Radiátorové šróbenie, rohové EK x 1/2"

Kód: 500053/6006
9,82 € –28 %
Radiátorové šróbenie, rohové EK x 1/2"
9,82 € –28 % 6,99 € / ks
Predaj skončil alebo momentálne nedostupný

Detailné informácie

Podrobný popis

Radiátorové šróbenie EK uzatváratelné

 

  • prevedenie: rohové
  • rozmer: EK x 1/2"

 

Armatúra slúži na spojenie radiátora s potrubím. Na armatúru môžete pripojiť rôzne druhy potrubia. V systéme HEPWORTH je potrebné pripojiť polybutylén pr.15mm pod označením HXX25/15, alebo HXX50/15.Na armatúru je možné pripojiť aj  "plastohliník",  PexAlPex pr. 16mm potrubie pexalpex 162

Ak pripájate HEPWORTH používajte potrubia PB priemeru 15mm, potrubie pre kúrenie. Toto potrubie pripojíte pomocou zverného šróbenia RCS15. To isté zverné šróbenie potom použijete na pripojenie ku rozdeľovačom  pre radiátorové vykurovanie. Ak chcete pripojiť polybutylén systému HEPWORTH primer 16mm, použite  potrubie UHP200/16 a zverné šróbenie 500684H. To isté zverné šróbenie použijete na pripojenie plastohliníko priemeru 16mm. Na pripojenie potrubí 20x2mm použite zver. šrób. RCS20

Upozornenie: Potrubie o priemere 16 x 2mm s kyslíkovou barierou UHP200/16 sa používa len na podlahové vykurovanie. Možnosti pipojenia sú v tomto prípade len informatívne. Na rozvody vykurovacieho média pre radiátory sa používa prípojné potrubie priemeru 15mm s kyslíkovou barierou typu HXX25/15 alebo HXX50/15.

 

    Najdoležitejšie fakty systému HEPWORT, ktoré by Vás mali zaujmať pri svojpomocnej montáži.
       
    Plne rozoberatelný systém.
      To znamená, že systém možete poskladať, neskor rozobrať a opäť poskladať. Má to význam vtedy, ked ste si nie úplne istý montážou kúrenia.
       
    Montáž bez akéhokoľvek náradia.
     

Jednou z najväčších predností systému je montáž bez náradia. To znamená, že potrubie sa do spojky iba zasunie a vnútorný systém čelusti ho zafixuje. Pri demontáži spojku len rozskrutkujeme, čeluste z potrubia zosunieme, následne spojku znova poskladáme, zoskrutkujeme a je opäť pripravená na použitie.

       
    Univerzálne použitie pre všetky druhy kúrenia.
      Všetky spojky, t-kusy, kolena a potrubia sú vyrobené s polybutylénu, to znamena že ho môžete používať, či už na montáž radiátorového kúrenia, podlahového kúrenia, alebo na rozvod vody TUV. Všetky priemery su spätne kompatibilné.
       
    Potrubie vyrobené z polybutylénu.
      Polybutylén - najstarší a zatiaľ najlepšie overený materiál pre kúrenie a rozvod vody. 
       
    Potrubia s kyslíkovou bariérou
      Všetky potrubia sú vyrabané s EVOH kyslíkovou bariérou, ktorá zabraňuje prenikaniu molekúl kyslíka do samotného kúrenia. Kyslík po niakolkých rokoch sposobuje koróziu kotla a znehodnotenie kúrenia. Kyslíkovou bariérou tomuto problému predídeme.
       
    Polybutylén je jeden z najhygienickejšich materialov
      Z hladiska hygieny dosahuje polybutylén najlepšie výsledky. 

Dodatočné parametre

Kategória: radiátorové ventily
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
F Avatar autora 28.12.2021 15:27
dobrý večer. Ak chcem použiť na radiátory len obyčajné guľové ventily z toho dôvodu, že UK kotol bude na pevné palivo a nebudú sa regulovať ventylmi, musím použiť spiatočkový ventil, či môžem použiť tiež guľák. A ešte by som prosil o vysvetlenie, lebo v niektorých článkoch v poradni uvádzate, že od kotla by ste riešili oceľový rozvod a následne prechod na plast. Poto má to aký význa trápiť a s dvoma rôznimy materialmi. Nemôžu trubky Ivar ,alebo pex-al-pex viesť už od kotla?. A ešte by som chcel vedieť,kedˇna kotli mám coľové vývody, ako-resp. v akej vzdialenosti od kotla to redukovať . A piremery trubiek, ktoré ub´vádzate to sú ako porovnateľné veľkosti? naprl.15 sa rovná 1/2coľ, či ako tomu rozumieť?
Odpovedať
A Avatar autora 28.12.2021 15:28
Dobrý deň, Kotlový okruh by mal byť zo železa, pretože keď sa prehreje ten plast by mohlo roztopiť, ale kľudne si to urobte po svojom. Toto je len naša rada. Redukciu si môžte zvoliť kde vy chcete. Prajem pekný zvyšok dňa.
A Avatar autora 28.12.2021 15:27
Dobry den. Prosivas, s akeho materialu je srobenie? Dakujem
Odpovedať
A Avatar autora 28.12.2021 15:27
Dobrý deň, šróbenie je z poniklovanej mosadze. Prajem pekný deň.

Push-fit Pipe fittings

Push-fit pipes and plumbing fittings are a great alternative to traditional fittings. A quick way to replace or repair plumbing installations around the home. They’re easy to install and don’t need to be soldered, making them suitable for all kinds of piping and fixtures in your home’s plumbing system.

 

You can create a water-tight seal on any pipes when you use push-fit waste connectors, so you’ll never need to worry about leaks again. Plastic push-fit plumbing fittings are usually demountable, whereas copper fittings are not. 

Suitable for hot and cold water and central heating systems our Wavin Hep2O push-fit fittings are available in a range of sizes and come with a 50-year guarantee for extra peace of mind. 

Hep2O with hepkeys teaser

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.