Buderus Logamax plus GB 172 - 20

Buderus Logamax plus GB 172 - 20
Naša cena s DPH:
1 450,00 €
Naša cena bez DPH:
1 208,33 €
Cenníková cena s DPH:
1 892,40 €
Ušetríte:
442,40 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
23%
Dostupnosť:
3 až 6 dni
Katalógové číslo:
7 716 010 457
ks

    
Popis tovaru

Kondenzačný plynový kotol Buderus Logamax plus GB 172 - 20 do kúrenia, s možnosťou pripojenia zásobníka. 

poznáte ho aj pod názvom: BUDERUS KOMFORT 20

*obrázok je ilustračný

Výhody :

 • Vysoká hospodárnosť
 • Nízke hodnoty škodlivín
 • Priestorovo úsporná montáž na stenu
 • Jednoduchá inštalácia vďaka kompletnej výbave
 • Jednoduchá, nenákladná údržba
 • Tichá prevádzka

 

Charakteristika :

 • Závesný plynový kondenzačný kotol na prevádzku so zemným plynom alebo kvapalným plynom
 • Modulačný horák z nehrdzavejúcej ocele, výmenník tepla zo zliatiny hliníka a kremíka
 • Združená regulácia plynu a vzduchu, zapaľovacia elektróda a ionizačné sledovanie plameňa umožňujúce plnoautomatickú prevádzku
 • Univerzálny horákový automat na sledovanie a riadenie všetkých elektronických konštrukčných prvkov
 • Zabudované bezpečnostné termostaty na vodu a spaliny
 • Kompletná výbava so zabudovaným čerpadlom, bezpečnostný ventil, trojcestný ventil, zberná nádoba na vodný kondenzát s pachovým uzáverom, sieťový kábel so zástrčkou a vzduchovospalinovou prípojkou s meracími otvormi

 

Logamax plus GB172 spotrebuje len toľko plynu a prevádzkového prúdu, koľko je skutočne potrebné. Modulačný horák sa postará, aby sa vykurovací výkon mohol prispôsobiť v rozmedzí 23 až 100 % (pri variante Logamax plus GB172-14). Sériové vysokoúčinné čerpadlo s reguláciou otáčok má vďaka inteligentnému riadeniu a technike veľmi malú elektrickú spotrebu. Spolu so základným riadením a digitálnou reguláciou kotla spotrebuje Logamax plus GB172 v pohotovostnom režime len 2 W. S vysokou účinnosťou pri čiastočnom zaťažení poskytuje plynové vykurovanie s kondenzačnou technikou rodinným domom a dvojdomom mimoriadne hospodárne komfort pri vykurovaní a/alebo zabezpečení teplej vody podľa potreby.
Sériová plná výbava urýchľuje a zjednodušuje montáž kompaktného plynového kondenzačného kotla Logamax plus GB172. Na prehľadnej ovládacej jednotke systému RC310 sa dá individuálne príjemná teplota jednak jednoducho naprogramovať jednak spontánne meniť. Dostupná internetová brána umožňuje ovládanie plynového kondenzačného kotla smartfónom alebo aplikáciou Buderus EasyControl.
 
Technické parametre :
 
Rozsah menovitého modulačného výkonu (kW) : 4,3 - 20
Norm. stupeň využitia Hii (%) : do 109
Výška x šírka x hľbka (mm) : 840 x 440 x 350
Hmotnosť (kg) : 43
 
Dvojitá úspora
S kotlom Logamax plus GB172 nešetríte peniaze a energiu nielen každý deň prevádzky, ale už aj pri inštalácii. Logamax plus GB172 je totiž už od výroby kompletne vybavený komponentmi potrebnými pre váš vykurovací systém: obehovým čerpadlom s triedou energetickej účinnosti A*, expanznou nádobou**, poistným ventilom a trojcestným prepínacím ventilom pre prípravu teplej vody. Tento celok výrazne ušetrí Vášmu kúrenárovi čas potrebný pre montáž a vám náklady.
 
Využiť všetko čo sa dá Logamax plus GB172
presviedča svojimi normovanými stupňami využitia až 109 %. To je prakticky hranica, ktorá je teoreticky vôbec možná. Buderus však myslel ešte ďalej - na spotrebu elektrickej energie. V pohotovostnom režime, keď sa vykurovanie takmer nevyužíva, je vďaka inteligentným riešeniam spotreba elektrickej energie znížená o viac než polovicu voči porovnateľným kotlom. Vám len zostáva užívať si príjemné teplo.
 
Získavajte teplo z vodnej pary
Veľkú časť tepla, ktoré vzniká počas procesu spaľovania, obsahuje para horúcich spalín. Princíp kondenzačnej techniky je využiť aj toto teplo a dosiahnuť tak vyššie využitie energie. Z pary sa ochladením a kondenzáciou vo výmenníku tepla odoberie teplo a následne sa
znova dodá späť do vykurovacieho okruhu. Výsledkom sú vysoké normované stupne využitia až 109 %.
 
Príkladná energetická bilancia
V porovnaní s bežným moderným kondenzačným kotlom ušetrí Logamax plus GB172 až 15 % energie, v porovnaní so starými zariadeniami dokonca až 30 %. Preto sa investície rýchlo vrátia a zároveň je pamätané aj na ochranu životného prostredia. Ďalšie informácie získate
priamo na stránke www.buderus.com alebo v pobočke firmy Buderus.
 
Teplá voda rýchlo a v dostatočnom množstve
Keď chcete mať teplú vodu, tak najradšej ihneď bez dlhého čakania. Toto želanie Vám najlepšie splní kombinovaný kotol Logamax plus GB172. Vďaka praktickej funkcii teplého štartu THERMOquick totiž premeníte vaňu na príjemný uvoľňujúci kúpeľ aj vtedy, keď prietokový ohrievač ešte nedosiahol svoj plný výkon. Teplota vytekajúcej vody sa samozrejme presne a konštantne reguluje. Zabráni sa tým rušivým výkyvom teploty napr. pri sprchovaní. Niet pochýb o tom, že komfort je u spoločnosti Buderus veľkou výhodou.
 
Všetko dôkladne premyslené
Kondenzačná technika od firmy Buderus sa osvedčila už miliónkrát. Okrem toho sa v prípade kotla Logamax plus GB172 môžete spoľahnúť aj na celkové presvedčivé riešenia. Už od výroby kotol obsahuje v kompaktnom priestore všetko, čo vykurovanie
potrebuje - od poistného ventilu až po vysoko účinné obehové čerpadlo. Preto je montáž pre kúrenára celkom jednoduchá.
 
Dôsledná úspora energie
Pozrite sa na túto energetickú bilanciu: U kotla Logamax plus GB172 sa spotrebováva plyn alebo elektrický prúd iba vtedy, keď je skutočne treba. Modulačný horák sa napríklad stará o to, aby bolo možné prispôsobiť výkon vykurovania od 23 do 100 % (v prípade variantu Logamax plus GB172-14). Čo je však ešte lepšie, nové obehové čerpadlo potrebuje absolútne minimum elektrickej energie vďaka inteligentnému riadeniu a technike. Jedna výhoda sa pri úspore zrátava s druhou.
 
Pri spaľovaní palív sa rozlišuje medzi výhrevnou hodnotou (Hi) a výhrevnosťou (Hs).
Výhrevná hodnota (Hi) uvádza iba množstvo tepla, ktoré sa získa bez využitia kondenzácie spalín. Výhrevnosť (Hs) naproti tomu uvádza množstvo tepla, ktoré sa uvoľ-ní pri spaľovaní a pri využití kondenzácie spalín. Vo vzťahu k výhrevnej hodnote (Hi)
tak vznikne stupeň využitia vyšší ako 100 %. Príklad: Kvôli rozdielnemu obsahu vodí-ka v palive je normovaný stupeň využitia vzťahujúci sa na výhrevnú hodnotu (Hi) u olejových kondenzačných kotlov cca 104 % a u plynových kondenzačných kotlov cca 110 %. Vo vzťahu k výhrevnosti (Hs) dosiahnu oba kotly porovnateľné normovanéstupne využitia až 98 %, pretože v tomto prípade je zohľadnený rôzny obsah vodíka.

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.Diskusia • Autor:
  Martin
  Dátum:
  26. 9. 2018

  Dobry den, v problematike som laik a preto Vas poprosim o pomoc pri nakupe kotla a prislušenstva. Potreboval by som radu s tymito bodmi: 1. komin ktory k tomu pasuje, prechodovu skridlu mam - aka je cena za meter komina? 2. su k tomu potrebne nejake kompomenty na oživenie kotla ? resp. systemu kurenia (filter, ventil,manometer a pod. ). Dakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  26. 9. 2018

  Dobrý deň, Dymovod nájdete na tomto linku : https://www.atria.sk/zvisly-odtah-spalin-azb-919/ Budete potrebovať ešte RC 310 : https://www.atria.sk/buderus-logamatic-rc-310/ a filter : https://www.atria.sk/caleffi-5453-dirtmag-3-4/ Pekný deň.
 • Autor:
  Tomáš
  Dátum:
  5. 1. 2018

  Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu, vieme zostavu Buderus 172-20, nádrž Buderus 300l a ovládaciu jednotku Buderus RC 35, nahradiť inou alternatívou ktorá by bola lacnejšia a výhodnejšia. Ďakujem.
 • Autor:
  ATRIASK
  Dátum:
  8. 1. 2018

  Dobrý deň. Vieme ponúknuť kotol Junkers https://www.atria.sk/junkers-cerapursmart-zsb-22-3-ce/, ktorý je vlastne v rovnakej variante ako Buderus a zásobník 300L https://www.atria.sk/zasobnik-300-litrov/ v kombinácií s regulátorom https://www.atria.sk/junkers-cw-100/.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  8. 11. 2017

  Dobrý deň potreboval by som plynový kondenzačny kotol cisto len na kurenie rodineho domu ale neviem sa rozhodnut akú značku zakupiť aku by ste mi odporučili ja som rozmyšlal nad znackou Buderus len neviem ci je to dobra volba dakujem za radu
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  8. 11. 2017

  Dobrý deň. Áno aj kotol Buderus je dobrá voľba, ale teraz je v najlepšej cene Junkers Compact: https://www.atria.sk/junkers-cerapurcompact-zwb-24-1-de-junkers-cw-100/ v podstate ide o toho istého výrobcu ako je Budreus (len iná značka). Pekný deň.
 • Autor:
  Emil
  Dátum:
  2. 5. 2013

  Dobry den, potreboval by som odporucit kondenzacky kotol Buderus s vykonom 24 kW a viac s prietokovym ohrievacom. Vdaka
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  2. 5. 2013

  Dobrý deň, Na priloženom odkaze nájdete našu ponuku kondenzačných kotlov Buderus s prietokovým ohrevom - https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/s-prietokom-ohrevom-tuv/buderus/. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  peter
  Dátum:
  5. 11. 2012

  Dobrý den. Chcem sa spýtať aký je rozdiel medzi kotlom Buderus Logamax plus GB 172 - 14 a kotlom Buderus Logamax plus GB 172 - 20 ? Ja som žiaden rozdiel nenašiel teda okrem toho že verzia 20kw je lacnejšia cca. o 430eur. oproti slabšej verzii 14 kw. Prečo je to tak? O čo je lepšia 14- tka ako 20- tka.? Mám poschodový 6izbový RD.z garážou,užitková plocha 200m2. pri BA. postavený z Ytong Lamda hr.muriva 37,5+ vnútorné omietky a fasáda bude cez 40cm. Tak že dodatočne zateplovať sa už nechystám,dalej troj sklá a šesť komorové profily okien, strecha Tondach palená plný zaklop strechy, 18cm.isover medzi krokvami + 10cm. pod sadrokartonom. v celom dome vrátane garáže je podlahové kúrenie,na streche bude 30 trubicový solár + 300l. nerez zasobník na TUV už je kúpený. A konečne otázka tepelné straty domu nepoznám no v projekte mám uvedený kotol tuším 25kw. čo sa mi zdá predimenzované zvažujem že by som sa priklonil k vyššie uvedenej verzii kotla z výkonom 14kw. Podla kúrenára to bude bohate stačiť no radšej sa chcem poradiť aj s vami ked že kotol chcem od vás. Odporučili mi Buderus majú ho další dvaja susedia a je vraj dobrý. Jediné čo mi troška vadí je jeho výmeník zliatina hliníka a kremíka. Vešina konkurencie už používa nerez a tá sa mi vidí ako lepšia teda odolnejšia volba materialu. No aj tak som pre Buderus rozhodnutý na 99,9% Poradíte mi prosím? Dakujem...

Podobné tovary

Vážený zákazník,
objednávky prijaté po 18.12.2019 budú expedované po 6.1.2020. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa 14.9.2020 pozastavené. Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
,
Vážený zákazník,
z dôvodu veľkého množstva objednávok po sviatkoch sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie. Robíme čo môžeme.
Vážený zákazník,
posledné objednávky budú expedované 21.12.2020 a ďalšie až po novom roku. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
info V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
live_help keyboard_arrow_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.

Správa bola odoslaná

V krátkom čase Vás budeme kontaktovať

ZAVRIEŤ
phone0917 133 662 emailinfo@atria.sk Odoslať otázku cez klasický formulár.
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment