Protherm Bobor 40DLO

Protherm Bobor 40DLO
Naša cena s DPH:
927,00 €
Naša cena bez DPH:
772,50 €
Cenníková cena s DPH:
1 030,00 €
Ušetríte:
103,00 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
10%
Dostupnosť:
Nedostupné
Katalógové číslo:
002004305
Popis tovaru

Stacionárny liatinový kotol BOBOR  40DLO na tuhé palivá (uhlie a drevo), zabudovaný termomanometer, automatický termomechanický regulátor výkonu, komínová klapka, prívod primárneho a sekundárneho vzduchu, pretlakové bezpečnostné zariadenie (ako príslušenstvo v uzavretých systémoch s čerpadlom), veľký spaľovací priestor, vysoká účinnosť.

 

Vlastnosti :

 

 • liatinový výmenník
 • zníženie teplotných strát
 • nenáročná údržba aj montáž
 • jednoduché doplnenie paliva
 • 18 - 45 kW drevo
 • 19 - 48 kW uhlie

 

Kotly BOBOR sa môžu použiť na drevo aj uhlie.Pri spaľovaní uhlia sa tepelný výkon kotla zvýší v priemere až o 10%. Dobré spaľovanie sa v prípade dreva docieli použitím suchého dreva s priemerom 100-105 mm. Kotle majú jednoduchú obsluhu, údržbu aj vysokú účinnosť vďaka veľkému spaľovaciemu priestoru. 

 

Regulácia
Regulácia teploty je zabezpečená automatickým termostatickým regulátorom, ktorý pomocou retiazky otvára klapku, cez ktorú sa dostáva do spaľovacej komory vzduch.Termostatický regulátor je bezpečne umiestnený na hornom kryte kotla a je tým chránený oči možným poškodeniam od hrúceho vzduchu, unikajúcemu kotla pri dopĺňaní paliva spaľovacieho priestoru.

 

Vysoký komfort
Veľa domácností má v súčasnosti inštalovaný vyrovací systém  plynovým kotlom sa snaží  nájsť lacnejšiu alternatívu. Výhodou je systém, ktorý bude ložený z kotla na tuhé palivá a ktla plynového. Kotol na tuhé palivá sa využíva predovšetkým na temperovanie teploty počas jesenných a málo chladných zimných dní a v prípade poklesu teplôt hlboko pod bod mrazu sa zapne kotol plynový.

 

Bezpečnosť prevádzky
Povinným vybavením kotla v uzavretých systémoch je dochladzovací okruh, ktorý zabezpečuje ochranu kotla pred prehriatím. Zabraňuje tomu, aby teplota v kotle neprevýšila hodnotu 110°C.

 

Izolácia

 Liatinové telo kotla je obalené izoláciou z anorganickej vaty s hliníkovou fóliou, čím sa minimalizujú tepelné straty a zvyšuje sa účinnosť kotla.
 

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.Diskusia • Autor:
  Ľubomír
  Dátum:
  29. 5. 2013

  Dobrý deň.Chcel by som informatívne vedieť koľko by som zaplatil za dovoz kotla na tuhé palivo
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  29. 5. 2013

  Dobrý deň, Cena dopravy kotlov na tuhé palivo je 48 eur. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Veronika
  Dátum:
  29. 2. 2012

  Mohli by ste mi zaslať technické parametre - dokumentáciu s popisom výšky. šírky, výšky pripojenia na dymovod a pod.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  29. 2. 2012

  Dobry den, vsetky dokumenty a technicke parametre ku kotlu Protherm Bobor sa nachadzaju tu https://www.atria.sk/protherm-bobor-40dlo/#files
 • Autor:
  Ján
  Dátum:
  27. 2. 2012

  Mám záujem o kúpu kotla Protherm Bobor 5 čl., vykurujem miestnosti o obsahu 231 m3, rebrové rádiatory v počte 160 článkov. Zaráža ma informácia, že je vhodný len na vykurovanie do doby začínajúcich mrazov. Ja mám záujem o kotol ktorým môžem vykurovať i počas tuhých mrazov.- Prosím o Vaš odborný posudok.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  27. 2. 2012

  Dobry den, obecne sa rata, na 100 metrov stvorcovych 10 kW, takze vas vybraty 40 kW kotol bohate postacuje na 231 metrov. A co sa tyka toho textu, to je skopirovany prospekt od vyrobcu, je ale pravdou ze vela ludi ma skutocne este jeden kotol na plyn, ktory sa zapne, ked vyhori drevo v kotly. Pri tuhych mrazoch ako - 20 sa rapidne zvysuju tepelne straty objeku. Ale myslim si, že kupou takto predimenzovaneho kotla neurobite chybu a bude stacit aj pri vysokych mrazoch, avsak s dodatocnou nadielkou spotreby dreva samozrejme.
 • Autor:
  repkova
  Dátum:
  16. 1. 2012

  dobry chcela by som sa opytat kolko by mas vysile ten pec aj s prislusenstvom aj s dovozom. dovoz do okolia starej lubovni Protherm Bobor 40DLO dakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  16. 1. 2012

  Dobry den, cena kotla vidite na eshope a dovoz do starej lubovne by bol hradeny sumou 48€ s DPH. Dodavka aj tento tyzden.
 • Autor:
  Jana Presov
  Dátum:
  2. 11. 2011

  dobry chcela by som sa opytat ci ten kotol by nam vypalil rodiny dom 6 izieb a 3 chodby je to 2 poschodovy dom kolko by to potrebovalo kw dom neje zatepleny dakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  2. 11. 2011

  Dobry den, obecne plati, že na 100 m2 postacuje kotol o vykone 10 kW.


info V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
help
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment
keyboard_arrow_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.
chat 0917 133 662 info@atria.sk Máte otázku?

Správa bola odoslaná

V krátkom čase Vás budeme kontaktovať

ZAVRIEŤ