Regulácia Adex Comfort R

Regulácia Adex Comfort R
Naša cena s DPH:
220,75 €
Naša cena bez DPH:
183,96 €
Cenníková cena s DPH:
245,28 €
Ušetríte:
24,53 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
10%
Dostupnosť:
2 - 4 dni
Katalógové číslo:
125009
125007
ksPopis tovaru

ADEX Comfort R (pôvodná verzia Adex Comfort 12)

 
Tento regulátor nadväzuje na typ ADEX Comfort 12. Zachováva všetky jeho funkcie pre riadenie vykurovacieho okruhu, ponúka však nový prístup a nové možnosti v zapájaní kotlov, akumulačných nádrží a bojlerov, plus obsahuje kontakt pre čerpadlo TUV
 
 
1. Vykurovací systém s kontrolou teploty kotla
 
 
Toto zapojenie je možné s výhodou použiť pre kotly, u ktorých je potrebné udržiavať odporúčanú prevádzkovú teplotu. Môžu to byť kotly na tuhé palivá aj na plyn. Pretože sa výstupná teplota kotla reguluje riadením teplotného spádu na radiátoroch, možno spoľahlivo prevádzkovať aj vykurovacie sústavy s nedokonalou cirkuláciou v kotlovom okruhu. Regulátor si poradí is inštaláciami, kde nie je kotlový okruh vôbec vytvorený.
 
Regulátor teda udrží požadovanú teplotu kotla pri systéme sa štvorcestným aj trojcestným zmiešavacím ventilom. U systému sa štvorcestným ventilom a kotlovým čerpadlom potom nepriamo zaistí tiež udržanie požadovanej minimálnej teploty vratnej kotlovej vody.
 
Ohrev úžitkovej vody je zabezpečený v zimnom i letnom režime.
 
 
2. Kotolňa na tuhé palivo so záložným kotlom vo vykurovacom okruhu
 
 
Pri nedostatočnej teplote kotla na tuhé palivá zavrie regulátor zmiešavací ventil a prejde na prevádzku so záložným kotlom. Záložné kotol potom spína v 10-minútovom cykle tak, aby udržal vo vykurovacom okruhu požadovanú teplotu.
 
Záložné kotol môže byť elektrický alebo plynový a musí byť osadený vlastným obehovým čerpadlom. Plynový kotol musí byť dostatočne odolný proti nízkoteplotnej korózii.
 
 
TÚV je ohrievaná len kotlom na tuhé palivo. Teplotu odoberanej úžitkovej vody je možné regulovať termostatickým zmiešavacím ventilom inštalovaným na výstupe z bojlera.
 
 
3. Kotolňa na tuhé palivo so záložným kotlom v kotlovom okruhu
 
 
Zapojenie je možné použiť pre jedno i Viacokruhové vykurovacie systémy so záložným kotlom. Záložné kotol môže byť plynový aj elektrický. Pri nedostatočnej teplote kotla na tuhé palivá prejde regulátor na prevádzku so záložným kotlom. Záložné kotol je trvalo zopnutý, teplota vo vykurovacom okruhu je regulovaná zmiešavacím ventilom.
 
Ohrev úžitkovej vody je zabezpečený v zimnom i letnom režime.
 
 
4. Kotolňa na tuhé palivá s akumulačným zásobníkom a záložným kotlom
 
 
V základnom zapojení zabezpečuje regulátor dodávku tepla z kotla na tuhé palivo priamo do objektu. Do akumulačnej nádrže sa ukladajú iba prebytky, ktoré objekt nepotrebuje.
 
U zapojenia "Len pre vybíjanie AKU" kúri regulátor do objektu iba vtedy, ak je akumulačná nádrž nabitá
na potrebnú teplotu.
 
Ak je teplota v akumulačnej nádrži iv kotli na tuhé palivá nedostatočná, kontroluje regulátor, či je nádrž vybitá na teplotu zvolenú užívateľom. Ak áno, zavrie regulátor zmiešavací ventil a prejde na prevádzku so záložným kotlom.
 
Užívateľ teda môže určiť mieru vybitie akumulačnej nádrže. Než zapne záložný kotol, vybije sa akumulačná nádrž vždy minimálne na teplotu určenú užívateľom.
 
Záložné kotol môže byť elektrický alebo plynový a musí byť osadený vlastným obehovým čerpadlom. Plynový kotol musí byť dostatočne odolný proti nízkoteplotnej korózii.
 
 
5. Kotolňa na tuhé palivá s akumulačným zásobníkom s možnosťou pripojiť bojler pre riadený ohrev TÚV
 
 
 
 
 
 
 
V základnom zapojení dodáva regulátor teplo z kotla priamo do objektu. Do akumulačnej nádrže sa ukladajú iba prebytky, ktoré objekt nepotrebuje.
 
U zapojenia "Len pre vybíjanie AKU" začne kúriť regulátor do objektu až po tom, čo je akumulačná nádrž nabitá na potrebnú teplotu.
 
Ak je nádrž vybitá, vypne regulátor obehové čerpadlo, zavrie zmiešavací ventil a čaká na nové zatopenie v kotle.
 
K akumulačnej nádrži je možné zapojiť ohrievač TÚV s nabíjacím čerpadlom. Regulátor potom spína nabíjacie čerpadlo podľa termostatu TÚV (TTUV) as ohľadom na teploty na snímačoch K a V.

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.Diskusia • Autor:
  Roman Pukša
  Dátum:
  12. 3. 2019

  Pekný deň prajem. prosím Vás o pomoc pri návrhu zapojenia, regulácie a riadenia vykurovania. Môj kolega mi Vás odporúčal, že ste mu pomohli pri podobnom probléme. Naša rodinná zostava pozostáva: A) Zdroje tepla: 1) 1x plynový kotol (21 kw) 2) 1x teplovodný krb (cca 19 kw do vody) 3) 1x kotol na tuhé palivo (Viadrus U26 5 článkový) B) Záťaž: 1) 1x kombinovaný bojler 120 l (Dražice) 2) 15 x radiátor Dom je perfektne zapletený. Obytná plocha je 220 m2. Uvažujem o inštalácii akumulačných nádrží, respektíve nádrže. Predstava je, že naakumulované teplo nám vydrží hlavne cez týždeň, keď prídeme domov z práce a znova zakúrime v kotli na tuhé palivo. Budeme moc radi, ak nám poradíte, či je to dobrá myšlienka, ak áno akú kapacitu nádrže, nádrží by sme mali mať. Moc Vám ďakujem. S pozdravom Roman Pukša
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  14. 3. 2019

  Dobrý deň. Ďakujeme za Váš dotaz. Vašu požiadavku konzultujeme s našim technikom. Odpoveď Vám zašleme v krátkom čase. Pekný deň.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  18. 3. 2019

  Dobrý deň. Ďakujeme za Vašu správu. Žiaľ neviem Vám presne poradiť nakoľko s takýmto zapojením nemám skúsenosti. Používa sa na to tento regulátor https://www.atria.sk/regulacia-adex-comfort-12/. Tu si môžete pozrieť spôsoby zapojenia https://www.atria.sk/soubory/19648/C12_08_A4.pdf . Pričom je potrebné prispôsobenie na Vašu kotolňu. V prípade potreby zodpovedania ďalších technických otázok sa môžete obrátiť na http://www.ktr-adex.cz/ Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Peter Pavlis
  Dátum:
  21. 1. 2019

  Dobrý deň, mal by som záujem o reguláciu Adex Comfort R a servopohon ESBE k regulácii Adex. V pondelok 28.1. mám cestu do Žiliny, chcem sa spýtať či by som si to v daný deň mohol vyzdvihnúť osobne. A ešte sa chcem spýtať, či tento servopohon ESBE k regulácii Adex je možné upevniť na trojcestný ventil IVAR. Ďakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  22. 1. 2019

  Dobrý deň. Žiaľ Vami vybraný servopohon ESBE k regulácií Adex momentálne nemáme dostupný. Skúste si pozrieť tento: https://www.atria.sk/servopohon-3-bodovy-mv-120-24v/ Tento servopohon aj reguláciu máme momentálne skladom. Ak si zrealizujete objednávku dnes, v pondelok by mal byť tovar pripravený na osobný odber. Príde Vám aj potvrdzujúca sms, že tovar je pripravený na odber. Pekný deň.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  21. 11. 2017

  Dobrý deň chcem sa spýtať akú reguláciu potrebujem? Doma mám podlahové kúrenie. Kotol mam nastavený na 38°C. Taktiež mi vykuruje bojler na 38°C a chcel by som ho vyhriat na väčšiu teplotu čiže použiť záložný zdroj. V mojom prípade elektrickú energiu. Je taký regulátor že mi vykuri kotol len 38°C a potom zapne automaticky elektriku a dohreje vodu na 55°C? Vopred ďakujem za odpoveď. Peter
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  24. 11. 2017

  Dobrý deň. Žiaľ, ale taký v ponuke nemáme. Musíte použiť dva regulátory. Chcete zopínať elektrický kotol a potom čerpadlo na tuhé palivo? Pekný deň.
 • Autor:
  Ladislav
  Dátum:
  12. 6. 2017

  Dobrý deň, dodávate aj regulátor ADEX Comfort R v prevedení DIN pre montáž na lištu?
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  12. 6. 2017

  Dobrý deň. Áno, dala by sa objednať regulácia Adex Comfort R v prevedení DIN alebo doba dodania 2-3 týždne. V prípade záujmu Vám preverím aj cenu. Pekný deň.
 • Autor:
  Ladislav
  Dátum:
  14. 6. 2017

  Dobrý deň prajem, Mohol by som Vás poprosiť preveriť cenu. V prípade priaznivej ceny by samozrejme bol záujem. Vopred ďakujem za odpoveď.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  14. 6. 2017

  Dobrý deň. Cena regulácie Adex Comfort R v prevedení Vám vieme ponúknuť v cene 180 € s DPH + doprava. Pekný deň.
 • Autor:
  Ladislav
  Dátum:
  14. 6. 2017

  Dobrý deň, Mal by som záujem o ADEX Comfort R v prevedení DIN za Vami ponúkanú cenu 180€ s DPH. Aká by bola dodacia doba?
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  14. 6. 2017

  Dobrý deň. Dodacia doba tejto regulácie by bola 2-3 týždne. Pekný deň.
 • Autor:
  Roman
  Dátum:
  23. 9. 2016

  mam viadrus u26 zapojeny cez ladomat a akumulačnu nadrž 500l vystup do radiatorov cez tojcestny ventil IVAR nadrž je zapojena tak, že vstup služi aj ako vystup do radiatorov potrebujem ovladat ladomat, čerpadlo ktore je prekurenie do radiatoro
 • Autor:
  Jano
  Dátum:
  8. 7. 2016

  Dobrý deň,servopohon ESBE,24 V,je dodávaný aj s trojcestným ventilom?? Ďakujem..
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  8. 7. 2016

  Dobrý deň. Celé sady nájdete na našej internetovej stránke tu: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kurenie-profesionalne/regulacne-a-poistne-armatury/sady-stvorcestne/ Prajem pekný deň.
 • Autor:
  miso
  Dátum:
  28. 8. 2015

  Dobry den , ktore zariadenie potrebujem na regulaciu:mam kotol tuhe palivo attack ,aku, (TUV ktore je v aku) ,zalozny plynovy kondenzacny kotol a jestvujuci trojcestny ventil 230v,(prepina medzi aku a vykur.system)momentalne to ovladam cez priestorovy izb.termostat . Po vyhasnuti kotla tuhe palivo sa automaticky spusti kurenie z aku a nasledne po vycerpani sa spusti kond.plyn.kotol. dakujem
 • Autor:
  tomas
  Dátum:
  5. 7. 2014

  dobry den , ktore zariadenie potrebujem na regulaciu, kotol tuhe palivo aku a tuv podlahovka predbytok tepla sa bude ukladat, po vyhasnuti kotla sa automaticky spusti kurenie z aku dakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  7. 7. 2014

  Dobrý deň, najpredávanejšia regulácia na takúto kombináciu je Adex Comfort, https://www.atria.sk/regulacia-adex-comfort-12/, pri tovare vidíte schémy, ktoré dokáže ovládať. Pekný deň
 • Autor:
  Ľubomír
  Dátum:
  10. 3. 2014

  Zdravim. Potreboval by som poradit s regulaciov na kurenie kde bude zapojena krbova vlozka na aku.nadrz a z aku nadrze bude voda pustana do podlahoveho vykurovania. Dalej tam bude aj kondenzacny kotol zo zasobnikom na TUV. Ked sa nebude kurit v krbe a kurenarska voda v akumulacnej nadrzi bude vychladnuta potrebujem aby sa mi samocinne zapol kondenzak. Poradite my nejaku dobru regulaciu ? Vopred dakujem za odpoved
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  10. 3. 2014

  Dobrý deň. Akumulačka s krbom sa dá regulovať tým Adex Comfort 12, pri tovare je aj schéma v pdf. Problém však bude v tom, že žiadna regulácia nevie dať povel kondenzačnému kotlu, aby kúril do akumulačky. Bude to zložitejšie, pretože kondenzačné kotly nemajú dvojbodový vstup. Odporúčame Vám poradiť sa so servisným technikom. Pekný deň
 • Autor:
  Marek
  Dátum:
  17. 2. 2014

  Dobrý deň, pýtam sa Vás aké zariadenie by som potreboval na vyregulovanie teploty vody v okruhu podlahového vykurovania. Viď priložená schéma Radi by sme regulovali teplotu vody do okruhu podlahovky na základe vonkajšej a vnútornej teploty, pomocou programovateľného termostatu. Ešte by sme radi tou istou reguláciou aj spínali čerpadlo. zatiaľ ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  17. 2. 2014

  Dobrý deň. Za troj alebo štvorcestný ventilom môže byť radiátor alebo podlahovka, tam sa akurát nastaví max na 55 stupňov, potom sa dá samozrejme nastaviť aj ľubovoľná teplota. Ide tam aj ekvitermika a pripojenie dvojbodového termostatu https://www.atria.sk/regulacia-adex-comfort-12/. Pekný deň
 • Autor:
  Marek
  Dátum:
  19. 2. 2014

  Ďakujem, presne takéto zariadenie hľadáme už dlhší čas.
 • Autor:
  Andrej
  Dátum:
  10. 2. 2014

  Dobrý večer zaujala ma schema kotol na tuhe palivo v mojom pripade krb s vymenikom cez akumulacnu nadrz so zaloznym kotlom pouze pro vybijani aku.Chcel by som vediet ci potrebujem obidve jednotky a kolko by ma stalo toto zapojenie ak zaratame vsetky komponenty ako su teplotne cidla,cerpadla,trojcestne ventily a samozrejme regulacia.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  10. 2. 2014

  Dobrý deň. Čidlá sú súčasťou balenia, takže potrebujte len čerpadlo https://www.atria.sk/aquart-25-6-130/, avšak zvládnuť by to mala aj jedna jednotka, tu sú trojcestné https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kurenie-profesionalne-ivar/regulacne-a-poistne-armatury/sady-trojcestne/. Pekný deň
 • Autor:
  Andrej
  Dátum:
  11. 2. 2014

  Takže jedna jednotka stači?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  11. 2. 2014

  Dobrý deň. Nie som si úplne istý, odporúčam, pre istotu, kontaktovať priamo výrobcu. Pekný deň
 • Autor:
  Miro
  Dátum:
  24. 9. 2013

  Dorby den, chcem sa Vas opytat ci je sucastou dodavky tohto regulatora aj servo-pohon pre zmiesavaci ventil, (ako na obrazku) alebo je ho potrebne dokupit, Dakujem
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  14. 2. 2013

  cidla mam take podobne ako na tej regulacii co ste mi poslali . Tak podla vas potrebujem obe regulacie?? S pozdravom Peter Marek
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  14. 2. 2013

  to by asi nefungovalo a neviem aké čidlá máte. Čidlá musia byť umiestnené presne tak , ako je to znázornené na obrázku. Okrem toho, každá regulácia má inú funkciu. Súčasťou regulácie sú aj všetky čidlá o dĺžke cca 1,5m a sieťová šnúra. ADEX Comfort12 prepojíte s hocijakým priestorovým termostatom. Ten vám bude udržiavať izbovú teplotu. ADEX Midi stráži teplotu spiatočky tak, aby teplota na spiatočke neklasla pod 65°C a spúšťa obehové čerpadlo. Obidve regulácie treba nechať zapnuté počas celého roka aj keď je letná sezóna. Regulácie 1x za mesiac pretočia čerpadlá a 3-cestné mixi. Je to dôležité. Kal vo vode sa usadzuje a môže sa zapiecť mix, alebo čerpadlo. Pri spustení na zimu sa samozrejme môže spáliť. S pozdravom, ATRIA
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  14. 2. 2013

  ale staci mi jedna regulacia aj pre dve cerpadla ?? Mam jedno tepelne cidlo v krbe, druhe v Bojleri a tretie v Akumulacnej nadrzi
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  14. 2. 2013

  Dobrý deň. V prílohe máte schému zapojenie Vášho krbu a akumulačnej nádrže. Krb je na obrázku znázornený ako kotol. Adex Midi stojí 103,60EUR bez DPH a Adex Comfort12 140EUR bez DPH. Na schéme je Adex Comfort12 znázornený ako Comfort06. S pozdravom, ATRIA


info V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
help
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment
menu
shopping_cart
search
more_vert
keyboard_arrow_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.
Vážený zákazník,
objednávky prijaté po 20.12.2018 budú expedované po 6.1.2019. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Vážený zákazník,
z technických príčin bude dňa 30.8.2019 zatvorené. Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
chat 0917 133 662 info@atria.sk Máte otázku?
Napíšte nám správu clear
Meno
E-mail
Vaša otázka
 

Správa bola odoslaná

V krátkom čase Vás budeme kontaktovať

ZAVRIEŤ