Protherm Gepard 18/24 MOV (low NOx)

Kód: 0010023635
1 300 € –18 %
stiahnuť (12- mall
1 300 € –18 % 1 059,68 € / ks
4 až 7 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

Plynový závesný nekondenzačný kotol Protherm Gepard 18/24 MOV (low NOx), výkon: 9,5 - 25,0 kW, prevedenie: komín, do komína

 

Nekondenzačný plynový kotol Gepard 18/24 MOV spĺňa požiadavky najnovšej platnej smernice EU pričom osvedčené vlastnosti kotlov Gepard zostávajú zachované. Tento kotol je vďaka jednoduchému ovládaciemu panelu veľmi užívateľsky prívetivý. S regulátormi dokáže komunikovať pomocou zabudovaného eBUS rozhrania. Dodávka teplej vody je zabezpečená prietokovým spôsobom, pričom zabudovaný režim Komfort udržiava zohriaty výmenník teplej vody, vďaka čomu je zabezpečená veľmi rýchla dodávka teplej vody.
 
Vlastnosti:
 
 • Výkon: 18kW do kúrenia a 24 kW pri príprave teplej vody
 • Zabudované eBus rozhranie
 • Osvedčené vlastnosti zostávajú zachované naviac s využitím novej LowNOx technológie
 • Príprava teplej vody prietokovým spôsobom
 • Režim Komfort (udržiava zohriaty výmenník teplej vody) pre rýchlejšiu dodávku teplej vody
 • Zvýšené bezpečnostné funkcie prevádzky kotla
 • Zabudované vysokoúčinné čerpadlo (75%-né zníženie elektrickej energie v porovnaní s predchádzajúcimi verziami nekondenzačných kotlov)
 • Jednoduchý ovládací panel
 • Rozšírená diagnostika nastavenia kotlových parametrov, stavové a chybové kódy
 • Široký modulačný rozsah výkonu pre vykurovanie a prípravu teplej vody
 • Znížené emisie NOx v súlade s najnovšími platnými smernicami EU
 
 
Nové predpisy: Nízka úroveň emisií NOx
 
Dňa 26. septembra 2018 boli do nariadení ErP doplnené nové požiadavky (Ekodizajn). Nové požiadavky sa zameriavajú na emisie škodlivých NOx (oxidov dusíka) počas spaľovania plynu. Odteraz musia plynové ohrievače spadať do triedy 6 NOx a preto nesmú vypúšťať viac ako 56 mg na kWh. Vodou chladený horák kotla Gepard 18/24 MOV zabezpečuje zníženie emisií NOx, takže spĺňa najnovšie požiadavky.
 
Parametre

Dodatočné parametre

Kategória: Protherm
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 33 kg
EAN: 8586018273367
Rozmer balenia (mm): 465 x 805 x 363
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
GG Avatar autora | 12.5.2022
Z výrobkom som spokojná su nato že obchod nedodržiava ceny cena bola pri objednávke 825 Eur pri odsdsni po 2txzdmovh da zvýšila o 92 Eur co je nemalo peňazí ale kúpili sme ho čo sme mali robiť keď ho potrebujeme a čakali sme dosť dlho .
Nevypĺňajte toto pole:
M Avatar autora 18.5.2023 21:23
Dobrý deň je kotol vhodný na 4 izbový rodinný dom ?, nasáva vzduch z miestnosti alebo cez komín ? Dakujem
Odpovedať
L Avatar autora 15.5.2023 11:41
Dobry den, nemate prosim sklaodm : Nekondenzačný plynový kotol Gepard 18/24 MOV Je mozny osobny odber? Dakujem
Odpovedať
A Avatar autora 15.5.2023 11:41
Dobrý deň, tento kotol nedržíme skladom, doba dodania je cca. 1 týždeň. Áno je následne možný aj osobný odber. Pekný deň.
M Avatar autora 26.1.2023 14:50
Dobry den, v byte pouzivam na vykurovanie a ohrev TUV starsi plynovy kotol Junkers, ZW23 AE23. chcel by som ho nahradit niecim novsim. Momentalne je odvod spalin rieseny cez stenu na fasadu. Bol by tento kotol vhodny ako nahrada? Dakujem Martin
Odpovedať
RA Avatar autora 27.1.2023 15:46
Dobrý deň, áno je vhodný. Pekný deň.
M Avatar autora 5.2.2022 19:43
Starý/starší Protherm Panther, cca 12 rokov: V rodinnom dome. Komín vložka nerez. Nie je tam zatiaľ kondenzačná nádoba. Za tento Vami ponúkaný: https://www.atria.sk/protherm-gepard-18-24-mov--low-nox/ Ďakujem vopred za spoluprácu
Odpovedať
A Avatar autora 5.2.2022 20:02
Dobrý deň, mrzí ma to, ale my nemontujeme. Skúste niekoho z našich montážnych partnerov : https://www.atria.sk/montazni-partneri/ Pekný deň.
M Avatar autora 5.2.2022 20:02
Dobrý deň, ďakujem. Aké by boli podmienky dodania. Čas, cena, montáž? Ak neposkytujete montáž, pokúsim sa nájsť niekoho zodpovedného. Ale preferoval by som ozaj odborníka, teda ak by ste vedeli doporučiť. Môj dom je v BA. Má cca 68 rokov, je základne zrekonštruovaný. Chcel by som zrealizovať kúpu, čo najskôr. S pozdravom.
A Avatar autora 5.2.2022 19:44
Dobrý deň, áno môžete ho vymeniť aj za tento. Pekný deň.
L Avatar autora 14.12.2021 08:07
Dobrý deň,chcel by som sa informovať či je u Vás možnosť objednať voorovnú zostavu dymovodu 80/125 ku kotlu Protherm Gepard.Mám záujem si objednať aj iné potrebné súčiastky k montáži kotla. Mám zabudovaný nekondenzačný kotol Protherm Panter a ten má dymovod 60/100. Ďakujem za info.
Odpovedať
A Avatar autora 14.12.2021 08:07
Dobrý deň, zostavu môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/protherm-zostava-vodorovna-60-100-mm-0-8-m-s1kp/ Pekný deň.

O spoločnosti

Spoločnosť Protherm Production patrí do koncernu Vaillant Group a je výrobcom vykurovacej techniky pre mnohé krajiny Európy, Ázie i Afriky. Pre slovenský trh produkuje kotly značiek Vaillant a Protherm. Protherm Production nie je len výrobným závodom. Jeho súčasťou je aj najmodernejšie vývojové centrum, testovacie centrum a distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu.

Začiatky spoločnosti siahajú do roku 1991, kedy pôsobila ako predajca vykurovacej techniky v Prahe. Výroba v Skalici bola spustená najprv v spoločnosti Didaktik, odkiaľ bola v roku 1999 presťahovaná do priestorov súčasného závodu. Od roku 2001 sa stala súčasťou nemeckého koncernu Vaillant Group.

Tri slovenské subjekty: Koncern Vaillant Group na Slovensku zamestnáva viac ako 1 800 ľudí. Okrem závodu v Skalici mu patrí aj spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia v Trenčianskych Stankovciach, vyrábajúca hydromoduly a rúrky. Predajnou organizáciou pre slovenský trh je spoločnosť Vaillant Group Slovakia, ktorá zabezpečuje i ďalšiu starostlivosť o zákazníka a servis ponúkaných výrobkov.

Koncern Vaillant Group má vyše 140-ročnú históriu a na konte viac ako 2 000 patentov. Je lídrom a priekopníkom v oblasti vykurovacích technológií v Európe. Vo svete má 10 výrobných závodov (osem v Európe, po jednom v Turecku i v Číne) a viac než 12 000 zamestnancov. Vyrába zariadenia značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, AWB, DemirDöküm, Glow-Worm a Hermann.

Míľniky v Protherm Production2017 – Rekord: vyrobených pol milióna produktov za rok 2017

2016 – Otvorenie nového návštevníckeho centra

2015 – Otvorenie nového testovacieho centra

2013 – Vznik centrálneho logistického skladu East Hub

2011 – Odštartovala výroba závesných nekondenzačných kotlov

2005 – Špecializácia na všetky stacionárne kotly

2001 – Začlenenie do nemeckého koncernu Vaillant Group

2000 – Začiatok výroby s tromi montážnymi linkami

Výroba

Spoločnosť Protherm Production vyrába široký sortiment kotlov a zariadení na ohrev teplej vody. Ide o závesné a stacionárne, kondenzačné aj nekondenzačné kotly, elektrokotly, elektrické ohrievače na prípravu teplej vody i vnútorné jednotky tepelných čerpadiel. V závode v Skalici vznikajú produkty značiek:

Začiatok výroby v zrekonštruovaných priestoroch súčasného sídla spoločnosti sa datuje od roku 2000, kedy sa na troch výrobných linkách vyrábalo 51 000 kusov finálnych výrobkov ročne. Postupom času sa výroba kontinuálne rozrastala až do súčasnej podoby. Pribúdali nové projekty a budovali sa nové výrobné linky. V súčasnosti v závode v Skalici vzniká viac ako 710 000 produktov za rok. Široký sortiment zariadení je vyrábaný pre krajiny Európy, Ázie a Afriky. Najviac sa exportuje do Nemecka, Ruska, Belgicka, Turecka, a Talianska.

V Protherm Production sú používané najmodernejšie elektronické pracovné postupy, vďaka ktorým sa vykurovacie zariadenia na linkách montujú pomerne ľahko. Pracovný postup na LCD obrazovkách sprevádza zamestnancov celým procesom montáže, v textovej aj obrazovej forme. Tento inteligentný elektronický systém uľahčuje výrobu a pomáha vyhnúť sa chybám. Pri nesprávnom použití súčiastky nás upozorní a zastaví montáž produktu na linke.

Výrobné haly závodu v Skalici sú svetlé, čisté a nehlučné priestory. Cieľom Protherm Production je stať sa zelenou výrobou, preto investuje nemalé finančné prostriedky do ekologických riešení, inovácií a sústreďuje sa na šetrenie energie.

Vývojové centrum

Súčasťou Protherm Production je jedno z najmodernejších vývojových centier v Európe. Firma sa môže pochváliť špičkovým vývojovým centrom s výkonnými pracovnými stanicami, moderným laboratóriom a kvalitnou technikou. Členovia vývojového tímu sa primárne podieľajú na inováciách súčasných kotlov a zavádzaní nových výkonnejších modulov. Rodia sa tu nápady pre nové účinnejšie produkty, optimalizuje sa dizajn k zvýšeniu kvality pri zachovaní alebo znížení ceny s prihliadnutím na nové technológie a ich implementáciu. Navyše sa tu zdokonaľujú už existujúce kotly v rámci celej skupiny Vaillant.

Hlavnými úlohami vývojového centra fabriky Protherm Production je vývoj hydraulických modulov do kotlov, plynových kondenzačných i nekondenzačných kotlov a elektro kotlov. Nájdeme tu aj tím udržateľného inžinierstva (Sustaining Engineering) a tím projektového a produktového manažmentu. Konečná podoba výrobku vzniká vďaka úzkej spolupráci vývojových pracovníkov firmy Protherm Production s vývojármi z ostatných spoločností koncernu.

V rámci vývojového centra vznikli nedávno aj nové oddelenia. Jedným z nich je Oddelenie intelektuálneho vlastníctva, ktorého úlohou je registrovanie nových patentov. Rozšírili sme aj skupinu simulačných inžinierov, ktorú tvoria odborníci na CAE simulácie.

Vývojové centrum má v súčasnosti 63 zamestnancov. Jeho súčasťou je aj rozšírená prototypová dielňa a moderné testovacie centrum. To, čo naši vývojári navrhnú, skompletizujú v prototypovej dielni, otestujú v laboratóriu a nakoniec zavedú do sériovej výroby.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.