Buderus Logamax plus GB 162-25 + Logalux S 120

Buderus Logamax plus GB 162-25 + Logalux S 120
Naša cena s DPH:
2 979,36 €
Naša cena bez DPH:
2 482,80 €
Cenníková cena s DPH:
3 724,20 €
Ušetríte:
744,84 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
20%
Dostupnosť:
Nedostupné
Katalógové číslo:
7 746 900 752
8 718 543 087
ksPopis tovaru

Kondenzačný plynový kotol Buderus Logamax plus GB 162-25 + Logalux S 120 - Buderus Excelent v zostave kotla a zásobníka

 

Obrázok je ilustračný.

 

Predstavujeme Vám novú generáciu hospodárnej tepelnej techniky od spoločnosti Buderus, ktorá vyniká ešte účinnejším využitím energie! Celá škála dôležitých nových vylepšení sa postará o to, aby ste teraz pri použití najmodernejšej kondenzačnej techniky kúrili plynom tak úsporne ako ešte nikdy – a to s maximálnym dôrazom na Váš komfort. K dispozícii sú výkonové rady 15, 25, 35 a 45 kW.

 

Zostava obsahuje:

 • kondenzačný kotol Logamax plus GB 162-25
 • zásobníkový ohrievač Logalux S120/5
 • snímač teploty zásobníka AS 1,6
 • prepojovacia sada kotol-zásobník U-Flex GB 162 - S 120
 • vypúšťací lievok G-TA

 

Moderná konštrukcia zaručuje veľmi tichý chod kotla, pod 35 dB pri GB162-15,25 kW a pod 40 dB pri GB162-35, 45 kW.

 

Je určený pre domy s jednou, dvomi, resp. viacerými rodinami a nízko-energetické budovy. Kotol je pripravený na prípravu TÚV pomocou pripojeného zásobníka. Kotol má integrovaný koncentrický nástavec pre odvod spalín. Nový elektronický regulátor riadi modulačné kotlové čerpadlo a tým zjednodušuje hydrauliku.

 

ETA plus

Modulačný keramický horák pracuje v rozpätí výkonu 19 - 100 %.
To zabezpečuje dlhšie časy horenia a znižuje počty zapnutí a vypnutí.
V spojení s mimoriadne efektívnym hliníkovým výmenníkom tepla systém celoročne zaisťuje optimálne kondenzačné podmienky, a tak prispieva k využitiu kotla až do 110,5 %.

 • turbo kotly pre viacero vykurovacích okruhov, menovité výkony 15, 25, 35 a 45 kW
 • koeficient využitia kotla až 110,5 %
 • hodnoty emisií NOx < 20 mg/kWh a CO < 15 mg/kWh a CO2 <9,2%  
 • plynový keramický predzmiešavací horák s modulačným výkonom 19 až 100 %
 • elektronicky riadenie čerpadlo energetickej triedy A, pri všetkých typoch
 • možnosť prevádzky na zemný, alebo kvapalný plyn (prestavbová sada)
 • výmenník tepla spalín s kompaktnými rozmermi vyhotovený technológiou ALUplus
 • systém ETA-plus - optimálne využitie energie vďaka vysokoefektívnemu výmenníku tepla a horáku s veľkým modulačným rozsahom
 • univerzálny horákový automat UBA 3.5 - digitálna kontrola funkcií kotla
 • kombinovateľné so stojatými zásobníkmi TÚV Logalux S135 RW a 160 RW a štandardné stojaté zásobníky S120 a Logalux SU (160 l, 200 l, 300 l)
 • bez expanznej nádoby (voliteľné príslušenstvo)

 

25 rokov skúseností
v oblasti kondenzačnej techniky je pre Vás veľkou výhodou Začnite využívať naše veľké skúsenosti s novou technológiou. Buderus v priebehu
posledných rokov posúval hranice vývoja energeticky úspornej kondenzačnej techniky stále ďalej. Našou motiváciou je vyťažiť čo možno najviac tepla z čo možno najmenšieho množstva energie. Výsledkom je vykurovací kotol a vykurovacie systémy s výrazne nižšou spotrebou energie.
 
Úsporne a ekologicky
Ten kto úsporne vykuruje, má dva dôvody pre radosť. Okrem svojej peňaženky šetrí aj prirodzené zdroje pre náš život tým, že účinne prispieva k všeobecnému znižovaniu emisií CO2 a pomáha vylepšovať ekologickú rovnováhu. Je to o ďalší dôvod viac rozhodnúť sa pre plyn ako zdroj energie a kondenzačnú techniku od spoločnosti Buderus. 
 
 
Dodatočná úspora elektrickej energie pomocou Flow plus
Logamax plus GB162 má obehové čerpadlo s reguláciou otáčok, ktoré neustále dokonale prispôsobuje množstvo vody výkonu a vyrovnáva tak tlak vo vykurovacom zariadení. Znamená to ďalšiu výhodu, pretože obehové čerpadlo tak spotrebuje iba približne štvrtinu el. energie v porovnaní s konvenčným čerpadlom. Výsledkom je, že čerpadlo kotla Logamax plus GB162 je tak úsporné, že spĺňa prísne požiadavky triedy energetickej účinnosti A.
 
 
ETA plus - inteligentná prevádzka horáka
Keď je vonku teplo, malo by vykurovacie zariadenie pracovať s nižším výkonom a spotrebovať menej energie. Logamax plus GB162 to hravo zvláda úplne sám vďaka svojmu modulačnému keramickému horáku ETA plus. Šetrí aj vďaka svojmu mimoriadne veľkému výkonovému rozsahu 19 až 100%. To znamená, že optimálne zvláda prispôsobovať výkon prakticky v celom rozpätí a v spodnej výkonovej oblasti pritom dochádza k pozoruhodne malému počtu štartov horáka. Šetrí sa tak vykurovací kotol ako aj citlivé uši užívateľa. 
 
Extrémne jednoduché ovládanie
Logamax plus GB162 sa dá mimoriadne jednoducho ovládať a jednoducho sa vykonáva aj jeho údržba. Dodáva sa s kompletnou výbavou. Predmontované čerpadlá a prípojky s jednoduchou montážou umožňujú jednoduchú inštaláciu.
 
 
Jadro z najmodernejšej techniky
Rebrované rúry výmenníka tepla v novom kotle Logamax plus GB162 vyrába Buderus z hliníka. Tento kvalitný materiál umožňuje skombinovať nízku hmotnosť, dlhú  životnosť a výbornú tepelnú vodivosť. Vo vnútri každej rúry vytvárajú premyslené, dovnútra zatočené kanály najväčší možný povrch a tak umožňujú vysoké využitie energie.
 
Najmodernejšia povrchová úprava
Pozoruhodná je aj inovatívna zušľachťujúca povrchová úprava rúr výmenníka tepla, ktorá sa dosahuje procesom plazmovej polymerizácie. Táto vrstva je extrémne tenká, ale napriek tomu extrémne odolná. Predovšetkým však predlžuje intervaly údržby a pomáha udržiavať konštantný výkon a tým znižovať náklady. Rýchlo to dokáže revízia odporúčaná raz za rok.
 
 
Pekne usporiadaný
Dizajn ako blok motora novo vyvinutého výmenníka tepla v kotle Logamax plus GB162 nemá iba obzvlášť pekný tvar a koncepciu podľa najnovších poznatkov. Je tiež nanajvýš praktický, pretože vďaka nemu je akékoľvek vykonanie údržby alebo servisu hračkou. Z hľadiska účinnosti sú všetky časti dimenzované na maximálny možný prenos tepla, ktorý je možné technicky dosiahnuť.
 
 

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.Diskusia • Autor:
  Marek
  Dátum:
  1. 4. 2014

  Dobrý den. V rámci dodávky naší stavební zakázky poptáváme komponenty BUDERUS: LOGAMAX plus GB 162-45 3 ks LOGALUX SU 400/5 1 ks Poprosím, zda je možné poslat nabídku. Děkuji
 • Autor:
  hudak
  Dátum:
  28. 3. 2012

  napište mi čo je všetko v cene kotol BUDERUS GB 162 -24 + 120 zásobník v celkovej cene 1966,- EUR bez DPH
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  28. 3. 2012

  Dobrý deň. A máte záujem o kúpu?
 • Autor:
  Tomas S.
  Dátum:
  2. 11. 2011

  Dobry den, ja by som mal zaujem o Buderus Logamax plus GB162 - 25 ale nie s 120l ale s 300l kotlom ktory bude mozne neskor pouzit na solarne vykurovanie Logalux SM 300. Ak by ste mi zaslali email, poslem Vam vykaz prvkov ktore navrhol projektant a mohly by ste mi urobit ponuku, samozrejme ak viete posktytnut pri celkovej objednavke lepsie ceny. S pozdravom Tomas S.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  2. 11. 2011

  Dbry den, ako akciova zostava od buderusu toto neexistuje. Treba zvlašť kotol https://www.atria.sk/buderus-logamax-plus-gb-162-25/ A zvlast zasobnik https://www.atria.sk/buderus-logalux-sm-300/ Potom už len tie drobnosti, ako prepojenie, termostat, atď...
 • Autor:
  Tomas S.
  Dátum:
  2. 11. 2011

  Dobry den, Ja mam v projekte naplanovany buderus kotel ale niesom presvedceny ci ho naozaj chcem. Viete my poradit s ktorymi kotlami mate najmenej reklamacii, teda aku znacku by ste my odporucili.. Spozdravom
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  2. 11. 2011

  Dobry den, tak jednoznacne bud Junkers, Vaillant, alebo teno Buderus. Alebo inak poviem, kazdu znacku, ktora ma skutocne zastupenie na slovensku. U toho je vzdy spolah, že nahradny diel dostanete aj za 10 rokov. Takze ak kupite BUDERUS, urcite nebudete škodovať. Su tam potom dalsie kotly, ale to su individualne dovozy firiem.
 • Autor:
  Tomas S.
  Dátum:
  2. 11. 2011

  Dobry den, Dakujem za rychlu odpoved. Mate teraz v akcii od tychto vyrobcov nejaku vyhodnu sadu aj z 300l bojlerom na solarne vykurovanie? Resp. ako casto sa menia akcie, ja to tento rok asi nestihnem, tak by som mozno kotol kupoval az na jar.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  2. 11. 2011

  Dobry den, akcie vznikaju tak kazdych par mesiacov, ale ani my vobec neviem, ci niaka bude, alebo nebude. A z praxe viem, že akcia samostatneho kotla a solarneho zasobnika urcite nebude. Vzdy sa robi kompletneho setu. Ako kotol, solar zasobnik a solarne kolektory. Takze si potom na jar vyberete kotol s možnostou pripojenia zasobnika. A k tomu solarny zasobnik, tu su Hewalexy https://www.atria.sk/solarne-sety-a-kolektory/prislusenstvo-a-kusovy-predaj/solarne-zasobniky/ pozri te si cenu voci tomu buderusu...

Podobné tovary

Vážený zákazník,
objednávky prijaté po 18.12.2019 budú expedované po 6.1.2020. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa
10. septembra 2021 pozastavené.
Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
Vážený zákazník,
z dôvodu väčšieho množstva objednávok sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie. Robíme čo môžeme.
Vážený zákazník,
posledné objednávky budú expedované 21.12.2020 a ďalšie až po novom roku. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
info V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
live_help keyboard_arrow_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.

Správa bola odoslaná

V krátkom čase Vás budeme kontaktovať

ZAVRIEŤ
phone0917 133 662 emailinfo@atria.sk Odoslať otázku cez klasický formulár.
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment