Internetový veľkoobchod

Buderus Logamatic TC 100

Kód: 7736701399
388,44 € –20 %
mall
388,44 € –20 % 309,70 € / ks
4 až 7 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

Buderus Logamatic TC 100 - priestorový regulátor
 

Logamatic TC100 je inteligentný regulátor s možnosťou pripojenia na internet, vďaka ktorému bude ovládanie vykurovacieho systému mobilné a pohodlné.
 
Regulácia vykurovania jednotlivých miestností
Spolu s inteligentnými termostatickými hlavicami možno individuálne regulovať každú miestnosť.
 

Efektívne a šetrné
Vďaka prvku Eco-Bar sa dá zobraziť, kedy je vykurovanie v tzv. „zelenom rozsahu“. Je tak na prvý pohľad jasné, kedy zariadenie vykuruje efektívne a šetrí energiou. Regulátor spotrebu nielen zobrazuje, ale na základe meraní automaticky reguluje vykurovanie podľa vonkajšej teploty.

Inteligentné rozpoznávanie prítomnosti
S inteligentným rozpoznávaním prítomnosti sa vo vybraných miestnostiach vykuruje iba vtedy, keď je to naozaj potrebné. Tým sa ušetrí až 21 % energie na vykurovanie.

Výhody

  • štýlový dizajn so skleneným povrchom, farebným displejom a funkciou Ambient Light
  • priestorová alebo ekvitermická regulácia – aj s internetovou meteorologickou službou a ukazovateľom spotreby
  • komfortná, mobilná ovládacia jednotka

Dodatočné parametre

Kategória: regulácie Buderus, z batérie bezdrôtová wifi verzia týždenný program
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1 kg
Prevedenie termostatu: bezdrôtová wifi verzia
Napájanie: z batérie
Programovanie: týždenný program

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
M Avatar autora 24.1.2023 19:33
Dobrý deň, prosím o radu - je možné TC100 zapojiť na kotol Buderus Logamax plus GB022 a zameniť ho za pôvodný regulátor Logamax RC35? Pôjde plná regulácia kotla? Ďakujem Vám pekne za radu, pekný deň prajem. Martin.
Odpovedať
RA Avatar autora 27.1.2023 11:38
Dobrý deň, odpoveď sme Vám zaslali na Váš e-mail. Pekný deň.
L Avatar autora 11.1.2023 12:19
Dobry den, mam kotol Buderus GB142 24kW s RC 35. Chcem mat moznost kontroly kotla cez internet, mozem nahradit RC 35 za TC100? Je k tomu nutne este cosi ine - nejaky prevodnik? Videl som na Google Play ze aplikacia MyMode ma zle hodnotenie - je tento regulator pouzitelny na kazdodenne pouzitie? Casto chodim do zahranicia, nerad by som nechal rodinu v zime kvoli nekomunikacii regulatora s kotlom. Dakujem za odpoved, prajem pekny den.
Odpovedať
A Avatar autora 11.1.2023 12:19
Dobrý deň, termostat TC100 bude fungovať s adaptérom, pretože je to starší kotol, dokáže riešiť zákl. funkcie zapni, vypni ale je tam možnosť ovládania cez internet. Kotol nedokáže modulovať svoj výkon, ale dokáže regulovať teplotu zapnutím a vypnutím.
P Avatar autora 25.10.2022 15:29
dobrý deň, chcel by som sa spýtať či tento termostat funguje aj s kotlom Logamax Plus GB072-14? V súčastnosti používam RC35 a ďalšia otázka dá sa do neho zapojiť aj senzor vonkajšej teploty? Ďakujem za odpoveď
Odpovedať
RA Avatar autora 7.11.2022 13:00
Dobrý deň, áno bude Vám fungovať. Pekný deň.
I Avatar autora 14.10.2022 14:03
Dobry den, mozem tento regulator TC100 nahradit na montaznej patici povodneho regulatora RC310 (bez dalsich zasahov) pre kotol Logamax gb072-24? Dakujem Vam. Ivana
Odpovedať
RA Avatar autora 7.11.2022 12:29
Dobrý deň, skúste sa informovať priamo v buderuse. Pekný deň.
V Avatar autora 30.1.2022 19:35
Dobrý deň prajem, Riešim vykurovanie v novostavbe RD a chcel by som sa informovať ohľadom termostatov do jednotlivých miestností. RD je vykurovaný kotlom na pelety do podlahového vykurovania na prízemí a do radiátorov v suteréne. Potreboval by som návrh termostatov do každej miestnosti pre samostatné nastavovanie teploty pre prízemie kde je podlahové vykurovanie. Uprednostnil by som nie bezdrôtové systémy. Keď že je to novostavba viem si priviesť elektriku ku každému termostatu do izby. Viete mi prosím poradiť? Termostat potrebujem jednoduchý len nastavenie teploty cez deň a poprípade v noci. Poprípade ma informujte či je možnosť riadenia cez mobil keď som mimo domu. Napríklad vypnutie na režim dovolenka a následne zapnutie deň-dva pred príchodom. Toto nie je tak podstatné. Veľmi pekne ďakujem za informácie.
Odpovedať
A Avatar autora 30.1.2022 19:36
Dobrý deň, budete potrebovať termostaty : https://www.atria.sk/avansa-2003-tx/ Ak máte na pelety potrebujete kotlové zostavy : https://www.atria.sk/nerezove-kotlove-zostavy/ a reguláciu cez rozdeľovače a na rozdeľovače dať zónovú reguláciu : https://www.atria.sk/regulacia-rozdelovacov/ Pekný deň.
K Avatar autora 25.12.2021 14:45
Dobry den,,, zaujal ma logamatic TC100..tak sa chcem spytat ci je vhodny ku kotlu buderus logamax plus GB122-11
Odpovedať
A Avatar autora 25.12.2021 14:45
Dobrý deň, áno je vhodný. Pekný deň.
M Avatar autora 19.12.2021 20:58
bude mi tato regulace fungovat s kotlem buderus gb062-24k?
Odpovedať
A Avatar autora 19.12.2021 20:58
Dobrý deň, áno bude Vám fungovať. Pekný deň.
A Avatar autora 16.12.2021 09:31
Dobrý den, dá se timto termostatem nahradit tento Buderus Logamatic RC 20. Děkuji
Odpovedať
A Avatar autora 16.12.2021 09:31
Dobrý deň, áno, dá sa nahradiť. Pekný deň.

O spoločnosti 

Spoločnosť Bosch Termotechnika je jedným z najväčších výrobcov techniky na vykurovanie a ohrev vody na svete s obratom 3 miliardy eur. Ako dodávateľ systémových riešení si spoločnosť Bosch Termotechnika stanovila cieľ, úsporne a s ohľadom na životné prostredie zabezpečovať príjemné a útulné podmienky na bývanie a ohrev teplej vody.

Bosch Termotechnika zahŕňa v oblasti tepelnej techniky nadnárodné značky Bosch (ktorý je nástupcom značky Junkers) a Buderus. S produktovým portfóliom zahŕňajúcim závesné i stacionárne kotly, vrátane tepelných čerpadiel a kogeneračných jednotiek, cez solárne systémy až po prietokové ohrievače teplej vody, ponúka Bosch Termotechnika perspektívne a energeticky účinné riešenia zlučiteľné so životným prostredím.

Buderus

Ako máloktorá značka na svete sa Buderus môže pochváliť históriou dlhšou ako 280 rokov. Už v roku 1731 založil Johann Wilhelm Buderus svoju zlievareň pri Laubachu v Hornom Hessensku.

Do Československej republiky sa kotly Buderus dovážali v minulosti cez podniky zahraničného obchodu, a tak v mnohých významných budovách, ako napríklad Kongresové centrum Praha alebo Ministerstvo zahraničných vecí SR Bratislava, zabezpečujú tieto kotly spoľahlivé vykurovanie i ohrev vody. Výnimkou nie sú ani kotly menších výkonov v rodinných domoch, ktoré pracujú viac ako 25 rokov.

Ďalší rozvoj firmy, ktorý v konečnom dôsledku prináša vyššiu spokojnosť zákazníkov, je podporený faktom, že firma Buderus sa v roku 2004 stala súčasťou koncernu Bosch.

Buderus, ako systémový odborník, ponúka na slovenskom trhu komplexné riešenia vykurovacích systémov pre byty, rodinné domy ale aj stredné a veľké objekty. Ponuka zahŕňa vykurovacie zariadenia na zemný plyn, propán, ale taktiež aj zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie. Buderus ako dodávateľ kompletných vykurovacích systémov ponúka zásobníkové ohrievače teplej vody, vykurovacie telesá a regulácie pre každý typ systému. Pre zákazníka to znamená, že dostane kompletný systém od jedného dodávateľa.

V súčasnej dobe sa značka Buderus zameriava na nové pokrokové riešenia, ktoré viac uplatňujú technológie využívajúce obnoviteľné zdroje energie. Úspornosť, ekonomickosť a ekologické dôsledky používania tepelných čerpadiel alebo kombinácia solárnych panelov a kondenzačného plynového kotla sú v dnešnej dobe veľmi zaujímavým variantom v novostavbách a tiež pri rekonštrukcii starších objektov.

Všetky ponúkané produkty spĺňajú najmodernejšie ekologické nároky a sú koncipované s ohľadom na čo najekonomickejšiu prevádzku. Zodpovedné plánovanie a realizácia vykurovania vyžaduje rovnako zodpovedného dodávateľa: firma Robert Bosch, spol. s r.o., Divízia Termotechnika – Buderus je tým pravým.

Logamatic 023 QF

História 

1731Na začiatku bola vysoká pec na drevené uhlie - v nej vyrábal od roku 1731 Johann Wilhelm Buderus I. liatinu, okrem iného platne do pece.

1835 - Podnik J.W.Buderusa mal už päť železiarní a vyrábal kachle, ktoré už vtedy znamenali komfortné teplo. Odvtedy určuje Buderus trendy vo vykurovaní.

1881 - Už v 19 storočí získal Buderus vynikajúcu povesť so stáložiarnymi kachľami. Tieto kachle boli pokladané za najspoľahlivejšie a najúspornejšie kachle na trhu.

1898 - Prvé článkové liatinové kotly boli patentované a výroba prvých liatinových vykurovacích telies (radiátorov) mohla byť zahájená.

1915 - Buderus vzbudil pozornosť a obdiv prvými veľkými olejovými kotlami a v roku 1930 sa mu ako prvému podarilo vyrobiť špeciálny olejový kotol.

1950 - Od začiatku 50-tych rokov vyrába Buderus aj oceľové kotly.

1958 - Kvôli potrebe komfortu zákazníkov priniesol Buderus na trh nový typ kotla Loganatherm. Išlo o kombináciu liatinového kotla s integrovaným zásobníkom teplej vody.

1962 - Buderus predstavil prvé nástenné vykurovacie teleso - Buderus Juno Heizblock, ktoré vtedy znamenalo revolúciu v kúrenárstve.

1977 - Buderus odpovedal na rok prvej olejovej krízy nízkotepelným vykurovacím systémom Ecomatic, ktorý potreboval až o 15 % menej energie.

1981 - S prevzatím holandskej skupiny Nefit sa stal Buderus európskym lídrom trhu s ešte efektívnejšou kondenzačnou technológiou.

1998 - 100 rokov po tom, čo železiarne Hirzenheim a Lollar obdržali prvý patent na novovytvorený článkový kotol, bol vyrobený v Lollari päťmiliónty liatinový kotol.

2002 - Od začiatku solárnej technológie sa značka Buderus stala špecialistom na integráciu regeneratívnych energií vo vykurovaní.

2003 - Tento rok znamenal prechod od vykurovania olejom ku kompaktným extrémne bezhlučným závesným konštrukciám v nízkotepelných a kondenzačných vyhotoveniach.

2004 - Na výročnom valnom zhromaždení spoločnosti Buderus dňa 13. mája sa rozhodlo o zlúčení aktivít v oblasti vykurovacej techniky spoločností Robert Bosch GmbH a Buderus. Spoločnosť BBT Thermotechnik GmbH je zapísaná v obchodnom registri 2. augusta.

2005 - Buderus predstavil plynový kondenzačný kotol Logamax plus GB162s výkonom až 100 kW a mimoriadne kompaktným dizajnom. Pomocou ponúkaného príslušenstva je s ním možné realizovať kaskádu kotlov 400 kW s malými nárokmi na priestor.

2008 - Spoločnosť BBT Thermotechnik GmbH bola s účinnosťou od 1. januára premenovaná na Bosch Thermotechnik GmbH. Značka Buderus si naďalej zachováva samostatnú identitu v porfóliu značiek.

2011 - Aplikácia Buderus MyDevice ponúka úplne novú dimenziu tepelného komfortu: pomocou systému MyDevice je možné vykurovací systém pohodlne ovládať aj na cestách - jednoduchým potiahnutím prsta po displeji smartfónu.

2014 - Revolučná invertorová technológia tepelých čerpadiel vzduch-voda umožňuje čerpanie energie zo vzduchu a jej premenu na teplo. Ponúka tak možnosť využívania obnoviteľných zdrojov energie pre vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody.

2015 - Buderus zavádza novú radu Titanium, ktorá spája najvyššiu úroveň energetickej účinnosti a systémovo prepojenú technológiu, v novom nadčasovom dizajne.

2021 - Buderus oslavuje 290 rokov od jej založenia J. W. Buderusom.

Ocenenia

Inovácie firmy Buderus urýchľujú technický vývoj. Nadchýnajú nielen zákazníkov, ale aj medzinárodné odborné poroty. Potvrdzuje to množstvo ocenení za vývoj nových technológií Buderus.

  • Red Dot Award
  • iF Design Award
  • German Design Award
  • Design Plus powered by ISH

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.