Protherm Bobor 30DLO

Protherm Bobor 30DLO
Naša cena s DPH:
837,00 €
Naša cena bez DPH:
697,50 €
Cenníková cena s DPH:
930,00 €
Ušetríte:
93,00 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
10%
Dostupnosť:
1 týždeň
Katalógové číslo:
0020043034
ksPopis tovaru

Stacionárny liatinový kotol BOBOR  30DLO na tuhé palivá (uhlie a drevo), zabudovaný termomanometer, automatický termomechanický regulátor výkonu, komínová klapka, prívod primárneho a sekundárneho vzduchu, pretlakové bezpečnostné zariadenie (ako príslušenstvo v uzavretých systémoch s čerpadlom), veľký spaľovací priestor, vysoká účinnosť.

 

Vlastnosti :

 

 • liatinový výmenník
 • zníženie teplotných strát
 • nenáročná údržba aj montáž
 • jednoduché doplnenie paliva
 • 18 - 45 kW drevo
 • 19 - 48 kW uhlie

 

Kotly BOBOR sa môžu použiť na drevo aj uhlie.Pri spaľovaní uhlia sa tepelný výkon kotla zvýší v priemere až o 10%. Dobré spaľovanie sa v prípade dreva docieli použitím suchého dreva s priemerom 100-105 mm. Kotle majú jednoduchú obsluhu, údržbu aj vysokú účinnosť vďaka veľkému spaľovaciemu priestoru. 

 

Regulácia
Regulácia teploty je zabezpečená automatickým termostatickým regulátorom, ktorý pomocou retiazky otvára klapku, cez ktorú sa dostáva do spaľovacej komory vzduch.Termostatický regulátor je bezpečne umiestnený na hornom kryte kotla a je tým chránený oči možným poškodeniam od hrúceho vzduchu, unikajúcemu kotla pri dopĺňaní paliva spaľovacieho priestoru.

 

Vysoký komfort
Veľa domácností má v súčasnosti inštalovaný vyrovací systém  plynovým kotlom sa snaží  nájsť lacnejšiu alternatívu. Výhodou je systém, ktorý bude ložený z kotla na tuhé palivá a ktla plynového. Kotol na tuhé palivá sa využíva predovšetkým na temperovanie teploty počas jesenných a málo chladných zimných dní a v prípade poklesu teplôt hlboko pod bod mrazu sa zapne kotol plynový.

 

Bezpečnosť prevádzky
Povinným vybavením kotla v uzavretých systémoch je dochladzovací okruh, ktorý zabezpečuje ochranu kotla pred prehriatím. Zabraňuje tomu, aby teplota v kotle neprevýšila hodnotu 110°C.

 

Izolácia

 Liatinové telo kotla je obalené izoláciou z anorganickej vaty s hliníkovou fóliou, čím sa minimalizujú tepelné straty a zvyšuje sa účinnosť kotla.
 

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.Diskusia • Autor:
  Ján
  Dátum:
  24. 3. 2015

  Chcem sa spýtať na dostupnosť kotla PROTHERM BOBOR 30DLO a aká by bola cena dopravy do Hrachovišťa PSČ 916 15. Ďakujem za odpoveď.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  24. 3. 2015

  Dobrý deň, ospravedlňujem sa, ale kotly na tuhé palivo sú dlhodobo nedostupné. Pekný deň
 • Autor:
  Marcel
  Dátum:
  26. 2. 2015

  Dobry den!Chcel by som sa opytat,ci zapezbecujete aj dovoz kotla Protherm Bobor 30DLO.Dakujem!
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  26. 2. 2015

  Dobrý deň, ospravedlňujem sa, ale tento výrobok je dlhodobo nedostupný a kotly na tuhé palivo už do ponuky asi ani nezaradíme. Pekný deň
 • Autor:
  pavol
  Dátum:
  26. 11. 2014

  dobrý den potrebujem posledný članok na kotol protherm bobor 30 dlo pošlite mi cenu a dobu dodania dakujem
 • Autor:
  dominik
  Dátum:
  21. 5. 2013

  dobrý deň aký silný kotol na tuhé palivo by som potreboval na 150m2 obytnej plochy dom je dvojpodlažný s dvoma vetvami jedna je spodok druhá je krov ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  21. 5. 2013

  Dobrý deň, Na 150 m2 Vám bude stačiť kotol Protherm BOBOR 20DLO - https://www.atria.sk/protherm-bobor-20dlo/. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Michal
  Dátum:
  15. 1. 2013

  Mozte mi zaslat vonkajsie rozmery 5-clankoveho kotla?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  15. 1. 2013

  Dobrý deň, Žiaľ vonkajšie rozmery kotla Protherm Bobor k dispozícií nemáme. Prajem Vám pekný zvyšok dňa.
 • Autor:
  jozef
  Dátum:
  9. 1. 2013

  Dobry den, potrebujem vykurit 430 m3, plus bojler 300l. Mozete mi poradit ktora pec by bola najvhodnejsia? Dakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  9. 1. 2013

  Dobrý deň, na taký väčší objekt určite 50 kW. Pekný deň https://www.atria.sk/protherm-bobor-50dlo/
 • Autor:
  Martin
  Dátum:
  7. 1. 2013

  Dobrý deň, kupujem rodinný dom a videl som v pivnici kotol na tuhé palivo Protherm, vraj 3-4 ročné, čiernej farby. Ktorý model to môže byť?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  7. 1. 2013

  Dobrý deň, Kotol na tuhé palivo značky Protherm bude jedine model BOBOR. Prajem Vám pekný zvyšok dňa.
 • Autor:
  mahrik
  Dátum:
  30. 10. 2012

  Mame kotol Protherm a regulaciu ADEX. Nahodili sme vsetko do aktivneho stavu ale ADEX neotvara ventil zmiesavaca. Blika zelena ledka "minus" a nie "plus". Je dost mozne, ze sme rozstelovali nastavenie styroch parametrov na ADEXE... alebo...? Co robit?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  30. 10. 2012

  Dobrý deň, potrebujeme číslo objednávky, alebo meno na koho bol Adex kupovaný.
 • Autor:
  Tomaš
  Dátum:
  6. 8. 2012

  Chcel by som vedieť, či Protherm Bobor 30 DLO je možné použiť pre samotiažny okruh, to znamená okruh bez obehového čerpadla. Ďakuje.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  6. 8. 2012

  Dobrý deň, áno každý protherm bobor je možné použiť aj na samotiaž.
 • Autor:
  Martina
  Dátum:
  11. 6. 2012

  DOBRY DEN CHCELA BY SOM SA SPYTAT NA CENU 5 A 6 CLANKOVEHO KOTLA BOBOR SO VSETKYM PRISLUSENSTVOM AJ S POISTNYM VENTILOM DAKUJEM
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  11. 6. 2012

  Dobrý deň, 5 článkový kotol je tu https://www.atria.sk/buderus-logano-g211-26-d-22-kw/ a 6 článkový zasa tu https://www.atria.sk/buderus-logano-g211-32-d-27-kw/ , ďalšie príslušenstvo na montáž sa nachádza tady https://www.atria.sk/buderus-logano-g211-32-d-27-kw/
 • Autor:
  Pavel
  Dátum:
  7. 5. 2012

  Vyberam si kotol na ústr.kurenie,potrebujem vykúriť100m2,starsi dom,stare okná.myslm,že ideálny by bol viadrus herc.u26-4čl,ale cenovo je bobor20dlo výhodnejší.Viete my poradiť,či bobor20dlo je aspoň taký dobrý kotol na ústr.kúrenie ako herc.u26-4čl.Aj ked 20dlo je emisnej tr.1,má objem 20litrov... DˇAKUJEM.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  7. 5. 2012

  Dobrý deň. Doporučujem kúpiť si overený kotol s ktorým nieje žiadný problém. Viadrus nieje tak predávany, aby som mohol zodpovedne napísať do isté.
 • Autor:
  Marek
  Dátum:
  1. 4. 2012

  Kolko litovy je nakladaci pristor na drevo u 4,5,6, člankoveho kotlu? ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  1. 4. 2012

  Dobrý deň. Na adrese https://www.atria.sk/protherm-bobor-30dlo/#files sa nachádza priložený súbor s technickými parametrami, kde sa dočítate všetky potrebne údaje.
 • Autor:
  viktor
  Dátum:
  21. 3. 2012

  Pekny den prajem.Otazka prva: nejde mi do hlavy ako to, ze mate lacnejsie kotle protherm ako predajna vyrobcu v skalici.Otazka druha: ked si u vas objednam kotol ktory vazi 262 kg, pokial az mi to zlozi kurier, ci ma nejaky paletak u seba alebo proste len na chodnik pred dom a ostatne je uz na mne.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  22. 3. 2012

  Dobrý deň. Na kolty nezarábame 200-300 euro ako niekto iný, fungujeme na velkých predajoch. Protherm ako výrobca nemá žiadne predajne, bude to nejaky živnostník, ktorý si dal logo Protherm. Kotol Vám vodiči (sú vždy dvaja) samozrejme zložia, po prípade pomôžu doviesť do záhrady, ale už niake znesenie do pivnice, alebo nieco podobné nieje možné z ich strany. Paleták nenosia, auto býva také plné, že by sa im už nezmestil nikde.
 • Autor:
  jaroslav
  Dátum:
  11. 3. 2012

  Dobry den mam dom 14*9m bungolov jednopodlazny cem si zakupit liatinovy kotol na tuhe plivo 3-4clankovy a uvazujem o kombinacii kotol + akumulacna nadoba chem pouzit radiatory, ale ak by bolo mozne zachovat liatinovy kotol moze byt aj podlahovka dakujem za odporucenie
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  11. 3. 2012

  Dobrý deň. Liatinový kotol v kombinácií akumulačnej nádrže aj podlahovky je možné dať dokopy. Toto zapojenie rieši regulácia Adex Comfort https://www.atria.sk/regulacia-adex-comfort-03k/ stráži teplotu do podlahy, maximálne 55 stupňov, vždy prednostne ohreje akumuláciu a zároveň chráni spiatočku kotla proti podchladeniu. Samozrejme so spojením s izbovým termostatom.
 • Autor:
  jaroslav
  Dátum:
  12. 3. 2012

  a keby sa chcem rozhodnut pre liatinovy kotol + radiator+ akumulacka cca na moj dom aka pec a aka akumulacka , ako to funguje len prebytocna energia nahrieva akumulacku ?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  12. 3. 2012

  Tak vyberete si kotol https://www.atria.sk/protherm-bobor-30dlo k nemu akumulačnú nádrž https://www.atria.sk/akumulacne-nadrze/nadrze-bez-vymennika/ a kotol bude kúriť do radiátorov a pri tom nahrievať akumulačku, ked palivo vyhorí, alebo ked kotol odstavite, začne sa brať teplá voda z akumulačnej nádrže. Ked je objekt vykúrený, teplo ide do akumulačky, preto sa používaju takých velkych objemov.
 • Autor:
  jaroslav
  Dátum:
  12. 3. 2012

  Dam vam dost tazku otazku povecme ze mam 4clankovu pec 1500l akumulacku radiatory obycajne karado , za kolko cca nahrejem akumulacku ? a kolko mi to vydrzi ist stej akumulacky samostatne bez pece .Viem ze to je skoro nezodpovedatelne a zalezi to od milion dalsich veci ale len podla vasich skusenosti co viete . Kamarat mi tvrdi ze 24hod den bez problemov mne sa to zda osobne moc . Inak da sa svami stretnut aj osobne takto sa to zle riesi ...
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  12. 3. 2012

  Dobrý deň. Teraz samozrejme neviem presne koľko bude akumulačka schopná kúriť objekt. Ale tých 24 hodín to byť môže bez problémov. Dalo by sa to aj jednoducho vyrátať, ale takúto otázku nám ešte nikto nepoložil. Osobne sa s nami stretnúť samozrejme dá, väčšinou takéto konzultácie neposkytujeme.
 • Autor:
  Vojtech.
  Dátum:
  9. 1. 2012

  Dobry den chcel by som sa opytat mam problem s vykurenim domu kupil som u vas kotol protherm bobor 20 dlo na tuhe palivo drevo uhlie a zistil som pripojenim kotla k vyhrievacim telesam k radiatorom ze kotol je slaby maximalnu teplotu dosiahne 60 stupnov a chcem sa opytat ci by sa dal vymenit este kotol alebo ci by sa nedalo najst nejake ine riesenie dokupenie clankov ku kotlu chcel by som 6 clankovy bud dokupit a domnontovat 2 clanky alebo vymenit a kupit vacsi a doplatit .chel by som sa opytat aj na cenu jedneho clanku a s montazou co by vyslo a aj dva clanky co by vysli s montazou. dakujm za odpoved
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  9. 1. 2012

  Dobry den, namontovany kotol už nieje možné vymenit, alebo vrátit. Pri tychto technickych otazkach by som sa obratil na servisakov od Prothermu. http://www.protherm.sk/press/ kde si vyberete servisneho technika podla bydliska. Neviem Vam ani zodpovedne povedat, ci sa da dokupit dalsi clanok. Ale 20 kW kotol by mal bez problemov vykurit skoro takych 200 metrov v beznom dome. Potom ci nebude problem v dreve, ci uhli.
 • Autor:
  Vojtech Sukenik
  Dátum:
  12. 4. 2012

  Dobry den no ja som zakupil kotol 20dlo protherm a vobec niesom spokojny s kotlom ked ho porovnam s viadrusom tak vykonom sa nemoze porovnavat protherm 4 clankovy sa nemoze prirovnat k viadrusu 3 clakovemua ked prirovnam viadrus 4 clankovy tak vykonom sa vyrovna 7 clankovemu prothermu nieje technologia ako technologia ja som prikladal drevo kazdu hodinu do kotla a znamy co ma viadrus stacil spokojne po 3 aj 4 hodinach nakladat a jemu kotol bol schopny vykurit aj na 110 stupnov keby ho nepribrzdil klapkou na spondych dvierkach a ja som mohol nechat dvierka odtvorene nonstop a kotol my vykuril na 60 stupnov som maximalne nespokojny s kotlom protherm myslel som ze je to dobra kupa hoci mam len par radiatorov mam 5 klasickych radiatorov korado a jeden obojzivelnik a z toho som musel obojzivelnik vypnut z prevadzky a aj 2 radiatory aby mi kotol siel na tych 60 stupnov .... je to smutne no je to tak...


chat 0917 133 662 info@atria.sk Máte otázku?
Napíšte nám správu clear
Správa bola odoslaná. ZATVORIŤ
V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
help
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment
blur_linearMontáž stenového vyk.
Návod na montáž stenového vykurovania
wifi_tetheringČidlo zásobníka
Čidlo zásobníka
settings_input_componentZverné šróbenie
Zverné šróbenie
isoOdporučený termostat
Junkers CW100
battery_fullOdporučený akumulátor
Odporučený akumulátor
format_align_justifyRebríkové radiátory
Odporučený rebríkový radiátor
local_drinkKlasické batérie
Klasické beztlak. batérie
local_drinkOdporučené pákové batérie
Pákové beztlak. batérie
tuneNezávislá regulácia
Nezávislé riadenie vyk. okruhov
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allAlternatíva za nižšiu cenu
Alternatívne kotly za nižšiu cenu
done_allKompatibilný s kotlami
Kompatibilný s kotlami
done_allKompatibilita termostatov
Kompatibilita termostatov s kotlami
settings_backup_restoreOdporučené čerpadlá
Čerpadlá
IBO OHI
exposureEkvitermické čidlo
Ekvitermické čidlo
isoTermostaty na čerpadlá
Termostaty na čerpadlá
isoOdporučený termostat
Protherm Thermolink P2
isoOdporučený termostat
Buderus RC 300
isoOdporučený termostat
Vaillant multiMATIC 700
isoOdporučený termostat
Emos EMP911
isoOdporučený termostat
Ariston Clima Manager RC1
routerOdporučené dymovody
Odporučené dymovody
swap_callsOdporučené potrubie
Pex-AL-Pex 16x2
swap_callsSolárne potrubia
Solárne potrubia
call_splitOdporučené rozdeľovače
Odporučené rozdeľovače
merge_typeOdporučené spojky
Odporučené spojky
border_outerOdporučené dosky
Odporučené systémové dosky
battery_charging_fullOdporučené záložné zdroje
Odporučené záložné zdroje
format_color_fillNemrznúca zmes
Odporučená nemrznúca zmes
format_color_fillDestilovaná voda
Destilovaná voda
powerOdporučené špirály
Odporučené vykurovacie tyče
ondemand_videoVideo montáže HEP2O
Video montáže
buildPomôcky na montáž
Pomôcky na montáž
flip_to_frontOdporučené skrinky
Odporučené skrinky
format_color_fillOdporučený olej
Odporučený olej
headsetOdporučená ochrana tváre
Odporučená ochrana tváre
menu
shopping_cart
search
more_vert
 
 
Hľadáte oblý rebrík?
Hľadáte rovný rebrík?
Hľadáte bezdrôtový termostat?
Hľadáte drôtový termostat?
autorizovaný predajca
arrow_drop_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.
Filtrovanie príspevkov
Vážený zákazník,
z technických príčin nebudú dňa 18.8.2017 (piatok) spracovávané objednávky.
phone 0917 133 662