Buderus Logamax plus GB172i.2-15

Kód: 7736902496
Akcia
Značka: BUDERUS
2 314,80 € –12 %
Logamax Plus GB172i 2
2 314,80 € –12 % 2 023,15 € / ks
4 až 7 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

Buderus Logamax plus GB172i.2 - 15
- kondenzačný plynový kotol s možnosťou pripojenia zásobníka
- výkon: 15 kW
Predastavujeme vám najnovší plynový kotol od spoločnosti Buderus, druhú generáciu rady Logamax Plus GB172i.2, ktorá bola vyvinutá ako vylepšená verzia rady Logamax Plus GB172 a náhrada za radu GB072, pri ktorej došlo k ukončeniu výroby. Nástenný plynový kondenzačný kotol Buderus Logamax Plus GB172i.2 je ideálnym riešením vykurovania a prípravy teplej vody pre rodinné domy a byty, pričom je kompatibilný s tepelnými čerpadlami Buderus pre vytvorenie hybridných systémov. Disponuje moderným dotykovým farebným displejom s podrobnými informáciami o prevádzkovom stave a poruchách. Srdcom novej rady je inovovaný výmenník tepla WB6, ktorý dosahuje energetickú účinnosť až 94% a vyššiu sezónnu účinnosť v energetickej triede A+.
Úspora nákladov na energiu
 • Robustné vysokoúčinné čerpadlo najnovšej generácie s vysokou energetickou účinnosťou (trieda A).
 • Vďaka širokej modulácii (1 : 10) dokáže kotol plynule prispôsobiť výkon aktuálnej potrebe tepla. Menšia spotreba plynu znamená menšie náklady na energiu pre domácnosť.

Jednoduchá výmena pre samostatnú aj kombinovanú prevádzku

 • Kompatibilné prípojky a malé rozmery – Logamax plus GB172i.2 je ideálne riešenie pre rýchlu výmenu pri modernizácii existujúceho vykurovacieho systému.
 • Zariadene možno prevádzkovať s prímesou vodíka až do 20 %.
 • Zároveň je pripravené aj na kombinovanú prevádzku s tepelným čerpadlom pre ešte úspornejšie a klimaticky priaznivejšie riešene vykurovania vašej domácnosti.

Inteligentná a úsporná regulácia

 • Vstavaná regulácia BC30.2 s farebným dotykovým displejom zabezpečuje rýchly prístup ku všetkým dôležitým informáciám o prevádzkovom stave.
 • Integrovaný slot pre zasunutie modulov MX100, MX200 a MX300 umožňuje bezdrôtovú komunikáciu prostredníctvom regulátora Logamatic TC100.2 alebo ovládanie cez mobilnú aplikáciu MyBuderus.

Technické údaje:

 • Rozsah tepelného výkonu pre 50/30 °C - 2,1 - 16,1 kW
 • Rozsah tepelného výkonu pre 80/60 °C - 1,7 - 15,0 kW
 • Maximálny tepelný výkon pre TÚV - 18,5 kW
 • Hladina hlučnosti - 44 dB(A) 
 • Trieda energetickej účinnosti - A
 • Energetická účinnosť vykurovania priestoru v závislosti od ročného obdobia - 94%
 • Hladina akustického tlaku v interiéri - 45 dB
 • Rozmery (š x h x v) - 440 x 365 x 780 mm
 • Hmotnosť (bez obalu) - 45 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

O spoločnosti 

Spoločnosť Bosch Termotechnika je jedným z najväčších výrobcov techniky na vykurovanie a ohrev vody na svete s obratom 3 miliardy eur. Ako dodávateľ systémových riešení si spoločnosť Bosch Termotechnika stanovila cieľ, úsporne a s ohľadom na životné prostredie zabezpečovať príjemné a útulné podmienky na bývanie a ohrev teplej vody.

Bosch Termotechnika zahŕňa v oblasti tepelnej techniky nadnárodné značky Bosch (ktorý je nástupcom značky Junkers) a Buderus. S produktovým portfóliom zahŕňajúcim závesné i stacionárne kotly, vrátane tepelných čerpadiel a kogeneračných jednotiek, cez solárne systémy až po prietokové ohrievače teplej vody, ponúka Bosch Termotechnika perspektívne a energeticky účinné riešenia zlučiteľné so životným prostredím.

Buderus

Ako máloktorá značka na svete sa Buderus môže pochváliť históriou dlhšou ako 280 rokov. Už v roku 1731 založil Johann Wilhelm Buderus svoju zlievareň pri Laubachu v Hornom Hessensku.

Do Československej republiky sa kotly Buderus dovážali v minulosti cez podniky zahraničného obchodu, a tak v mnohých významných budovách, ako napríklad Kongresové centrum Praha alebo Ministerstvo zahraničných vecí SR Bratislava, zabezpečujú tieto kotly spoľahlivé vykurovanie i ohrev vody. Výnimkou nie sú ani kotly menších výkonov v rodinných domoch, ktoré pracujú viac ako 25 rokov.

Ďalší rozvoj firmy, ktorý v konečnom dôsledku prináša vyššiu spokojnosť zákazníkov, je podporený faktom, že firma Buderus sa v roku 2004 stala súčasťou koncernu Bosch.

Buderus, ako systémový odborník, ponúka na slovenskom trhu komplexné riešenia vykurovacích systémov pre byty, rodinné domy ale aj stredné a veľké objekty. Ponuka zahŕňa vykurovacie zariadenia na zemný plyn, propán, ale taktiež aj zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie. Buderus ako dodávateľ kompletných vykurovacích systémov ponúka zásobníkové ohrievače teplej vody, vykurovacie telesá a regulácie pre každý typ systému. Pre zákazníka to znamená, že dostane kompletný systém od jedného dodávateľa.

V súčasnej dobe sa značka Buderus zameriava na nové pokrokové riešenia, ktoré viac uplatňujú technológie využívajúce obnoviteľné zdroje energie. Úspornosť, ekonomickosť a ekologické dôsledky používania tepelných čerpadiel alebo kombinácia solárnych panelov a kondenzačného plynového kotla sú v dnešnej dobe veľmi zaujímavým variantom v novostavbách a tiež pri rekonštrukcii starších objektov.

Všetky ponúkané produkty spĺňajú najmodernejšie ekologické nároky a sú koncipované s ohľadom na čo najekonomickejšiu prevádzku. Zodpovedné plánovanie a realizácia vykurovania vyžaduje rovnako zodpovedného dodávateľa: firma Robert Bosch, spol. s r.o., Divízia Termotechnika – Buderus je tým pravým.

Logamatic 023 QF

História 

1731Na začiatku bola vysoká pec na drevené uhlie - v nej vyrábal od roku 1731 Johann Wilhelm Buderus I. liatinu, okrem iného platne do pece.

1835 - Podnik J.W.Buderusa mal už päť železiarní a vyrábal kachle, ktoré už vtedy znamenali komfortné teplo. Odvtedy určuje Buderus trendy vo vykurovaní.

1881 - Už v 19 storočí získal Buderus vynikajúcu povesť so stáložiarnymi kachľami. Tieto kachle boli pokladané za najspoľahlivejšie a najúspornejšie kachle na trhu.

1898 - Prvé článkové liatinové kotly boli patentované a výroba prvých liatinových vykurovacích telies (radiátorov) mohla byť zahájená.

1915 - Buderus vzbudil pozornosť a obdiv prvými veľkými olejovými kotlami a v roku 1930 sa mu ako prvému podarilo vyrobiť špeciálny olejový kotol.

1950 - Od začiatku 50-tych rokov vyrába Buderus aj oceľové kotly.

1958 - Kvôli potrebe komfortu zákazníkov priniesol Buderus na trh nový typ kotla Loganatherm. Išlo o kombináciu liatinového kotla s integrovaným zásobníkom teplej vody.

1962 - Buderus predstavil prvé nástenné vykurovacie teleso - Buderus Juno Heizblock, ktoré vtedy znamenalo revolúciu v kúrenárstve.

1977 - Buderus odpovedal na rok prvej olejovej krízy nízkotepelným vykurovacím systémom Ecomatic, ktorý potreboval až o 15 % menej energie.

1981 - S prevzatím holandskej skupiny Nefit sa stal Buderus európskym lídrom trhu s ešte efektívnejšou kondenzačnou technológiou.

1998 - 100 rokov po tom, čo železiarne Hirzenheim a Lollar obdržali prvý patent na novovytvorený článkový kotol, bol vyrobený v Lollari päťmiliónty liatinový kotol.

2002 - Od začiatku solárnej technológie sa značka Buderus stala špecialistom na integráciu regeneratívnych energií vo vykurovaní.

2003 - Tento rok znamenal prechod od vykurovania olejom ku kompaktným extrémne bezhlučným závesným konštrukciám v nízkotepelných a kondenzačných vyhotoveniach.

2004 - Na výročnom valnom zhromaždení spoločnosti Buderus dňa 13. mája sa rozhodlo o zlúčení aktivít v oblasti vykurovacej techniky spoločností Robert Bosch GmbH a Buderus. Spoločnosť BBT Thermotechnik GmbH je zapísaná v obchodnom registri 2. augusta.

2005 - Buderus predstavil plynový kondenzačný kotol Logamax plus GB162s výkonom až 100 kW a mimoriadne kompaktným dizajnom. Pomocou ponúkaného príslušenstva je s ním možné realizovať kaskádu kotlov 400 kW s malými nárokmi na priestor.

2008 - Spoločnosť BBT Thermotechnik GmbH bola s účinnosťou od 1. januára premenovaná na Bosch Thermotechnik GmbH. Značka Buderus si naďalej zachováva samostatnú identitu v porfóliu značiek.

2011 - Aplikácia Buderus MyDevice ponúka úplne novú dimenziu tepelného komfortu: pomocou systému MyDevice je možné vykurovací systém pohodlne ovládať aj na cestách - jednoduchým potiahnutím prsta po displeji smartfónu.

2014 - Revolučná invertorová technológia tepelých čerpadiel vzduch-voda umožňuje čerpanie energie zo vzduchu a jej premenu na teplo. Ponúka tak možnosť využívania obnoviteľných zdrojov energie pre vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody.

2015 - Buderus zavádza novú radu Titanium, ktorá spája najvyššiu úroveň energetickej účinnosti a systémovo prepojenú technológiu, v novom nadčasovom dizajne.

2021 - Buderus oslavuje 290 rokov od jej založenia J. W. Buderusom.

Ocenenia

Inovácie firmy Buderus urýchľujú technický vývoj. Nadchýnajú nielen zákazníkov, ale aj medzinárodné odborné poroty. Potvrdzuje to množstvo ocenení za vývoj nových technológií Buderus.

 • Red Dot Award
 • iF Design Award
 • German Design Award
 • Design Plus powered by ISH

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.