrievače vody majú byť pripojené na vhodnú zmiešavaciu batériu.
 
Ohrievače vody vynikajú tým, že sú vybavené novým typom ohrievacej príruby, ktorá uľahčuje čistenie a údržbu. Odmontovateľná zadná časť vonkajšieho krytu šedej farby prispieva k novému vzhľadu ohrievačov vody. Nádrž je vyrobená z hygienicky nezávadného polypropylénu potravinárskej triedy.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.