Buderus Logamax plus GB 072 - 24K + RC 200

Buderus Logamax plus GB 072 - 24K + RC 200
Naša cena s DPH:
1 508,40 €
Naša cena bez DPH:
1 257,00 €
Cenníková cena s DPH:
2 029,20 €
Ušetríte:
520,80 €
Zľava obchodu ATRIA.SK:
26%
Dostupnosť:
3 až 6 dni
Katalógové číslo:
8 733 500 148
starý kód: 7 716010
ksPopis tovaru

Kondenzačný plynový kotol Buderus Logamax plus GB 072 - 24K + RC 200 s prietokovým ohrevom + magnetický filter

poznáte ho aj pod názvom: BUDERUS Ekonomik 24K

Obsah zostavy:

 • kondenzačný kotol Logamax plus GB072-24K + magnetický filter
 • Logamatic RC 200

 

Prehľad výhod Logamax plus GB072:
 
 • vysoko efektívna kondenzačná technikas normovaným stupňom využitia až 109 %
 • znižuje spotrebu energie a emisie
 • inteligentný regulačný systém LogamaticEMS a základný regulátor Logamatic BC20 s príjemným ovládaním a veľkým displejom pre dobre čitateľné zobrazenie a jednoduchú obsluhu
 • nízka spotreba elektrickej energie v režime Stand-by
 • osvedčená pripojovacia technika pre rýchlu montáž a inštaláciu
 • viac ako miliónkrát osvedčený výmenník tepla zo zliatiny hliníka s kremíkom, veľmi robustný s nízkou citlivosťou voči znečisteniu
 • jednoduchá údržba a dobrá prístupnosť konštrukčných dielov
 • presvedčivý, moderný dizajn

 

Zisk v každom ohľade

S kotlom Logamax plus GB072 šetríte vďaka modernej kondenzačnej technike nielen denne peniaze a energiu, ale už aj predtým – pri montáži. Plynový kondenzačný kotol je už od výroby kompletne vybavený všetkými potrebnými komponentmi. Táto kompaktnosť šetrí Vášmu kúrenárovi veľa času pri montáži – a tým Vaše náklady a okrem toho aj veľa miesta. Logamax plus GB072 sa totiž dá umiestniť na stenu a Vám zostane voľný priestor pre prácu s interiérom.

Úsporný a šetrí životné prostredie

Keď energeticky efektívne kúrite, máte vždy dvojnásobný dôvod pre spokojnosť. Lebo okrem Vašej peňaženky šetríte aj prirodzené predpoklady našej existencie - účinne pomáhate znižovať tvorbu CO2 a zlepšovať ekologickú bilanciu. So systé- mom Buderus a vyzretou kondenzačnou technikou je to jednoduchšie, ako si myslíte.

Buderus – výhody so systémom

Buderus Vám ponúka celý program okolo témy kúrenie – od tepelného čerpadla po vykurovacie telesá. Našou špecialitou je, že sa dôsledne staráme, aby boli produkty navzájom prispôsobené. Preto môžete rôzne technológie navzájom podľa potreby kombinovať. Napríklad kondenzačné kotly so solárnymi zariadeniami, tepelnými čerpadlami a kotlami na tuhé palivá ako aj so zásobníkmi teplej vody. Aj naše inteligentné regulačné systémy navrhnuté pre budúce technológie podporujú Váš systém, s ktorým pripravujete teplo. To všetko nielen uľahčuje inštaláciu, ale predovšetkým pomáha ešte hospodárnejšie a ekologickejšie zaobchádzať s energiou.

Naše skúsenosti Vám dávajú istotu

S Buderusom využívate naše skúsenosti od začiatku. Buderus už viac ako 25 rokov posúva stále ďalej vývoj kondenzačnej techniky šetriacej energiu. Našim cieľom je maximálne množstvo tepla s minimálnou spotrebou energie. Pre naše zariadenia používame iba najlepšie materiály, ktoré spracovávame najmodernejšími výrobnými metódami. Výsledkom je kondenzačná technika Buderus, ktorá Vám deň za dňom prináša radosť.

Skonštruovaný pre efektívnosť

V porovnaní so staršími zariadeniami šetrí Logamax plus GB072 až 30 % energie. Aby sme dosiahli takú vysokú úsporu, použili sme najmodernejšiu vykurovaciu techniku. Napríklad efektívnejšie vykurovacie čerpadlo, alebo mimoriadne robustný výmenník tepla zo zliatiny hliníka s kremíkom, ktorý už u viac ako milión kotlov preukázal svoju výkonnosť. 

Dokonale premyslený

Logamax plus GB072 presvedčí vysokými stupňami využitia až do 109 % vďaka inteligentnej kondenzačnej technike, ktorá získava prídavné teplo z pary horúcich spalín. Buderus ale myslel ešte ďalej – na spotrebu elektrického prúdu. Napríklad v režime Stand-by, keď nie je potrebné kúrenie. Aj tu je spotreba energie nižšia ako u porovnateľných prístrojov.

Dobre nastavený

Logamax plus GB072 je od ovládacej jednotky po základný regulátor nastavený na komfort. My totiž kladieme najväčší dôraz nielen pri obsluhe, ale aj pri základnom nastavení a uvedení do prevádzky na príjemnú obsluhu. Preto má základný regulátor BC20 intuitívny pohyb v menu, veľké tlačidlá a veľký dobre osvetlený displej s ľahko zrozumiteľnými symbolmi.

Flexibilný

Kúrenie, ktoré môžete umiestniť prakticky hocikde – Logamax plus GB072 nie je iba mimoriadne kompaktný, ale je aj schválený pre rôzne systémy prívodu vzduchu / odvodu spalín. Pre Vás to znamená, že môžete nezávisle od komína kotol inštalovať skoro všade. Rozhodnutie je úplne vo Vašej kompetencii.

Technické parametre :

Menovitý modulačný výkonový rozsah [kW] : 6,6 – 23,8 
Normovaný stupeň účinnosti Hi* [%] : do 109 
Výkon TÚV [kW] : 29,7 
Priemer spalinovej rúry [mm] : 80/125 
Teplota TÚV [°C] : 40 – 60 
Elektrický príkon [W] max. : 75 max. 
Výška x Šírka x Hĺbka [mm] : 840 x 440 x 350
Hmotnosť [kg] : 44

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.Diskusia • Autor:
  Jaroslav
  Dátum:
  15. 12. 2017

  Dobry den, uvazujem o zakupeni kondenzacneho kotla na vykurovanie a ohrev teplej vody.Jedna sa o vykurovanie stareho valkoveho domu o ploche cca 100m2 (5 riadiatorov a 1 kupelnovy)vyuzivany ako chata.Potrebujem odporucit vhodny kotol s tym aby mal moznost nastavenia teploty kurenia na cca 5 stupnov(len temperovanie) a moznost dialkoveho ovladania cez wifi. dakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  15. 12. 2017

  Dobrý deň. Odporučil by som Vám kotol Junkers: https://www.atria.sk/junkers-cerapursmart-zwb-24-3-e/ a termostat Salus it 500: https://www.atria.sk/salus-it500/ Pekný deň.
 • Autor:
  Jaroslav
  Dátum:
  18. 12. 2017

  Dakujem a nebude ten kotol slaby predsa je to 100m2 a 6 miestností a co vsetko budem potrebovat k montazi aa ko je to so zapojenim kotla. dakujem za odpoved.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  18. 12. 2017

  Dobrý deň. Myslím si, že určite nebude slabý. Myslím si, že dostatočne silný ide o prietokový ohrev a tam je len jeden výkon. Pekný deň.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  12. 12. 2017

  Dobrý deň prajem, potreboval by som kúpiť do bytu (74m2) nástenný kondenzačný plynový kotol. Viete mi takýto odporučiť ? Potrebujem ho na vykurovanie radiátorov a na bežné umývanie. Vyústenie bude do komína. Viete mi povedať, aké výhody má kotol so vstavaným zásobníkom oproti prietokovému ? A hlavne ma zaujíma, akým spôsobom sa realizujú prípadné reklamácie/opravy. Práve som dostal info, že keď dostane výrobca (v tomto prípade firma viessman) čísla kotla, ktorý bol objednaný cez internet, tak záručnú reklamáciu neakceptujú. Ďakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  12. 12. 2017

  Dobrý deň. Odporučil by som Vám kotol Junkers: https://www.atria.sk/junkers-cerapurcompact-zwb-24-1-de-junkers-cw-100/ Rozdiel je medzi prietokovým a vstavaným zásobníkom (že so stavaným zásobníkom bude pár sekúnd trvať kým sa Vám ohreje voda, prietok - mate stále ohriatú vodu). Čo sa týka reklamácií. Kotol je plynové zariadenie, ktoré Vám musí spustiť servisný technik a ten Vám orazí záručný list a zabezpečuje servis kotla. Pekný deň.
 • Autor:
  František Sustek
  Dátum:
  30. 6. 2017

  Dobrý deň. Tento kotol má všetko čo potrebujem. Prčo kotol Buderus 062 -24K je oveľa lacnejší keď na prvý pohľad je rovnakej kvality ako tento?
 • Autor:
  Ladislav
  Dátum:
  17. 1. 2017

  dobrý deň,rád by som sa poradil o tomto:Máme dvojpodlažný dom v ktorom chceme urobit nové UK. Ide o nezateplený dom na horehroní.Horné podlažie má objem 260 metrov kubických a spodne 200 metrov kubických.Chceme na každé podlažie urobit zvlášt kurenie.Hore 4 ludia/kupelka s vaňou,umyvadlo a v kuchyni drez,dole 2 ludia/sprchovy kut,umyvadlo a v kuchyni drez. chcem nainštalovat kotol s prietokovým ohrievačom na každe podlažie zvlašt.Rozvody budu Hepworth.mozete mi poradit ake typy su najvhodnejšie?Ďakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  18. 1. 2017

  Odporučil by som Vám systém Hepworth. Stupačky 22, potom k radiátorom 15. Alternatíva je plastohliník, stupačka 26 a bežné rozvody 16. Spájanie skrutkovacími spojkami. Pekný deň.
 • Autor:
  Ladislav
  Dátum:
  18. 1. 2017

  ešte by som rad vedel,ake typy kotlov mi odporučite
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  19. 1. 2017

  Dobrý deň. Prosím, ak by ste nám mohli poskytnúť bližšie informácie napr. použitie..? Pekný deň.
 • Autor:
  Ladislav
  Dátum:
  19. 1. 2017

  popis k predchadzajucemu prispevku::Máme dvojpodlažný dom v ktorom chceme urobit nové UK. Ide o nezateplený dom na horehroní.Horné podlažie má objem 260 metrov kubických a spodne 200 metrov kubických.Chceme na každé podlažie urobit zvlášt kurenie.Hore 4 ludia/kupelka s vaňou,umyvadlo a v kuchyni drez,dole 2 ludia/sprchovy kut,umyvadlo a v kuchyni drez. chcem nainštalovat kotol s prietokovým ohrievačom na každe podlažie zvlašt.Rozvody budu Hepworth.mozete mi poradit ake typy kotlov su najvhodnejšie.ide o kurenie radiatormi a ohrev vody hore pre 4 ludi-3 odberne miesta ,dole 2 ludia 3odberne miesta?Ďakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  20. 1. 2017

  Dobrý deň. Poprosím Vás o zaslanie informácií o tepelných stratách alebo výmeru v metroch štvorcových. Pekný deň.
 • Autor:
  Robo
  Dátum:
  11. 7. 2016

  prosym Vas pošlite mi rozmeri toho kotla ,da sa rezervovat kotol ,lebo som momentalne preč a chcel by som ho kupit v tej cene ako je.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  11. 7. 2016

  Dobrý deň. Rozmer kotla je 840 x 440 x 350 a váha 43 kg. Viac info v prospekte. https://www.atria.sk/soubory/2922/Prospekt%20Buderus.pdf.
 • Autor:
  Robert Baláž
  Dátum:
  7. 7. 2016

  Aka je dodacia doba toho kotla mam vážny zaujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  7. 7. 2016

  Dobrý deň. Kotol máme na sklade. Po vyhotovení objednávky cez eshop Vám ho môžeme hneď expedovať. Doručený Vám bude nasledujúci deň od vyhotovenia objednávky. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  laco
  Dátum:
  14. 1. 2016

  Dobry den, aky termostat by ste doporucil ku kotlu Buderus Logamax GB072-24kw s prietokom? Da sa na neho napojit akykolvek termostat? Napriklad HONEYWELL CM707?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  14. 1. 2016

  Dobrý deň. Jedná sa o kondenzačný kotol Buderus a k nemu je možné pripojiť iba regulátor Buderus RC 300 https://www.atria.sk/buderus-logamatic-rc-300/. Pekný deň
 • Autor:
  Laco
  Dátum:
  28. 12. 2015

  Dobry den, rozhodujem sa kupit kondenzacny kotol Buderus Logamax plus GB 072 - 24K, mam ale urobeny asi 5 metrovy dymovod horizontalne s vyvodom do steny, bude to v poriadku s odtahom spalin?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  2. 1. 2016

  Dobrý deň. Áno, táto vzdialenosť je ešte v poriadku. Pekný deň
 • Autor:
  Vladimír
  Dátum:
  27. 2. 2015

  Pekný deň, poprosím o skorú odpoveď je možné u tohto kotla inštalovať komínovú prírubu prevedenie (Turbo) cez stenu v priemere 60/100 ? nakoľko pôvodná kovová tohto priemeru je už zabudovaná v stene a izolácii.., a ešte jedna otázka, sklon dymovodu mám zhruba 1 cm na meter (celkovo 2 m) od kotla kvôli kondenzátu je to pre kondenzačný kotol konštrukčná chyba ? ďakujem za skorú odpovedˇ
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  2. 3. 2015

  Dobrý deň. Dymovod k Buderusom sa vždy používa 60/100. https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/odtahy-spalin-dymovody/prislusenstvo-pre-znacky/junkers/. Sklon tam byť mierny má, ale smerom ku kotlu, aby kondenzát tiekol naspäť do kotla. Pekný deň.
 • Autor:
  miroslav
  Dátum:
  27. 6. 2014

  Dočítal som sa, že kotol bude musieť spustiť mechanik ktorý je na to určený. Ja mám svojho kurenára. On mi síce chcel dávať svoj kotol ale ten som nechcel. Hľadaním som prišiel až k vašej stránke. Keď som sa s ním rozprával povedal mi že nie je problém keď si kotol vyberiem a on mi ho osadí lebo rozvody mám už spravené viď foto. Ale čo to znamená spustiť kotol len zo servisným technikom inak nebude platiť záruka ? Viete mi to vysvetliť ? Ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  27. 6. 2014

  Dobrý deň, áno je to pravda. Kotol ako výlučné technické zariadenie na plyn musí spustiť servisný technik od danej značky. To je podmienka, aby bola uznaná záruka, toto zároveň platí, či kotol kúpite u nás alebo v akémukoľvek inom obchode. Vždy platí to isté aj u ostatných značiek. Na adrese http://www.buderus.sk/?kateg=1123 si nájdete zoznam servisných technikov, vo Vašom okolí, takže im vklude možete zavolať a overiť si cenu spustenia od viacerých. Namontovať si kotol môžete aj sami. Pekný deň.
 • Autor:
  Marián
  Dátum:
  5. 4. 2013

  Mám kupôn na 37% zľavu od SPP. Na kotol GBO72-24Logamax plus. Aká bude konečná cena,aj s dopravou do Prešova,ak si ho kúpim u vás?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  5. 4. 2013

  Dobrý deň, Kupón od SPP sa žiaľ u nás uplatniť nedá. Cena na našej stránke - https://www.atria.sk/buderus-logamax-plus-gb-072-24k/ je aktuálna a konečná. Cena dopravy je 13 eur. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Ján
  Dátum:
  19. 3. 2013

  Dobrý deň,chcem vedieť,či sa dá uplatniť zľavový kupon od SPP u Vás,
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  19. 3. 2013

  Dobrý deň, Kupóny od SPP sa žiaľ uplatniť u nás nedajú. Prajem pekný zvyšok dňa.
 • Autor:
  Dalibor
  Dátum:
  29. 1. 2013

  Hi, my name is Dalibor and I am from Slovenija, I am interested in buying plynový kotol Buderus unit 072-24k. Do you have one in stock? what is the price? We would come to Slovakia to buy one. Thanks
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  29. 1. 2013

  Hi, Plynový kotol Buderus Logamax plus GB 072-24K we have not in stock, but it is not a problem book. Then in 3-4 days we be in stock after making your order on our e-shop. Price is 1230,19 - https://www.atria.sk/buderus-logamax-plus-gb-072-24k/. If we have a produkt already available with us, we will come sms message that you can for the goods to arrive. Have a nice day.
 • Autor:
  Vladimír
  Dátum:
  22. 1. 2013

  Hezký den Vám přeji. chtěl jsem se optat na kotel plynový Buderus GB072-14Kw, který jsem našel na Vašem internetu. Protože jsem z České republiky, činím dotaz, zda je možné také kotel dodat a pokud ano, cenu dopravy a zda se platí eurem, či korunami cs. Dále se táži na clo
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  22. 1. 2013

  Dobrý deň, Plynový kotol Buderus GB072 o ktorý máte záujem Vám žiaľ do Čiech nebudeme môcť poslať z našej slovenskej internetovej stránky. Ale môžte si ho objednať z českej verzie na Avea.cz - http://www.avea.cz/buderus-logamax-plus-gb-072-24k/. Prajem Vám pekný zvyšok dňa.
 • Autor:
  lubomir
  Dátum:
  14. 1. 2013

  Cchem sa opýtať či CerapurSmart ZSB 22-3C + ST 120- 2E mi bude stačiť pre trojclennú rodinu v rodinnom dome 168 m2, (pivnica, pŕizemie, podkrovie). Ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  14. 1. 2013

  22kW kotol by bol vhodný maximálne do tých 200 metrov štvorcových, takže v podstate dá sa povedať, že 22 kW pre váš dom by bol ideálny. Pekný deň.
 • Autor:
  Jaroslav
  Dátum:
  7. 12. 2012

  Aká je cena s DPH kotla Buderus Logomax plus GB027/24K?Ďakujem.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  7. 12. 2012

  Dobrý deň, Kotol Buderus Logomax plus GB022/24K sa už prestal vyrábať a je nahradený novým typom kotla Buderus Logomax plus GB072/24K. Cena tohto kotla s DPH je 1230,19 eur. Prajem pekný zvyšok dňa.
 • Autor:
  moe
  Dátum:
  31. 10. 2012

  Dobry den, je kotol typu GB-072-24K s prietokovym ohrevom vody? Ak nie, ktory kondenzacny kotol Buderus ma prietokovy ohrev vody? Dakujem za odpoved!
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  31. 10. 2012

  Dobrý deň, kotol GB 024K je s prietokovým ohrevom, všetky sú zobrazené tu. https://www.atria.sk/kondenzacne-kotly/s-prietokom-ohrevom-tuv/buderus/. Pekný deň.
 • Autor:
  moe
  Dátum:
  5. 11. 2012

  Dobry den, dakujem za odpoved. Regulator BC20 je fixovany na kotli, alebo sluzi ako izbovy termostat (cez kabel)? Aky komponent mam pouzit ako izbovy termostat? (RC20?). Obsahuje kotol aj prirubu 120/80? Dakujem a prajem pekny den.
 • Autor:
  Vladimir
  Dátum:
  18. 1. 2012

  Aké príslušenstvo je ku kotlu Buderus Logamax plus GB 027/24K v ponukovej cene 1 066,80€.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  18. 1. 2012

  Dobry den, ako aj vidite na eshope. Tento kotol sa uz nevyraba a je nahradeny novym modelom https://www.atria.sk/buderus-logamax-plus-gb-072-24k/, V baleni je samotny kotol, prislusenstvo na odvod kondenzatu. Ziadne dalsie prislusenstvo nieje treba. Len dokupit dymovod.

Podobné tovary

Vážený zákazník,
objednávky prijaté po 18.12.2019 budú expedované po 6.1.2020. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa 14.9.2020 pozastavené. Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
,
Vážený zákazník,
z dôvodu veľkého množstva objednávok po sviatkoch sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie. Robíme čo môžeme.
Vážený zákazník,
posledné objednávky budú expedované 21.12.2020 a ďalšie až po novom roku. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
info V košíku sa nachádza tovar, ku ktorému je možno dokúpiť potrebné príslušenstvo.
live_help keyboard_arrow_up
Súhlasím s obchodnými podmienkami.

Správa bola odoslaná

V krátkom čase Vás budeme kontaktovať

ZAVRIEŤ
phone0917 133 662 emailinfo@atria.sk Odoslať otázku cez klasický formulár.
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobraziť diskusie zákazníkov
Zobraziť kompletný sortiment