sklokeramika

 

Rozdiel medzi sklokeramickou a indukčnou doskou (TIPY A TRIKY) | Alza.sk

Sklokeramika je materiál, ktorý vzniká kombináciou skla a keramiky. Tento materiál je vyrobený procesom zvaným "keramizácia skla," kde sa sklenené výrobky zahrejú na veľmi vysokú teplotu a následne sa rýchlo ochladia. Tento proces spôsobuje, že sklenená hmota začne krystalizovať a prechádza do keramického stavu.

Sklokeramika má niekoľko výhod, ktoré ju robia obľúbeným materiálom v rôznych aplikáciách:

  1. Odolnosť voči teplu: Sklokeramika je odolná voči vysokým teplotám, čo z nej robí vhodný materiál na varenie a pečenie. Môže sa použiť na výrobu sporákov, rúr, varných dosiek a iných kuchynských nástrojov.

  2. Mechanická pevnosť: Sklokeramika je tvrdá a odolná voči nárazom a poškriabaniu, čo ju robí trvanlivou a odolnou voči opotrebeniu.

  3. Izolačné vlastnosti: Sklokeramika má dobré izolačné vlastnosti, čo ju robí vhodnou na použitie v tepelne izolačných materiáloch.

  4. Transparentnosť: Niektoré typy sklokeramiky majú schopnosť prechádzať svetlo, čo ju robí vhodnou na výrobu dverí, okien a sklenených obkladov.

Sklokeramika sa používa v rôznych priemyselných odvetviach, najmä v oblastiach, kde je potrebná kombinácia odolnosti voči teplu, mechanickej pevnosti a izolačných vlastností. Jej využitie sa nachádza v domácnostiach, priemysle, výstavbe, medicíne a ďalších oblastiach.

SKF RNA 6919 Jehlové ložisko od 419,29 € - Heureka.sk

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.