Vaillant

Najpredávanejšie

2 položiek celkom
vaillant vuw 26cs 1 5 n tr ecotec plus23- mall
Akcia
–20 %
1 677,47 €

Vaillant VU

0010043966
9d4bd8377d35e755586a0d2aa1c50153 mmf350x350- mall
–18 %
1 508,42 €

Vaillant VU

0010021897

Kondenzačné plynové kotly Vaillant EcoTEC pro VUW a Eco TEC plus VUW. Vaillant ONLINE predaj

Závesný kondenzačný kotol pre vykurovanie Vaillant Eco TEC pro VUW a ECO TEC plus VUW s prietokovým ohrevom teplej vody na zemný plyn (propán) s odvodom spalín cez stenu, strechu, prípadne šachtou alebo svetlíkom.

Tento rad kondenzačných kotlov sa vyrába vo vyhotovení na vykurovanie s výkonom 12, 18, 24 a 37 kW. Dopĺňajú ich kombinované kotly s prípravou teplej vody. Vzhľadom na široký sortiment dymovodov a rozmerov sú vhodné na umiestnenie v bytových jednotkách a v rodinných domoch.

 
 
 • Autor:
  Štefan
  Dátum:
  10. 11. 2019
  Dobrý deň mám otázku ohľadom termostatu pre kotolňu v ktorej su osadené 2x kotol , 2x regulačný ventil a 2x čerpadlo v malej firme máme kurenie kde nie je aktuálne žiadna regulácia len termostatické hlavice na radiátoroch a oba dva kotle spínajú naraz , kvázi systém má dve úrovne a za zmiešavačom su dve čerpadla na vodu a tak isto aj elektrický regulačný ventil (prietok ) na každú vetvu . všetko ide na plný výkon a obidve vetvy su stále nahrievané Potreboval by som poradiť ovládanie s reguláciou pre kotly ako také , ovladanie dvoch ventilov na reguláciu prietoku (prípadne čerpadla ) , plus nastavenie programov na daný deň týždeň mesiac . kotly máme Vaillant VU INT 196/2-7-H ďakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  10. 11. 2019
  Dobrý deň, budete potrebovať https://www.atria.sk/regulacia-adex-comfort-r/ v kombinácií napríklad s https://www.atria.sk/avansa-2007/ Musíte mať dva, jeden regulátor obsluhuje jeden kotol a zmiešavač a čerpadlo. Skúste si pozrieť aj priložené pdf na stránke a podľa toho možno Vám viac pomôže. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Ladislav
  Dátum:
  31. 10. 2017
  Dobrý deň, kotol mám jeden. a dva rozdelovače napojené paralelne na potrubie 3/4, okruhové potrubie 16...
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  3. 11. 2017
  Dobrý deň. V prípade ak máte dva rozdeľovače je to dobré riešenie, avšak ma to byť tak urobené, aby hlavný prívod bol minimálne z 20 pexalpex potrubia a jednotlivé odbočky s potrubia 16x2 k radiátorom, alebo 20 tkou do rozdeľovača a odtiaľ už 16tkou napr. Ak je toto dodržané, nemá prečo nekúriť, potom by som skúsil zvýšiť výystupnú teplotu v kotly alebo posledné pridať ďalšie čerpadlo do systému. Pekný deň.
 • Autor:
  Ladislav
  Dátum:
  30. 10. 2017
  Mám podlahové vykurovanie 15O m2 v jednopodlažnom dome typu L - dĺžka 25 m.Kotol je zn.Viessman Vittodens111w so zabudovaným 46l zásobníkom vody , je umiestnený v zadnej časti domu. Kúrenie je rozdelené do dvoch rozdeľovačov ; na bližšom ku kotlu sú napojené 4 okruhy a na vdialenejšom- 13 m od kotla je napojených 6 okruhov, z toho 4 hrejú a 2 najvzdialenejšie nie. Systém je odvzdušnený kúrenárom a skontrolovaný servisným technikom , ktorý povedal : " všetko je v poriadku , musí to topiť" , ale žiaľ - netopí. Prosím o radu a ďakujem...
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  31. 10. 2017
  Dobrý deň. Veľmi rád by som Vám poradil, ale neviem aké tam máte zapojenie. Či kotle majú pripojeniu na jedno potrubie paralerne pripojené takto to máte? Môže to mať veľa príčin: slabé čerpadlo, zle vyregulovanie, malé potrubie, radiátory.. Pekný deň.
 • Autor:
  Ladislav
  Dátum:
  31. 10. 2017
  Dobrý deň, mám jeden kotol a dva rozdelovače napojené paralelne na potrubie, žiadny radiátor. Ďakujem
 • Autor:
  András
  Dátum:
  25. 1. 2017
  Dobrý deň. Chcel by som vymeniť starý plynový kotol na kondenzačný plynový kotol Vaillant. Jedná sa o plynové kúrenie + ohrev vody. Poprosil by som Vás o radu, aký kotol by bol vhodný do staršieho rodinného domu časov prvej republiky s rozlohou cca 120 m2.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  25. 1. 2017
  Dobrý deň. Výkon Vám bude stačiť do 20 kW, ak ohrev vody, tak si myslím, že zásobník. Odporučil by som Vám: https://www.atria.sk/vaillant-vu-246-5-3-ecotec-pro-vih-r120b/ Pekný deň.
 • Autor:
  jan
  Dátum:
  25. 1. 2016
  Dobrý deň! Poprosil by som Vás o radu, aký kotol by bol vhodný do dvojgeneračného domu? Jedná sa o plynové kúrenie + ohrev vody. Umiestnený by bol v pivnici. Dom má 7 miestnosti s rozlohou cca 20-25 m2 +2 kúpelne a chodbu. V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať. Vopred ďakujem!
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  25. 1. 2016
  Dobrý deň. V prvom rade treba vyberať kotol, ktorý ma na SK oficiálne zastúpenie výrobcu. Takže napírklad Junkers https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/s-prietokom-ohrevom-tuv/junkers/, Vaillant https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/s-prietokom-ohrevom-tuv/vaillant/ alebo momentálne s najnižšou cenou je Ariston https://www.atria.sk/ariston-cares-premium-24-eu/. S výkonom kotla pri prietokovom ohreve nespravíme nič, všetky sú nad 20 kW cca. Pekný deň.
 • Autor:
  vladimir
  Dátum:
  12. 11. 2015
  Dobrý deň, koľko stojí dokúpenie predlženej záruky na 5 rokov u kotla Vailant eco TEC VUW 236/5-3 ? V otázkach na predavača som sa dočítal o nejakej akcií u Junkersa kde je gratis priestorový regulátor - platí ešte?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  12. 11. 2015
  Dobrý deň. Predĺženie záruky stojí u servisného technika maximálne do sto eur. Neviem Vám teraz povedať presnú sumu. Toto ide mimo nás. Čo sa týka regulátora pri kotly Junkers, tak akcia bola, avšak už dávno skončila. Momentálne sa predáva za túto cenu https://www.atria.sk/junkers-cerapursmart-zwb-24-3-c/. Pekný deň.
 • Autor:
  meca
  Dátum:
  24. 9. 2015
  ohrev vody máme od oboživelníka... kúrime aj drevom... ale v noci by sme chceli aby sa to samo preplo na plynový kotol a udržovalo to podlahové kúrenie v rozohriatom stave, alebo ak niesme doma že by bolo nejaké čidlo na kotly na tuhé palivo a aj v dome by sme chceli mat nejaký regulátor. máme 4 izby jedma má rozmer 30m(2) druhá 25m(2) tretia 20m(2) a v štvrtej je radiator. máme plastové okná 3 sklo tažko povedat aké sú straty na vrchu máme nobasil
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  24. 9. 2015
  Dobrý deň. V tom prípade treba vybrať kotol s možnosťou pripojenia zásobníka https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/moznost-pripojenia-zasobnika/. Napríklad Ariston, Junkers alebo Vaillant. Môžete ho napojiť na podlahové kúrenie aj na zásobník, avšak vždy bude prioritne dohrievať zásobník a až potom pustí vodu do podlahového kúrenia. Samozrejme, že toto nastavenie je možné upravovať, najmä teploty. Ak máte dom o rozmere cca 75 m2, treba sa rozhodnúť pre kotol s najnižším výkonom. Takže napríklad Junkers ZSB 14 https://www.atria.sk/junkers-cerapursmart-zsb-14-3-c/. Pekný deň.
 • Autor:
  čim
  Dátum:
  9. 6. 2015
  Dobry den prezeram ponuku kotlov. Hladam zavesny turbokotol prietokovy do bytu, do 24 kWh. Niekde som citala, ze nizkoteplotny je vhodny len pre podlahove kurenie. Na vasej stranke su nizkoteplotne oznacene ako klasicke. Ktore su teda take kotle , ktore su klasicke a nie su nizkoteplotne?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  9. 6. 2015
  Dobrý deň. Nízko teplotné kotly sa niekedy označujú ako klasické alebo aj plynové. Sú zobrazené tu https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/nizkoteplotne-kotly/. Avšak nepovedal by som jednoznačne, že by sa vyslovene nehodili na podlahové kúrenie. Bez problémov ho môžete použiť aj na takýto typ kúrenia. Pekný deň
 • Autor:
  c
  Dátum:
  9. 6. 2015
  Ďakujem za odpoveď, ale ja nemám podlahové kúrenie. Mám závesný turbokotol s prietokovým ohrievačom vody a radiátorové/etážové kúrenie. Môj kotol Protherm dožíva a tak sa chcem opýtať, aký by ste mi doporučili kúpiť kotol na vykúrenie 65 m2 v byte. Pokiaľ som sa dočítala, tak kondenzačný by nemal zmysel a aby bol úsporný, tak by mal byť do 24 KW regulačného rozsahu. Len som zmätená z názvov, že nízkoteplotný (konvenčný) kotol. Tak je to teda klasický kotol alebo nie? S pozdravom
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  9. 6. 2015
  Kondenzačný kotol bude len vtedy usporny, keď bude kondenzovať, to znamená, vratná voda aby sa mu vracala aspoň o tých 8-10 stupňov chladnejšia a pracoval v nižších teplotách. A je uplne potom jedno, či bude kúriť do podlahového kúrenia alebo radiátorov. Ide len o nastavenie. Ak teda chcete nový kotol, pozerajte sa za prvé po kondenzačných kotloch, napríklad tento vaillant https://www.atria.sk/vaillant-vuw-236-5-3-ecotec-pro/. Avšak vždy platí, že kondenzačné kotly sú úspornejšie. Tie druhé sa označujú ako obyčajné plynové, alebo klasické, nízkotepelné, nekondenzačné, či konvenčné. Pekný deň
 • Autor:
  alena
  Dátum:
  3. 11. 2014
  Aký dobrý kotol by ste mi poradili na ohrev vody(prietok.ohrev a kúrenie do 2- izbov.bytu 67štv m?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  3. 11. 2014
  Dobrý deň. Záleží či máte záujem o kondenzačný kotol alebo klasický nízkoteplotný. Ak kondenzačný, možno by bolo dobre využiť akciu na vaillant https://www.atria.sk/vaillant-vuw-236-5-3-ecotec-pro/, kde je momentálne znížená cena. Pekný deň.
 • Autor:
  Kuňak
  Dátum:
  1. 9. 2014
  Dobrý deň! Mám v byte v prevádzke plynový závesný kotol Junkers Euroline, ktorým vykurujem byt a tiež ho používam na ohrievanie teplej vody. Byt o ploche 70 m2 je v zateplenej tehlovej bytovke. Kotol bol inštalovaný bol v roku 2002. Viackrát bol opravovaný, nedržal tlak. Podľa servisného technika oprava by bola drahá a preto sme sa rozhodli ho vymeniť za nový. Môžete nám poradiť vhodný typ s primeranou nie vysokou cenou? Ďakujem za odpoveď.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  1. 9. 2014
  Dobrý deň, treba sa rozhodnúť, či máte záujem o kondenzačný alebo klasický kotol. Najviac predajné sú kondenzačné, ktoré majú nízku spotrebu plynu voči klasickým kotlom. Momentálne je dobrá cena na kotly Ariston https://www.atria.sk/ariston-clas-premium-24-ng/ alebo vaillant https://www.atria.sk/vaillant-vuw-236-5-3-ecotec-pro/. Uvedené su typy s prietokovým ohrevom. Každopádne použiť môžete akýkoľvek typ. Pekný deň.
 • Autor:
  peter
  Dátum:
  28. 8. 2014
  Dobrý deň, Mal som doterz 17 rokov kotol ctmc s prietokovým ohrevom a ten mi doslúžil ,za ktory mam ho vymeniť,mam liatinove radiatory10 ks.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  28. 8. 2014
  Dobrý deň, každopádne odporúčam kondenzačný kotol s prietokovým ohrevom. Momentálne najlepšie vychádza vaillant, kde prebieha akcia a znížená cena. https://www.atria.sk/vaillant-vuw-236-5-3-ecotec-pro/. Pekný deň.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  16. 9. 2014
  Dobry den,ak by som nechcel kondendenzačný ,ktory by ste mi poradili. dakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  16. 9. 2014
  Dobrý deň. V tom prípade Vám neviem zodpovedne odporučiť. Nekondenzačné kotly sa takmer vôbec nepredávajú. Avšak v tomto prípade by som sa priklonil k prothermu https://www.atria.sk/plynove-kotly/s-prietokom-ohrevom-tuv/protherm/. Pekný deň
 • Autor:
  adka
  Dátum:
  15. 8. 2014
  Dobry den ! Mozete mi prosim poradit ? Mate zavesny plynovy kotol so zabudovanym zasobnikom.zasobnik je poskodeny-tecie. Ako sme sa informovali - vymenit iba zasobnik nebude ekonomicke, pretoze kotol ma uz nieco za sebou. Vyberame teda novy kotol. Vedeli by ste mi poradit - aky kotol by bol vhodny pre 2-podlazny rodinny dom. V dome su 2 kupelne. Asi by to mal byt teda plynovy zavesny - asi kondenzacny (podlahove kurenie nemame) so zabudovanym zasobnikom. Pripadne, ci odporucate so zabudovanim zasobnikom, alebo radsej zasobnik vody zvlast. Dakujem za Vase rady. s pozdravom
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  15. 8. 2014
  Dobrý deň, každopádne sa treba určite rozhodnúť pre kondenzačný kotol. A vôbec nebude vadiť, či máte podlahové kúrenie alebo nie, ide o nastavenie kotla a správne zapojenie aby "kondenzoval". Pri ponuke kotlov so zásobníkom máte väčší výber kotlov a aj výber výkonu, momentálne prebieha akcia na kotly vaillant, kde máte v cene aj ekvitermický regulátor https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/zostavy-kotol-a-zasobnik/vaillant/, takže by možno dobre využiť tieto ceny. V prípade ak máte záujem o vstavaný zásobník, momentálne sa najviac predáva protherm tiger condens https://www.atria.sk/protherm-tiger-condens-25-kkz-42/, avšak v tomto prípade je len jeden výkon kotla a jedna verzia. Výber tohto kotla má význam aj napríklad pre jeho menší rozmer, čo sa týka inštalácie. Každopádne treba napísať aký výkon mal pôvodný aby som Vám poslal konkrétnejší výber s cenou. Pekný deň
 • Autor:
  milan
  Dátum:
  8. 4. 2014
  zdravim. Ideme prerabat byt cca 70m2 a potrebujeme kotol na pripravu TUV a kurenie.Staci nam kotol bez zasobnika? v kupelni bude termostaticka bateria. Ktory kotol odporucate? na aky tepelny spad treba dimenzopvat radiatory? Dakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  8. 4. 2014
  Dobrý deň, stačiť bude vždy aj kotol s prietokovým ohrevom. Čo sa týka odporúčania, tak sa rozhodnite pre kotol, ktorý ma na SK oficiálne zastúpenie, široký servis. Napríklad Junkers, Protherm, Vaillant, Immergas. Pekný deň.
 • Autor:
  stefan
  Dátum:
  27. 11. 2012
  Začal mi tiecť ohrievač vody VAILLANT VIH C 120/3....120litrov...28 kW...16 barov...110°C Ohrievač je súčasťou kotla Vaillant z roko 2001 Je možné tento zásobník opraviť? Pravdepodobne tečie prasknutý had... S pozdravom Sopkovčík
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  27. 11. 2012
  Dobrý deň, ešte som nevidel, že by sa zásobník opravoval, vždy sa mení kus za kus, pretože sa do neho nedostanete. Skúste kontaktovať servisného technika.
 • Autor:
  vaillant
  Dátum:
  18. 10. 2012
  Zdravim, mam zaujem o tento typ kotla, ale chcem sa spytat ci ma kotol ekvitermicku regulaciu a co k nemu este treba dokupit ku kompletnej instalacii, aby fungoval s najlepsim vyuzitim, dakujem.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  18. 10. 2012
  Dobrý deň, kotol už obsahuje podporu pre ekvitermickú reguláciu, avšak je potrebné dokúpenie ekviternického termostatu (čidlo je už v balení) https://www.atria.sk/vaillant-calormatic-470/. Ostatné príslušenstvo je znázornené tu. https://www.atria.sk/clanky/co-treba-ku-plynovemu-kotlu-s-prietokom/ Pekný deň.
 • Autor:
  Katarína
  Dátum:
  15. 8. 2012
  Dobry den, potrebovala by som plynovy kotol na teplu vodu a kurenie - pre 50 m2 chatu. Napiste mi prosim, ktore kotle mate v ponuke. Zaujimalo by ma cena najlacnejsieho. Znacka nerozhoduje. Dakujem.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  15. 8. 2012
  Dobrý deň, na takú malú chatku by sa skôr hodil klasický plynový kotol, tu sú zoradené všetky kotle s prietokom od najlacnejšieho, doporučoval by som skôr protherm, ci junkers. https://www.atria.sk/nizkoteplotne-kotly/s-prietokom-ohrevom-tuv/
 • Autor:
  Mária
  Dátum:
  14. 8. 2012
  Dobrý deň, ideme namontovať nový kondenzačný kotol Vaillant. Čo všetko k tomu potrebujeme? Napr. vyvložkovať komín – akú rúru a pod. Ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  14. 8. 2012
  Dobrý deň, v podstate u žiadneho kotla nieje dodávané príslušenstvo. Nasledujúci link poukazuje na dodatočné príslušenstvo, ktoré by ste možno potrebovali. https://www.atria.sk/clanky/co-treba-ku-plynovemu-kotlu-s-prietokom/. Ale potrebné je v podstate len komín a ekvitermický termostat.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.