EUROTEMP TC 11C

Kód: EUROTEMP 11C
74,88 € –4 %
EUROTEMP TC 11C
74,88 € –4 % 71,19 € / ks
Predaj skončil alebo momentálne nedostupný (2 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

TC 11C je elektronický termostat pre obehové čerpadlá vykurovacích systémov, ktorý zapína alebo vypína čerpadlo v závislosti na prednastavenej teplote.

 
 
Prístroj zaisťuje cirkuláciu vody vo vykurovacích systémoch s plynovým alebo uhoľným kotlom, ktorý nie je vybavený samostatnou jednotkou pre ovládanie čerpadla. Teplotný snímač zaznamenáva teplotu ohriatej vody, ktorá je do vykurovacieho systému dodávaná kotlom.

V centrálnych vykurovacích systémoch s uhoľným kotlom zabezpečí prístroj vypnutie čerpadla akonáhle dôjde k vyhasnutia ohňa.

TC 11C je narozdiel od modelu 11 vybavený systémom Antystop, ktorý chráni rotor čerpadla pred zatuhnutím alebo zanesením pri nečinnosti (napríklad mimo vykurovaciu sezónu). V priebehu nevykurovacie sezóny vstavaný procesor prístroja EUROTEMP 11C spustí každých 14 dní čerpadlo po dobu 30 sekúnd. Aby bola táto funkcia aktívna, prístroj nesmie byť v priebehu nevykurovacie sezón vypnutý.

V vykurovacích systémoch s kotlom na ohrev vody musí byť teplota nastavovaná na prístroji TC 11 / 11C nižšia, ako teplota snímaná tepelným čidlom prístroja. Pre zamedzenie zrážaniu vody na povrchu kotla pri ohreve (tzv. "potenie kotla"), musí byť teplota nastavená otočným spínačom vyššia ako teplota rosného bodu v miestnosti.

 

Stav prístroja ukazujú dve LED diódy:

  • zelená LED dióda svieti - prístroj je v režime automatickej funkcie a zapína / vypína čerpadlo v závislosti na predvolené teplote.
  • zelená aj červená LED dióda svieti - prístroj je v režime nezávislé funkcie a čerpadlo beží nepretržite, nezávisle od snímanej teplote a teplote prednastavené na prístroji.


UPOZORNENIE - Snímač nie je určený pre ponorenie do kvapalín či pripojenie k odvodu spalín.

 

POUŽITIE:
  • Ovláda (zap./vyp.) obehové čerpadlo vykurovacieho systému

 

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA:
  • Rozsah riadenie teploty: 5-90 ° C
  • Rozsah merania teploty:
  • Hysterézia: 5 ° C
  • Max. prúd: 3A AC
  • Napájacie napätie: 230V AC
  • Počet čidiel: 1x
  • Príložné čidlo: 1,5 m (v prípade potreby dlhšieho snímača sa na nás môžete obrátiť na uvedených kontaktoch)
 

Dodatočné parametre

Kategória: termostaty čerpadlá a kotolne
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1 kg
Produkt nahradený novým: https://www.atria.sk/avansa-110-e/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
F Avatar autora 5.1.2022 14:27
Dobrý deň, mám záujem o kúpu "TC 11C je elektronický termostat ", preto sa chcem spýtať či potrebujem aj jímku na čidlo a ak ano, či je dodávaná s termostatom, ak nie žiadam aby ste mi napísali akú treba s presným označením aby som si u vás objednal tú správnu. Ďalej čerpadlo Willo 25/6 130mm a25/6 180mm sa od seba líšia iba konštrukčnou dľžkou?
Odpovedať
A Avatar autora 5.1.2022 14:28
Termostat pre čerpadlá už obsahuje v balení takú jímku, ktorou pripevníte čidlo na potrubie. A rozdiel medzi tymi dvoma čerpadlami je iba v stavebnej výške, nič iného.
T Avatar autora 5.1.2022 14:27
Dobry den potreboval by som poradit,aky termostat by som potreboval na ovladanie obehoveho cerpadla aby sa zypynal ked vyhrievacie madium dosiahne 60C a vypynal ked teplota media klesne pod40 C.Medium moze dosahovat az 98 C.Vopred dakujem
Odpovedať
A Avatar autora 5.1.2022 14:27
Dobrý deň, ak potrebujete taký veľký rozdiel zapnutia a vypnutie, potom ma napadá len tento termostat https://www.atria.sk/elektricky-termostat-adex-ttuv/. Disponuje aj nastavením hysterezie až na 40 °C. Pekný deň.
F Avatar autora 5.1.2022 14:26
Zdravim hcel bz som sa informovat , potreboval by som z termostatu umiestnit cidlo na ruru v priestore krbovej vložky s výmennikom čo je zamurované , potrebujem vediet ci cidlo poprípade kable z cidlaa su daako izolovane voci teplote? alebo ak možte poradit ako bz som to tam vedel umiestnit.
Odpovedať
A Avatar autora 5.1.2022 14:26
Dobrý deň. Čidlo je na kábli, ktorý je odolný voči vyšším teplotám a na konci ma 1 cm kovové ukončenie, ktoré priložíte ku potrubiu. Napríklad sk páskou. Samozrejme že materiál je odolný voči vysokej teplote, ale určite by som sa na to až tak nespoliehal. Pekný deň
S Avatar autora 5.1.2022 14:26
Prosim info či Eurotemp TC 11 C môžem dostať so snímačom dĺ. 2,5-3m. V prípade že ano objednám
Odpovedať
A Avatar autora 5.1.2022 14:26
Dobrý deň. Áno, ale tento nie je skladom. Skladom sú tieto termostaty: https://www.atria.sk/avansa-110-c/ Pekný deň.
R Avatar autora 20.12.2021 11:34
Dobry den.mal by som zaujem o tento alebo podobny zopinaci termostat.mam kotol na drevo nabijam akumulacnu nadrz na 90 stupnov a potrebujem aby sa cerpadlo zoplo pri 70 stupnoch a vyplo ked dohory kotol.a vypinacia teplota moze byt aj 80 stupnov.aby mi to cerpadlo neslo az do tych 70 zopinacich stupnov a neochladzovalo mi tu nadrz.alebo neaky snimac horenia.dakujem
Odpovedať
A Avatar autora 20.12.2021 11:34
Dobrý deň. V tomto prípade vám zopne čerpadlo pri 68 a vypne pri 70 stupňoch. Tzn. rozdiel je 2 stupňe. Ak to je pre Vás prijateľné. Pekný deň.

O spoločnosti 

Kto sme?

Sme súčasťou spoločnosti Computime Group Limited, ktorá je známa inovatívnymi výskumnými projektami v oblasti riadiacej elektroniky. Poskytujeme riešenia pre reguláciu tepelnej a obnoviteľnej energie. Máme bohaté skúsenosti s tým, čo robíme. Od roku 1974 poskytujeme služby zákazníkom na priemyselných aj spotrebiteľských trhoch v Ázii, v Severnej Amerike a v Európe.

Ekológia

Regulácia optimalizuje činnosť vykurovacieho systému, čím chráni životné prostredie. Automatizácia budov obmedzuje emisie znížením nadmerného výkonu či zbytočnej spotreby energie a je tak dôležitým nástrojom v boji proti globálnym klimatickým zmenám a ich negatívnym dopadom.

Úspory

Regulácia vykurovania prináša do vášho domáceho rozpočtu skutočné úspory. Harmonogram činnosti vám umožní nastaviť teplotu v jednotlivých miestnostiach domácnosti podľa ich funkcie a životného štýlu členov domácnosti. Zabránite tak finančne nákladnému prehrievaniu interiéru.

Pre všetky typy vykurovania

Ponúkame inovatívne riešenia v oblasti automatizácie budov s možnosťou online riadenia. Produkty SALUS Controls sú vhodné na riadenie všetkých typov vykurovania (radiátorové, podlahové, elektrické, teplovzdušné). Umožňujú regulovať činnosť kotla, čerpadla ÚK, TÚV alebo iného vykurovacieho či chladiaceho zariadenia.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.