Avansa 500 W

Avansa 500 W
Naša cena s DPH:
187,78 €
Naša cena bez DPH:
156,48 €
Cenníková cena s DPH:
287,00 €
Ušetríte:
99,22 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
35%
Dostupnosť:
skladom ZA
Katalógové číslo:
AVANSA 500W
ksPopis tovaru

Záložný zdroj pre obehové čerpadlá Avansa 500 W

 

Technické údaje

 • Maximálna kapacita: 800 VA
 • Maximálny menovitý výkon: 500W
 • Hlavné vstupné napájanie: 150 – 270 VCA
 • Vstupná frekvencia: 45 – 65 Hz
 • Výstupný výkon: 207 – 241 VCA
 • Vstupná frekvencia: 50 – 60 Hz
 • Spínací čas: <4ms
 • Nutné napätie pripojenej batérie: 12V DC  (batéria nie je súčasťou zál. zdroja)
 • Maximálna kapacita pripojenej batérie: 120 Ah (batéria nie je súčasťou zál. zdroja)
 • Ochrana proti preťaženiu:110%  130% (30 sekúnd)
 • Spotreba v kľudovm režime: 22W
 • Rozmery (V/Š/H): 18,5x14,5x34 cm
 • Záložný zdroj je vhodný pre spotrebiče cca s max výkonom 250 W v súčte

 

Záložný zdroj neobsahuje batériu ! https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/zalozne-zdroje-kotle-cerpadla/baterie/

Výpočet doby zálohovania:

Zadajte kapacitu akumulátora Ah

Zadajte maximálny výkon čerpadla W

hod. bude záložný zdroj nepretržite zálohovať vaše čerpadlo

 

Tento výrobok patrí do skupiny profesionálnych automatických záložných zdrojov (UPS) špeciálne navrhnutých a vyrobených pre nepretržité napájanie kotlov na tuhé palivá v prípade výpadku hlavného napájania. V prípade výpadku napájania záložný zdroj (UPS) poskytne okamžitú energiu z batérie, takže obehové čerpadlá bude udržiavať v chode a kotol bezpečne ochladí.

 

Tento záložný zdroj môže byť použitý na zabezpečenie chodu ďalších elektrických spotrebičov, ktoré vyžadujú stabilitu a stabilné parametre elektrickej energie.  Tento produkt by nemal byť používaný ako prevodník (s neobmedzenou prevádzkou z 12 V batérie).

 

Hlavným rysom tohto zariadenia je vstupný výkon krivky pri prevádzke na batériu. Krivka je čistá sínusoida, totožná s hlavným zdrojom elektrickej siete z vášho domu. Keď je hlavná energia z vášho domu zapnutá, tak záložný zdroj bude nabíjať batériu a zabezpečí dlhotrvajúcu životnosť batérie. Záložný zdroj (UPS) pracuje len s externou batériou 12V (pre model 1050 W s batériou 24V). Mal by byť použitý len olovený typ batérie, pretože záložný zdroj je určený pre nabíjanie tohto typu batérie. Použitie gélových batérií sa nedoporučuje.

 

POZOR! Buďte opatrní pri manipulácií s batériou. Pri pripájaní  záložného zdroja si zložte kovové predmety (napr. náramky, retiazky, hodinky, prstene... atď.). Z dôvodu, že môže dôjsť ku skratu elektrického prúdu a k následnému rozstaveniu kovových materiálov na tele spotrebiteľa. Pri pripojení batérie zachovajte polarizáciu: červená (+pozitívne)  kábel bude pripojený ku svorke + a čierny (-negatívne) bude drôt pripojený ku svorke -.  Pre pripojenie  kábla k pólom akumulátora slúžia kovové konektory. Pred pripojením sa odporúča čistiť kontakty batérie kefou. Konektor utiahnite pomocou kľúča, aby bol zabezpečený pevný kontakt.

 

Inštalujte záložný zdroj (UPS) na suchom mieste, bez vlhkosti, mimo dosahu vody alebo snehu. Miesto inštalácie záložného zdroja(UPS)  musí byť dostatočne veľké, aby nebránilo chladiacemu systému záložného zdroja. Ďalej by malo byť toto miesto zbavené prachu alebo uhoľného prachu, ktorý by mohol blokovať ventilátor záložného zdroja. Na mieste inštalácie by malo byť dobre vetrané, aby sa zabránilo prehriatiu systému. Aby nedošlo k úrazu elektrickým prúdom skontrolujte, že všetky káble sú v dobrom stave a bez častí bez izolácie. Prevádzka záložného zdroja (UPS) môže spôsobiť iskrenie. Záložný zdroj by nemal byť inštalovaný v horľavých prostrediach.

 

POZOR! Záložný zdroj (UPS) funguje len vtedy, keď je pripojený k externej batérii. Nemal by byť používaný bez pripojenia batérie. Po pripojení akumulátora, zapojte hlavný napájací kábel do zásuvky (230V, 50 Hz) s uzemnením do siete. Na zadnej strane zdroja pripojíte zariadenie, ktoré chcete, aby fungovalo pri výpadku napájania. Postupujte podľa nasledujúceho poradia: pripojte batériu, pripojte hlavné napájanie a potom pripojte spotrebiteľa (zariadenie) k záložnému zdroju (UPS). Ak chcete zdroj zapnúť, tak stlačte a podržte tlačidlo napájania (ON/OFF) pod dobu 4 sekúnd.

Prevádzka systému začína  automatickou detekciou stavu batérie sieťového napätia. V prípade, že napätie batérie klesne pod 10,8V , tak je možné, že batéria je poškodená a nemožno ju spustiť.

V prípade výpadku elektrickej energie alebo ak nie sú jej parametre v normálnom rozmedzí , tak sa záložný zdroj (UPS) automaticky prepne na batériu. Prepnutie záložného zdroja na batériu sa zobrazí na displeji záložného zdroja (UPS). Zariadenie (UPS) oznamuje prepnutie záložného zdroja (UPS) na batériu aj zvukovým signálom.

Keď napätie batérie klesne pod minimálnu hodnotu (batéria je vybitá), tak záložný zdroj (UPS) zvýši frekvenciu varovného zvuku a odpojí napájanie.

 

V prípade, že zariadenie ktoré je pripojené k záložnému zdroju (UPS) prekročí maximálny výkon o 110 %, tak záložný zdroj (UPS) začne vydávať prerušovaný akustický signál a automaticky sa vypne. Pri induktívnych zariadeniach (napr. vodné čerpadlá a elektromotory) sa odporúča použiť zariadenie až do 50% maximálneho výkonu zo záložného zdroja (UPS), pretože indukčné zariadenia môžu potrebovať dvojitú hodnotu výkonu pri štarte.

POZOR! Nebezpečenstvo! Počas prevádzky sa nesmiete dotýkať svoriek akumulátora.

Ak chcete zastaviť záložný zdroj (UPS), podržte tlačidlo ON/OFF po dobu 4 sekúnd. Následne záložný zdroj vydá zvukový signál a zastaví sa. Pre predĺženie životnosti batérie sa odporúča vykonať cyklus prázdneho a plného nabitia batérie aspoň raz za 2 mesiace. Túto operáciu vykonajte, aj keď v lehote 2 mesiacov neboli žiadne výpadky a akumulátor bol stále plne nabitý .

 

POZOR! Ide iba o bezpečnostné zariadenie, ktoré sa používa iba pri výpadku prúdu. Pri používaní tohto prístroja ho prosím nenechávajte v blízkosti paliva.

 

Hlavné funkcie:

 • Záložný zdroj (UPS) sa zastaví v prípade vybitej batérie. Ak je batéria vybitá na hodnotu 10,8V, tak záložný zdroj odpojí napájanie, aby sa zabránilo zničeniu batérie. Rýchly zvukový alarm signalizuje: - Ochrana proti preťaženiu: V prípade, že zaťaženie záložného zdroja (UPS) prekročí 110% menovitého výkonu, tak sa záložný zdroj (UPS) zastaví, aby sa zabránilo poškodeniu.
 • Ochrana proti skratu: Záložný zdroj (UPS) sa zastaví v prípade skratu. – Regulátor napätia (AVR) zaisťuje konštantné napätie pre zariadenia v danom intervale. Zapnutie batérie: systém prepne na batériu a poskytuje nepretržité napájanie pre zariadenie. –Funkcia Bypass:
 • Automatizácia: pokiaľ je v siete neštandardne napájanie, tak záložný zdroj sa automaticky prepne na batériu. – Konverzia pre spustenie úlohy: v niektorých prípadoch je potrebný vyšší štartovací výkon ako menovitý výkon záložného zdroja (UPS). V tomto prípade záložný zdroj (UPS) vyrieši tento problém, tým že dodá 110% svojej kapacity. Po dodaní kapacity sa vypne.
 • Vysoký nabíjací prúd: počiatočný nabíjací prúd je asi 10A. Nabije batériu za kratší čas ako bežné nabíjačky.
 • Zachovanie batérie v režime pohotovosti: po úplnom nabití batérie záložný zdroj (UPS) udrží batériu nabitú. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov  musí mať akumulátor kapacitu v rozmedzí hodnôt: 40 Ah -150 Ah. Nepoužívajte batériu s kapacitou menšou ako 40Ah, pretože počiatoční nabíjací prúd záložného zdroja (UPS) (až 10A) môže znížiť životnosť

 

Pre spotrebu 100W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 3,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 6,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 8 hodín.

 

Pre spotrebu 200W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 2 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 3 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 4 hodín.

 

Pre spotrebu 300W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 1,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 2,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 3 hodiny.

Diskusia


 • Autor:
  Dusan
  Dátum:
  29. 12. 2020

  Zdroj je napojeny na bateriu Prillinger Premium 62Ah 520A, zalohuje kondenzacny kotol Immergas VICTRIX Zeus Superior 26 a cirkulacne cerpadlo Grundfos COMFORT PM. Zatial bezi cca tyzden. Kupoval som hlavne kvoli pomerne castym a kratkym vypadom, ktore zvlada fajn (kotol zmenu na napajanie z baterie "nepostrehne"). Maximalnu dobu napajania z baterie odskusanu nemam; baterii hlboke vybijanie [podla informacii z webu] aj tak neprospieva. Kazdopadne, cas ukaze spolahlivost. Zdroj je plne automaticky a tichy (ventilator zapina len pri dobijani baterie). Displej ukazuje aktualne napatie, ktore aspon v mojom pripade kolise 220 - 240 (zaznamenane obcasnym pozorovanim). To je asi "zalezitost" vedenia v dome alebo distribucnej siete (netusim, nerozumiem elektrike, len pisem co som si vsimol).
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  13. 1. 2021

  Ďakujeme dúfame že budete spokojný :)
 • Autor:
  Juraj
  Dátum:
  16. 2. 2018

  Super firma, mladí ludia, takto si predstavujem predaj cez internet.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  16. 2. 2018

  Veľmi pekne ďakujeme :)
 • Autor:
  Jana
  Dátum:
  16. 11. 2017

  Ja som záložný zdroj kúpila len nedávno. Zatiaľ som veľmi spokojná. Aj pracovníci ATRIE mi ochotne poradili.
 • Autor:
  Marián
  Dátum:
  5. 11. 2017

  Komunikacia obchodu na najvyššej úrovni,tak isto dodacia doba, co sa záložného zdroja funguje skvele napajam jedno obehove cerpadlo , predtym som mal lacnejsi zdroj za stovku prebyjal baterku zareagovala prepetova ochrana a a zdroj vyhodil do nefunkcneho stavu, pri tomto sa nic take nedeje podrobny display o vsetkom co clovek potrebuje vediet , spokojnost
 • Autor:
  milan
  Dátum:
  17. 5. 2017

  s vyrobkom som spokojny, funguje ako ma
 • Autor:
  Stefan
  Dátum:
  14. 3. 2017

  uplne super založny zdroj, tichy, nevrči, plne automaticky, zatial najlepsi aky som dával
 • Autor:
  jurj
  Dátum:
  6. 2. 2017

  dodavka ok, normalny produkt, dobija, funguje
 • Autor:
  jan
  Dátum:
  16. 12. 2016

  vynikajuci zalozny zdroj mam napojene obehove cerpadlo aqart a pri odpojeni napajania mi vydrzi na bateriu asi 5 hodin

Description

Backup source for circulating pumps Avansa 500 W

 
Specifications:
• Maximum capacity: 800 VA
• Maximum rated output: 500 W
• Main Input Power: 150 - 270 VCA
• Input frequency: 45 - 65 Hz
• Output power: 207 - 241 VCA
• Input frequency: 50 - 60 Hz
• Switching time: < 4ms
• Battery capacity: 12V DC
• Overload protection: 110% 130% (30 seconds)
• Consumption ini dle mode: 22W
• Dimensions (H/W/H): 18,5x14,5x34 cm
• The backup source is suitable for appliances with a maximum Output of 250 W in the sum
 
Back up source do not contain battery !
 

This product belongs to a group of professional UPSs specially designed and manufactured to continuously supply boilers for solid fuels in the event of a main power failure. In the event of a power outage, the backup power supply (UPS) will provide instantaneous power from the battery so that the circulating pumps will keep flowing and the boiler will cool down safely. 

 
Main features:
• The UPS will stop in the event of a low battery. If the battery is discharged to 10.8V, the backup power supply disconnects the power supply to prevent battery damage. A quick alarm sounds: - Overload protection: If the UPS load exceeds 110% of the rated power, the UPS will stop to prevent damage. 
• Short circuit protection. The UPS stops in case of a short circuit. - The voltage regulator (AVR) ensures the constant voltage for the devices at a given interval. Turn on the battery: the system switches to battery and provides continuous power for the device. - Property Bypass: 
• Automation: When the power supply is unusual, the backup source automatically switches to the battery. - Conversion to start a job: In some cases, a higher startup power is needed than the rated power of the UPS. In this case, the UPS will resolve this problem by delivering 110% of its capacity. After shipping, it shuts down. 
• High charging current: The initial charging current is about 10A. It charges the battery in shorter time than normal chargers.
• Keeping the battery in standby mode: When the battery is fully charged, the backup battery (UPS) keeps the battery charged. To achieve optimal results, the battery must have a capacity in the range of 40 Ah - 150 Ah. Do not use a battery with a capacity of less than 40Ah, as the initial UPS (up to 10A) can reduce the service life.

 

WARNING! it is only a safety device that is used only in the event of a power outage. When using this unit, please do not leave it near the fuel.

 
For 100W consumption:
• A backup power supply (UPS) with a 65 Ah battery will work for 3.5 hours.
• A backup power supply (UPS) with a 120 Ah battery will work for 6.5 hours.
• A backup power supply (UPS) with a 150 Ah battery will work for 8 hours.
 
For 200W consumption:
• A backup power supply (UPS) with a 65 Ah battery will work for 2 hours.
• A backup power supply (UPS) with a 120 Ah battery will work for 3 hours.
• A backup power supply (UPS) with a 150 Ah battery will work for 4 hours.
 
For 300W consumption:
• A backup power supply (UPS) with a 65 Ah battery will work for 1,5 hours.
• A backup power supply (UPS) with a 120 Ah battery will work for 2,5 hours.
• A backup power supply (UPS) with a 150 Ah battery will work for 3 hours.
 
Click here for shipping info:


 

Diskusia • Autor:
  Marek
  Dátum:
  30. 1. 2021

  Dobry deň,mal by som zaujem o založny zdroj pre obehove čerpadlo k ustrednemu kureniu ale potreboval by som poradiť.Obehove čerpadlo mam GRUNDFOS UPS 25/60 180mm,a založny zdroj som si prezeral AVANSA 500W a bateriu 46ah.bude to postačujuci alebo potrebujem silnejši?A ak je postačujuci tak koľko hodin vydrži bateria.K založnemu zdroju sa použiva klasicka bateria ako do auta?Ďakujem za rady a informacie.S pozdravom.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  30. 1. 2021

  Dobrý deň, poprosím Vás o udanie maximálneho výkonu Vášho čerpadla. Áno batéria je klasická. Pekný deň.
 • Autor:
  Marek
  Dátum:
  14. 1. 2021

  Dobry deň,chcem sa opytať.či k produktu Avansa 500W sa môže použivať bateria 64ah,alebo maximalne do koľko Ah?Ďakujem za odpoveď.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  28. 1. 2021

  Dobrý deň, áno, môžete použiť batériu do max. kapacity 120 Ah. Pekný deň.
 • Autor:
  Dušan
  Dátum:
  18. 12. 2020

  Dobrý deň, kopec bežných autobatérií neuvádza, na akej báze sú postavené (resp. vyložene neuvádzajú olovo (Pb)). Je napr. v poriadku použiť so zdrojom AVANSA 500W niektrú z batérií "BOSCH S4 005 60Ah", "EXIDE PREMIUM 12V 77AH 760A EA770" alebo "PROAUTO Premium 12v"?
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  18. 12. 2020

  Dobrý deň, áno môžete použiť aj niektorú z uvedených batérií. Pekný deň.
 • Autor:
  Igor
  Dátum:
  12. 2. 2020

  Prosím Vás aký by ste doporučili náhradný zdroj pre splynovací kotol na tuhé palivo 25 kW. A či je vhodný akumulátor 12V, 50 Ah, ktorý sa používa na elektrický ohradník. Ďakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  12. 2. 2020

  Dobrý deň, vhodný záložný zdroj 300 W môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/avansa-300-w/ K tomuto zdroju je potrebné pripojiť batériu s kapacitou maximálne 90Ah. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Paula
  Dátum:
  11. 3. 2019

  Dobrý den, prosím Vás, ventilátor na tomto záložnom stroji sa zapína iba keď zariadenie, ktoré potrebujem mat v chode, je bez prúdu, teda ak energiu čerpá z nahromadenej batérie? Ak je záložný zdroj v sieti a nabíja sa, v tzv pohotovostnom režime, vtedy nie je hlučný? Dakujem.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  12. 3. 2019

  Dobrý deň. Ventilátor v tomto záložnom zdroji sa krúti stále. Tzn. že je ho počuť stále. Pekný deň.
 • Autor:
  Jozef slučiak
  Dátum:
  24. 1. 2019

  Dobrý deň mám od vás model zdroja avansa 500 doteraz spokojnosť ale v posledných dňoch začal stále vídavat dosť často zvukové signáli a prepínať ho na baterymode aj keď vstupné napetie a aj výstupné napetie sa pohybovalo cca od 237 do 241 ci je na to neake vysvetlenie v čom je problém bo niekedy je ten zvuk už otravný keď to stále pipa
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  24. 1. 2019

  Dobrý deň. Batery mode je indikácia pri výpadku napätia, kedy záložný zdroj funguje z batérie. Ak Vám zobrazuje v poriadku vstupné aj výstupné napätie naozaj neviem kde by mohla byť chyba. Skúste sa poradiť so svojím servisným technikom. Pekný deň.
 • Autor:
  Jozef
  Dátum:
  24. 1. 2019

  Tak to ste mi moc nepomohli veru však vy to predávate tak vy by ste mali vedieť a mat neake zastúpenie a technika ktorý by vedel diagnostikovať takú vec
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  24. 1. 2019

  Dobrý deň. Mrzí ma to, avšak neposkytujeme montáž ani servis. Sme interntový obchod. Na Váš email Vám zasielam link s kontaktmi na našich montážnych a servisných partnerov po celom Slovensku. Ktorý by Vám mohli vedieť poradiť. Pekný deň.
 • Autor:
  Tomáš
  Dátum:
  18. 12. 2018

  obrý den, proč se u výrobku AVANSA UPS 500W 12V nedoporučuje gelový akumulátor? A jaký typ akumulátoru byste mi doporučil? Díky
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  18. 12. 2018

  Dobrý deň, gélové batérie sa nedoporučujú aby nedošlo k explózií. Gelová batéria sa nabíja impulzne preto sa nedoporučuje ju používať so záložným zdrojom Avansa. Odporúčajú sa len olovo kyselinové batérie. Pekný deň.
 • Autor:
  Tomáš
  Dátum:
  16. 11. 2018

  Dobry den, Chcem si u Vas zaobstarant zalozny zdroj na kotol na tuhe paliva Avansa 500 W ale pozral som baterie a nemate v ponuke trakcne iba klasicke autobaterie - su teda klasicke autobaterie na pohon cerpadla cez zalozny zdroj vhodnejsie...? Vopred dakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  16. 11. 2018

  Dobrý deň, áno trakčné byť nemôžu iba tieto klasické. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Vladimír
  Dátum:
  8. 10. 2018

  Dobrý deň, Chcel by som sa spýtať, či je možné použiť váš záložný zdroj ku splyňovaciemu kotlu VERNER 25N (na štítku je príkon 50W max), ku ktorému je pripojené bežné obehové čerpadlo (Grundfos, Wilo) a aj k solárnemu systému s obehovým čerpadlom Grundfos 80W max. Občas sa stane, že pracujú oba systémy naraz. Ďakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  8. 10. 2018

  Dobrý deň. Áno záložný zdroj je možné použiť. Odporučil by som Vám však záložný zdroj 700 W https://www.atria.sk/avansa-700-w/ Pekný deň
 • Autor:
  Michal
  Dátum:
  31. 1. 2018

  Zdravim je tento zdroj vhodný na zálohovanie troch čerpadiel s výkonom 22,43 a65 W?
 • Autor:
  ATRIASK
  Dátum:
  31. 1. 2018

  Dobrý deň. Áno, tento záložný zdroj môžete použiť aj na tieto tri čerpadla. Pekný deň
 • Autor:
  jan
  Dátum:
  15. 1. 2018

  dobry den je mozne skombinovat zalozny zdroj Avansa 500W a AKUMA HEAVY DUTY 12V 120Ah 850A (A 120) pripadne inu bateriu s vyssou kapacitou? a kolko hodin vzdrzi zalohovat kotol a dva cerpadla ....kotol 50w a cerpadla dokopy 110w. dakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  15. 1. 2018

  Dobrý deň. Áno, uvedenú batériu môžete skombinovať s týmto záložným zdrojom. Pri tomto odbere bude záloha cca 5 hodín. Pekný deň.
 • Autor:
  Vladimír
  Dátum:
  14. 1. 2018

  Dobrý deň! Chcel by som sa spýtať, či je možné použiť váš záložný zdroj ku plynovému kotlu Modratherm Vulkan, s elektronikou Honeywell. Doterajšie pokusy s invertorovou elektrocentrálou boli neúspešné, napriek výstupnému napätiu 230V, ionizačná elektróda nepovolila otvoriť plynový ventil. Ďakujem
 • Autor:
  ATRIASK
  Dátum:
  15. 1. 2018

  Dobrý deň. Áno, uvedený zdroj je možné napoiiť na kotol aj s touto elektronikou. Pekný deň
 • Autor:
  Daniel
  Dátum:
  11. 12. 2017

  Dobra den potreboval by som zalozny zdroj ktory dokaze udrzat 1100w cerpadlo
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  12. 12. 2017

  Dobrý deň. Prepáčte nepomýlili ste sa náhodou? Nemysleli ste 110W? Pekný deň.
 • Autor:
  Judita
  Dátum:
  6. 12. 2017

  Po telefonickom rozhovore s Vami posielame správu o našom záujme o záložný zdroj + baterku ku peletovému kotlu TEKLA DRACO DUO 15 kW, potrebujeme,aby nám zabezpečil funkciu kotla a obehového čerpadla-48W, prevodovky kotla- 50W,ventilátor ku kotlu- 45W a zapalovacej špirály 300W. Prosíme o vyjadrenie,aký záložný zdroj+baterka by boli vhodné a akú cenovú reláciu sa jedná.Podotýkame ešte,že potrebujeme zálohovať 6-8hodín. Ďakujeme za odpoveď
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  6. 12. 2017

  Dobrý deň. Je potrebný cca 1050 W zdroj,m ktorý stojí 203 € s DPH, ale podľa prepočtu na stránke nižšie je výpočet: https://www.atria.sk/avansa-500-w/ Na tých 6 hodín potrebujete veľkú batériu teda skôr spojiť 2, napr 140 AH: https://www.atria.sk/akuma-heavy-duty-12v-140ah-950a/ Pekný deň.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  27. 11. 2017

  Dobry den Chcem sa spytat ak mam splynovaci kotol Attack 25 profi na ktorom mam 2 cerpadla o max odbere kazde 90w a ventilator neviem aky ma odber ale nikdy nejdu spolu bud ide ventilator a cerpadlo alebo len obe cerpadla aky zalozny zdroj mi odporucate aby siel aspon 3hodiny. Dakujem Vam za odpoved
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  27. 11. 2017

  Dobrý deň. Odporučil by som Vám záložný zdroj Avansa 500 W: https://www.atria.sk/avansa-500-w/ alebo v sete (už spolu s batériou): https://www.atria.sk/avansa-500-w-bateria-46ah/ Pekný deň.
 • Autor:
  Lukáš
  Dátum:
  3. 11. 2017

  Dobrý deň mam pec na tuhe palivo Vimar 25 a jedno obehove cerpadlo .Viete mi prosim poradit aky záložný zdroj potrebujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  3. 11. 2017

  Dobrý deň. Odporučil by som Vám zdroj Avansa 500 W: https://www.atria.sk/avansa-500-w/ alebo potom ho máme v sete s batériou: https://www.atria.sk/avansa-500-w-bateria-46ah/ Pekný deň.
 • Autor:
  Marcel
  Dátum:
  17. 10. 2017

  Dobry den, Potrebujem zalozny zdroj energie pre pocitacovy system s prikonom do 500W do kancelarie. Je Avansa 500W vhodny pre tento ucel? Mozem pouzit gelovu (AGM) bateriu? Respektivne, preco sa neodporuca pouzivanie gelovej baterie a ake su mozne nasledky jej pouzitia? Aku vykonnu bateriu potrebujem na pokrytie 2 hodin 500W spotreby? Myslite si, ze hlucnost ventilatora by bola vyrusujuca v tichej kancelarii? Dakujem.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  18. 10. 2017

  Dobrý deň. Tento záložný zdroj nie je vhodný do kancelárie. Ventilátor v záložnom zdorji sa stále krúti a možno by ho bolo v tichom prostredí počuť (nie je taký malý ako v počítači). Gelovú batériu nemôžete použiť. Výrobca uvádza, že gelové batéria sa memôžu používať. Pekný deň.
 • Autor:
  Miloš
  Dátum:
  13. 10. 2017

  Dobrý den.Zakupil som vo Vašej spoločnosti založný zdroj AVANSA PREMIUM 500 W chcem sa spýtat. Ci musim použit len 12 v olovenú bateriu a či môžem k tomuto založnemu zdroju použiť toto čerpadlo IBO OHI 25-60 /180 dakujem
 • Autor:
  ATRIA SK
  Dátum:
  13. 10. 2017

  Dobrý deň. Áno, bezproblémovo môžete použiť olovené batériu a aj čerpalo IBO. Pekný deň
 • Autor:
  Štefan
  Dátum:
  20. 9. 2017

  dobry den maqm krbovu vlosku s vodnym plastom 30w a chcem kupit zalozny zdroj NZ600L aky akumulator mi odporucate
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  20. 9. 2017

  Dobrý deň. Odporučil by som Vám záložný zdroj Avansa 500 W: https://www.atria.sk/avansa-500-w/ Pekný deň.
 • Autor:
  Štefan
  Dátum:
  21. 9. 2017

  bude mi v tomto pripade stacit bateria 46Ah dakujem a prajem pekny den
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  21. 9. 2017

  Dobrý deň. Áno, bude Vám postačovať 46AH batéria. Pekný deň.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  16. 9. 2017

  Dobrý deň. Chceli by sme poradiť pri výbere záložného zdroja pre obehové čerpadlo. Ide o obyčajné čerpadlo v rodinnom dome ku kotlu na pevné palivo. Typ čerpadla je Wilo RS25/4-3p s odberom +/- 40W (merané pomocou: https://www.wattgeizer.com/strommessgeraet-energiekosten-messgeraet ). Na základe informácií z Vašej stránky uvažujeme nad: https://www.atria.sk/avansa-500-w-bateria-46ah/ - avšak v popise produktu Avansa 500W je uvedené "Nepoužívajte batériu s kapacitou menšou ako 50Ah, pretože počiatoční nabíjací prúd záložného zdroja (UPS) (až 10A) môže znížiť životnosť". Aký je Váš názor? Ďakujem. PS: ospravedlňujem sa, ak tu bude duplicitný príspevok - vyzerá, že predchádzajúci mi nepridalo.
 • Autor:
  ATRIA SK
  Dátum:
  19. 9. 2017

  Dobrý deň. Uvedený záložný zdroj by bol vhodný, infomácia o kapacite je pravdivá, avšak v praxi sme sa s touto vlastnosťou nestretli. Máme cenu aj s batériou. https://www.atria.sk/avansa-500-w-bateria-46ah/. Pekný deň.
 • Autor:
  Aneta Nemethova
  Dátum:
  11. 9. 2017

  Dobry den chcela by som opytat ze na GRUNDFOS 25 40 180 obehovom cerpadle ktory zalozny zdroj by ste odporucili a ktomu aku bateriu aby cim viac 5/8 hodin vydrzal.dakujem za odpoved
 • Autor:
  ATRIA SK
  Dátum:
  11. 9. 2017

  Dobrý deň. Vhodný by bol práve tento záložný zdroj AVANSA 500W, je možné ho zakupiť už aj s batériou https://www.atria.sk/avansa-500-w-bateria-46ah/. Pekný deň.
 • Autor:
  Robert
  Dátum:
  4. 9. 2017

  dobry den chcem sa opytat mam 3 cerpadla aqart +kotol spolu cca 200 w aky akumulator by bol vhodny do Avansa 500 W aby mi vydrzal cca 3 hodiny dakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  4. 9. 2017

  Dobrý deň. Na takýto odber by som asi použil akumulátor o veľkosti cca 100 Ah https://www.atria.sk/akuma-komfort-12v-100ah-800a/. Pekný deň.
 • Autor:
  Štefan
  Dátum:
  21. 8. 2017

  Zdravim. Zalozny zdroj ,,Avansa 500W,, ...je mozne ho pouzit aj ako zalozny zdroj pre napajanie PC ci TV ?...dakujem za odpoved.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  21. 8. 2017

  Dobrý deň. Fungovať Vám bude je to plný sínus, ale je skôr určený do kotolní ( nakoľko záložný zdroj má ventilátor, ktorý počuť). Je potrebné aby ste si k nemu zakúpili aj batériu. Ak Vám mám pravdu povedať neviem si predstaviť to mať v obývačke. Pekný deň.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  24. 7. 2017

  Dobrý deň Chcem sa opýtať či mi viete odporučiť záložný zdroj. Hľadáme záložný zdroj ktorý by dokázal pri výpadku elektrickej.energie utiahnuť kotol na tuhe palivo ( 18 až 24 kw) plus dve obehové čerpadlá. Ďakujem za info
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  24. 7. 2017

  Dobrý deň. Odporučil by som Vám záložný zdroj Avansa 500 w, ale napíšte ako dlho si prajete zálohovať a aký majú výkon? Na základe toho Vám vypočítame batériu. Pekný deň.
 • Autor:
  Zdeno
  Dátum:
  19. 4. 2017

  Dobrý deň mám doma solarny systém a chcel by som si kúpiť zalozny zdroj, výkon na cerpadle p1 je max 80W, aky by ste mi odporučili??? Pozeral som avansa500 by bol postačujúce?
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  19. 4. 2017

  Dobrý deň. Odporučil by som Vám zakúpiť záložný zdroj Avansa 500 W: https://www.atria.sk/avansa-500-w/ Pekný deň.
 • Autor:
  Stanislav
  Dátum:
  10. 4. 2017

  Prosím o informáciu: Kúpil som UPS AVANSA 500W, vzadu sú dve neštandardné zásuvky. Prosím poraďte, ďakujem.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  10. 4. 2017

  Dobrý deň. Zadná čas je takáto:https://www.atria.sk/galeria/1_44612/avansa-500-w-original.jpg klasické zásuvky, kde môžete pripojiť spotrebič. Pekný deň.
 • Autor:
  Eduard
  Dátum:
  21. 2. 2017

  Dobrý deň, chcel by som sa vás opýtať riešime zálohu kotolne v Penzióne. Jedná sa o zálohu kotla na pevné palivo, reguláciu SIEMENS a 5x obehové čerpadlo. Počítam s výkonom do 500w. Chcel by som sa Vás opýtať či zálohovať kotol samostatne a obehové čerpadlá s reguláciou samostatne. Alebo stačí jedna záloha pre všetko. Mal by som záujem o zálohu so sledovaním stavu akumulátorov . Viete mi odporučiť typ záložného zdroja. Poprosil by som vás cenu za komplet aj s akumulátorom. Ďalej by sme potrebovali zálohovať ponorné čerpadlo ktoré je na 230V taktiež by som Vás poprosil o typ a cenu komplet aj s akumulátorom.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  21. 2. 2017

  Dobrý deň. Záložný zdroj AVANSA 500 W je schopný zálohovať podľa veľkosti batérie spotrebič tak do 200W. Rozložil by som tieto čerpadlá na 2 alebo 3 záložné zdroje. Iné riešenie Vám neviem poradiť. Neodporúčam sledovať akumulátor na diaľku. Pekný deň.
 • Autor:
  Eduard
  Dátum:
  21. 2. 2017

  Ďakujem posledná otázka akumulátor zrejme nie je súčasťou záložného zdroja, treba ho zvlášť objednávať???
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  21. 2. 2017

  Dobrý deň. Nie, pretože s môžete vybrať akú batériu budete potrebovať. Niekomu stačí 40 Ah a iný zákazník potrebuje aj 150 Ah. V ponuke máme jeden set a to: https://www.atria.sk/avansa-500-w-bateria-46ah/ Pekný deň.
 • Autor:
  peter
  Dátum:
  3. 1. 2017

  Dobry den,chcem sa opytat kto vyraba zalozny zdroj Avansa 500 W ,dakujem.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  4. 1. 2017

  Dobrý deň. Žiaľ, výrobcu Vám neviem povedať . Nakupujeme ich z Českej republiky. Pekný deň.


Vážený zákazník,
objednávky prijaté po 18.12.2019 budú expedované po 6.1.2020. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa
10. septembra 2021 pozastavené.
Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
Vážený zákazník,
z dôvodu väčšieho množstva objednávok sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie. Robíme čo môžeme.
Vážený zákazník,
posledné objednávky budú expedované 21.12.2020 a ďalšie až po novom roku. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
info V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
live_help keyboard_arrow_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.

Správa bola odoslaná

V krátkom čase Vás budeme kontaktovať

ZAVRIEŤ
phone0917 133 662 emailinfo@atria.sk Odoslať otázku cez klasický formulár.
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment