Vaillant ecoTEC plus VUW INT 236/3-5

Vaillant ecoTEC plus VUW INT 236/3-5
Naša cena s DPH:
1 275,00 €
Naša cena bez DPH:
1 062,50 €
Cenníková cena s DPH:
1 860,00 €
Ušetríte:
585,00 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
31%
Dostupnosť:
produkt nedostupný, nahradený novým
Katalógové číslo:
0010002749
ks

    
Popis tovaru

Plynový kondenzačný kotol s prietokovým ohrevom - Vaillant ecoTEC plus VUW INT 236/3-5 - 23kW pre prietokový ohrev TUV a 19kW pre vykurovanie.
 
 
 
DOSTUPNÁ NOVÁ VERZIA - Vaillant VUW 246/5-5 ecoTEC plus
 
 
 
Kotol Vaillant ecoTEC plus VUW INT 236/3-5 vo verzií plus obsahuje naviac elektronický riadené čerpadlo a možnosť kombinácie so závesným 20 litrovým vrstveným zásobníkom TUV. Ostatné funkcie sú zhodné so kotlom rady Vaillant ecoTEC pro
 
Kotol disponuje plynulou reguláciou vykurovacieho výkonu, čím prispieva k šetreniu elektrickej energie a hlavne plynu. Výkon pridáva a uberá plynulo. Ku kotlu je možné pripojiť týždenný programovateľný termostat s plynulou reguláciou, alebo ekvitermický týždenný termostat taktiež, ktorý taktiež podporuje plynulú reguláciu. Komunikácia je realizovaná troma vodičmi, ktoré by nemali isť pozdĺžne s elektrickými káblami. Možné je použiť aj klasický termostat – dvojbodový, ale tým kotol nebude fungovať v modulačnom režime. Z toho dôvodu sa takéto riešenie nedoporučuje.
 
Kotol je možné regulovať v rozmedzí výkonu už od 35% do 100%.
 
Kotol naviac obsahuje integrovanú expanznú nádobu, mikroprocesorovú reguláciu, autodiagnostiku prípadnej poruchy, ochranu proti zamrznutiu, vstavaný trojcestný ventil, plne grafický a podsvietený displej, na ktorom je zobrazený aktuálny stav vykurovania.

 

 • Prietokový ohrev je realizovaný cez druhý nerezový výmenník s vysokým výkonom.
 • Odťah spalín je nutné realizovať cez komínové príslušenstvo určené na kondenzačné kotle.
 • Použiť môžeme oddelený alebo spojitý odťah. Nasávanie je možné aj z priestoru, ale v pri tomto druhu riešení je nutné zabezpečiť aby bola miestnosť vetraná.
 • Každý kotol je výhradné technické plynová zariadenie a je potrebné v záujme bezpečnosti a dodržania záruky, aby ho spustil servisný technik, ktorý ma na to oprávnenie.

 

 
Použitie:

 

 • spôsob ohrevu teplej voedy - prietokový spôsob
 • možnosť kombinácie so závesným zásobníkom actoSTOR 
 • VIH CL 20 S s vrstveným ukladaním teplej vody
 • určené na podlahové a radiátorové vykurovanie
 • kompaktné rozmery kotla - nenáročnosť na rozmery plochy
 • aj v podkrovných priestoroch

 

 

Prednosti :

 

 • hodnota NOx v spalinách pod 60 mg/m3
 • normovaný stupeň využitia 108 %
 • plynulá regulácia výkonu
 • jednoduchý displej
 • Thermo-Compact modul vybavený nerezovým horákom a ventilátorom
 • automatický diagnostický systém 
 • možnosť prípravy vykurovacieho systému pred vlastnou montážou kotla
 • znížená spotreba elektrickej energie 

 

ecoTEC plus VUW INT 236/3-5

Rozsah menovitého tepelného výkonu P pri 40 / 30 °C 7,6 - 19,5 kW
 
Rozsah menovitého tepelného výkonu P pri 80 / 60 °C 7,0 - 18,0 kW
 
Rozmery zariadenia          (V x Š x H) 720 x 440 x 335 mm 

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.Parametre

Parameter Popis
Pre priemer potrubia 16 - 20 mm

Diskusia • Autor:
  Milan
  Dátum:
  23. 5. 2016

  Dobry den, mam zaujem kupit kotol Vaillant VUW 236/5-3 ecoTEC pro s prietokovým ohrevom - poprosim ponuku na dymovod (vyvod horizontalne cez 40cm stenu) a davkovac zmakcovaca TUV. Dakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  23. 5. 2016

  Dobrý deň. Môže Vám ponúknuť tento dymovod, ktorý nájdete na našej internetovej stránke: https://www.atria.sk/vaillant-zostava-303933/Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Gabriela Paldiová
  Dátum:
  4. 12. 2013

  Dobrý deň, prosím Vás môžete mi poradiť? V lete sme kúpili plynový kotol Vaillant ecoTec plus VUW INT 236/3-5 acto STOR VIH CL 20S, calor MATIC 470 - opísala som všetky údaje , ktoré boli na faktúre. Ale nie som vôbec s tým spokojná, lebo napr. teplá voda natečie iba ak 10 cm do vane, potom už tečie iba studená... o hodinku už tečie znovu horúca, ale aby si človek nemohol napustiť celú vaňu teplou vodou? Alebo aj pri sprchovaní už som zažila, keď som sa chcela trošku dlhšie "prehriať" teplou vodou tak mi začala tiecť studená, darmo som ju akože chcela nechať odtiecť...Predtým sme mali tiež kotol Vaillant a teplú (horúcu) vodu sme mali nepretržite. Je to v zlom nastavení? alebo je to tým zásobníkom, alebo prietokovým ohrievačom, ani neviem poriadne čo to máme? Ako dosiahneme stále teplú vodu? Ďakujem Vám za odpoveď - ak sa to takto dá.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  5. 12. 2013

  Dobrý deň, takto by sa kotol správať nemal. Nie som si istý, či to nejak ovplyvnia nastavenia, odporúčame Vám riešiť problém so servisným technikom, ktorý Vám ho spúšťal a robil prvotné nastavenia.
 • Autor:
  Marcel
  Dátum:
  2. 9. 2013

  Dobry den, chcel by som sa Vas opytat, aky kotol v KW s ohrevom TUV by bol pre vymenu najvhodnejsi - kondenzacny/stacionarny ? (Z ponuky kotlov ktore ponukate na stranke - vaillant, junkers,protherm) . Momentalne pouzivam kotol MODRATHERM PKM25 + ktorym ohrievam vodu cez obojzivelnik. Kurenie je klasicke 30rocne liatinove, clánky 160 x 500 = 286ks, 160 x 1000=27 ks , spolu 313 clankov. Vykurovacia plocha 145m2 (dve kupelne). Komin mam + gulicku na odvod kondenzu. Dakujem za odpoved.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  2. 9. 2013

  Dobrý deň, Jednoznačne zvolte kondenzačný kotol, je to to najúspornejšie riešenie. Z našej ponuky by som dal do popredia výrobcov Junkers a Vaillant. Majú oficiálne zastúpenie výrobcu na Slovensku a širokú servisnú podporu. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Robert
  Dátum:
  5. 4. 2013

  Dobrý deň. V projekte na kurenie mam navrhnuty kotol Vailland TEC VU INT246/3-5 so zasobníkom VIHCB75 CHCEM SA SPíTAT čI JE TO DOBRA VOLBA ALEBU SU AJ KVALITNEJšIE KOTLE NA PLYN V PRIBLIžNE ROVNAKEJ CENOVEJ SKUPINE . DAKUJEM
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  5. 4. 2013

  Dobrý deň, Kotol Vailland TEC VU INT246/3-5 so zasobníkom VIHCB75 je určite dobrá voľba. Ale ešte lepšia voľba by bola Junkers - https://www.atria.sk/kondenzacne-kotly/s-prietokom-ohrevom-tuv/junkers/, https://www.atria.sk/kondenzacne-kotly/zostavy-kotol-a-zasobnik/junkers/. Pekný deň.
 • Autor:
  Ján
  Dátum:
  6. 3. 2013

  Dobrý den prosim vas kolko stojí cca výmenník teplej vody pre zavesný plynový kotol vaillant
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  6. 3. 2013

  Dobrý deň, Výmenník teplej vody ku kotlom Vaillant v ponuke žiaľ nemáme. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Martin
  Dátum:
  16. 1. 2013

  Dobrý deň! Kúpim u vás kotol a akumulačnú nádobu aj na splátky? Ďakujem!
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  16. 1. 2013

  Dobrý deň, Nákup na splátky v našom internetovom obchode nie je možný. Prajem Vám pekný zvyšok dňa.
 • Autor:
  Rudolf
  Dátum:
  7. 1. 2013

  Dobry den, aky kotol je vhodny na vykurenie a ohrev vody v byte 80m2.byt je na 2posch. z 3. Dakujem za odpoved.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  7. 1. 2013

  Dobrý deň, Typ kotla, ktorý je vhodný na vykurovanie a ohrev vody do vašej bytovej jednotky by ste mali prediskutovať s montážnikom, ktorý Vám bude kotol zapájať. Prajem Vám pekný zvyšok dňa.
 • Autor:
  stano
  Dátum:
  2. 7. 2012

  Dobýr deň, zvažujem nákup kotla a chcem sa spýtať aký je rozdiel medzi vailantom VUW INT 236/3-5 a pravdepodobne nizsou radou VUW INT 226/3-3. lebo ten cenový rozdiel mi príde vcelku výrazný tie vlastnosti sú podobné... dakujem pekne
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  2. 7. 2012

  Dobrý deň, hlavným rozdielom medzi týmito kotlami je v tom, že kotol VUW INT 236/3-5 je z vyššej rady Plus, zatiaľ čo kotol VUW INT 226/3-3 patrí do nižšej rady Pro. Výhody kotla VUW INT 236/3-5 oproti kotlu VUW INT 226/3-3: vyšší výkon ohrevu TUV, silnejšie čerpadlo, trojcestný ventil je kovový, silnejší doskový výmeník, displej ukazuje viacej hodnôt. Na našej stránke je momentálne kotol 2VUW INT 26/3-3 v akcii, tak aj preto je tam taký cenový rozdiel, mimo teda toho, že sa jedná o nižšiu radu Pro.
 • Autor:
  milan
  Dátum:
  13. 4. 2012

  chcem Vás poprosiť o pomoc pri výbere plynového kotla s prietokovým ohrevom TUV, pre starší rodinný dom nezateplený, UK radiatory, vykurovaná plocha cca 100m2.Odvod spalín do komína. Oblasť okolie Brezna. Budem Vám veľmi povďačný za odporučenie vhodného kotla. S pozdravom Milan
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  13. 4. 2012

  Dobrý deň. Ak je dom nezateplený, treba pridať trošku s vykurovacím výkonom. Z ponuky by som doporučoval asi Vaillant, má teraz vynikajúcu cenu, alebo potom Junkers. Výrobca ma zastúpenie na slovensku, nemúsite sa báť, že o 10 rokov nedostanete náhradné diely. Vaillant ecotec vuw: https://www.atria.sk/vaillant-ecotec-pro-vuw-int-226-3-3/ Alebo Junkers Cerapursmart https://www.atria.sk/junkers-cerapursmart-zwb-24-3-c/
 • Autor:
  Marian
  Dátum:
  24. 11. 2011

  Planujeme kupit kotol so vstavanym zasobnikom na vodu. Ktory z kotlov vo vasej ponuke by ste ohodnotili ako jeden z najkvalitnejsich, najmenej poruchovych... a preco? Niekto nam odporuca firmu Protherm, iny Vailant a potom zase Ferroli??? Jedna sa o rodinny dom s deviatimi radiatormi, takze je to prepocitane tak na 24kw. Dakujem za radu Marian
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  24. 11. 2011

  Dobry den, z vasich vypisanych urcite Vaillant, je to z tej lepsiej hladiny, hlavne siroka servisna siet, co je velmi dolezite. Protherm je z skor z tych najlacnejsich a Ferroli niesu moc predajne. Tam by som sa skor bal mensej dostupnosti nahradnych dielov a servisakov.

Podobné tovary

Vážený zákazník,
objednávky prijaté po 18.12.2019 budú expedované po 6.1.2020. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa
10. septembra 2021 pozastavené.
Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
Vážený zákazník,
z dôvodu väčšieho množstva objednávok sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie. Robíme čo môžeme.
Vážený zákazník,
ospravedlňujeme sa Vám za nedostupnosť našich telefónov.

Ďakujeme za pochopenie.
info V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
live_help keyboard_arrow_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.

Správa bola odoslaná

V krátkom čase Vás budeme kontaktovať

ZAVRIEŤ
phone0917 133 662 emailinfo@atria.sk Odoslať otázku cez klasický formulár.
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment